سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
یکشنبه 27 اسفند 1396 / 22:36|کد خبر : 5739|گروه : پزشکی

پاسخ قانع کننده شبکه بهداشت و درمان مریوان به کمبود پزشک عمومی در شهر برده رشه

مدیر شبکه بهداشت و درمان مریوان در پاسخ به پیام برخی از اهالی شهر برده رشه، گفت: براساس دستورالعمل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی،  نسبت پزشک به جمعیت در روستاها و شهرهای زیر 20000 نفر جمعیت، یک پزشک به ازای هر 4000 نفر تعریف شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مریوان در پاسخ به پیام برخی از اهالی شهر برده رشه، گفت: براساس دستورالعمل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، نسبت پزشک به جمعیت در روستاها و شهرهای زیر 20000 نفر جمعیت، یک پزشک به ازای هر 4000 نفر تعریف شده است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، دکتر هوشیار سایه میری مدیر شبکه بهداشت و درمان مریوان در پاسخ به پیام برخی از اهالی شهر برده رشه، گفت: در خصوص کمبود پزشک باید به این موضوع اشاره کرد که براساس دستورالعمل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی،  نسبت پزشک به جمعیت در روستاها و شهرهای زیر 20000 نفر جمعیت، یک پزشک به ازای هر 4000 نفر تعریف شده است. با توجه به آخرین سرشماری اعلام شده در سال جاری جمعیت شهر بردە رشە و روستاهای تحت پوشش آن مرکز جمعا 5500 نفر می باشد و کمتر از حد نصاب دو پزشک است؛ با این وجود شبکه بهداشت و درمان همواره در جهت تامین دو نفر پزشک برای آن مرکز اقدام نمودە است بە گونە ای که شهروندان عزیز شهر برده رشه خود شاهد این امر بوده اند کە در سال جاری تا پایان شهریور ماە نیز آن مرکز با دو پزشک ادارە شدە است.

وی افزود: همانگونه که برنامه کاری مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی برده رشه به استحضار بخشداری، شورا و ساکنین محترم نیز رسیده است پزشک مرکز در کلیه روزهای هفته تا ساعت ۱۰ صبح در خود مرکز مشغول ارایه خدمات بوده و در تعدادی از روزهای هفته بعد از ساعت ۱۰ برای پوشش جمعیت روستاهای اطراف به دهگردشی می رود و مجددا از ساعت 4 بعد ازظهر تا 8 صبح روز بعد، مرکز آمادە پذیرش و درمان بیماران اورژانسی نیز بوده و می باشد.

علی ایحال درخواست شهروندان محترم در دستور کار این شبکە قرار خواهد گرفت و اقدامات و پیگیری های لازم بعمل خواهد آمد. ضمن اینکه اورژانس 115 در 24 ساعت شبانه روز ٱمادە خدمت رسانی بە جمعیت شهر بردە رشە و روستاهای حومە می باشد.

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

محمد یمنییکشنبه 27 اسفند 1396 | 23:11

2
14

باسلام خدمت دکتر سایه میری بزرگوار انشاالله همانگونه که با تلاش و پیگیرهای دلسوزانه حضرت عالی و همکاران بزرگوارتان در اکثر زمینه بهداشتی و تجهیزات پزشکی بیمارستانهای مریوان درخواست مردم شریف برده رشه و روستاهای اطراف هم مرتفع گردد وشکی نیست که مردم شریف برده رشه با شناختی که از دلسوزی حضرت عالی دارندچنین درخواست نموده اند.حق نگهدارتان

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی