سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
یک بام و دو هوای خبرنگار صداوسیما؛
چهارشنبه 15 فروردین 1397 / 22:23|کد خبر : 5780|گروه : اجتماعی

صداوسیمای ملی بازیچه سلایق شخصی/ آیا صداوسیما برای پخش اخبار پول می‌گیرد؟

مسؤولین مریوان از عملکرد صدا و سیما در این شهرستان انتقاد دارند و معتقدند که این رسانه در مریوان بیشتر کار سیاه نمایی می‌کند.

مسؤولین مریوان از عملکرد صدا و سیما در این شهرستان انتقاد دارند و معتقدند که این رسانه در مریوان بیشتر کار سیاه نمایی می‌کند.

به گزارش زریوار خبر به نقل از کُردتودی، مسئولین مریوان مدتی است از صداوسیمای مستقر در شهرستان مریوان گلایه دارند و آن را پل ارتباطی بین مردم و مسئولین نمی دانند. در بسیاری مواقع مردم بین آنچه در جامعه می بینند و آنچه صدا و سیما نشان می دهد، یکسانی نمی بینند. مسئولین ارشد شهرستان مرزی مریوان سخن از شکاف بین مردم و صدا و سیما می زنند.

محمد شفیعی فرماندار مریوان چندی پیش با انتقاد از عملکرد خبرنگار صدا و سیمای مرکز کردستان در نحوه پوشش اخبار این شهرستان، گفت: مدتی است برخی اخبار  پخش‌شده از صدا و سیما  به سمت و سوی نادرستی حرکت می کند و این موضوع پسندیده نیست. نباید عملکرد دستگاهها را بد نشان دهیم. از عملکرد دستگاه ها معقولانه دفاع می کنیم اما قرار نیست سیاه نمایی شود. اگر این رویه ادامه داشته باشد با همکاری آقای مدیر کل در سطح کشوری باید این موضوع پیگیری شود. با این وضعیت که مردم را زیر سوال می برند به خود اجازه سکوت نخواهم داد.

شفیعی ادامه داد: با توجه به جایگاه قابل احترام صدا و سیما که زیر نظر مقام معظم رهبری است، به خود ما نیز اجازه نمی دهیم به این نهاد بزرگ لطمه ای وارد شود. اما این رویه اشتباه ممکن است در آینده منجر به معضلات و مشکلاتی ناشی از سیاه‌نمایی شود و خدای ناکرده به جایگاه صدا سیما لطمه ای وارد گردد.

شهردار مریوان چندی پیش ضمن انتقاد شدید از عملکرد خبرنگار صدا و سیمای مقیم مریوان اظهار کرد: متاسفانه خبرنگار صداوسیمای مرکز استان که در این شهرستان مستقر است عمدا و در راستای تخریب ظرفیت های گردشگری این شهر اخبار را وارونه به سمع و نظر مردم می رساند.

جمال شریفی با اشاره به این نکته که خبرنگار صدا و سیمای مرکز استان پیش از این از شهرداری حقوق ماهیانه و ... دریافت می کرده است خواستار تمدید مجدد قرارداد وی با شهرداری بوده است که با توجه به وضعیت مالی شهرداری و تعدیل بسیاری از کارگران مازاد شهرداری، امکان جذب مجدد وی نیز وجود ندارد.

روابط عمومی شهرداری مریوان نیز  در کانال تلگرامی خود با ارائه مستنداتی از عقد قرار مسئولین سابق شهرداری با خبرنگار مقیم صدا و سیما در این شهرستان پرده برداشت. در برخی از این مستندات ارقامی به چشم می‌خورد که خبرنگار صدا و سیما برای پخش اخبار و تیزرهای پخش شده شهرستان و شهرداری مریوان از صدا و سیما دریافت کرده و این مبالغ هنگفت مستقیما به حساب شخصی  خود وی واریز می‌شده است. اگر چه مشخص نیست این مبالغ هنگفت نهایتا به حساب صدا و سیما منتقل شده یا همچنان در حساب خبرنگار صداوسیما است.

یکی از انتقادات مسئولین شهرستان مریوان تغییر نگاه خبرنگار صدا و سیما بعد از تعدیل وی از شهرداری است. آنها می گویند سال گذشته  در حالی که تعداد 33 هزار و 905 نفر فروردین ماه 96 در مراکز اقامتی اسکان و پذیرش شدند، اخبار مثبت و معمول منتشر می شد اما در فروردین 97 با وجود حضور گسترده و خارج از تصور مسافران نوروزی که تعداد 122 هزار و 763 نفر در مراکز اقامتی اسکان و پذیرش شدند، گزارش های منفی و ناامید کننده ای از وضعیت و توانمندی های گردشگری شهرستان مریوان تهیه شد.

اگر چه همه مردم و حتی مسئولین معتقدند نباید صدا و سیما یکطرفه قضاوت کند و باید نقدهای جامعه را ببیند و آنها را منعکس کند اما تنها به‌خاطر یک نفر خبرنگار و نوع نگاه و رابطه‌ی او با مسئولین اجرایی برخی ارگان‌ها، نباید ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری شهرستان مریوان تحت‌الشعاع قرار بگیرد و تخریب شود. اینگونه رفتارها و اقدامات که بمحض تعدیل نیرو در شهرداری نوک حملات به سمت مسئولین شهرستان گرفته شود، از جانب صدا و سیمای جمهوری اسلامی معقول و پسندیده نیست.

صداوسیمای ملی بازیچه سلایق شخصی/ آیا صداوسیما برای پخش اخبار پول می‌گیرد؟

صداوسیمای ملی بازیچه سلایق شخصی/ آیا صداوسیما برای پخش اخبار پول می‌گیرد؟

صداوسیمای ملی بازیچه سلایق شخصی/ آیا صداوسیما برای پخش اخبار پول می‌گیرد؟

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

سیوانپنجشنبه 16 فروردین 1397 | 00:27

0
0

جناب شریفی جناب عالی هنوز از پس اسفالت کوچه پس کوچهای دینار برنیامدی اومدی شدی شهردار مریوان خب معلومه که تواناییی مدیریتت صفره این همه مهمان اومد و بشدت از وضع مدیریتی شهر انتقاد کردن بجای متهم کردن خبرنگار و بیان واقعیت خودت و شورایی که تو رو سر کار اوردن مقصر اصلی هستید

پاسـخ

فتاحیپنجشنبه 16 فروردین 1397 | 16:44

1
0

کمال تشکر و قدر دانی از مسئولین دلسوز و مدبر .دلیل اصلی امثال این اتفاقات در تمام امور شهرستان تنها و تنها به یک مسئله بر میگردد و آنهم *(عدم تعلق خاطر این افراد به مریوان میباشد)* و صرفا نگاهی مادی و مخرب به ان مسئله دارن.این افراد باید شناسایی و در اسرع وقت شناسایی و دستشان را کوتاه کرد

پاسـخ

محمدی پورپنجشنبه 16 فروردین 1397 | 19:23

1
0

شهرداری مریوان پول کارگران خودش رو نداره بده الان باید حقوق خبرنگار صدا و سیما رو هم بده این هم از شاهکارهای شهرداری است
صدا و سیما به خبرنگارانش پول میده دیگه چرا پول بیت المال رو حراج می کنید جنابان مسئول شهرداری !!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فرماندار مریوان باید پاسخگو و بررسی کنه

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی