سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
چهارشنبه 9 اسفند 1396 / 08:02|کد خبر : 5688|گروه : سیاسی

هجمه های فرهنگی نباید ما را از برنامه های پرورشی و آموزشی غافل کند

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کردستان در جمع مربیان و معاونین پرورشی شهرستان مریوان اظهار کرد : مربیان پرورشی باید بی از پیش به تربیت اسلامی و دینی دانش آموزان اهمیت دهند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کردستان در جمع مربیان و معاونین پرورشی شهرستان مریوان اظهار کرد : مربیان پرورشی باید بی از پیش به تربیت اسلامی و دینی دانش آموزان اهمیت دهند.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، حجت الله نریمانی افزود : دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدای ایجاد این نظام از سوی مردم همواره با توطئه های مختلفی درصدد ایجاد لطمه به بدنه نظام بوده اند.

وی تصریح کرد : مبنای همه برنامه ها، سیاست گذاری ها و در یک کلام اگر توان گفت قانون اساسی عملکرد اموزش و پرورش در سندتحول بنیادین نهادینه شده است که اگر به خوبی از سوی مربیان مورد استفاده قرار گیرد تمام راه های مواجه با تهاجم های فرهنگی در ان به خوبی مبرهن است.

نریمانی خاطرنشان کرد : ما در نظامی بر مبنای اسلام هستیم اما دشمنان ما می خواهند جوانان ما را منحرف کرده و انها را فریب دهند و تمام ارزش های واقعی را از بین ببرند لذا اگر خطا کنیم شاید دشمنان در این توطئه خود بتوانند بسیاری از جوانان را فریب دهند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کردستان اظهار کرد : هجمه های فرهنگی و حساسیت هائی که امروزه وجود دارد و با در نظر گرفتن این امر که دشمنان این نظام جوانان و نوجوانان را مورد هدف خود قرار داده اند باید عنوان کرد میزان تربیت و تعلیم و آموزش های درون مدارس و غیره مورد بررسی بیشتری قرار گرفته و با جدیت بیش از پیش باشند.

حجت الله نریمانی افزود : سندتحول آموزش و پرورش یک تربیت تمام ساعته را انتظار دارد نه رشد ناموزون که در آن اموزش و دیگر مباحث اسلامی و تربیتی را فراموش کنیم و باید عنوان کنیم که نباید فکر کنیم چون در نظامی اسلامی هستیم نیاز به پرورشی و آموزشی دینی نیستچرا که این امر یک غفلت است.

نریمانی ادامه داد : رشد و توانمند علمی و افزایش عزت نفس همراه با آموزش سبک زندگی اسلامی، ظلم ستیزی و استکبار ستیزی، ترویج حجاب و عفاف و غیره بر اساس آموزه های دینی و غیره همان تربیت تمام ساعتی است و باید در انجام آن از سوی فرهنگیان دقت شود.

وی افزود : اگر بخواهیم سند انتظارات و کارکردهای آموزش و پرورش را تعریف کنیم باید گفت انتظاری که همه دارند در سه عملکرد است اولین مبحث مربوط به آموزش و توسعه دانش است و در این حوزه بسیار خوب عمل شده و هر روز شاهد موفقیت های چشمگیری در این زمینه هستیم.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کردستان خاطرنشان کرد : دومین سند انتظارات توسعه مهارت های اجتماعی و فردی است یعنی دانش اموز باید به گونه ای تربیت شود که بتواند با جامعه وقف شده و ایفای نقش کرده و در جامعه مفید باشد و همکاری، تعاون و ایفای نقش و احساس مسئولیت را درک کند.

حجت الله نریمانی ادامه داد : سومین انتظار انتقال ارزش ها و هنجارهای یک جامعه که ما به آن معتقد و پایند هستیم و این امر باید نسل به نسل انتقال یابد چراکه این هنجارها می تواند ارزش های اجتماعی و حتی دینی باشد لذا باید این هویت در مدرسه شکل گیرد.

وی با اشاره به سه سند انتظارات از بدنه آموزش و پرورش و فرهنگیانی که در عرصه های آموزشی و تربیتی فعالیت دارند عنوان کرد : حال با توجه به سند انتظارات باید عنوان کرد که آیا در این سه زمینه متذکر شده آیا تا به حال رشد متوازن داشته ایم یانه ؟

وی خاطرنشان کرد : متاسفانه باید عنوان کرد که برخی از افراد به شیو های سلیقه ای عمل کرده اند و شدت و ضعفی که در اجرای برنامه هاست باعث شده است که تنها در آموزش و توسعه دانش بسیار مفید واقع شده و در دیگر بخش ها کم کاری شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کردستان بیان کرد : در حوزه اموزش خوب کارکرده ایم اما متاسفانه شاهد کوتاهی و سهل انگاری در کارکردهای دوم و سوم هستیم و این امر بدین معنی است که باید از کارکردهای دوم و سوم باید بیشتر بهره ببریم.

حجت الله نریمانی عنوان کرد : امروزه ادارات تعامل خوبی با اموزش و پرورش دارند و این نشان از درک جایگاه ویژه آموزش و پرورش در جامعه از سوی مسئولان و مدیران است لذا باید از ظرفیت های موجود به خوبی استفاده کنیم.

نریمانی با اشاره به سند تحول بنیادین اموزش و پرورش اظهار کرد : اسن سند حاصل تلاش و همکاری نخبگان کشور است که به امضای رهبر معظم انقلاب نیز رسیده است و مبتنی بر 6 ساعت که 5 ساعت ان ناظر بر تربیتی و پرورشی است.

وی خاطرنشان کرد : متولی و آموزش گیرنده در کلاس های درسی موجود کسی است به نام انسان که در اختیار این مجموعه است و آینده سازان این نظام مقدس هستند و باید آینده نظام را به دست گیرند لذا در درجه اول باید تربیت آنها در تراز مکت نجات بخش اسلام باشند و همچنین نظام جمهوری اسلامی ایران باشد.


 
سرهنگ شکیبا سلیمی فرمانده سپاه مریوان در جمع مربیان و معاونین پرورشی مریوان، گفت: امور تربیتی یادگار شهیدان رجایی و باهنر است و باید با ادامه دادن راه این عزیزان در جهت تحقق اهداف امور تربیتی گام برداشت.

امروز تکنولوژی های جدید و فضای مجازی نقش تربیتی اولیای خانه و اولیای مدرسه را تحت تاثیر قرار داده است و می بایست مربیان و معلمان با بروز نگهداشتن خود پاسخگوی نیازها و خواسته های دانش آموزان باشند.

تعهد و تخصص دو مقوله بسیار مهم در امر تعلیم و تربیت هستند و تخصص بدون  تعهد  برای جامعه مفید نخواهد بود.
 
بهمن عرفانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان مریوان در مراسم نکوداشت هشتم اسفند سالروز تشکیل نهاد امور تربیتی و هفته تربیت اسلامی:
 
با تشکیل نهاد امور تربیتی توسط شهیدان رجایی و باهنر بستر و زمینه لازم برای تربیت نیروی انسانی متعهد و اخلاق مدار برای آینده جامعه فراهم شد.
 
مهم ترین اهداف تشكیل امور تربیتی  حراست از مرزهای اعتقادی و حفظ دستاوردها و تبیین ارزش های انقلاب در مدارس است.
 
انتقال مجموعه باورها، ارزش ها، رفتارها، دانش ها و مهارت های هرجامعه به استمرار و بقای آنها ان جامعه کمک کرده و این وظیفه مهم بر عهده دستگاه تعلیم و تربیت بویژه مربیان و معاونین پرورشی است.
 
دانش آموزان مستعد و نیروی انسانی توانمند از ویژگیهای بارز شهرستان مربوان است و این مهم منجر به موفقیتهای چشمگیری در سطوح مختلف ملی و استانی شود.
انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی