سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
جمعه 11 اسفند 1396 / 14:16|کد خبر : 5693|گروه : اجتماعی

بازگشایی مرزهای کوله بری در راس کاری دولت قرار گیرد/از بین بردن خفاش به بهانه گرفتن پول گناه است

امام جمعه مریوان  با اشاره به میزان بیکاری در بین جوانان این شهرستان اظهار کرد : دولت باید بازگشایی مرزهای کوله بری را در راس فعالیت های کاری خود قرار دهد.

امام جمعه مریوان با اشاره به میزان بیکاری در بین جوانان این شهرستان اظهار کرد : دولت باید بازگشایی مرزهای کوله بری را در راس فعالیت های کاری خود قرار دهد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، حاج ماموستامصطفی شیرزادی در خطبه های نمازجمعه این هفته خود اظهار کرد : امروزه معیشت بسیاری از مرزنشینانی همچون مریوان و بانه از راه مرز است لذا دولت باید در بازگشایی مرزهای موجو اهتمام ورزد.

شیرزادی بیان کرد : در دین مبین اسلام کسب روزی حلال برای تامین معیشت زندگی یکی از وظایفی است که بر دوش مردهای سرپرست خانوار واقع شده و لذا دولت برای ایجاد اشتغال پایدار در این شهرستان باید اهتمام جدی داشته باشد.

شیرزادی افزود : امرار معاش بسیاری از مرزنشینان از طریق بازارچه های کوله بری و مرزهای رسمی است که در این شهرستان ها وجود دارد لذا دولت باید ابتدا معضل بیکاری جوانان را رفع نموده و سپس اقدام به بستن مرزها نماید.

وی عنوان کرد : مردم برای کسب روزی حلال فعالیت های اقتصادی در مرزها را پیشه کرده اند لذا دولت در بازگشایی این مرزهای موجود باید به جد پیگیری نموده و اهتمام ورزد.

امام جمعه مریوان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت جایگاه اخلاق اسلامی در زندگی هر فرد مسلمانی اظهار کرد : متاسفانه مدتی است که آزار و اذیت جانداران از سوی بسیاری از افراد سودجو بیش از پیش شده است و این امر به سوی همه گیر شدن می رود لذا باید مردم در رفتارهای خود تجدیدنظری کرده و اخلاقشان را مورد بازنگری قرار دهند.

حاج ماموستامصطفی شیرزادی تصریح کرد : گرفتن خفاش و از بین بردن لانه این جاندار مدتی است مورد توجه برخی از افراد سودجو قرار گرفته که باید عنوان کرد این امر گناهی بسیار بزرگ بوده و باعث از بین رفتن و انقراض این جاندار خواهد شد لذا هرچه سریعتر باید این امر خاتمه یابد.

شیرزادی در پایان خطبه های خود ضمن درخواست از مردم برای بازنگری در رفتار و کردار و گفتارشان اظهار کرد : هم اکنون که در آستانه تغییر سال و رسیدن بهار هستیم امید است که مردم رفتار، کردار و گفتار خود را مطابق با دین مبین اسلام هماهنگ کرده و پیامبر مکرم اسلام (ص) را الگوی رفتاری خود قرار دهند.

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

پاوهجمعه 11 اسفند 1396 | 14:49

2
1

ممنون‌ از بیانات جناب حاج ماموستا شیرزادی امام جمعه محترم مریوان واقعا مایه افتخار است برای مردم مریوان

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی