سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
جوابیه/
چهارشنبه 2 اسفند 1396 / 22:22|کد خبر : 5668|گروه : اجتماعی

واکنش شهرداری و شورای اسلامی شهر مریوان به اظهارات نماینده مجلس/ از 122 میلیارد بودجه شهرداری در دوره چهار سال گذشته تنها 18 میلیارد تومان در پروژه های عمرانی هزینه شده است

شهرداری و شورای شهر مریوان در واکنش به اظهارات نماینده مجلس اعلام کردند: در دوره گذشته به تنهایی بیش از یک میلیارد تومان برای غذا و اسکان در شهرداری هزینه شده است.

شهرداری و شورای شهر مریوان در واکنش به اظهارات نماینده مجلس اعلام کردند: در دوره گذشته به تنهایی بیش از یک میلیارد تومان برای غذا و اسکان در شهرداری هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، اعضای شورای شهر و شهرداری در جوابیه ای در واکنش به اظهارات نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی در خصوص بدهی ۴۰ میلیاردی شهرداری و شورای دوره چهارم اعلام کردند: طبق آخرین بررسی های صورت گرفته شهرداری مریوان بیش از 40 میلیارد تومان بدهی دارد که مبلغ ناچیزی از آن در پروژه های عمرانی(داخل شهر) هزینه شده است.

در این بیانیه که در اختیار رسانه های قرار داده شده آمده است: هم اکنون شهرداری مریوان بیش از 40 میلیارد تومان بدهی دارد که از این میزان تنها 7 میلیارد و 173 میلیون تومان آن مربوط به پروژه های عمرانی سطح شهر مریوان بوده است.

اظهارات نماینده محترم شهرستان های مریوان و سروآباد در یکی از خبرگزاری ها مبنی بر این که تمامی بدهی های شهرداری مریوان در راستای پروژه های سطح شهر هزینه شده است صحیح نیست چرا که بر اساس بررسی های صورت گرفته از سوی کارشناسان شهرداری مریوان  تنها 7 میلیارد و 173 میلیون تومان از تمام بدهی های میلیاردی شهرداری مربوط به پروژه های سطح شهر اختصاص یافته و بقیه بدهی مربوط به حقوق و مزایای پرداخت نشده پرسنل اداری و کارکنان و کارگران شهرداری، کسورات، جرایم ارزش افزوده، مالیات تکلیفی، آب بها، برق مصرفی، احکام محکومیتی قوه قضائیه و غیره است.

در این جوابیه آمده است شورای اسلامی و شهرداری مریوان انتظار دارد نماینده محترم جهت اجرای پروژه های عمرانی و در راستای برون رفت از این شرایط و بمنظور توسعه شهر  بودجه هایی را از محل های معینی برای شهرداری اخذ نمایند تا شهرداری از این معضل رهایی یابد.

شورای شهر و شهرداری همچنین با اشاره به بدهی 300 میلیون تومانی غذا و محل اسکان شورا و شهرداری دوره گذشته، اعلام کردند: شورا و شهرداری بیش از یک میلیارد تومان را برای غذا (رستوران ها و...) و اسکان هزینه کرده اند و این یک میلیارد بغیر از کباب ماهی های دریاچه زریوار است. متاسفانه از بدهی 40 میلیارد تومانی هزینه غذا و اسکان، پروژه عمرانی همچون آسفالت جاده ای خارج از محدوده شهر برای تصفیه بدهی بابت غذاخوردن از سوی شهرداری و اعضای شوراهای دوره چهارم هزینه و قسمتی های هم تهاتر شده است .

.در این بیانیه با اشاره به میزان بودجه شهرداری در طول دوره چهارساله گذشته که 122 میلیارد تومان عنوان شده  اعلام کردند: از میزان اعتبارات شهرداری از سال 93 تا 96 از مجموع 122 میلیارد تومان تنها 18 میلیارد و 120 میلیون و 192 هزار و 182 تومان برای پروژه های عمرانی این شهر هزینه شده است.

متاسفانه نماینده شهرستان های مریوان و سروآباد در حالی تمام بدهی های شهرداری مریوان را مربوط به پروژه های عمرانی عنوان کرده است که شوراهای دوره چهارم و شهردار سابق مریوان در طول چهارسال فعالیت های کاری خود حتی به اندازه 40 میلیارد تومان ادعا شده -توسط نماینده- در پروژه های عمرانی هزینه نکرده اند.

در ادامه با تشریح اقدامات شورا و شهرداری دوره گذشته بیان شده است که از مجموع 18 میلیارد اعتبارات هزینه شده برای پروژه های عمرانی مریوان 15 میلیارد تومان آن شامل درآمدهای داخلی  شهرداری و همچنین کمک های سازمان شهرداری ها و دهیاریها و سهم ارزش افزوده استانی و... بوده است.

در بخشی دیگر از این جوابیه آمده است متاسفانه خبری در فضای مجازی منتشر شده است که گویا از سوی نماینده محترم شهرستان های مریوان و سروآباد 4 میلیارد تومان اعتبار برای شهرداری این شهر جذب شده است. اگر چه تاکنون مشخص نشده است که این ادعا از سوی نماینده محترم بیان شده باشد اما قویا این ادعا را تکذیب می کنیم و اعلام می کنیم تا اکنون در دوره جدید از سوی نماینده هیچ گونه کمک مالی و اعتباری برای رفع مشکلات شهرداری نشده است اما امیدواریم که جناب آقای مرادی در این واپسین روزهای پایانی سال دل کارکنان و کارگران خدوم شهرداری را با انتشار اخبار نوید بخش شاد و مسرور نمایند.

شهرداری وشورای اسلامی دوره پنجم  شهر مریوان
2/12/96

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

هاوارچهارشنبه 2 اسفند 1396 | 22:34

45
8

نکنه قبلیها اونهمه کباب ماهی و غذا به طرفداراشون دادن تا به لیگ برتر(سنندج) صعود کنند و کردند، غذا خورها نمک نشناس نبوده اند؟!!!!!!

6
2
سک برسی جمعه 4 اسفند 1396 | 09:49

من دیگر به کاندیدی رأی میدهم که خوردن غذای خوب بزرگترین آرزویش نباشد یعنی نیازهای اولیه اش رفع شده باشد

پاسـخ

شهروندچهارشنبه 2 اسفند 1396 | 22:37

56
4

باسلام؛ متاسفانه نقش نظارتی واحد حراست شهرداری مریوان در چندسال اخیر بسیار کمرنگ و همسو با اهداف شهردارسابق واعضای شورای شهر بوده است... ک بس جای تاسف دارد... کم کاری واحدهای شهرداری بویژه اجحاف در تامین حقوق و مزایای کارگران... خودمصداق ***** است.

پاسـخ

همشهریچهارشنبه 2 اسفند 1396 | 22:38

29
1

متاسفانه هزینه هایی که شهرداری صرف تمام پروژه های سطح شهر انجام میدهد، ارزش تقریبا دوبرابر میپردازد
چون هیئت نظارت و کارشناسی نیست که بررسی و آنالیز کند.
بخش اعظم مشکل شهرداری اینجاست.

پاسـخ

کچل خانچهارشنبه 2 اسفند 1396 | 22:49

41
1

به به ،هردم از این باغ بری میرسد،اقای نماینده بسمالله استین همت بالا بزن واین بدهی کلان که سوروسات ************را پوشش میدا د ،تسویه کنید

پاسـخ

سبحانچهارشنبه 2 اسفند 1396 | 22:50

52
3

سبحان الله . *************. خلیل باوان تمام مدیریتها و ادعاهیت شد این .؟!
آقای نماینده بایستی بابت ادعاهای کذب ********* از مردم مریوان عذرخواهی کنید وگرنه هنگام انتخابات ما میمانیم و تـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــو.
لطفا زریوار خبر گیان سانسور نکنید
باتشکر فره و فراوان

پاسـخ

Vsچهارشنبه 2 اسفند 1396 | 22:51

61
5

بخدا شهري كه شوراي شهرش خليل و لقمانو كاوه باشه از اين بهتر نميشه شوراي محترم اين دوره موظب خودتون باشيد شواري دوره ششم آمار شما را برملا نكنن خدارو شكر يكي دو نفر از اين شوراها نباشه بقيه كه طرفدار نماينده بودن

36
1
روشنگران پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 08:44

کا لقمان کریمی زاده ورشکسته بود آمد توشورا حالا وضعشو ببین دکتر کاوه مستاجر بود حالا کاامید حیدری .....آقای سوران حسینی هم خیلی زحمت کش بود فلافل فروشی میکرد خداقوت آخ**********

پاسـخ

فرهادچهارشنبه 2 اسفند 1396 | 22:52

38
1

عکس جالبی انتخاب کردین اون گوشه سمت چپ عکس خلیل میرزایی یه .معنیش خوبه.......

18
0
مختلس پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 08:56

عکاس این عکس کیست؟هههههههههه حتما ش.وهاب است

پاسـخ

مریوان ❤✌ مهد دلیرانچهارشنبه 2 اسفند 1396 | 22:53

17
10

همه جا اینجوریه .با خطای دیگران و****** کم کاری های حال حاضر را لاپوشانی نکنید لطفا ...گوی و میدان حاضر .بسم الله اگه مرد میدانی .

پاسـخ

ما مردمیم یا ما ...؟!چهارشنبه 2 اسفند 1396 | 23:03

46
3

چرا به هزینه کباب ماهی مهمانسرای جهانگردی و جوجه کباب و چلو مرغ رستورا ژمه ن آن هم در بازه زمانی ********* اشاره نشده است؛ متاسفانه صراحت لهجه در این بیانیه دیده نمی شود نوعی سانسور، لاپوشانی و محافظه کاری در این پیام دیده می شود .... تهاترهای مجحفانه و هزینه مبلمان دفتر نماینده محترم و هزینه تجهیزات اداری شهرداری چرا از قلم افتاده است و دهها مورد دیگر....؟؟؟؟ پاسخگو

4
0
قاچاق گردو وراهسازی جمعه 4 اسفند 1396 | 12:54

ما مردمیم اما کباب خور

پاسـخ

ناشناس آشناچهارشنبه 2 اسفند 1396 | 23:04

36
3

باسلام\\r\\nمشكلي نيست همين نماينده كه عضو كميسيون بررسي بودجه اند چند روزقبل هم گفته بودن از در آمد ٥ ميليارد دلاري مرز باشماق چيزي به شهرستان نمي دهند!!!!!!در صورتي كه حجم مبادلات تجاري گمرك باشماق ٥ ميليارد دلار بوده نه درآمد!!؟؟!؟

پاسـخ

امپراطورچهارشنبه 2 اسفند 1396 | 23:04

61
4

متاسفانه آقای مرادی فقط منفعت شخصی خود و جمعی از افراد اطرافشو مد نظر دارن و بر منفعت مردم ترجیح می دهند، همه می دانیم که شورا و شهردار دوره قبل حامی اقای مرادی در انتخابات بودند، اما با تاسف فراوان ایشون هنوز تو حال و هوای انتخابات هستند و فقط جوابگو اونایی هستندکه براش زحمت کشیدن که نماینده بشه، ازجمله همین اعضای شورای شهر و شهردار دوره قبل و **************. یکی نیست به ایشون بگن که انتخابات تموم شده، الان شما نماینده همه هستین . امیدواریم اقای مرادی این رویه شونو تغییر بدن و منافع مردم رو بیشتر مد نظر داشته باشن.

17
1
حمه باوانه کم پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 01:49

سلام
آقای مرادی رویکرد خودشون رو هم تغییر بدن دیگه فایده ای نداره،شهر مریوان به کلی داره نابود میشه و نابود هم شد و این از صدقه سر آقاین شوراهای قبلی و شهردار بود که فقط به فکر منافع و جیب خودشان بودند....آفرین بر شماها که یک ملت رو فدای خودتون کردید

پاسـخ

خالو ریبوارچهارشنبه 2 اسفند 1396 | 23:08

31
5

راستی هزینه های بنر تبلیغاتی و تقدیر و تشکر کاک منصور نماینده محترم از چ سرفصلی پرداخت شده است؟!....?!

پاسـخ

منتقدچهارشنبه 2 اسفند 1396 | 23:08

34
3

با سلام و احترام،
بابت روشنگری و شفافیت اخیر مجموعه مدیریت شهری سپاسگزاریم، برای من شهروند دفاعیه و یا تشریح وضعیت مالی شهرداری از جانب نماینده بسیار بحث برانگیز هستش، ایشان ابتدا نماینده مجلس هستن و نه معاون مالی، سخنگو،عضو شورا یا شهرداری مریوان در ثانی طرح این موضوع از جانب مجموعه مدیریت شهری فعلی درست یا غلط ان توسط نهادهای نظارتی مشرف بر مدیریت شهری از جمله استانداری،دیوان عدالت اداری،بازرسی و حسابریان رسمی بایستی مطرح بشه، با این تفاسیر می توان استنباط کرد، یا نماینده مجلس واقف به جایگاه حقوقی خویش نیست و یا اینکه از روی تعصب بحث برانگیز به دنبال خلط مباحث و نهایتا ختم به خیر کردن گذشته های بدفرجام همقطاران ایشان در مجموعه شورا و شهرداری هستش!

پاسـخ

شهروندچهارشنبه 2 اسفند 1396 | 23:09

42
2

باسلام ******** مگه خودت خبر نداری بابت ۱۷۰میلیون غذای رستوران جهانگردی که پول نداشتید بدید تمام اونجارو اسفالت کردید رستوران ژمن چی ۱۳۰ میلیون بازم هست که بگم وبامدرک

پاسـخ

شهروندچهارشنبه 2 اسفند 1396 | 23:09

28
2

سلام قوربان بەتەمای نمایندە مە بن ئەگر دەسەڵاتی بێت زیاتر کارشکەنی ئەکا چونکا ناحەزە!!!!! بە ترۆقی شاری مەریوان بەداخەوە دەسم بشکێ بۆۆ انتخابم

پاسـخ

ماسی بریانی زرێبارچهارشنبه 2 اسفند 1396 | 23:22

17
3

وقتشه که حامیان پر و پا قرصشون نم پس بدن . ************************
******************
******************
ننگ بر زریبار خبرهم البته اگه منعکس نکنه
بخداوندی خدا قسم دلیل حمایتهای نا بجا ازین نابخردان و ازخدا بی خبران ر مو به مو میدانم ولی افسوس که نمیتونم افشا کنم چون نهایتا ....

پاسخ مدیریت :
با سلام. مطالب خارج عرف و توهین آمیز را منتشر نمی کنیم. مطالبی که مشکل نداشته باشند منتشر ولی مطالبی که مورد داشته باشند حذف می شوند. موفق باشید

21
1
ر چهارشنبه 2 اسفند 1396 | 23:48

برادر عزیز بخدا دارم دق میکنم . سکته کردم کدوم تهمت و بی عرفی؟ تهمت و بی عرفی تر ازین که به شعور و فهم مردم یک شهر توهین میشه. آخه اینهمه ******رو ماست مالی و توجیه کردن و قانونی نشان دادن و تایید کردن یعنی چه ؟ بعنوان مثال آیا جناب آقای مرادی نماینده ی شورا و شهرداری بوده یا نماینده ی شهر شهرستان و مردمانش .؟ قصد جسارت ندارم ولی دفاعیات خیلی جانبدارانه بوده . بهر صورت سپاس

پاسـخ

سید کمال اداکچهارشنبه 2 اسفند 1396 | 23:23

4
18

لطفا اگر ممکن تا این حد مردم رو سکته ندین هر کاری م
میکنین به خودتون مربوطه
مثلا الان دارین شفاف سازی میکنین افکار عمومی رو آگاه میکنین خیلی خوب
ولی آیا چیزی هم تغییر میکنه؟

پاسـخ

لاله حه مهچهارشنبه 2 اسفند 1396 | 23:25

12
0

دکترین کجاهستندچراپاسخگونیستندماهم مردمیم عزیزدل برادر

پاسـخ

لاله حه مهچهارشنبه 2 اسفند 1396 | 23:26

28
0

دکترین کجاهستندچراپاسخگونیستندماهم مردمیم عزیزدل برادر

پاسـخ

بختيارچهارشنبه 2 اسفند 1396 | 23:33

15
133

درود بر شرف منصور مرادی . نماینده فعال و پیگیر مشکلات مردم. کاک منصور شب ور وز برای مردم تلاش می کند و هر روز پیگیر مشکلات شهره. لطفا پیام ما رو هم منتشر کنید

40
3
شهروندان عصبانی پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 01:55

اره خوب از******اطرافیانش هستی و باید اینجوری تعریف و تمجید کنی هههههه....از لایک های منفی نظرت متوجه شدی که چه اشتباه بزرگی کردی واسه این نظرت.امثال جنابعالی این شهر رو نابود کردن،راستی وضعیت معیشتی و جیبت خوبه که داری تعریف میکنی.

19
0
امیده سور پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 08:50

ههههههههه

4
1
فرزاد عنایتی جمعه 4 اسفند 1396 | 02:21

سلام خسته نباشید ما یکی از سرمایه گزاران هستیم و یک کارخانه تومریوان احداث کردیم ولی درحال حاضر تعطیل است تابه حال نماینده هم نتوانسته هیچ پیگیری بکند واز این موضوع هم خبر دارد وقتی حرف میزنیم میگن جلسه آیا مامهم هستیم یا جلسه جلسه ای که به نفع مردم نیست واقعا مایه تاسف است که این گونه میفرمایید تابه حال فقط شعار بوده وما مردمیم برایه بعضی ها لایق نیست.

پاسـخ

افسانه ی درویشچهارشنبه 2 اسفند 1396 | 23:52

7
0

خۆدا عه دڵی له لای عادڵ عه یانه
دیگ نیازی به غصه خوردن نیست عزیزان دلم.
جیگرا دیگه الکی دفاع نکنید

پاسـخ

احولچهارشنبه 2 اسفند 1396 | 23:55

53
33

باغانی درود بر شرفت با اونهمه فعالیت هنگام تحویل یک ریال هم شهرداری رو بدهکار نکردید . بگذار بگذرد زمان ... مصداق پیدا کرد. سربلند و سرفراز باشید

24
36
ی معمار پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 01:43

فروش بیشتر زمین های پارک شانو در زمان ایشان انجام گرفت.خود ایشان هم به چه قیمتی این ظلمو به شهر کردند. بدهی چیه مردم رو از ی پارک درست و حسابی محروم کردن. ایشان هم جای خود دارند!!!!؟؟

22
4
محمد پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 19:05

در جواب ی معمار باید بگویم بنده از کارکنان شهرداری هستم و متاسفم که چنین تهمتهایی را به کسی بدون مدرک وارد میکنید ، برادر عزیز به قران قسم یک متر از زمین های 14هکتاری مال شهرداری نبوده تا باغانی یا هرکسی آن را بفروشد بلکه تماما مال مردم بوده و شهرداری هیچوقت نتوانست آنرا تملک کند . باز هم به الله قسم قصد حمایت از کسی را ندارم وفقط هدفم روشنگری هستش ، بخدا قسم تمام توافقات پارک 14 هکتاری با مردم و مالکین بر مبنای مستندات شهرداری در دوره شهرداری بالکانه انجام گرفت اما همین شوراهای دوره چهارم برای انحراف اذهان عمومی اون رو به باغانی نسبت دادند . البته بالکانه هم گناهی نداشت چون اکثر مالکین از دیوان عدالت اداری بر علیه شهرداری رای گرفته بودند

پاسـخ

مریوانیمچهارشنبه 2 اسفند 1396 | 23:59

34
4

اقای مردای فقط نماینده ی شهردار قبلیه و برای ایشون کار می کنند و همه ی افراد که کمکش کردن تا به اینجا رسیده فراموش شده اند ؛ زیاد وقت نداری !!!!!!

پاسـخ

اندیشمندپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 00:04

24
1

نکته :مردم مریوان فهیمند و جواب حضرات رو در انتخابات دادند.
تعداد کاندیداهای شوراهای دوره چهارم 6 نفر
تعداد رای اعتماد گیرندگان از مردم 0 نفر
نتیجه 1***** مجموعه ی دوره چهارم
نتیجه 2شعور بالای سیاسی همشهریان مریوان
نتیجه 3 زنگ خطر برای دوره پنجم و دوره های بعد

پاسـخ

فرهنگیپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 00:07

33
1

در دوره قبل شهردار و اعضاء شورا*********هر کاری دلشان خواست**** کردند و فرماندار وقت و مسئول حراست شهرداری حمایت کردند عجیب آنجاست ************ تا امروز برخوردی قانونی با هیچکدام ******** انجام نشد*************/ خواسته مردم مریوان برخورد قانونی در اسرع وقت و اطلاع رسانی شفاف است

پاسـخ

عطا حق پسندپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 00:10

14
52

همشهریان عزیز انصاف هم بد نیست متاسفانه برخی رسانه ها در جهت تحریب دیگران و تشویش اذعان عمومی قدم بر میدارند وجانبدارانه قضاوت میکنن ورسالت خود رافراموش کرده اند.
بسیار جای تاسف است مجموعه جدید شهرداری وشورای شهر به جای تدبیرکارشناسانه وچاره اندیشی ورایزنی در راستای رفع مشکلات فقط وفقط کارشون شده تخریب واطلاع رسانی در مورد مدیریت قبلی من نمیدونم صورتمجلسی که توسط مدیریت قبلی وسرپرست وقت وکارشناسان مالی تنظیم وبه امضا رسیده حدود 23میلیارد بوده چگونه این رقم در کمتر از شش ماه به 40میلیارد رسیده بسی جای تامل است، بدهی شهرداری مریوان کمتر از بدهی شهرستانهای همتراز در استان است ، مگه شهرداری فقط بدهی داره دیگه هیچ طلبی از ادارات و مردم نداره ، مطمئنا بیشتراز بدهی طلبکاره پس وقت آن رسیده که به جای توجیهات غیر منطقی و شانه خالی کردن از مسئولیت به فکر ابتکار وخلاقیتی مثل درآمدزایی ودریافت بخشی از مطالبات نزد مردم ونهاد ها با استفاده از دستگاه قضاجهت خروج از بحران مالی شهرداری و تامین بخشی از هزینه ها این اداره باشید.خواهشا منتشر کنید تابحال چندین کامنت گذاشتم منتشر نشده

پاسخ مدیریت :
آقای عطا حق پسند کامنت شما منتشر شد. یکی دیگر از کامنت های شما رانیز منتشر کردیم . ما سعی می کنیم برای هر آی پی یک کامنت منتشر کنیم اما دو کامنت شما را منتشر کردیم. در ضمن ما متن اعضای محترم شورای شهر و شهرداری که برای ما ارسال شده بود منتشر کردیم. نماینده محترم یا شورای قبلی هم اگر جوابیه ای دارند بفرستند چشم منتشر می کنیم.

موفق باشید

13
2
هاوری پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 00:53

بله جناب حق پسند بخشی از مطالبات شهرداری عوارضات نوسازی و پسماند منزل شما و پدرتان و فامیلهای درجه اول است لطفا بجای توجیه موضوع ، سعی کنید بخشی از مطالبات شهرداری را پرداخت نمایید تا شاید چند صد هزار تومانی به درآمدهای شهرداری اضافه شود ،

9
5
شهروند خیلی خوب پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 02:14

دست اندرکاران زریوار خبر اینقد بیکار نیستند که بیان کامنتهای شما که مدام لایک منفی زده میشه رو منتشر کنند همین یکی دوتا کامنت و اظهار نظرهای چند سطری و چندکیلومتریتون کافی بود و خیلی هم به موقع لایک منفی و قرمز رو مردم فهیم مریوان براتون زدند

7
5
عطا حق پسند پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 10:48

ممنون از لطفتون بسیار سپاسگزارم البته سوتفاهم نباشه خدا شاهده در طول مدیریت قبلی وفعلی فقط برای پرداخت عوارض پسماند و عوارض اصناف به شهرداری مراجعه نموده ام و هیچ نسبت و دوستی بامدیریت گذشته وخدایی نکرده عنادی هم بادوره فعلی ندارم وبرای همه آنها احترام ویژه قائلم ، ضعف مدیریت قبلی هم قابل انکار نیست
اما انتشار این مطالب دردی را دوا نمیکند بالاخره مسئولیتی ست که دوستان پذیرفته اند وباید باهمکاری همشهریان، ومسئولین این مشکلات مرتفع گردد.انشاالله

11
22
شهروند پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 11:59

. به به نظر بنده. هم فقط جانب داری بیش از حد. رسانه ها هستش بخصوص زیوار خبر

این شورا و شهردار جدید تو این 9ماه چکار کردند. الا اینکه فقط می گویند. بدهی دارند. و حرف های هاله رنگ. یک مشت بی سواد دور هم جمع شدند . فقط حرف. و ساختمان های خود رو چند طبقه کردند. .واقعا متاسفم برای این مردم که نمک نشناس هستند. این همه زحمت. شورا و شهردار. قبلی رو ندیدند. شورای دوره. پنجم. خدا به حال شما رحم کند.

24
1
تانجی ابو خلیل پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 15:04

در پاسخ جناب حق پرست باید عرض شود که شورا وشهردار قبلی به هیچ عنوان قصد شفاف سازی نداشتند واگر یادمان باشد از همین کانال زریبار خبر بحث بدهی های شهرداری وشورای دوره چهارم مطرح شد ودر سطح وسیعی نشریات استانی هم آن مطلب را منتشر کردند که به صراحت از شورا شوهردار قبلی در خواست شده بود که نسبت به شفاف سازی واطلاع رسانی در مورد بدهی هایشان در حداقل در ماه های پایانی مدیریتشان اقدام نمایند اما این در خواست از سوی شورا وشهردار قبلی نه تنها پاسخ داده نشد بلکه در اقداماتمدیریت شتابزده وعجولانه با اتهام زنی وتخریب منتقدان از سوی رسانه های وابسته به شورای چهارم روبرو شده ومیزان بدهی ها ی شهرداری را عملا انکار کردند در حالی که می توانستند همین صورتمجلس 32 میلیاردی بدهی را منتشر نمایند تا مدیریت جدید شورا وشهرداری نتوانند مبلغ بدهی 40میلیاردی اعلام کنند ودر اون صورت شورا وشهردار قبلی توان دفاع از خود را داشتند و....

پاسـخ

قاسمیپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 00:18

43
2

آقای منصورمرادی جنابعالی به عنوان نماینده مجلس وظیفه داشتید از حقوق مردم دفاع کرده و خواستار مجازات خاطیان در شورا و شهرداری دوره قبل می شدید وظیفه داشتید ، تفاوت آشکار وضع مالی آقایان را قبل و بعد از بدست گرفتن پست و مقام در شهرداری و شورای شهر را که خوب می دانید پس چرا فقط به این علت که با شما در صف و خط بودند حتی بر ******* سر پوش گذاشته و حمایتشان می کنید؟ شما در مجلس به قرآن سوگند خوردید حافظ حقوق ملت و نظام باشید و...

15
1
باوه گیان پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 02:11

درود بر شما آقای قاسمی عزیز و مطمئن باشید که سوگند یاد کردن قرآن الکی نیست و خداوند و قرآن هر شخص******** رو به سزای اعمالش میرسونه

13
0
هی وای میمکه کتان پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 08:33

یک ضرب المثل چینی هست که میگوید: تبر دسته خودش را نمی برود!!!!
تعدادی از خاطیان الان دست راست ایشان وهمکاره ایشان هستند پس چگونه انتظار دارید که چاقو دسته خودش را ببرد ویا زخمی کند!!!!!؟؟؟؟؟؟

پاسـخ

شهروند درجه سهپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 00:19

9
29

با سلام خدمت تمام مخاطبین عزیز، بنده نه وابسطه به هیچ گروه و نه طرفدار هیچ شخصی هستم، ولی این بر همگان آشکار است که با همه توضیحاتی که در بالا از عملکرد و ضعف های شورا و شهردار دوره پیش گفته شد ولی باز کارهایی که انجام گرفته بر همگان آشکار است حداقل میشه دو سه نمونه از کارهایشان را نام برد، میشه یکی توضیح بده این آقایونی که الان چانه اشان گرم شده چه گلی به سر این شهر و شهروندهایشان زده اند؟

13
1
شهروند درجه 2 پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 00:55

جناب درجه سه ، حداقل بزار اینها هم چهار سال کار کنند بعد قضاوت کن ، اینجوری یه درجه هم تو شهروندی ارتقا پیدا میکنی

11
3
شهروند درجه یک پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 02:08

خوبه خودت میدونی شهروند درجه هستی پس از اظهار نظر بیجا و بدون مدرک دوری کنید! این جدید ها دارن خاک و گِل شوراهای قبلی و شهردار قبلی رو به سرشون میزنند،امیدواریم این شوراهای جدید و شهردار فعلی بتونن شهر مریوان رو از این معضلات نجات بدهند و اگر کاری از دستشون بر نمیاد همین الان کنار بروند و وقت خودشان و مردم را بیخودی تلف نکنن

پاسـخ

ی معمارپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 00:26

30
5

این همه پول آخه کجا رفت. این همه پولو از این مردم بدبخت بیچاره گرفتند که برن کباب بخورن!!! یا عینک بسازن!!!!!!یا اینکه به پارک قله امام مینازن؟! پارکی که نشون ی بچه بدی میخنده بهت! به خدا دیگه این کارا تو دنیای امروز فقط جای خندس!
ا**********!!!! و ... .به چه قیمتی؟؟؟!
نماینده هامون هم که همه به ترتیب جای خود دارن. همه از الطافشون بهرمند شدیم!************

پاسـخ

عطا حق پسندپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 00:26

6
41

همشهریان عزیز
به اطلاع میرسانم بدهی شهرستانهای دیگر استان کمتر از مریوان نیست وتابحال هم عملیات عمرانی آنها نیز متوقف نشده واین مباحث زشت وناپسند مانند هزینه غذاواسکان و.... فقط در مریوان جاریست ونشان از کمبود و ضعف است به جای تخریب دیگران وتشویش اذهان عمومی ایده ای برای خروج از بحران ارائه دهید .
در طی این ۶ماه اگر به جای تخریب به فکر ایده میبودید اکنون بسیاری از مشکلات حل شده بود مگه از بدهی شهرستانهای دیگر خبر ندارید تو اینترنت تحقیق کنید.

21
3
سکدراو پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 01:43

دفاع کردن از یک ملیارد تومان هزینه غذا تنها توهین به شعور .....وشهروندان می باشد و به هیچ وجه قابل دفاع نیست.

11
2
مردم خود قضاوت می کنند پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 03:22

جناب حق پسند
تشویش اذهان عمومی میدونیم چه معنی دارد نسبت آزردن وجدان عمومی
بله دوست عزیز زمانی وجدان عمومی آزرده شده که شورای شهر و شهردار محترم وقت به جای خدمت کردن سه ماه دنبال انتخاب یک فرد بودند باید بدانیم مردم ما خود بهترین قاضی هستند و ***** شورا و شهردار دور چهارم هیچ‌وقت نمی بخشند تا جائیکه هیچکدام از کاندیداهای دور چهارم موفق به اخذ اعتماد مجدد از مردم نشدند و این ربطی به رسانه ندارد

6
2
وکیل باش!!!!! پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 07:45

سلام وکیل بابک زنجانی
حرف شما درست تو اینترنت زدیم دیواندره 11میلیارد از ادارات طلب داشت!!!!!!!

12
3
امید آشنا پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 08:39

متاسفم برات . برو وضعیت عمرانی سنندج و سقز رو نمیگم برو برده رشه رو با مریوان مقایسه کن . خجالت داره از چی دفاع میکنی

17
1
مدارک پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 08:48

جناب حق پسند مدارک موجوده ازچی دفاع میکنی ؟حتماااااااااااااا

14
3
بیگانه پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 14:16

ای کاش می فرمودید کدام شهر همانند مریوان است ؟
چرا اسم یکی از همین شهرهای موجود را که می فرمائید همانند مریوان است را برایمان بازگو نمی کنید تا ما هم بدانیم ؟!!!!!!!!!

آقای حق پسند از لاپوشانی و پاک کردن صورت مسئله ها چه چیزی عایدتان می شود ؟

در کجای این دنیای بزرگ گفتن حقایق و واقعیات تخریب محسوب می گردد که شما این چنین شتاب زده از حقایق فرار کرده و این گونه سراسیمه از افرادی دفاع می کنید که شهرداری را با بحران مالی مواجه کرده اند ؟

آقای حق پرست یا معنی بحران را نمی دانید و یا در کوچه علی چپ تشریف دارید!!!

مگر نمی دانید همین اموراتی که شما بحث کردن انها را زشت و ناپسند عنوان می کنید همان بحران واقعی است ؟!!!!!

وای بر شما که کورکورانه از افرادی دفاع می کنید که باعث ایجاد بدترین بحران برای این شهر شدند.

پاسـخ

خه مپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 00:46

13
10

چند ماهه شورای دور پنجم سر کار رفتن خدا وکیلی وضع شهرداری بهتر نشده که هیچ بدترم شده آخه نیست این شورای فعلی هرکدومشون تو خیلی از زمینه ها متخصصند بس کنید تورو خدا اتفاقا بی کارآمدترین شوراهارو تحویل شهرداری دادیم بیاید تخصص شورای فعلی رو مورد تجزیه و تحلیل قرار بدید وجدانا شهرداری مریوان به باد فنا رفت.

پاسـخ

ناشناسپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 00:49

18
1

ای او کبابه نوش گیانتان نبی

پاسـخ

قسم خوردهپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 01:10

9
3

ضمن عرض تشکر خدمت اعضای محترم شورا و شهردار و همچنین زریوار خبر دوست داشتنی بابت پوشش این جوابیه ی دندان شکن

باید عرض شود که این جوابیه میتوانست مقداری پخته تر و جامعتر باشد برای نمونه در این جوابیه اشاره ای به عایدات شهرداری در زمان شورای دوره ی چهارم نشده است عایداتی همچون میزان سهمیه های دریافتی قیر ، فروش برخی از املاک شهرداری همچون پاساژ شهرداری ، هزینه ی مزایدات و از همه و همه مهمتر میزان درآمد شهرداری از محل اخذ عوارض پروانه های ساختمانی و جرایم ساخت و سازها

چون آنگونه که مستحضر هستید در این دوره شهرداری همچون ******** و با کمک ادارات خدمات رسان سد راه مردم بیچاره ی مریوان شدند و بر همین روال تمامی خدمات این ادارات از جمله ی گاز و برق و آب منوط به پرداخت هزینه های غیر کارشناسی و کمرشکن شد که درصدی از این وجوهات صرف بهسازی درون محلات نشد

که بیشتر این معضلات در سایه سار درایت فرماندار قبلی به وقوع پیوست و نبود نظارتهای جدی از سوی استانداری و برخی واحدها شدت این فاجعه را بیشتر نمود البته با گذری بر رفتار برخی از شوراها و اختلافات درونی میانشان چنین عاقبتی دور از انتظار نبود شوراهایی که تا پاسی از شب در کافه سیگار ستار میدان استادیوم مجلس بزم بفرمایید سیگار را برپا میکردند و دومینو و ورق و بازی چشمک زنی و آب خوردن را زنده نگاه داشته بودند این کارنامه هم از وجود حق به جانبشان بعید نبود

هر چند آنها فکر میکردند که با***************************و مجعول میتوانند بر مردم بتازند و از مهلکه بگریزند که این خواب نیز از چشمشان ربوده شد

بنده به عنوان شهروندی از این شهر از مقامات مسئول از جمله اداره ی اطلاعات و اداره ی دادگستری و آگاهی میخواهم که هرچه سریعتر نسبت به ورود به این مسئله اقدام نمایند چون عدم توجه به این پرونده ی پر حاشیه تاوان بزرگی برای نظام مقدسمان خواهد داشت و بسیاری از ارزشها را زیر سوال خواهد برد چون حسابرسی این نهادها امیدواری وافری را به میان این مردم انقلابی به ارمغان خواهد آورد و تحت هیچ شرایطی نباید این عزیزان اجازه ی سوئ استفاده از بیت المال و خروج از منویات و معنویات نظام پربرکت را به عده ایی******** بدهند چون برای هر تک ریالی از این مبلغ چه تحریم ها نشدیم چه خونها ندادیم و چه مقاومت ها نکردیم و چه سختی ها نکشیدیم

پاسـخ

هه ژاری برده رشهپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 01:34

12
11

باسلام دوستان شهرداری مریوان ۲۳میلیارد تومان بدهی دارد اونایی که میگن زیاد تره دروغ میگن اگرراست میگند بیاییند مثل فواد ومنصور مدرک ارائه بدن تاهمه ی مردم واقعیات را بدانند

پاسـخ

امین رستادپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 01:35

9
0

از ماست که بر ماست
مشکل اصلی این همه بی تدبیری و سروسامان دادن به مسؤلین نامتخصص خود خود ما مردم و شهروندان مریوانی هستیم
چون هنوز به درک کافی در امر انتخابات نرسیدیم
زمانی که از روی احساسات و خویشاوندی و طایفه گری بر روی صندوق های رای حضور میابیم و فرد ناکارآمد و نامتخصص را نماینده عمرانی و آبادانی خودمان در شورای شهر برمیگزینیم انتظاری بیشتر از این دسته گل ها را نداشته باشیم
به امید روزی که تخصص و کاردان بودن افراد را ملاک انتخاب هایمان قرار دهیم
با تشکر

8
1
مسئولین باسواد پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 23:17

دوست عزیز دوره ی قبل اکثرشون فوق لیسانس و دکتر بودند که این وضعشان بود.
به نظر من شورا اصلا افراد با سواد نمیخواهد بلکه افراد دلسوز میخواهد. چون تخصص در امور شهری به کارمندان شهرداری برمیگردد و شورا که نمی آید در مسائل تخصصی شهر دخالت کند.
با احترام

پاسـخ

ناشناسپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 01:45

11
2

پس باحمایت شما وامثال شما شهردار سابق ونالایق مریوان شده شهردارمنطقه 3 سنندج***********،آفرین زریوارخبر،لطفا تعارف نکن ونظرات رومنعکس کن،بیچاره مردم منطقه 3 سنندج،دوسال دیگه شهرداری اونجام عین شهرداری مریوان میشه

پاسـخ

فرید نیک خواه ،خبر نگار ومنتقد اجتماعیپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 01:46

22
3

تیم مدیریتی قبلی شهرداری وشورای دوره چهارم هزینه های زیادی برای بخش اطلاع رسانی مصرف کردند اما متاسفانه عملکرد تیم رسانه ای دقیقا برخلا ف جهت جریان آب بود وبا اینکه هر دو نهاد شورا وشهرداری دارای سایت وکانال تلگرامی ونشریه بودند وبعلاوه خبر نگار صدا سیما را هم ********** بودند اما نتوانستند در مدت چهارسال مدیریتشان اطلاع رسانی دقیق داشته باشند وبه جای اطلاع رسانی به موقع بیشتر حاشیه سازی کردند تا جایی که نه تنها نتوانستند تریبون مناسبی برای انعکاس عملکرد شورا وشهرداری باشند در واقع اگر در چهار سال گذشته تیم اطلاع رسانی شورا وشهرداری اندکی اصولی وحرفه ای عمل میکردند و تا حدودی مسایل را شفاف وبی ریا به اطلاع شهروندان میرساندند شاید الان شاهد اینهمه اطلاع رسانی وشفاف سازی نبودند در هر حال اگر چه شورای دوره چهارم به اصطلاح افرادی تحصیلکرده ودارای مدارک عالی دانشگاهی بودند اما به دلیل کم تجربگی وناپختگی وعدم انسجام وهم اندیشی بین اعضای شورا هر گز نتوانستند با خود وموکلانشان شفاف وصادق باشند ومدام به فکر بازی دادن *********ئ تخریب همدیگر بودند
شورای دور چهارم در انتخاب آقای کریمی به عنوان شهردار به دو دسته تقسیم شدند عده ای موافق فواد کریمی بودند وعده ای مخالف اما نهایتا برد با موافقان فواد کریمی بود وایشان را بر کرسی شهرداری نشاندند و هنوز مدت زیادی نگذشته بود که فواد کریمی از موافقان در شورا فاصله گرفت وبا تیم مخالفانش در شورا همسو شد وهمین امر باعث شد تا موافقان اولیه فواد کریمی تضعیف شدند وبه حاشیه رانده شدند وتعدادی از آنها تا پایان دوره شورا حضوری ماکت گونه وبی تاثیر در تصمیم گیری ها ومصوبات شورا داشتند واگر این افراد تنها به فکر دریافت مبالغ حق الجلسه نبودندواز شورا استعفا میدادند شاید در انتخابات اخیر هم رای اعتماد مردم را بدست می آوردند وبه قولی امروز « آش نخورده ودهن سوخته نبودند»

2
12
هاوشاری شنبه 5 اسفند 1396 | 11:44

خدا سر شاهده نان به نرخ زور خورتر از شما ندیدم اقای فرید خان شما تا دیروز شب و روز شورا و شهردار دوره چهارم رو نقد میکردین الان که شدین خبرنگار و مسئول کانال تلگرامی شورای دوره پنجم شب و روز تمجیدشون میکنی! این بود اون همه ادعاتون خوش خدمتی هم حدی داره فرید خان

6
1
فرید نیک خواه ،خبر نگار ومنتقد اجتماعی شنبه 5 اسفند 1396 | 23:55

ههههههههههههههههه مال سوتا و نه یژیت به ........... دلی ئه ته قی
خاس ئه ت ناسم تانجیه بور خاس گولوله ت که وتوسه لیژی بو ناچی بو لای میرزا خه لیل بو سنه خو ئيسه ده سه لاتی زیاتره راسی .....خواردنامه که ت هه ر نه نوسی ؟؟؟؟

5
2
تانجی ابو خلیل یکشنبه 6 اسفند 1396 | 00:11

خداییش فرید نیک خواه به تنهایی شورای دوره چهارم را به خوبی به مردم معرفی کرد با اون مطالب انتقادی که مینوشت وشورای دوره چهارم با تمام توان در مقابلش ایستاد اما بازهم شوراکم آورد ونهایتا بازنده شورا بود نه ایشان فرید نیک خواه حتی سایت شورا را تخته کرد .
شما معلومه که نوچه بعضی از اعضای شورای قبلی بودی وحالا با آمدن فرید نیک خواه بیکار شدی
یه پیشنهادی برات دارم حالا که ستار خان چایخانه اش را بسته وشورا شده برو چایخانه را دایرکن پاتوق خوبی برای خودت وبعضی از شوراهای بیکارمیشه و......

پاسـخ

گارانپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 02:18

12
1

درجواب آقای عطاحق پسند:
جناب آقای خودپسند بااین اظهارات درصدداثبات چه چیزی هستی ؟ یاواقعا واقف به بحث های مدیریتی نیستی ویامنافعی باشورای قبلی داشته اید .عزیزم بایک میلیاردغذاخوردن وریخت وپاش شهردارسابق وشورای دوره چهارم که گویاازدیدگاه جنابعالی بی اهمیت است چند کوچه از محله های حاشیه نشین ساماندهی وآسفالت میشد_تمامی پارک هایی که ساخته شد با خون دل کارگران وماشین آلات شهرداری بود که تا پاسی ازشب ازجان خودودوری ازخانواده برای آبادانی وتوسعه شهرازخودمایه می گذاشتندامانتیجه وجواب آقای شهردارقبلی(فوادکریمی) وشورای دوره چهارم به این زحمت کشان گمنام و بی ادعا به تعویق انداختن حقوق ده ماهه وحتی تضییع اضافه کاری آنهابود-عدم شفاف سازی درآمدها (جریمه های کمرشکن ماده ۱۰۰ محلات حاشیه نشین وعوارض پسماند-کمک واعتبارات دولتی و...)وهزینه های شهرداری و****** برای دخل وخرج شهرداری - ایجاد پارک هایی که کمترین هزینه رابرای شهرداری داشت(بدلیل داشتن ماشین آلات ونیروی کارلازم)بمنظور عوامفریبی وتوجه مردم به ظاهرشهروعدم شفاف سازی هزینه هاوسندسازی -
عدم پرداختن وآماده کردن زیرساخت های توسعه شهر وتوانمندسازی محلات حاشیه شهرتوسطشهردارسابق (ف.ک)وشورای دوره چهارم بدلیل آنکه برای آنها هزینه های بالایی دربرداشت ومانندپارک ها وفضای سبزوپرداختن به مرکزشهرموردتوجه و دیدعموم ومسئولین قرارنمیگرفت-
اهداف ساخت پارک ها وفضای سبز توسطشهردارسابق( فوادکریمی) وشورای دوره چهارم به عنوان سکوی پرتابی جهت گرفتن پست ومقام های دولتی ، نه حسن نیت وخدمتگزاری واقعی به مردم
درپایان اززحمات مدیرمحترم سایت سپاسگزارم

پاسـخ

بزرگوارپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 03:11

15
0

:
️توی تاکسی نشسته اَم؛ راننده از دزدی ها میگوید و رانت خواری ها و امثالهم...
پیاده که میشوم سعی میکند پانصد تومان بیشتر کرایه بردارد... !

️قصاب محل از مافیای گوشت میگوید و اوضاع خراب کشور و اینکه معلوم نیست عاقبتمان چه میشود...
حواسم که لحظه ای پرت میشود، دویست سیصد گرم چربی، قاطیِ گوشت در چرخ گوشت میریزد...!

️دوست قدیمی ام کارمند است؛ در تلگرام پُست های فساد مسئولین را از این گروه به آن گروه میگذارد. میگوید: روزی دو سه ساعت در اداره ـ در زمانی که باید کار مردم را انجام بدهد ـ سرش توی گوشی و تلگرام است...!

️کابینت ساز از کارِ دوستم زده است و پول را گرفته و فلنگ را بسته...!

️بقال محل اجناس تاریخ مصرف گذشته را جلوی دست میچیند، به هوای اینکه نبینی و بخری...!

️میوه های خوبِ میوه فروش سوا شده و دو برابر قیمت فروخته می شود...!

️مرغ فروش، مرغهای مانده را در پیاز می خواباند و به عنوان جوجه کباب میدهد دست مردم...!

️معلمِ مدرسه، همچنان به روش بیست سال پیش تدریس میکند، بدون خلاقیتی، بدون مطالعه مضاعفی!

️پزشک، از خانوادهٔ بیمار تصادفی، در حال مرگ، ۳میلیون پول نقد میخواهد تا برود داخل اتاق عمل...!

️در بانک، شش باجه وجود دارد اما کلاً یک نفر کار مردم را راه می اندازد...!

️استاد دانشگاه، کتاب انگلیسی را ۱۰صفحه ۱۰صفحه به عنوان پروژه می دهد به دانشجویانش که ترجمه کنند و آخرش به نام خودش چاپش میکند! و ...

️مغازه دار با حیله و فریب و دروغ، پول شاگردش را نمیدهد یا با تاخیر میدهد ...

میگویند یک سوزن به خودت بزن، یک جوالدوز به دیگران...
خیلی وقت است خودمان هم به خودمان رَحم نمیکنیم...
مثل گرگ بدنبال دردیدن همدیگر هستیم..

بابک زنجانی ها، خاوری ها و ...
و خیلی های دیگر عینِ خودِ ما مردم هستند،
فقط پست گرفته اَند و سطح تخلفشان از ۳۰۰ گرم چربی و پانصد تومان اضافه کرایه، رسیده به میزانی که میدانیم.

جامعه مثل یک درخت است. ما ریشه ها و تنه ایم و مسئولین میوه و برگ... چطور از درختی که ریشه اَش پوسیده و تنه اَش آفت خورده، انتظار میوهٔ سالم داریم!؟

ما حق داریم مسئولینِ دلسوزِ پاکِ سالم داشته باشیم، اما خب از کجا بیایند؟
مگر نه اینکه آنها هم آدمهای همین جامعه هستند؟
ما حق داریم مطالبه گر باشیم... اعتراض کنیم به مشکلات...
اما شاید بهتر باشد یک بار هم که شده، از خُرد به کلان برویم.
ما همان مردمی هستیم که سالی یک بار پلو میخوردیم!
لباسهای وصله شده بچه اول را بچه پنجم میپوشید!
اما الان خجالت میکشیم در دو مهمانی یک لباس بپوشیم!
در خانه هر کداممان حداقل یک ماشین است..و..
همه بچه هایمان تحصیلکرده اند

برخلاف تصور رایج، چهل سال است وضع معیشت مان واقعا بهتر شده، اما از لحاظ فرهنگی عقب رفته ایم!

خودمان را اصلاح کنیم بلکه نسلهای بعدِ مسئولین اصلاح شوند،
که آن موقع اگر اصلاح نشدند، مثل امروز نمی نشینیم و فقط درباره گندکاری هایشان جُک درست نمی کنیم.

به قول امیرکبیر:
ابتدا فکر کردم مملکت وزیرِ دانا میخواهد،
بعد فکر کردم شاهِ دانا میخواهد،
در آخر اما فهمیدم
مملکت مردمِ دانا میخواهد ...

بیایید از خودمان و سپس از فرزندانمان شروع کنیم...

پاسـخ

دیوان خداپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 08:31

26
0

انجمن سبز چیا دردیوان خدا چه حرفی دارید برای گفتن؟جناب شیخ ا***** م****** چه حرفی دارید برای گفتن دردیوان خدا؟یادته چه جوری دفاع میکردید ؟دکتر خلیل ؟؟؟؟؟؟؟؟؟خیلی ادعا داشتی رییس شورا هم که بودی************************ متاسفم که قبولت داشتیم بیا جواب بده میدونی با بیت المال چه کردید؟خدای کارگری که بخاطر ***********شما 9ماهه حقوق نگرفته بزرگه خدای شکم گرسنه بچه هاشون دکتر کاوه لقمان و امیدوسوران خان خدا ازتون نگذره
کا منصور لعنت بر من که بهت رای دادم هی برو ازشون دفاع کن خدا قاضی بزرگی است اون بالا کا ن**** باخ***** وجناب ح**** م****** بیاید برایشان جلسه دادگاهی مردمی بزارید شما که ادعای شفاف سازی داشتید خاک برسر ما برای njoهامون کاوه باخویشی و....ثمره شماست آه کارگران شما رو بگیره انشالله دوره ***********انشالله برنگرده نهادهای نظارتی انتظار بررسی داریم پرونده ها روشده اقدام کنیم

پاسـخ

مسعود طلا فروشپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 08:34

25
0

بله به عرضتان برسانم که این آقایون به قول شما الان دارن چک های بلامحل و سر گردان وبی پشتوانه دوستانتان را پاس میکنند از جمله چک های 370 میلیونی بابت زمین آقای م.م ابوی بزرگوار یکی از همون آقایون مورد حمایت جنابعالی که موضوع زمین وماجرای آن کاملا مشخص ومبرهن است و چک های سرگردان دیگرمانند چک 16 ملیون وپانصد هزارتومانی بابت تجهیز ********** یکی از مسولین و.....ده ها وهزاران فقره چک دیگر و.......

پاسـخ

قیتهپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 08:36

13
1

اون بالام کبابی زدن !!! راستی کاک خلیل یا کاک منصور لطف کنین آدرسشو دقیق بنویسین تا ماهم بریم ؟ آخه میدونی چرا ؟ چون تصمیم گرفتم عوارض شهرـداری رو ندم . بعبارتی دیگر خودم کباب رو بخولم

پاسـخ

حیدریپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 08:45

8
1

چ حه شروو حه له له یه که . بخول بخوله . **********

پاسـخ

فرسودهپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 08:46

6
5

فرسوده شدیم از این حرفهای خاله زنکی. به جای این همه حرف یه فکری برای حقوق کارمندا بکنید. عموی من کارمند رسمی شهرداریه دیشب میگفت هنوز حقوق مهر ماه رو نگرفتیم. جناب شهردار شما که مدیریت این شهر رو قبول کردین حداقل حقوقها رو پرداخت کنید. واقعا زشته که مثل ...... افتادین به جون همدیگه

پاسـخ

شهرم مریوانپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 08:47

9
1

من از مردمان عزیز شهرمان استدعا دارم،از مسولین شهر کار وتلاش بخواهند،ما نماینده به مجلس میفرستیم که در امورات کلان کشوری واستانی وشهرستانی دخیل باشند،متاسفانه به کارهایی مشغولند که در حیطه اختیارات ایشان نمیگنجد،قضاوت در مورد مدیران وشوراهای منتخب کار نماینده نیست این را مردم باید با دید باز بسنجند،وخوب را از بد تشخیص بدهند وقدردان مدیران خوب ودلسوز باشند،متاسفانه مدیران کارآمد وشایسته در این شهر ما به جای تقدیر وترفیع مورد بی لطفی وبی توجهی مسولین قرارمیگیرند که نمونه آن مدیریت شهری یکی از این شهرهای شهرستان مریوان است که با توجه به خدمات شایسته ای که انجام داده می بایست در پستهای بالاتر در این شهر از ایشان استفاده می شد ،ولی متاسفانه چنین نشده است،از شوراهای محترم این دوره استدعا دارم به فکر خدمت باشند وآبرو وحیثیت برای خود کسب کنند،چون زمان خیلی سریع میگذرد وآنها نیز مورد قضاوت قرار خواهند گرفت،مریوان خیلی داغونه خیابان وکوچه درست وحسابی نداره همه ش پر از چال وچوله شده ،بیشتر روستاها در حال حاضر از مریوان پیشرفته ترند وجدانن به فکر این شهر ومردمانش باشید،از لحاظ روانی همه نابود شده اند

پاسـخ

جوجه سازیپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 09:12

16
3

سلام به زریبار خبر
منصور مرادی و دارو دسته کارتشون سوخته ( تو ارشیو ) هستند

پاسـخ

بهزادپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 10:36

9
1

سلام، راجع به موضوع غذا و اسکان که تهاتر صورت گرفته باید گفت بالاخره پول مردمه که ***** میل شده! بعد با کمال********** مردم رو متهم به عدم پرداخت عوارض شهرداری میکنن، ************* انتظار دارید باز هم مردم به *****(شهرداری) کمک کنن؟! ما تو یکی از همین محله های به قول معروف حاشیه شهر زندگی می کنیم بخدا تو‌ سی سال گذشته یک کارمند، مامور، کارشناس یا هر چیزی که مربوط به شهرداری باشه رو تو این محله های حاشیه شهر ندیدم، غیر از یکی دو بار که کارگران زحمتکش شهرداری نیمه ناتمام رو آسفالت کردند. تنها راه بهبود وضعیت به کار بستن افراد باسواد، متخصص و صادق با مردم در همه رده ها و حوزه های ارگان ها و سازمان های شکست خورده مریوان می باشد. اگر قرار بر تامین اعتبار و بودجه باشه اگر هزاران میلیارد تومان هم اعتبار جذب بشه باز با وجود این به قول معروف مسئولین همیشه حاضر تلف و حیف و میل خواهد شد. موضوع دیگه اینکه باید قوانین اداری رو ساده و شفاف کرد که هر فردی از جامعه بدونه حق و حقوقش چیه، به چه نهادی رجوع کنه تا از طریق قانونی و البته بدون تبعیض پیگیری بشه. در حالی که الان با یک سری ماده و تبصره های سرسام آور در نهادها مواجه ایم که هدفش فقط به سرانجام نرسیدن خواسته های مردم (ارباب رجوع) می باشد. با تشکر از زحمات دوستان زریوار خبر!

پاسـخ

روستای مریوانپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 12:29

1
2

خب حالا ما اینجا شعر گفتیم تغیری ایجاد میشه؟ن بابا ما هم جز شعر گفتن چیزه زچبیشتری بلد نیستیم موقع ری دادن باید ب این چیزا فک کنین....

پاسـخ

مریوانپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 14:46

20
1

آیت الله شهید بهشتی فرموده‌اند:
آنانکه زمستان را از پشت پنجره دیده اند و گرسنگی را هم فقط در کتابها خوانده اند، نخواهند توانست که نمایندگانی شایسته برای دفاع از حقوق مردم باشند.

آقای منصور مرادی که عمرش را در پشت گیشه صندوقداری بانک گذرانده که نباید ازش انتقادی داشت

پاسـخ

سامانپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 15:18

13
2

بزرگواران و همشهریان عزیز مریوانی
فقط بیان یک موضوع گویای تمامی این ********* شهرداری و شورای شهر دوره قبله و اون هم اینکه :
چرا با وجود تمام این بدبختیها و مصیبتهایی که شورا و شهردار قبلی بر سر مریوان اوردن اما شهردار فواد بجای بازخواست باید ترفیع بگیره و بره بشه شهردار منطقه 3 سنندج تا اونجا رو هم به ...بکشه .
دست های مرموز و پشت پرده ،شهردار فواد رو بالا کشید و باید ببینیم خدای اون دستها کی فواد و صاحب اون دستها رو پایین میکشه.
به امید عدالتی از جنس خدا

6
0
علی پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 23:19

متاسفانه پول بی زبون کارگران و زحمت کشان شهرداری این شهر باید خرج پست و مقام بشه. متاسفم واقعاً

پاسـخ

شهروند مریوانیپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 18:28

1
0

آقای مرادی زیاد نمونده کم گم یه جا واسه خودت دسپو پا کن انشالله و به کمک خداوند اخرین دوره نمایندگیته واقعا برای خودمون متاسفم که از شما حمایت کردیم

0
0
عه بول جمعه 4 اسفند 1396 | 09:12

ايشان به بانك مركزي منتقل شده اند زرنگ تر از اين حرفاي

پاسـخ

مخاطب خاصپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 18:32

6
2

سلام خدمت همه ي مخاطبين زريبار خبر
واقعا دست شوراي فعلي شهرمون درد نكنه خيلي ذحمت كشيدند وتونستند اين امار رو بدن ب مردم ، الان يك ساله سر كار اومدين چكار كردي واسه اين شهر ؟

پاسـخ

زریبارپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 18:44

4
0

تقصیر اونا نیست تقصیر خود مردمه که هنگام انتخابات به چیزی فکر نمی کنیم همه رای ها میشه طایفه گری آقای منصور مرادی هم تو این مدت فقط بلد بودن عکس بگیرن همیشه یه عکسی از خودشون منتشر می کنن که میخوان فلان کارو انجام بدم اما بدبختانه ما هیچ چیزی که به درد این شهر و این مردم بخوره ازشون ندیدیم جز عکساشون

پاسـخ

ستارخلالپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 19:01

1
0

نمی دونم چرا ******** بازهم ازشورای کانی دیناردفاع می کندیالابدقصدونیتش هزینه سرسام اوره ازجیب مردم محروم وستمدیده کانی دینارتوراخدامافقیریم حاشیه نشینیم دست ازسرما بردار بااون شورای مثل خودت س ا

پاسـخ

مریوان مظلومپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 19:17

3
0

این همه *****به چ قیمتی؛؟؟ آیا واقعا با شعور مردم بازی میکنید؟؟
آقای مرادی باید از مردم مریوان معذرت خواهی کند و استعفا بدهد

پاسـخ

مریوانیپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 19:32

4
0

ای یا ربی نوش گیانتان نه بی.
**********************

پاسـخ

آرمانپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 19:48

4
0

باسلام در اکثر ******* ********ا معمولا قسمت حراست وارد میشه اما متاسفانه حراست شهرداری مریوان چون همسو******************** با شورا و شهردار گذشته بوده هیچ دخالتی و جلوگیری نکرده چون پشتش گرمه ایران رادیاتوره!!!

پاسـخ

شهروند مریوانیپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 19:48

3
1

سلام خدمت مخاطبان زریوار خبر: من یک سوال دارم عرض شهردار فعلی ومجموعه شورا ی دورپنجم نمایم .اگر واقعا شهردار و شورای قبلی دچار تخلف شده اند چرا با استناد موارد تخلف در دیوان عدالت اداری شکایت نمی کنند .ومگر اسناد شهرداری تا پایان سال ۹۵ حسابرسی نشده چرا حسابران خبره نتیجه تخلفات رو به مراجع ذیصلاح اعلام نکرده اند پس اگر این تخلفات واقعی هست و مجموعه شهرداری ودر رٲس آن شخص شهردار منفعت مردم رو می خواهند چرا نتیجه شکایت رو در کانال نمی گذارند . و این شهردار فعلی هم به مانند شهردار سابق حامی ودست راست نماینده بود حالا باید شهردار جواب گو باشد ومناظره ی بین مجموعه قبلی با جدید بگذارد تا واقعیت ثابت شود نه مردم که بی دلیل همدیگرو تهمت بار می کنند . با تشکر از مخاطبان وشهروندان مریوان و حومه

پاسـخ

آیهانپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 19:53

6
1

چرا باید واحدهای نظارتی؛ و امنیتی در مورد این وضعیت اسفناک بیتفاوت باشند.. حراست شهرداری مریوان بسیار منفعلانه عمل نموده و ماکت گونه هیچ گونه تحرکی در مورد ******شهرداری و شورای شهر نداشته است.. وجدان کاری و تعهد و وظیفه شناسی چراباید رخت بربیته باشد.

پاسـخ

شهروند 90پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 20:33

4
0

آفرین بو زریبار خبر بو افشاگری تان

پاسخ مدیریت :
با سلام . زریوار خبر افشاگری نکرده بلکه متن جوابیه اعضای شورای شهر و شهرداری را منتشر کرده است.

موفق باشید

پاسـخ

بي نامپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 20:38

1
24

كاري به بقيه ي اعضاي شورا يا شهردار ندارم ، ولي اين حرف رو نسبت به دكتر خليل ميرزايي قبول نداريم مطمئنا بسيار دور از ايشون ميباشد ، تشكر

5
1
رفیق مسعود طلا فروش جمعه 4 اسفند 1396 | 21:04

برو چکهای **********را نگاه کن اونوقت خواهی فهمید 375میلیون تومان.پول که معادل حقوق یکماه تمام.کارگران شهرداری است بابت چه چیزی به ایشان تحویل شده ،انوقت قضاوت کن

پاسـخ

مریوان 120پنجشنبه 3 اسفند 1396 | 20:39

9
1

یک میلیاردو 300میلیون تومان چه جوری از گلوی شما پایین رفته ای مردان مومن.واقعا این مبلغ برای همه ی افراد رویایی و خیالی است ماشاالله به همت تان خوب پول عوارض و بیت المال را لول دادید یه آبم روش؟؟؟
درود بر شورای پنجم که شفاف سازی کردند امیدواریم که در پایان دوره کارنامه ی اونا قابل قبول باشد.بژی بو زریبار خبر

پاسـخ

Moallemپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 20:49

6
0

جەنابی میرزایی کە عەقڵی خۆێ نەدەدا دەس هەموو کەسێک!!!فەرموو جەنابی شۆرا ئەمیشە عەقڵەکەێ جەنابت.

پاسـخ

کیوانپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 20:53

4
0

۹۹ درصد این مشکلات رو خودمون واسه شهر مون درست میکنیم .
شورا های شهر رو چه کسی انتخاب میکنه ؟؟!!!
خودمون
شهر دار ها رو کی انتخاب میکنه ؟؟!!!
همون شورا هایی که خودمون انتخاب میکنیم و بهشون رای میدیم .....
اگر بجای طایفه گری و قوم و خویشاوندی در زمان انتخابات شورا های شهر
اگر بجای گذاشتن اهنگ های شاد و رقص و پایکوبی ( هلپرکه ) در جلو ستاد کاندیدا ها
همه با هم بیایم و باز خواست از کاندیدا ها انجام بدیم .جلساتی در حضور ریش سفیدان ، بزرگان و دانایان و معتمدین شهر تشکیل بدیم و از کاندیدا ها بخوایم که در ان جلسات از اهداف و انگیزه و طرح و ایده هایشان بگویند .
الان به این روز نمی افتیم و این وضع و حال شهر مان نبود.
ولی باز با وجود این معضلات که همه ی مردم از آن آگاهند و به درستی میدانند که هدف کاندیدا ها فقط و فقط منافع*****خود ، افزودن دارایی و ملک و املاک خود است باز هم به جلو ی ستاد هایشان میرویم و آنطوری که آنها میخواهند برایشان می رقصیم .... هر کاندیدایی هم که آهنگ شاد تر برایمان بزارد و صدای خواننده دلنشین تر باشد به آن رای خواهیم داد ...

مریوان ای پاره ی تن

پاسـخ

علی خانپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 21:10

2
0

سلام
اینا هویج شون رو خوردن رفتن مرحله بعد...
****************
به قول حمه علی وتی: خئل تیتیل و بیبیل دس یان ها ناو یک کاسه...

پاسـخ

افراسیابپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 21:42

5
0

به رأی خوتان ئه و کبابه نوش گیان خوتان وخانواده تان ئه بیت ؟
***********

پاسـخ

زكريا يوسفيپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 22:04

11
0

ضمن عرض ادب خدمت مخاطبان زريوار خبر\\r\\nبنده بعد از مطالعه كل نظرات دوستان مي خواهم مطالبي را در محضرتان به عرض رسانم\\r\\nنوع عنوان اين خبر كه هزينه ي غذا و اسكان دوره قبل شوراي شهر ١ميليارد تومان ميباشد امكان دارد خبري خوشايند و يا خبري تاسف بار باشد\\r\\nروشن است كه اگر اين مصارف صرفا در راستاي منافع شهر و بهبود آيتم هاي شهرسازي و جذب توريسم باشد، بي شك كل شهر خواهند گفت نوش جان و گواراي وجود و اما بلعكس!!!!\\r\\nدوستان مهم ١ميليارد نيست مهم نتايج مسئولين شهر است!!!\\r\\nشهر مريوان بر خلاف بسياري از شهرهاي همجوار و هم تراز خود از قافله پيشرفت عقب مانده و هميشه شهرداري آن از كسر بودجه مي نالد و مردمان اين ديار همواره از پرداخت عوارض و صدور پروانه ساختماني ابا و امتناع دارند و برآنند كه پروانه ساختماني صرفا كاغذي بيش نيست و فاقد هيچ جايگاهيست و اثبات اين موضوع ،مقايسه ميزان ساختمانهاي سطح شهر و ميزان پروانه هاي موجود مي باشد\\r\\nو در كنار اين موضوع متاسفانه عوامل شهرداري نيز در اجراي اصل قانون شهرساز آنچنان كه بايد عمل نمي كنند پس\\r\\nفوقع ما وقع!!!!!!!!!!!!!!!\\r\\nو برآن دانستم با مطرح چند سوال و تحليل آن از ديدگاه خود و با هدف حل بحران موجود به اين مساله بپردازم\\r\\n١- چرا شهر زيباي مريوان با گذر چند دوره شوراي شهر هنوز تغيير قابل قبولي از لحاض شهرسازي و مبلمان شهري احساس نشده است؟\\r\\n٢-آيا حضور شوراي شهر به عنوان يك تيم تخصصي مي تواند مثمرثمر واقع گردد يا خير؟\\r\\n٣- آيا مردم مريوان در انتخاب شوراي شهر با تفكر و تعقل و تحقيق نمايندگان خود را انتخاب مي كنند؟\\r\\n٤- آيا شهرداري مريوان خواهان اجراي صحيح قانون مي باشد؟\\r\\nو سوال آخرم بدور از تعصب و با ديدي واقع گرايانه از خود و مردم شهرم مي پرسم\\r\\n چند درصد ما مردم مريوان قانون گرا هستيم و چند درصد قانون گريز؟؟؟؟\\r\\nبي شك پاسخ به اين سوالات جواب بسياري از دوستانم مي باشد\\r\\nو بنده معتقدم از منظر قانون علت و معلول بايد به اين مشكلات نگاهي تخصصي انداخت و از درد دل كردن و تخريب شخصيتي ها گذر كرد و به فكر چاره اي مثبت براي آينده ي شهر انديشيد و به حالت گذار رسيد\\r\\nبا تشكر فروان

پاسـخ

عودهپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 22:43

8
19

با سلام
شهرداري در اين برهه زماني با توجه به اينكه مسولين شهرداري جناب داردان و باغاني و شريفي تنها گرز دستشون فقط بدهي شهرداري و تخريب شخصيتهاي داخل سيستم شهرداري مي باشد بايد باتوجه به بحران كه شهرداري به قول حضرات به فكر درامد و پرداخت حقوق مزاياي كاركنان و كرگزان زحمت كش باشند با گذشت ٧ماه از شروع به كارشوراي كه هر روز اعلام ميكند بدهي شهرداري جقدره جاي تاسف است جناب شريفي به جاي اينكه پرسنل و معاونين متخصص به قول حضرتعالي به فكر درامد وشب روز زحمت بكشن رفتن اللي تللي و خوشگذاراني و شهرداري هر روز اعلام بكنه بدهي داره بدبختها واقعا شهرداري و شوراي كمبود دارن ضعف دارن

15
4
عوام فریبی 4ساله جمعه 4 اسفند 1396 | 09:50

واقعا اسم عوده زیبنده حضرتعالی میباشد

3
4
جانفدای جمال شریفی جمعه 4 اسفند 1396 | 20:23

اون.شخصیتهای که تو ازشون دفاع میکنی همونهای هستن که امروز شهرداری را به خاک سیاه نشاندن اقایان داردان وباغانی و شریفی بنده خدایان هنوز حقوق7ماهشون رونگرفتن در صورتیکه اقای *****در روزهای واپسین خدمتش 4میلیارد تومان جک بی محل دست مردم وپیمانکاران وحتی خودش و تعدادی کارمند نورچشمی دادن ،پس کاک عوده بدان واگاه باش که شما یکی از این نوچه های اجیر شده و مزد بگیر هستی که روزگار تاخت وتازتان به پایان رسیده وامروز با این حرفهاتون باد شکم خالی میکنید

6
4
کچل خان جمعه 4 اسفند 1396 | 20:33

اقای از کار برکنار شده خوب میدونم کی هستی وکجات داره میسوزه،اقایان داردان وباغانی دنبال یللی وتللی ترفتن این توبودی که با *********قبلیت در قشم و کیش یللی تللی میکردی ،اقای باغانی بستری و عمل قلب کردن واقای داردان یکروز ماموریت اداری رفتن قروه واز استان کردستان خارج نشدن ،بنده خداها هنوز حقوق مرداد ماهشون رو تاحالا نگرفتن پس با چه یللی چه تللی ،یللی تللی رو اون کسانی کردن که سفر المان نرفته شون را که 15میلیون تومان بود ****** وتو هم نقت در نیومد ،چرا از اون یللی تللی ها انتقاد نکردی چون همدست خودشون بودی ،خوشحالم که وجود استادانی چون مهندس داردان و مهندس باغانی اینچنین اشفته حالتون کرده که بجای پرداختن به مشکلات بوجود امده به وجود پرافتخار این دو عزیز اشاره میکنی ودق دلتو خالی میکنی

3
1
کارمند 7حقوق نگرفته جمعه 4 اسفند 1396 | 20:58

خیلی جالبه نظر تو فقط خودتو شهردارت کریمی لایک کردن و جوابیه نظرت را فقط خودت وکریمی مخالفت کردن پس بدان که نظرت فقط بدرد خودت وکریمی میخوره عوده خان ،کاشکی درایت و تفکرت در حد عوده میبود انوقت میفهمیدی بدهی 40میلیاردی شهرداری کوجکی همچون شهرداری مریوان فقط وفقط ریشه در بی کفایتی مدیریت قبلی دارد که جنابعالی هم یکی از ان مجموعه بودی ،******************

پاسـخ

قانون حمورابیپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 23:18

9
0

سلام بر همشهریان فهیم . خسته نباشید بر دست اندرکاران سایت خبری روراست و زیبای زریوار خبر
اولآ مردم مریوان بخاطر لجاجت با امید کریمیان به منصور خان مرادی رآی دادن و جناب منصور مرادی هیچ *********از دید خداوند دور نمیماند یک مثال کوچک که پزشک قانونی مریوان را افرادی دیگر با هزاران بدبختی و هزینه ی شخصی خودشان تجهیز نمودن و حتا شما زحمت تماس با مدیرکل پزشک قانونی را عهده دار نشدید و هنگامیکه از مدیرکل استان برای شهر مریوان دکتر و سرپرست فرستادن شما زحمت کشیدین و فورآ بنر تشکر از خودتان را در سطح شهر نصب کردید!
دوم اینکه ********************

پاسـخ

زریباریپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 23:21

5
0

نزدیک به ۲ سال بیشتر است که در دریاچه زریبار اداره برق بعضی اوقات کل روشنایی محوطه رو بخاطر ۲۰۰ و خورده ایی بدهی که شهرداری به اداره برق داره کلا قطع و خاموش میکنه اغایون باید بجای اینکه به فکر شکم و تعریف و تمجید دروغین باشن به فکر مشکلات و معضلات شهرباشن
کارهای دیگرشون بماندکه چکارکردن

پاسـخ

Zrebarپنجشنبه 3 اسفند 1396 | 23:31

12
1

ولی یادتون نره ها شماها بدون نماینده تو تته و ژاڵانه جیگر نخورید باهم بخورید که نمک گیر بشه بعدا به شماهم بگه که این همه بدهی تو عمران و ابادانی شهر خرج شده
ای خداااا ینی کسی نیست که به این همه *** رسیدگی کنه
***************

پاسـخ

زریانجمعه 4 اسفند 1396 | 20:14

8
2

شورای قبلی به فرض محال بد اما منتظر شماییم شما کار کنید...

پاسـخ

شورا**********شنبه 5 اسفند 1396 | 20:35

3
0

آفرین منصور مرادی نمیدونم واسه چی اینقد پشت امید حیدری هستی و واسه چی از شورا و شهردار نالایق دوره چهارم حمایت می‌کنی ولی ملت مریوان فقط اینو از کارهای صورت گرفته در دوره چهارم یاد گرفتند که هر کسی تا میتونه هرجا هست *************** کنه چون هیچ جا پیگیری نمیشه تازه نماینده هم ازتون حمایت می‌کنه، آفرین واقعا درس خوبی به مردم دادین، *************************************

پاسـخ

مردمپنجشنبه 10 اسفند 1396 | 15:31

1
0

اونا هم مثل شورا و شهردار دوره قبلی کانی دینار میگفتن شهرداری کاتی دینار یک میلیارد پول تو حساب داره وهیچی بدهی نداره ولی الان که معلوم شده هرچی پول داشته به طلبکاران دادن تازه دو میلیارد هم بدهی دارن

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی