سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
شفیعی در همایش یادواره دانش آموزی و پیش کنگره 5400 شهید استان کردستان:
سه شنبه 22 اسفند 1396 / 21:45|کد خبر : 5725|گروه : فرهنگی

بزودی شاهد تغییر وضعیت گردشگری دریاچه زریوار مریوان خواهیم بود/ بصیرت و هوشیاری مهم‌ترین ابزار برای مقابله با دشمنان

فرماندار شهرستان مریوان وجه تمایز بین مردم ایران با سایر کشورهای دیگر را در میزان اعتقادات به کشور و داشتن بصیرت و آگاهی کافی اظهار کرد.

فرماندار شهرستان مریوان وجه تمایز بین مردم ایران با سایر کشورهای دیگر را در میزان اعتقادات به کشور و داشتن بصیرت و آگاهی کافی اظهار کرد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، محمدشفیعی در مراسم افتتاحیه یادواره دانش آموزی و پیش کنگره 5400 شهید استان کردستان اظهار داشت: اگر دفاع مردم سایر کشورهای این جهان از میهنشان را با مردم ایران اسلامی مقایسه کنیم خواهیم دید که مردم این دیار برای دفاع از آب و خاک این کشور دارای تفاوت های اساسی و ریشه ای هستند.

شفیعی تصریح کرد : اگر در یکی از کشورهای دنیا برای دفاع از میهن بخواهند به پا خیزند دولت با استفاده از ابزارهایی که دردست دارد مردم را وادار به حضور در میادین جنگ آن هم با در نظر گرفتن شرایطی خاص است که این امر در ایران اسلامی به گونه ای دیگر و آن هم با حضور پر از شور و شوق مردم صورت می گیرد.

وی بیان کرد : مردم ایران اسلامی همواره نشان داده اند که برای دفاع از کیان این میهن سن و سال نمی شناسند و در هر زمانی که لازم باشد به میدان امده و جان و مالشان را در راه آرمان های این نظام اسلامی اهداء خواهند نمود.

فرماندار شهرستان مریوان افزود : میزان اراده و ایمانی که در قلب مردم متدین ایران اسلامی وجود دارد همواره توطئه های دشمنان و استکبار جهانی را با شکست مواجه نموده و از نفوذ آنان به این میهن جلوگیری به عمل آورده است.

محمد شفیعی اظهار کرد : مردم ایران همواره و در طول تاریخ نشان داده اند که با شور و اشتیاق کافی برای دفاع از میهن و کیان و آب و خاک در میادین نبرد برای دفاع حاضر شده و همواره در برابر ظلم و ستم ایستادگی خواهند نمود.

وی با اشاره به میزان شوقی که در رزمندگان برای رفتن به جبهه در هنگام جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق علیه نظام نوپای ایران اسلامی بود اظهار کرد : زمانی که استکبار جهانی با استفاده از نوکرهای خود می خواست این کشور را به زانو درآورد مردم ایران با شور و اشتیق کافی به میادین نبرد امده و در جبهه برای دفاع از این میهن با نشاط حاضر گشتند.

وی تصریح کرد : مردم ایران اسلامی اعتقادی به خداوند متعال دارند و می دانند که اگر جانشان را با گلوله های دشمن از دست بدهند در دنیا و اخرت رستگار خواهند شد لذا هیچ ترسی از جبهه و نبرد و دفاع از این آب و خاک را ندارند. در زمان جنگ تحمیلی خانواده هائی بودند که تنها فرزند خود را برای این میهن در جبهه های دفاع اهداء نمودند و خانواده هائی هم بودند که بیش از 4 فرزندشان را در این ایام از دست دادند.

وی با اشاره به رشادت های مردم شهرستان مریوان در زمان جنگ تحمیلی اظهار کرد : متاسفانه رژیم بعث عراق ظلم های زیادی را در حق مردم شهرستان مریوان انجام داده که هنوز هم زخم های آن واقعه های تلخ در این شهر و بر روی جسم و جان مردم مانده است.

محمد شفیعی افزود : خمپاره و موشک های دشمن بعثی همواره بر روی مئدارس و بیمارستان های این شهرستان فرود امده و مردم را در اوج مظلومیت به شهادت می رساند و این مظلومیت گاهاً غریب مانده است.

شفیعی افزود : در طول سالجاری بیش از 73 یادواره برای شهداء این شهرستان از جمله یادواره شهداء دانش آموزی، یادوراه شهداء فصلی، یادواره شهداء روحانیون و شهداء محلات و غیره در راستای گرامی داشت یاد و خاطره شهداء این شهرستان برگزار شده است.

وی تصریح کرد : در راستای گرامی داشت یاد و خاطره شهداء این شهرستان بیش از 23 اسم برای تصویب نهایی در راستای نام گزاری معابر اصلی و کوچه های این شهر با نام شهداء به زودی به تصویب می رسد که امید است بتوان با این اقدام همواره نام و یاد این عزیزان را گرامی بداریم.

وضعیت گردشگری دریاچه مریوان به زودی تغییر خواهد کرد
 
فرماندار شهرستان مریوان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به نزدیکی فرارسیدن ایام تعطیلات نوروزی اظهار کرد : در راستای انجام فعالیت های زیباسازی شهرستان مریوان  به منظور جذب توریست و گردشگران داخلی و خارجی به زودی شاهد تغییراتی اساسی در حوزه دریاچه زریبار خواهیم بود.

محمد شفیعی تصریح کرد : هم اکنون برای جلب بخش سرمایه گذاری بخش خصوصی در انجام برخی فعالیت های موجود در حوزه های گردشگری با 14 شرکت جداگانه در حال رایزی هستیم که اگر این شرکت ها را بتوان برای انجام فعالیت های موجود به دریاچه زریبار جلب کنیم می توان شاهد تغییراتی گسترده باشیم.

شفیعی همچنین در بخش دیگری از سخنانن خود اظهار کرد: خوشبختانه امروزه شهرستان مریوان دارای امنیت پایداری است و گردشگران و توریست های داخلی و خارجی با اطمینان خاطر به این شهر حضور می یابند و امید است که مردم شهرستان مریوان با حفظ این امنیت کنونی راه را برای ورود افراد بیشتر به این شهر فراهم نمایند.

وی بیان کرد : متاسفانه دشمنان دین مبین اسلام همواره برای لطمه زدن به این انقلاب توطئه های زیاد و به روزی را انجام می دهند که امروزه یکی از این توطئه های جدید فراخوان هائی است که از سوی آنها برای تجمع مردم در بازارهای موجود است که خوشبختانه در این شهرستان تا به امروز هیچ گونه تجمعی وجود نداشته و این نشان از بصیرت و آگاهی مردم است.

وی اظهار کرد : دشمنان در حال نشان دادن شهرستان مریوان به عنوان یکی از شهرستان های امنیتی و نابسامان است اما باید عنوان کرد که مردم این شهرستان با توجه به میزان بصیرت و آگاهی که دارند راه نفوذ دشمنان را مسدود نموده و هیچگاه به گزافه گوئی های آنان گوش فرا نخواهند داد.


بزودی شاهد تغییر وضعیت گردشگری دریاچه زریوار مریوان خواهیم بود/ بصیرت و هوشیاری مهم‌ترین ابزار برای مقابله با دشمنان

بزودی شاهد تغییر وضعیت گردشگری دریاچه زریوار مریوان خواهیم بود/ بصیرت و هوشیاری مهم‌ترین ابزار برای مقابله با دشمنان

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی