سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
مدیر پایانه مرز باشماق مریوان:
سه شنبه 8 اسفند 1396 / 15:29|کد خبر : 5684|گروه : اقتصادی

مدیریت تمام محوطه مرز باشماق مریوان به پایانه مرزی واگذار می شود

مدیر پایانه باشماق مریوان، گفت: با توجه به پیگیری استاندار جدید استان کردستان احتمال زیادی دارد که تمامی محوطه مرزی باشماق مریوان به پایانه مرزی واگذار شود با جدیت هرچه بهتر و بیشتر امکانات مورد نیاز در دستورکار قرار خواهد گرفت.

مدیر پایانه باشماق مریوان، گفت: با توجه به پیگیری استاندار جدید استان کردستان احتمال زیادی دارد که تمامی محوطه مرزی باشماق مریوان به پایانه مرزی واگذار شود با جدیت هرچه بهتر و بیشتر امکانات مورد نیاز در دستورکار قرار خواهد گرفت.

به گزارش زریوار خبر ، مسعود کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مریوان اظهار کرد: کل محدوده و محوطه مرز بین‌المللی باشماق مریوان 32 هکتار است که شامل سه محدوده بازارچه قدیم، محدوده ترانشیپ و همچنین محدوه پایانه مرزی است.

وی با بیان اینکه محدوده‌های بازارچه قدیم و ترانشیپ به صورت کامل در اختیار دفتر فنی استانداری قرار داشته و توسط آنها اداره و با توجه به نیاز مورد استفاده می‌شود، تصریح کرد: محدوده پایانه با 7.5 هکتار توسط ادارات مستقر به صورت شورایی مدیریت می‌شود.

وی عنوان کرد: وظیفه تهیه زیرساخت‌ها و همچنین رسیدگی به امورات محدوده پایانه به عهده پایانه مرزی باشماق است و مدیریت آن نیز از سوی تمامی ادارات موجود در این محوطه به صورت شورا و با دبیری مدیرکل گمرک باشماق اداره می‌شود.

مدیر پایانه مرزی باشماق مریوان اظهار کرد: وظیفه دستگاه‌های موجود در مرزبین‌المللی باشماق مریوان تنها رسیدگی به امورات مربوط به این محدوده است و مابقی آن نیز به عهده دفتر فنی استانداری استان کردستان است.

کریمی تصریح کرد: با توجه به دستورالعمل موجود تهیه زیرساخت‌های این 7.5 هکتار موجود در مرز رسمی و بین‌المللی باشماق مریوان به عهده پایانه مرزی است که در این راستا نیز از سوی این اداره دو سالن تجاری و سالن مسافربری برای ارائه بهتر خدمات ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به نیاز مسافرین و میزان خدماتی که باید به آنها ارائه می‌شود، تمام دستگاه‌های مربوطه در پایانه مرزی مستقر هستند.

مدیر پایانه باشماق مریوان ادامه داد: بنا بر دستورالعمل تقویت مبادی ورودی و خروجی کشور که در سال 93 تهیه شده  پنج ارگان اصلی شامل گمرک، پایانه، گذرنامه، هنگ مرزی و نهاد ریاست جمهوری به صورت شورایی مدیریت مرز بین‌المللی باشماق را به عهده دارند که حداقل هر 15 روز یکبار و یا حداکثر هر ماه یکبار تشکیل جلسه می‌دهند.

وی اظهار کرد: ارگان‌های موجود در این شورای مدیریت مرز هر کدام به صورت جداگانه وظایف قانونی خود را انجام می‌دهد.

وی افزود: وظیفه این شورا در اصل برای انجام مواردی عمومی که لازم به بررسی است از سوی این شورا برای ان تصمیم های خاص گرفته می‌شود که تا سال 95 نیز دبیر این شورا برای ایجاد جلسات منظم پایانه مرزی بوده که از ابتدای سال 96 این امر به گمرک واگذار شده است.

کریمی خاطرنشان کرد: متاسفانه بسیاری از مردم انتظار دارند که پایانه یا گمرک باشماق تمام امورات مربوط به محوطه مرزرسمی و بین‌المللی باشماق که شامل 32 هکتار است را انجام دهند، ولی با توجه به دستورالعمل موجود نمی‌توان این کار انجام شود.

وی افزود: با توجه به پیگیری استاندار جدید استان کردستان احتمال زیادی دارد که تمامی محوطه مرزی باشماق مریوان به پایانه مرزی واگذار شود با جدیت هرچه بهتر و بیشتر امکانات مورد نیاز در دستورکار قرار خواهد گرفت.

کریمی تصریح کرد: برخی از نگاه‌های موجود در مرز باشماق مریوان مخالفت با مدیریت واحد است، اما باید  بر اساس قوانین موجود کمیته‌ای که شامل پنج عضو ارگان‌های اداری است در امر مدیریت مرزباشماق عمل کرد.

وی عنوان کرد: در بحث مدیریتی مرز باشماق مریوان که در اختیار پایانه و دیگر ارگان‌های مستقر در این مرز بین‌المللی است هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد.

مدیر پایانه باشماق مریوان تصریح کرد: اگر مابقی این محدوده نیز در اختیار یکی از ارگان‌های موجود قرار گیرد، قطعا مشکلی پیش نخواهد آمد.

کریمی افزود: جدای از فعالیت‌های کاری پایانه مرزی باشماق مریوان در زمینه‌های مختلفی با جذب اعتبارات فعالیت‌های خوبی انجام گرفته است که از آن می‌توان به رفع معضلات حوزه برق و ایجاد یک لاین ورود برای ترانشیپ اشاره کرد.

وی بیان کرد: قبلا تمام ترانشیپ مرز باشماق از یک لاین اختصاصی پایانه تردد می‌کردند که با پیگیری‌های انجام گرفته یک لاین جدید در دوسال گذشته برای ورود ترانشیپ با فرماندهی همکاری هنگ‌مرزی ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: در چند ماه گذشته با پیگیری‌های لازم لاین خروجی ترانشیپ با همکاری فرماندهی هنگ مرزی ایجاد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

کریمی ادامه داد: در راستای ارائه آب نوشیدنی سالم به مسافرین و همچنین تمام تجار و بازرگانانی که در این مرز مستقر هستند.

به گفته وی،  از سوی پایانه مرزی بامشاق مریوان کلرزنی دو چاه موجود انجام گرفته و آب آشامیدنی نیز به صورت لوله‌کشی در اختیار این افراد قرار می‌گیرد.

مدیر پایانه باشماق مریوان اظهار کرد: هرچند که کلرزنی آب آشامیدنی جزئی از وظایف اداره پایانه نیست، اما امروزه آب آشامیدنی موجود در محوطه مرزباشماق مریوان از سوی پایانه کلرزنی می‌شود.

کریمی تصریح کرد:  پایانه در راستای ارائه خدمات به مردم تمام توان و تلاش خود را برای ایجاد امکانات لازمه به کار برده است.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

ریبوارسه شنبه 8 اسفند 1396 | 18:29

3
0

باید خون گریست

پاسـخ

Vsسه شنبه 8 اسفند 1396 | 19:11

0
2

بژيت حاجي مسعود براستي لياقتو زوره

پاسـخ

الیسه شنبه 8 اسفند 1396 | 19:51

0
2

باسلام انشاالله با اجرای این طرح و مدیریت به جا و صحیح و به کار گیری نیروهایی از جوانان بیکار این شهر لااقل چند خانواده با به سر کار رفتن سرپرستشون از مشکلاتشون کاسته بشه

پاسـخ

الیسه شنبه 8 اسفند 1396 | 19:51

0
0

باسلام انشاالله با اجرای این طرح و مدیریت به جا و صحیح و به کار گیری نیروهایی از جوانان بیکار این شهر لااقل چند خانواده با به سر کار رفتن سرپرستشون از مشکلاتشون کاسته بشه

پاسـخ

مسعودچهارشنبه 9 اسفند 1396 | 12:17

0
2

بنده مدیریت جناب آقای کریمی را تحسین می کنم.اما ایکاش مدیریت پیچیده مرز باشماق زودتر از این ها برای مردم تشریح وشفاف سازی می شد .عدم آگاهی مردم از مدیریت چند بعدی مرز باعث بروز قضاوتهای نادرست شده وگاها قصور یکی به گردن دیگری می افتاد .

0
0
مریوان احمدی شنبه 20 مرداد 1397 | 22:25

با سلام واقعا مدیریت قوی و به جایی داردحاج مسعود کریمی با آرزوی موفقیت بیشتر

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی