سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
معاون اسناد هویتی ثبت احوال کردستان:
دوشنبه 30 بهمن 1396 / 15:33|کد خبر : 5660|گروه : اجتماعی

مریوان و بانه بیشترین ولادت کردستان/ مریوان و قروه بیشترین نرخ طلاق کردستان

معاون اسناد هویتی ثبت احوال استان کردستان، گفت: بیشترین ولادت در بانه و مریوان اتفاق افتاده است، افزود: کمترین میزان ثبت ولادت مربوط به شهرستان‌های سروآباد و بیجار است.

معاون اسناد هویتی ثبت احوال استان کردستان، گفت: بیشترین ولادت در بانه و مریوان اتفاق افتاده است، افزود: کمترین میزان ثبت ولادت مربوط به شهرستان‌های سروآباد و بیجار است.

به گزارش زریوار خبر، سید محمد صاق سجادی ظهر امروز در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان کردستان که در استانداری استان برگزار شد، اظهار کرد: ۲۵ هزار و ۲۰۱ واقعه ولادت در طول ۱۰ ماهه سال ۹۶ در کردستان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل یک دهم درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین ولادت در بانه و مریوان اتفاق افتاده است، افزود: کمترین میزان ثبت ولادت مربوط به شهرستان‌های سروآباد و بیجار است.

وی خاطر نشان کرد: ولادت شهری در استان در ۱۰ ماهه امسال ۱۷ هزار و ۹۵۸ واقعه و ولادت روستایی هفت هزار و ۲۴۳ مورد بوده است.

معاون اسناد هویتی ثبت احوال کردستان یادآور شد: در هر ماه دو هزار و ۵۲۰ ولادت در استان به ثبت می‌رسد و این رقم در هر شبانه روز به طور متوسط ۸۲ واقعه ولادت است.

سجادی همچنین به آمار وفات در استان پرداخت و بیان کرد: امسال ۶ هزار و ۱۰۷ واقعه فوت در استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹ دهم درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی میزان وفات ثبت شده شهری استان را ۳ هزار و ۹۱۶ واقعه و میزان وفات روستایی استان را ۲ هزار و ۱۹۱ مورد ذکر کرد و گفت: سه هزار و ۴۲۰ واقعه فوت مربوط به مردان و دو هزار و ۶۸۶ واقعه فوت مربوط به زنان است.

وی عنوان کرد: براساس آمار یاد شده در هر شبانه‌روز ۲۰ واقعه فوت ثبت می‌شود.

معاون اسناد هویتی ثبت احوال کردستان به وضعیت ازدواج در استان طی ۱۰ ماهه سال ۹۶ پرداخت و اظهار کرد: ۱۲ هزار و ۸۴۵ واقعه ازدواج در استان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶/۵ درصد رشد داشته است.

سجادی میزان طلاق ثبت شده در استان را نیز ۳ هزار و ۵۳۰ واقعه عنوان کرد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷/۵ درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: شهرستان‌های مریوان و قروه به ترتیب بیشترین نرخ طلاق را به خود اختصاص داده‌اند و سروآباد و بانه کمترین نرخ طلاق را دارا هستند.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

سیروانچهارشنبه 2 اسفند 1396 | 10:48

0
0

مریوانی یا زندگی ادامه نادن یا آمار ولادت ابنه بانو

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی