سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
روسای هیئت های ورزشی مریوان:
پنجشنبه 9 فروردین 1397 / 19:23|کد خبر : 5766|گروه : ورزشی

انتقاد هیئت های ورزشی از جوسازی فضای مجازی برعلیه ورزش مریوان/ نماینده باید بجای تغییر بدنبال آرامش جامعه ورزش مریوان باشد

ورزشکاران شهرستان مریوان در جلسه هم اندیشی خود با مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان که با حضور نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و برخی از مسئولان این شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری مریوان برگزار شد خواستار تعهد نماینده در دوری جستن از جوسازی های موجود بر علیه ورزش و جوانان مریوان در فضای مجازی شدند.

ورزشکاران شهرستان مریوان در جلسه هم اندیشی خود با مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان که با حضور نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و برخی از مسئولان این شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری مریوان برگزار شد خواستار تعهد نماینده در دوری جستن از جوسازی های موجود بر علیه ورزش و جوانان مریوان در فضای مجازی شدند.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، رؤسای هیات های ورزشی شهرستان مریوان با انتقاد از عملکرد نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی خواستار دوری جستن وی از جوسازی های برخی از افراد برعلیه اداره ورزش و جوانان شهرستان مریوان شده و اظهار کردند وظیفه یک نماینده نظارت است نه تغییر مدیران و مسئولان شهرستانی.

رئیس هیات شنای شهرستان مریوان در این جلسه اظهار کرد: امروزه تنها دو سال و اندی از فعالیت های رسمی نمایندگان مجلس باقی مانده است و ما می خواهیم که نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در این جلسه به ما تعهد بدهد که در این مدت زمان فضای ورزش در این شهرستان آرام باشد و فضای امنی را به ما بدهد.

 نماینده باید بجای تغییر بدنبال آرامش جامعه  ورزش مریوان باشد
طیب طاهرپور بیان کرد : حدود نه سال است که بنده در هیات شنا هستم و استخر مریوان با آن شرایطی که دارای امکانات سی سال گذشته است فعالیت دارم و با بخش های خصوصی و دولتی همکاری خوبی را داشته ایم.

طاهرپور افزود : در بحث همگانی و قهرمانی فعالیت های خوبی صورت گرفته و در بحث قهرمانی نیز باید عنوان کرد که سخت افزارهای خاص خود را می طلبد و در سال پیش بیش از 800 نفر بیمه شده داشته ایم و این امر نسبت به جمعیت شهرستان مریوان بسیار کم است.

وی تصریح کرد : با توجه به این امر که یادگرفتن شنا در دین مبین اسلام تاکید شده است امید است که مردم بیشتر به این رشته ورزشی ترغیب شوند و همچنین از سوی مسئولان ذیربط نیز بلا توجه به دارابودن سدهای اطراف مریوان و دریاچه زریبار امید است که یک خانه شنا در این شهرستان احداث گردد.

رئیس هیات شنای مریوان بیان کرد : طرح توسعه ورزش های آبی از سوی مدیران و مسئولن ذیربط امید است که پیگیری نموده و به عنوان یک سمبل با کمترین هزینه ایجاد شود.

طیب طاهرپور افزود : هیچ استانی تا اکنون قادر نبوده است در طول یکسال 8 بار مسابقات شنا در سطح کشوری و یا بین المللی را برگزار کند که در طول سال گذشته در مریوان این امر اتفاق افتاد.

طاهرپور در پایان سخنان خود بیان کرد : امید است که جناب آقای نماینده در این جلسه تعهد دهد که جوسازی های موجود بر علیه ورزش و اداره ورزش و جوانان این شهر در این جلسه به اتمام برساند چراکه در زمان ساسانی ها نیستیم که عده ای با در دست گرفتن چند تکه کاغذ برای تغییر یک مسئول مشغول به جمع آوری امضاء باشند بلکه هر کاری راه خود را دارد.

انتقاد هیئت های ورزشی از جوسازی فضای مجازی برعلیه ورزش مریوان

در ادامه این جلسه رئیس هیات بوکس شهرستان مریوان نبود اعتبارات و امکانات کافی را از جمله مهمترین معضل ورزشکاران مریوانی عنوان کرده و اظهار کرد : امید است که مسئولان و مدیران موجود با یک دید به تمامی رشته های ورزشی نگاه کرده و اعتبارات موجود را به تمامی هیات های موجود اختصاص دهند نه تنها یک هیات ورزشی.

بختیار حبیبی افزود : هر کدام از رؤسای هیات های ورزشی ورزش را تنها در رشته مورد فعالیت خود می بیننند و لذا نباید مسئولان با این دید به ورزش شهرستان نگاه کنند.

رئیس هیات ژیمناستیک مریوان اظهار کرد : تا به حال ندیده ام که کسی از نحوه برخورد و یا عدم فعالیت رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مریوان ناراحت و یا دغدغه ای جدی داشته باشد و این فضاسازی و جوسازی های اخیر که از سوی عده ای خاص در راستای رسیدن به اهدافی مشخص صورت می گیرد غیر قابل قبول و در راستای ایجاد نفاق است.

علی صمدی افزود : یک سری مشکلات که جدیدا ایجاد شده است امید است که با برخورد از مراجع ذیربط پیشگیری شده و نگذارند این افراد به خواسته نامشروع خود برسند.

صمدی بیان کرد : متاسفانه چند تن از افرادی که دارای سمت های خاصی در هیئت های ورزشی بوده اند امروزه بدلیل عدم کفایت کافی و به دلیل برکناری از سمت خود مشغول به ایجاد نا آرامی در جامعه ورزشی این شهرستان هستند که این نه تنها به نفع شهرستان نیست بلکه باعث از بین رفتن ورزشکاران موفق این شهرستان نیز می شود.

وی افزود : متاسفانه برخی از ورزشکاران با اطلاعات نادرست و غیر اصولی در حال تخریب ورزشکاران هستند و این در حالی است که افراد مذکور برای درآمد سازی شخصی و برای رسیدن به هدف دیگران را با دادن اطلاعات غیر اصولی تحریک کرده و باعث ایجاد نا آرامی در بین جامعه ورزشکاران می شوند.

علی صمدی بیان کرد : برخی از افراد که بدلیل نارکارآمدی سمت های خود را از دست داده اند امروزه مشغول به تخریب هستند.

رئیس هیات زورخانه ای مریوان نیز در ادامه این جلسه ضمن تشکر از اداره ورزش و جوانان استان کردستان و شهرستان مریوان عدم اختصاص بودجه به استان را مشکل اصلی ورزشکاران عنوان کرده و اظهار کرد : امید است که با رایزنی های مسئولان بتوان میزان اعتبارات را افزایش داده و این اعتبارات به صورت مساوی در بین هیات های موجود تقسیم گردد.

آزاد محمدی افزود : در سالن زورخانه مریوان تنها چهار تخت تشک موجود است که آن هم با هزینه شخصی خریداری شده است و ما نمی دانیم چرا چند تن از افراد با لحن رکیک و زشت خود با استفاده از کلماتی در حال تخریب جامعه ورزشی هستند؟

انتقاد هیئت های ورزشی از جوسازی فضای مجازی برعلیه ورزش مریوان

رئیس هیئت دومیدانی شهرستان مریوان نیز با انتقاد از جلسات برگزار شده اظهار کرد : متاسفانه در طول 6 سال است که ما منتظر ایجاد این جلسه با مسئولان بوده ایم که امروزه برگزار می شود و حتی در دوره نماینده قبلی هم ما منتظر برگزاری چنین جلسه ای بوده ایم.

سوران محمدی افزود: متاسفانه بی توجهی مسئولان به مقوله ورزش باعث روند افزایش روبه رشد معتادین در سطح شهرستان هستیم و باید عنوان کرد که مسئولان هنوز هم از اوضاع و احوال بسیاری از قهرمانان ورزشی در عرصه های مختلف ورزش را ندارند.

محمدی افزود : نماینده فعلی مریوان تعهد پیگیری بسیاری از مشکلات را داشت که ما تا اکنون هیچ اتفاق خاصی از سوی این مسئول را مشاهده ننموده ایم.

وی بیان کرد : متاسفانه یک سری جو در این شهرستان در ایام اخیر ایجاد شده است که مناسب جامعه وزشی نیست هر چند ما کم و کاستی های موجود را قبول داریم اما ما نمی دانیم چرا نماینده با رئیس اداره ورزش و جوانان و کسانی که با این اداره مشکل دارند نشستی را برای برطرف نمودن معضلات و مشکلات موجود برگزار نمی کنند و باعث ایجاد چنین فضای ناآرامی در شهرستان می شوند.

رئیس هیئت دومیدانی شهرستان مریوان افزود: به کسانی که از اداره ورزش و جوانان انتقاد دارند احترام ویژه دارم و ممکن است از دوستان نزدیک ما باشند اما بهتر است در محیط آرام و بدور از تنش مشکلات در دورن ورزشکاران حل شود. محمدی بیان کرد: به نوبه خود می گویم که رئیس فعلی اداره ورزش و جوانان شهرستان مریوان هرآنچه که در توان داشته است برای جامعه ورزشی این شهرستان انجام داده است و در ضمن ایجاد این چنین فضای ناآرامی در شهر برای هیچ فردی قابل قبول نیست.

سوران محمدی افزود : به کارگیری قهرمانان کشور در ادارات شهرستان همان گونه که بسیاری از افراد از سوی نماینده در بیمه تامین اجتماعی شهرستان مریوان به کارگیری شده اند انتظار ورزشکاران این شهرستان است.

محمدی با اشاره به این که آیا ورزشکار تنها با گرفتن یک مدال بین المللی و از خارج کشور باید مورد تجلیل قرار گیرد تصریح کرد : امید است رسانه های موجود اخبار را به درستی و آن گونه که هست انتشار دهند.

وعده هائی که هرگز عملی نشد

وعده هائی که هرگز عملی نشد

رئیس هیأ‌ت کونگ‌فوی شهرستان مریوان نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد:کە هئێت کونگ فو این شهرستان با 1000نفر آمار بیمە ورزشی و7مدال قهرمانی فدراسیونی عنوان هیێت برتراستان در سال 96 را کسب نمودیم وباید عنوان کرد که تمام موفقیت‌های موجود در شهرستان مریوان به نوعی به زمانی برمی‌گردد که آقای حامد جولایی رئیس اداره ورزش و جوانان این شهرستان بود.

محمد خوشرویی افزود: متاسفانه برخی از افراد به جای کمک کردن به مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان کردستان -که فردی مریوانی است- وی را مورد تخریب قرار داده و با ادعای کذب خود در صدد جوسازی و فضاسازی‌های نادرست هستند و باید عنوان کرد که این رفتار آن‌ها به نوعی کوته فکری است.

خوشرویی بیان کرد: تنها دورەای کە بە  ورزش شهرستان مریوان کمک شدە یک سال باقی ماندەدورە سوم ودر زمان شهرداری آقای باغانی بود کە شورای ورزش را تشکیل دادندکە در راس آن شهردار وریس تربیت بدنی وشورا اسلامی وچهار نفر از قهرمانان وپیشکوتان شهرستان مریوان قرار داشتند ومبلغ 120 میلیون بە ورزش مریوان کمک شد کەتحول بزرگی در پیشرفت ورزش این شهرستان در بحث همگانی و قهرمانی ایجاد کرد.  اما متاسفانە در دورە چهارم این شورا لغو شد وکمکهای کە در دورە چهارم بە ورزش شد سلیقەای بودەوبە ادارە ورزش و هئێت ها نبودە ودر کمکی کە شورا دورە چهارم برای مسابقات کشوری فدراسیون کونگ فو بە میزبانی مریوان نمودکە حدود 500نفر شرکت کنندە داشت حدود سە میلیو ن تومان بود و آنهم اقلام  خرید داری کردند ، اما بە گفتە یکی از اعضا شورا حدود چهل میلیون پول نقد سند سازی نمودەاند کە از همین جا اعلام می کنم کاملا کذب است وکلیە هزینە مسابقات را اینجانب .هئێت استان وورزش شهرستان و آقای جولایی مدیر کل محترم متقبل شدند

رئیس هیأت کونگ‌فو شهرستان مریوان ؛ خواستار تشکیل مجدد شورای ورزش شهرستان مریوان شد کە  کمکهای سلیقەای ولابیگرها بە نام ورزش کە نوعی خیانت بە ورزش این شهرستان است خاتمە یابد وشاهد پیشرفت هرچە بهتر ورزش مریوان در عرصە های ملی وبین المللی وهمگانی باشیم.

رئیس هیئت کاراته مریوان نیز در ادامه با اشاره به عدم تخصیص مبلغ سه میلیون تومان تعهدی که شورای دوره چهارم به هیئت کاراته شهرستان مریوان، اظهار کرد : امید است که مبلغ مذکور از سوی شوراهای دوره جدید پرداخت شود.


یاسین الیاسی افزود : امید است که نسبت به ایجاد خانه کاراته در راستای ترغیب بانوان به پرداختن این رشته ورزشی همکاری های لازمه را با این هیئت داشته باشند.

الیاسی تصریح کرد : رشته کاراته در شهرستان مریوان با بیش از 550 نفر عضور هنوز دارای دفتر کاراته نیست و ما برای برگزاری جلسات حتی از چمن های مصنوعی موجود در اداره ورزش و جوانان استفاده می کنیم.

توجه به ورزش نابینایان

رئیس هیئت نابینایان شهرستان مریوان نیز در ادامه این جلسه سه ساعته، اظهار کرد : هیئت نابینایان شهرستان مریوان دارای مشکلات خاص خود است و باید گفت که افراد سالم اگر نتواند ورزش کند بلاخره می تواند از راهی خود را سرگرم نماید امکا نابینایان باید چه کاری بکنند.

ناصح راتین افزود : هیئت نابینایان شهرستان مریوان از نظر مالی در وضعیت بسیار بدی هستند و نیازمند مساعدت های مالی مسئولان اند و انتظار می رود که نگاه ویژه ای از سوی مسئولان به این هیئت داشته باشد چرا که شرایط ما اندکی متفاوت است.

رئیس شورای اسلامی مریوان در این جلسه اظهار کرد : ورزش یکی از امورات شهری است که می تواند جامعه را سالم نگه دارد و جوانان را از ورود به خطر اعتیاد بازدارد.

رئیس شورای اسلامی مریوان

اسعد شیخ عطاری افزود : پیگیری های فرماندار شهرستان مریوان در بحث ورزش قابل ستودنی است و این پیگیری ها می تواند باعث شناساندن این شهرستان به کشور گردد.

شیخ عطاری با اشاره به ظرفیت های موجود در این شهرستان افزود : با توجه به فعالیت های موجود در رشته های ورزشی و برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در این شهرستان امروزه ما شاهد رونق مریوان هستیم.

وی بیان کرد : از جناب نماینده شهرستان مریوان توقع داریم که مدیران کل استان کردستان را که اهل این شهرستان هستند را در راستای رفع مشکلات و معضلات این شهرستان یاری رسانند.

رئیس شورای شهر مریوان افزود: مسئولان در تعهداتی که دارند باید دقت نمایند چراکه عدم تحقق وعده های موجود باعث ایجاد ناراحتی در بین مردم می شوند.

اسعد شیخ عطاری ضمن تقدیر از شهردار سابق و اعضای شورای دوره چهارم اظهار کرد : متاسفانه روزانه افراد زیادی از جمله هیئت های ورزشی به دفتر شورای اسلامی شهر مراجعه نموده و از عدم تحقق تعهدات مالی شوراهای دوره پیش سخن می گویند و این امر امروزه برای ما به یک معضل تبدیل شده است.

شیخ عطاری افزود : متاسفانه امروزه شهرداری مریوان با وضعیت مالی بدی مواجه شده است و هرچند ما توانسته ایم حقوق کارگران و پرسنل های شهرداری در ماه های جاری را پرداخت نمائیم اما متاسفانه هنوز بدهی های معوقه که مربوط به دوره شوراهای دوره پیش است را نتوانسته ایم پرداخت کنیم.

وی بیان کرد : متاسفانه امروزه یکی از مهمترین معضلات اعضای شورای دوره پنجم مریوان میزان تعهدهای زیادی است که از سوی شوراهای دوره چهارم این شهر داده شده و تحقق نیافته است.

در ادامه این جلسه یکی از فعالین رسانه ای شهرستان مریوان با انتقاد از عملکرد نماینده این شهرستان اظهار کرد : متاسفانه برای سوگواری فاجعه حلبچه از سوی یکی از دفترداران نماینده شهرستان های مریوان و سروآباد به جای تسلیت به مردم کورد وی پیام تبریک را در خروجی کانال تلگرامی نماینده منتشر کرده بود که این امر با واکنش کاربران فضای مجازی مواجه شد.

فرید نیک خواه با اشاره به عدم جوابگویی مسئول دفتر نماینده در شهرستان سروآباد و توجیه نمودن پیام تبریک فاجعه حلبچه که خود نوعی توهین به یک ملت بود اظهار کرد : اقرار به اشتباه شجاعت می خواهد.

نیک خواه بیان کرد : به نوعی شتاب زدگی در انتشار اخبار از سوی نماینده وجود دارد که باعث عدم شفافیت در انتشار اخبار از سوی افرادی می شود که برای وی در فضای مجازی فعالیت می کنند که در این بین می توان به انتشار خبر خریداری مینی بوس برای ورزشکاران مریوانی و سروآباد اشاره نمود که در خبرهای نماینده به گونه ایست که انگار وی آن را خریداری کرده نه برای خرید آن رایزنی و مسئولان ذیربط را یاری رسانیده است.

وی تصریح کرد : در فضای مجازی تنها مطالبی منتشر شده است که در کانال شخصی نماینده بوده است و این امر تخریب نیست بلکه انتشار واقعیات است.

فرید نیک خواه در پایان سخنان خود اظهار کرد : چرا نماینده شهرستان های مریوان و سروآباد چرا تا این لحظه نه تنها هیچ جلسه ای با شهرداری های مریوان و سروآباد نداشته است و حتی از انتشار یک پیامک تبریک برای آنها امتناع کرده است ؟

در پایان این جلسه مسئول روابط عمومی فرمانداری شهرستان مریوان نیز با گلایه از برخوردهای نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد با معترضین ورزش و جوانان این شهرستان اظهار کرد : چرا نماینده برای رسیدگی به اعتراضات موجود جلسه ای را با حضور معترضین و رئیس اداره ورزش و جوانان این شهرستان برگزار نکرده است ؟

داود صالحی در این جلسه خواستار شفافیت و صداقت گفتار و رفتار نماینده در خصوص مسئولین ورزشی شهرستان و بازگرداندن آرامش به حوزه ورزش و جوانان شد.
انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

امینیپنجشنبه 9 فروردین 1397 | 20:30

5
1

این حرف اقای سوران محمدی را باید با طلا نوشت کاش یک ورزشکار هم در یک اداره استخدام میکرد جناب منصور مرادی اسونتره از تامین اجتماعی که برای تبلیغات هر بی عدالتی رو میکنه

پاسـخ

تاقانەپنجشنبه 9 فروردین 1397 | 21:14

6
2

دە ی خوا ازانیت راس ناکا..منسور مرادی الیت تا ایسە کە سم استخدام نکردوە لە ادارات...دە ی ولاە هە ر لە اورژانس اجتماعی بهزیستی سە نفرت استخدام کردوە ،،خوا ئە زانیت واقعیتە

پاسـخ

کانی دینارپنجشنبه 9 فروردین 1397 | 21:36

6
1

باتشکر و قدردانی از سایت محترم زریوار خبر
تو رو خدا مردم خودتون قضاوت کنید که این روسای محترم هئیت ورزشی هر کدام به صورت تخصصی اظهار نظر کردند و نقص و معایب رو در کنار فعالیت مثبت اداره ورزش با ادبیاتی منطقی بیان کردند و زحمات کسی هم پایمال نشد در حالیکه اقای ستار امیدی ک خودش شورای کانی دینار و******* گرفتاری رو نصیب شهر کانی دینار کرده هم میاد نقد میکنه بنده همین جا اظهار پشیمانی میکنم برای خودمان که چرا همچین فردی رو به شورای قبول کردیم تو رو خدا اقای امیدی دیگه بس کن فضای شورای کانی دینار درگیر عقده بازی های خودت و .... نکن
از زریوار خبر عاجزانه خواهشمندم خواهشمندم خواهشمندم نشر کنید

پاسـخ

ک-جپنجشنبه 9 فروردین 1397 | 22:37

2
0

ای دستتان درد نکنه یعنی تمام حرفهای دل مارو بهش گفتی این مراسم رئیس پایانه رو کم داشت *********

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی