سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
جمعه 3 فروردین 1397 / 16:46|کد خبر : 5757|گروه : اجتماعی

احسان و نیکوکاری از مهمترین ویژگی مؤمنین است

امام جمعه مریوان احسان و نیکوکاری را از مهمترین ویژگی مؤمنان عنوان کرده و اظهار کرد : بر هر فرد مسلمانی واجب است که اخلاق را رعایت نماید.

امام جمعه مریوان احسان و نیکوکاری را از مهمترین ویژگی مؤمنان عنوان کرده و اظهار کرد : بر هر فرد مسلمانی واجب است که اخلاق را رعایت نماید.

 
به گزارش خبرنگار زریوار خبر، حاج ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه های نماز جمعه این هفته خود در جمع نمازگزاران مریوانی با اشاره به اهمیت احسان و نیکوکاری اظهار کرد : افرادی که دستورات الهی را رعایت نموده و در رفتار خود اخلاق حسنه را پیشه رفتاری خود می کنند بدون شک رستگار خواهند شد.

ماموستاشیرزادی افزود : آنهائیکه از گناهان خود توبه نموده و به سوی خداوند متعال باز می گردنداز عذاب الهی محفوظ خواهند شد.

شیرزادی افزود : حتی فرعون که زمانی مدعی خداوندی بود با لطف خداوند دو پیامبر برای هدایتش ارسال شد و معجزه و نشانه هایی برای هدایتش ارسال گشت تا شاید از راهی که در پیش گرفته دست برداشته و رستگار شود.

وی تصریح کرد :  حضرت موسی (ع) برای هدایت فرعون از سوی خداوند متعال دارای نه معجزه شد تا شاید بتواند فرعون را به راه راست هدایت نموده و وی را از گناهانش بازدارند و این نشان از مهربانی خداوند متعال نسبت به بندگانش را دارد.

امام جمعه مریوان افزود : خداوند با مهربانی با فرعون برخورد کرده و به حضرت موسی (ع) دستور داد که با مهربانی تذکر به فرعون دهند تا شاید برگردد.

امام جمعه مریوان بیان کرد : خداوند آبروی کسی را نمی ریزد و دوست دارد افراد گناهکار به سویش بازگردندو باید از فرصت برای توبه استفاده کرد و از راه نادرست برگشت تا شاید خداوند متعال گناهانمان را ببخشاید.

حاج ماموستامصطفی شیرزادی خاطرنشان کرد : برای این که مشمول رحمت الهی شد باید از رفتارهای زشت ناپسند توبه کرده و به راه راست برگشت چرا که زمانی فرا خواهد رسبد که برای انجام گناهان امروزه خود پشیمان گردیم و با حسرت به گذشته خود بنگریم لذا قبل از فرارسیدن آن ایام که دیگر هیچ سودی ندارد امروز تا زمان باقی است باید از گناهان دوری نموده و توبه کنیم.

ماموستا شیرزادی بیان کرد : هر انسانی که رئوف و رحیم باشد شامل رحمت خداوند خواهد شد و هر اتسانی که رفتاری ناپسند داشته باشد مورد لعن و نفرین خداوند متعال قرار خواهد گرفت.

شیرزادی افزود : پیامبر مکرم اسلام (ص) با مردم بسیار مهربانانه برخورد نموده و با اخلاق حسنه برخورد می کرد و اطرافیانش را به سوی اسلام دعوت می کرد.

وی عنوان کرد : مسلمانان باید خوب به خاطر داشته باشند که خداوند هیچ چیز را از یاد نخواهد برد و حتی ذره ای از گناهان نزد خداوند متعال از یاد نخواهد رفت ودر کارنامه اعمال انسان ها یادداشت خواهد شد و انسان به خاطرش مورد مواخذه قرار خواهد کرفت و مجبور خواهد شد سزای اعمالش را بچشد.

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی