سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
پنجشنبه 3 اسفند 1396 / 22:05|کد خبر : 5669|گروه : اجتماعی

گاهی نفس ‌کشیدن سخت است/ دستان خالی دختر 17 ساله مریوانی برای هزینه درمان بیماریش

من تنها و تنها خدا را دارم و هرگز از او ناامید نشدم و میدانم که قدر سلامتی یعنی چه هزاران چیز دیگری که خیلی ها دارند و اما چون من ندارم، حالا قدرشان را می دانم.

من تنها و تنها خدا را دارم و هرگز از او ناامید نشدم و میدانم که قدر سلامتی یعنی چه هزاران چیز دیگری که خیلی ها دارند و اما چون من ندارم، حالا قدرشان را می دانم.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، دنیای آدمها شیرین و رویایی است. پر از آرزوها و احساسات قشنگ، برای بودن و ماندن تا آخرین لحظات.

به کسی که این متن  را می خواند. از کسی که این متن را  دست به دست می کند. خواهشی دارم و این که اگر نماز می خواند برای من دعا کند تا دعایم مستجاب شود.

سازگار بادبدست دختر جوان مریوانی سال هاست کە برای نفس هایش جانش را در گرو گذاشته و رویاهای زیبایش را غبار آلود می پندارد. سازگار از سال 90 پس پدیدار شدن علائم بیماری در تنفس دریافت که ریه هایش دچار مشکل شده و ناچار است به فکر مداوا باشد cfتنفسی(نارسایی ریوی) شده پس از تشخیص پزشکان، معلوم شد وی نیازمند پیوند ریه است.

سازگار وقتی به این بیماری مبتلا شد کودکی  بیش نبود و در دنیای پراز احساسی ذهنش جایی برای درک این موضوع نداشت، اما انکار کردن مشکل تنفسش نیز غیر ممکن بود.

پس از دو سال و اوج بیماریش طبق نظر پزشک، ناچار شد  2 بار  عمل جراحی شود و عفونت های ریه اش تخلیه گردد. نفس هایش بیش از پیش سخت شده و مجبور گشته به تنفس مصنوعی تن دهد.

اکنون پس از گذشت چند سال، سازگار در سن 17سالگی بسر می برد و مدتهاست، یار او یک کپسول و 2 دستگاه تنفسی است.

خواستیم لحظاتی را با او و خانواده اش سپری کنیم

سازگار، طبق معمول در گوشه اتاقش نشسته و منتظر لطف و رحمت الهی است. هنوز امیدش را از دست نداده است.

برادر بزرگ سازگار از سختی های زندگی خواهرش و مراحل کنترل درمان گفت. آنها در این سالها باید هر چندماه یکبار او را نزد پزشک معالج در تهران برده و هر بار حدود20روز نیاز به مراقبت و داروهای خاص و ویژه دارد.

وی از سفر طولانی و طاقت فرسا با دستگاه اکسیژن می گوید . در لابلای حرفهای برادر، مشکلات اقتصادی و هزینه های گزاف پزشکی را بخوبی می توان تشخصی داد. حرف های که با مکث و سختی بیان می شد.

دستان خالی دختر 17 ساله مریوانی برای هزینه درمان بیماریش

در این سالها جدا از سختی بیماری رنج هزینه های گزاف بیمارستان ممشکلات این خانواده را دوچندان کرده است. اما متاسفانه درآمد ناچیز کولبری برادر نمی تواند دربرابر آن هزینه ها دوام بیاورد. پدر خانواده نیز بدلیل مشکلات خاصی از تامین درآمد خانواده تاحدودی عاجز است.

از طرف دیگر یکی از دستگاههای اکسیژن ساز سازگار، مدتی است دچار مشکل شده و ناچارا یک دستگاه دیگری موقتا جایگزین کرده اند که این نیز جزیی از دغدغه هایشان است که طبق گفته خود وی آن دستگاه اکسیژن ساز را باقیمت حدود 4 میلیون تومان قبلا تهیه کرده بودند، که اکنون توانایی خرید دستگاه نو را ندارند، درحالی که بسیار ضروری است.

خانواده سازگار همواره او را تنها نگذاشته و عزتمندانه نهایت تلاش خود را برای بهبودش بکار بسته اما متاسفانه گاهی هزینه های زیاد فشار زندگی را در این وضعیت بد اقتصادی بر روی این خانواده افزایش داده است.

از سازگار خواستیم که از خود، رویاهایش و احساسات خود بگوید.
 
سکوت عجیبی در اتاق پدیدار گشت. اشک های پی درپی و بغض سنگینش بیانگر هزاران ناگفته بود اما نهایتا از زیر ماسک شیشه ایش لب به سخن گشود و گفت: «من تنها و تنها خدا را دارم» و هرگز از او ناامید نشدم و میدانم که قدر سلامتی یعنی چه. قدرنفس های بی منت سالم یعنی چه. قدر دنیای قشنگ دخترانه یعنی چه. و هزاران چیز دیگری که خیلی ها دارند و اما چون من ندارم، حالا قدرشان را می دانم. 

براستی سخته که سالها رویاهای قشنگ دخترانه ات را زیر ماسک شیشه ای سپری کنی و بهترین مونسهایت، دستگاه و کپسول های اکسیژن باشد ولی می دانم هیچکس حرفم را نفهمد، خدا می فهمد و من نیز تنها امیدم خداست.

سازگار که همچنان گونه هایش خیس اشک بود، ادامه داد: تنها حرفم به همنوعانم که در دنیای قشنگ دخترانه شان آزاد هستند این است، که قدر آنچه را دارند بدانند، و بفهمند نرسیدن به خیلی اهداف رویایشان آنها را خرد نمی کند، بلکه فقط ممکن است سبک زندگیشان را کمی تغییر دهد اما اگر خدایی نخواسته یک نعمت بزرگ مثل سلامتی را از دست دهند، تمام مسیر زندگیشان دگرگون می شود.

سازگار در پایان حرفهایش بزرگترین آرزویش را رسیدن به سلامتی دوباره دانست و گفت کاش میشد من هم مثل دیگر دختران زندگی می کردم.

اکنون متاسفانه ریه راست این دختر جوان مریوانی با مشکل جدی مواجه شده، هرچند برای درمان قطعی بیماریش نیازمند پیوند ریه است اما کنترل وضعیت کنونی وی بیش از هر چیز دیگری ضروری است.

سازگار چندین سال است در صف انتظار پیوند ریه است. اگر این فرصت طلایی هم یک روزی برایش پیش بیاید نیازمند هزینه ای بالغ بر 40میلیون تومان لازم است. سازگار این را می داند و اه سردی می کشد.

ناگفته نماند، لازم است بدانیم نمونه هایی مثل سازگار بسیار زیادند که چشم انتظار پیوند عضو هستند که تحقق این امر نیز با نهادینه شدن فرهنگ اهدا عضو درمیان مردم خیلی از مشکلات این افراد را رفع خواهد کرد. در صورت مرگ مغزی یک نفر اگر خانواده متوفی اعضای عزیز خود را به بیماران نیازمند اهدا کنند با اهدای اعضای خود می تواند حداقل جان 8نفر را نجات دهد.

گاهی نفس ‌کشیدن سخت است/ دستان خالی دختر 17 ساله مریوانی برای هزینه درمان بیماریش

شماره تماس زانیار بادبدست برادر سازگار موبايل:  09189864651

گاهی نفس ‌کشیدن سخت است/ دستان خالی دختر 17 ساله مریوانی برای هزینه درمان بیماریش

گزارش مسلم کیائیان

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

Karzan aminiپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 22:16

11
0

ای خوای گیان

پاسـخ

شهروندپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 22:31

16
0

خدا شفایت دهد انشالله به زودی خوب خواهید شد نگران نباش امیدت به خدا باشد از زریبار خبر هم به خاطر کمک به این خواهرمان سپاس گزاری می کنیم انشالا همچنان که در اینگونه حسنات پیش قدم بودن امیدوارم در آتیه هم بیشتر به افراد محروم و نیازمند کمک نمایند

پاسـخ

ماردینپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 22:34

14
1

خدایا همە مریضهاراشفابده.خداوندبزرگ داروی همه مریضیها کشف بشه.پروردگارابه لطف ورحم ومهربانی خودت مشکل این دخترحل شودوشفاپیداکند.به امیدروزی که خبرسلامتی سازگارخانم منتشرشود.آمین یاربالعالمین.

پاسـخ

ناطقپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 23:14

15
1

خداوندشفای عاجل بدهدبه امیدخداوندمشکلش حل خواهدشد

پاسـخ

یک همشهریپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 23:19

16
1

از مسولین و خیرین میخوام که به این دختر بیچاره کمک مالی کنند چون مریوان از نظر زکات همیشه در استان حرف اول را میزنند

پاسـخ

سیروانپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 23:48

16
2

سلام و عرض خسته نباشید خدمت دست اندرکاران سایت زیبای خبری...
این خبر و وضعیت این دختر خانم بسیار بنده را آشفته و پریشان نموده و به نوبه ی خود کمک خواهم نمود و لذا از مردم و ملت فهیم مریوان خواهشمندم که کمکهای خود را دریغ نفرمایند،این دختر خانم عزیز پشت و پناه و امیدش به پروردگار است و شکی نیست که خداوند مهربان نیز حامی و پشتیبانش خواهد بود.ان شالله

پاسـخ

ارشادجمعه 4 اسفند 1396 | 01:14

7
0

خدای منان راشاکر باشیم که نعمت این دم وبازدم را ازما دریغ نکرد پس به پاس شکرانه این نعمت بزرگ ونه از سر دلسوزی بیاییم وظیفه خود را ادا کنیم
کافیست برای چند ثانیه با خواهر عزیزمان خانم بادبدست همزاد پنداری کنیم...

پاسـخ

ارشادجمعه 4 اسفند 1396 | 01:14

16
2

خدای منان راشاکر باشیم که نعمت این دم وبازدم را ازما دریغ نکرد پس به پاس شکرانه این نعمت بزرگ ونه از سر دلسوزی بیاییم وظیفه خود را ادا کنیم
کافیست برای چند ثانیه با خواهر عزیزمان خانم بادبدست همزاد پنداری کنیم...

پاسـخ

هاوریجمعه 4 اسفند 1396 | 02:29

6
0

سلام
سازگار خانم خدا شفائ عاجل بهت بده و از تمامی سرمایه دارهای مریوان درخواست دارم به جای پول شویی ایجاد کارو پیشه ای برای جوانان شهر وآینده نگران گوشه ی دیسک کمر و آرتروز......کنند
خواهشمند حداقل به اندازه نیمی از برادران روزچنگ به فکر شهر باشید ولا چیزیتون نمیشه!؟!

پاسـخ

هم شهریجمعه 4 اسفند 1396 | 02:43

6
0

با مشکل تو خواهر بزرگوار غمی دیگر در قلبمان جای گرفت ولی هیچ وقت از لطف و رحمت خداوند یکتا غافل نشو ، خداوند صاحب همه چیزه خودش زندگی میده و زندگی میگیره ، خیرین و دل پاکان و برادران مسلم و انسان های زیادی هم هستن که تو رو به عنوان خواهر خودشون میدونند و در کنارت هستند ، خواهرم غم تو غم ماست درد تو درد ماست مطمن باش شفا پیدا میکنی به امید خدای متعال زندگی تو هم همشیوه دوست و رفیق هات میشه ،
از یاری و همت مسلمین شهرمون و هموطنامون دریغ نمیشه انشلله

پاسـخ

محمدجمعه 4 اسفند 1396 | 10:33

5
0

خواهر گلم ان شاالله ب زودی خوب میشی . همینکه توکلت رو ب خدا از دست نداده ای خدا هم نا امیدت نمی کند

پاسـخ

ناشناسجمعه 4 اسفند 1396 | 13:34

5
0

خدای رحمان به بزرگی وعظمت خودش هرچه زودتر شفای عاجل بهش عطافرماید،ازمسئولین وخیرین و کسانی که ازلحاظ مالی دروضعیت خوبی هستند خواهش میکنم بهش کمک کنند،یادمون نره توشهرما ثروتمندان زیادی زندگی میکنند که اگه بخوان میتونن هزینه درمان هزاران مورد اینچنینی رو تقبل کنن

پاسـخ

خالدیجمعه 4 اسفند 1396 | 14:27

9
1

خدا شفای عاجل بده از مردم و نهادهای خیریه و خصوصا سپاه پاسداران و فرمانده بزرگمنشش جناب سرهنگ سلیمی خواستاریم که این جوان را کمک کنند چون ایشان در این امور همیشه پیشقدم بوده اند

پاسـخ

کیکشنبه 6 اسفند 1396 | 10:25

1
0

خووا شیفای به خیری بو بنیریت

پاسـخ

اکبردوشنبه 7 اسفند 1396 | 00:21

0
0

خداشفا بده آبجی جان اینو از ته دل میگم یه کلیه دارم A+خیلی حالم گرفته شد اگه کسی میخواد من اینو از ته دل تقدیم میکنم فقط از دار دنیا اینو دارم اینم شمارم ۰۹۹۰۴۹۶۱۹۰۷

پاسـخ

بسیجیدوشنبه 7 اسفند 1396 | 22:16

0
0

سلام
داده سازگار ایشلا خوا گیان شفای عاجلو بو بنیرت ، ایمیچ ب سهمی خومان هاوره ایت اکین ، خوا شفات با،

پاسـخ

بێکارسه شنبه 8 اسفند 1396 | 11:24

0
0

ڕۆژ بە ڕۆژ کە هەواڵی ئاوا ناخۆش ئەبیسم لە بنیاوم بوونم خەجاڵەت ئەکێشم لەوە کە ناتوانم کارێ بکەم لەوە کە ......
خوا ئەو کاسەنە کە ئەتوانن کارێ بکەن و نایکەن خەجاڵەت کا ئەوانە وا لە حەنای مەردمیانا مەسئوولن و ئەوان فەقەت هان لە بیر گیفانەی خوەیان و نەتەوەکانیانا
دڵ تەزێنە من دو حەفتەس ۲ هەزارم هەس و فەقەت ب نان خواردن قەناعەت ئەکەم وەلێ نەخۆشیەکەی تۆ هەزاران کەڕت دڵ تەزێنترە
دڵ تەزێنە من ناتوانم یارمەتیت بدەم فەقەت ئەتوانم ئاوات بخوازم
خوای گەورە شێفای عاجلت بۆ بنێرێ چاوەکەم

پاسـخ

جهانگیر احمدیسه شنبه 8 اسفند 1396 | 14:21

0
0

با عرض سلام خدمت همشهریهای عزیزمریوانیم بنده نیز به نوبی خود برای خواهر عزیزمان سازگار خانم اول از خوداوند طلب شفارا خواستارم وبعد به همت شما انسانهای فهیم و آزاده شال همت را بسته وبا هر اندازه کمک مال خود را از این خواهر ارجمندمان دریغ نکنید وبه یاریش به شتابید ....جهانگیر احمدی یا وریا احمدی

پاسـخ

سحرسه شنبه 8 اسفند 1396 | 19:54

0
0

من چند وقت پیش بیمارستان بودم این خانمم اونجا بود واقعا به کمک.احتیاج دارن هر کی هر چی از دستش برمیاد کمک کنه

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی