سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
شنبه 28 بهمن 1396 / 15:39|کد خبر : 5655|گروه : اجتماعی

شورا و شهرداری مریوان آستین ها را برای ساماندهی خودروهای میوه فروش بالا زدند

شهردار مریوان، گفت: برای اولین بار شهرداری و شورای شهر تصمیم دارند طرح جمع آوری و ساماندهی خودروهای میوه فروش این شهر را سامان دهند.

شهردار مریوان، گفت: برای اولین بار شهرداری و شورای شهر تصمیم دارند طرح جمع آوری و ساماندهی خودروهای میوه فروش این شهر را سامان دهند.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، جمال شریفی شهردار جدید مریوان در جلسه آمادگی سازی  خدمات اسکان و رفاه ستاد تسهیلات نوروزی، گفت: جمع آوری و ساماندهی خودروهای میوه فروش مریوان با کمک و همراهی نیروی انتظامی از هفته گذشته آغاز شده است و در کمتر از ی هفته بخش اعظمی از خودروهای میوه فروئش ساماندهی شدند. وی با بیان اینکه در مریوان طبق آمار رسمی 213 خودروی میوه فروش فعالیت دارند افزود: بیش از 60 درد این خودرو ها بالغ بر 76 مورد آن غیر بومی هشتند و از شهرهای دیگر استان در مریوان فعالیت می کنند.

شریفی ضمن تأکید بر ادامه این طرح و مقاومت در خصوص جمع آوری خودروهای میوه فروش، گفت: وقتی یک فرد خارج از شهرستان مریوان با خودروی خود میوه فروشی و دست فروشی می کند ظلم در حق مردم و میوه فروش های مریوان است که باید پیش از این با این موضوع رسیدگی می شد.

وی تصریح کرد این طرح با هدف پذیرایی از مهمانان نوروزی آغاز شده است و در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت و در صورت تخلف رانندگان بشدت با آنان برخورد قانونی خواهد شد.

شهردار مریوان، گفت: در خصوص ساماندهی و جمع آوری خودروهای میوه فروش باید مقاومت شود و اجازه ورود مجدد آنها را به داخل شهر ندهیم. وی افزود: شهرداری مریوان مکان های را برای خودروهای میوه فروش ایجاد کرده است و در صورت لزوم مکان های دیگری برای این خودروها فراهم شود.

سال گذشته شهرداری در اجرای طرح ساماندهی خودروهای میوه فروش نامفق عمل کرد و بعد از گذشته کمتر از یک هفته خودروهای میوه فروش با مکانهای خود بازگشتند. بسیاری از شهروندان و بازاریان مریوان از سد معبر این خودروها گلایه دارند و خواستار ساماندهی این خودروها هستند.


شورا و شهرداری مریوان آستین ها را برای ساماندهی خودروهای میوه فروش بالا زدند

شورا و شهرداری مریوان آستین ها را برای ساماندهی خودروهای میوه فروش بالا زدند

شورا و شهرداری مریوان آستین ها را برای ساماندهی خودروهای میوه فروش بالا زدند

شورا و شهرداری مریوان آستین ها را برای ساماندهی خودروهای میوه فروش بالا زدند
انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

امیدرضاییشنبه 28 بهمن 1396 | 16:10

4
4

سلام دس خوشی اکم له شواری شار و شاروانی

پاسـخ

فوادشنبه 28 بهمن 1396 | 16:24

10
1

جناب شهردار و شوراهای محترم خواهشمند است به بحث ساماندهی تعمیرگاه های سطح شهر نیز بپردازید.
هر کوچه و محله ای که میرید مکانیکی اگزوز سازی و تعمیرگاه زدند. خ اداره برق برق رسما شهرک صنعتی شده، وقتی هم اعتراض میکنیم میگن برید شهرداری شکایت کنید. وقتی هم شکایت میکنیم به هیچ وجه رسیدگی نمیشه و شهرداری میگه به ما ربطی نداره. در حالی که طبق قانون مشاغل پر سر وصدا و مزاحم نباید داخل شهر باشن و موجب اذیت و ناراحتی همسایه بشوند.
امام جمعه هم چند بار در نماز جمعه اعتراض کردند ولی اصلا رسیدگی نمیشه.
فقط یک سوال از شهردار و شوراها : آیا خودشون اجازه میدن زن و بچه هاشون در چنین محیط ها و محله هایی زندگی و رفت و آمد کنند ؟

پاسـخ

بهزادشنبه 28 بهمن 1396 | 16:38

9
9

سلام، اگه ماشین های غیربومی نباشن ماشین های میوه فروشی که با نام مریوان در شهر هستند میوه ها رو به مراتب بیشتر از قیمت واقعیش به مردم می فروشند. غیر بومی ها قیمت های عادلانه ای نسبت مریوانی ها دارند. ماشین های میوه فروش مترصد لحظه هستند قیمت شب و روزشان با هم فرق دارد، حتی روز های جمعه اصلا نمی توان میوه خرید چرا که قیمتش رو به چند برابر روزهای عادی افزایش میدن. در ضمن کار ساماندهی ماشین های میوه فروشی خواسته همگانی شهروندان است.

8
7
فقیر شنبه 28 بهمن 1396 | 19:33

ای بنازم به طرزتفکر*********
من تاحالاندیدم ونشنیدم که کسی بگه قیمت شب وروز میوه فروشهافرق داره یاروزهای جمعه گران فروشی میکنند.دوست عزیزتابلوهای میوه فروشان راهرروزچک کن بخداجمعه وغیرجمعه نداره،قیمتها ثابت است.
وجودمیوه فروشان شهرستانی درمریوان ظلم درحق مریوانیهاست.شمانیمه پرلیوان راهم ببین ،شهرستانیها به طورمثال سنندجیهامیوه های محلی خودرادرفصل بهاروتابستان ازباغات خودمیاورندبرای همین هم ارزان میفروشند، امابقیه بایدازمیدان باربگیرندودوبرابرمیخرندبرای همین مقداری گرانتراست غیرازمیوه های محلی درفصلهای دیگرچندان شاهدحضورشهرستانیهانیستیم،هستیم؟؟درضمن من خودم بارهادیدم ومیدانم که شهرستانیها میوه های به دردبخورنمیارن وفقط آشغال فروشی میکنند.شمابایدازهمشهریت حمایت کنی نه ازآشغالفروشان شهرستانی چون خودآنهاباعث بدنامی میوه فروشان مریوانی هستن.متأسفانه مردم مریوان فقط ارزان میخرند دیگرمهم نیست جنس کالا یامیوه خوب است یابد.دوست عزیزشمامیوه گران نخریدی تاببینی گرانی چیه..برویه سربه مغازه های میوه فروشی خیابان مردوخ وبهاران بزن تاببینی گرانی یعنی چی.درضمن اگرمیوه فروشان سیاروسایپاهای سطح شهر نباشندمیوه رابایدچندبرابرگرانترودرمغازه ها خرید پس دم ازسد معبر و شهردارو وشوراهای الکی و مجسمه ای نزن.

2
5
مشتری یکشنبه 29 بهمن 1396 | 08:24

جناب فقر عزیز قیمتها ی شب و روز حداقل 1000 تومان فرق دارند

1
5
بهزاد یکشنبه 29 بهمن 1396 | 11:20

سلام، پس شما سالی یکبار از این ماشین ها میوه میخرید؟!

4
1
فقیر دوشنبه 30 بهمن 1396 | 00:52

جناب مشــتری حرفتون محترم اماقبول ندارم .درمور مغازه داران این حرف صدق میکند امادرمورد ماشینهای میوه فروش کاملااشتباه میکنید.البته این وسط مغازه داران میوه فروش هم ازطرح شوراوشهردار وراهنمایی حمایت میکنندچون به نفع آنهاست تابامیل خود قیمت میوه هاراتعیین کنند.یه توصیه به شما،،:::شماازامروز تایک هفته برو شب وروز قیمت راازسایپاهای میوه فروش بپرس ببین آیا شب وروز فرق داره یانه.بخدا فرقی نداره.اوناهم انسانندو زن وبچه دارن و جزئی ازجامعه هستن.اگرکارداشتن بخدامیوه فروش نمی شدن،درسته اوضاع شهرآشفته س ولی درک کنیم.

0
1
بهزاد چهارشنبه 2 اسفند 1396 | 15:22

جناب فقیر من خودم بیش از هزار بار برام پیش اومده، اون وقت شما میگید یه هفته شب و روز برم بپرسم؟! میوه فروش ها سود خودشون رو بردارن، ولی نه اینکه هر روز یه قیمتی و شب و روز هم یه قیمت دیگه باشه! باور کنید غیربومی ها تو بحث میوه فروشی از مریوانی ها هم میوه هاشون کیفیت بهتری داره هم قیمتشون، حالا دلیل هر چی میخواد باشه.

پاسـخ

کیوانشنبه 28 بهمن 1396 | 18:45

0
0

هر سال شهرداری و راهور و سازمان حمل و نقل این طرح رو پیاده میکنن ولی متاسفانه همش یک هفته دوام نداره.\\r\\nواقعن این ماشین های میوه فروش یک معضل بزرگی برای ترافیک شهر شدن .علل خصوص در مسیر بلوار عبادت ، میدان سپاه و میدان استادیوم.\\r\\n《《در میدان استادیوم شاهد پارک نمودن چند دستگاه کامیونت هم هستیم که بصورت مورب پارک نموده و دو لاین تردد را مسدود و فقط یک لاین ازاد است ، آنهم با وجود بار ترافیکی که در ان مسیر است که به اصطلاح شاهرگ اصلی مریوان نیز میباشد\\r\\nپیگیر پارک این دو دستگاه کامیونت شدیم که هر دو متعلق به یک فرد است.و حتی گفته شد که چند دستگاه وانت نیسان نیز دارد که در بلوار عبادت فعالیت میکند.》》\\r\\nاز شهرداری و سازمان حمل و نقل و راهور و نیز از همشهریان محترم تقاضا داریم که در این امر همکاری لازم را داشته تا دیگر شاهد سنگینی بار ترافیکی در داخل شهر نباشیم

پاسـخ

شریفشنبه 28 بهمن 1396 | 19:24

0
1

از زحمات شهرداری و نیروی انتظامی در جمع آوری ماشینهای میوه فروش غیر بومی تشکر می کنم و ازمغازه داران میوه فروش مریوانی تقاضا می کنم میوه را با قیمت واقعی بازار و بدون گرانفروشی بفروشند، گرانفروشی حرام و پول حاصل از آن باعث بدبختی خود و... . خانواده هایشان می شود

پاسـخ

بکریانشنبه 28 بهمن 1396 | 19:24

2
0

سلام. درست است این ماشینها در نظم .و\\\\r\\\\nشلوغی و سر وصدا مشکلاتی ایجاد کرده اند. ولی خدایی از جهات دیگه اگه اینها نباشن .بعضی از دکانداران انسان را\\\\r\\\\nقورت میدن.و از لحاظ دیگه آنهاهم کار می خواند بایستی جایی براشان در نظر گرفته شودزن و بچه دارند.و نیز به فکر موتورهای سه چرخ که دست کمی از ماشینها را ندارند فکری کردو هم دکانداران عزیزی که نصف خیابان را می گیرن وکسی نیس اقدامی نماید.

پاسـخ

داراشنبه 28 بهمن 1396 | 19:27

0
1

ممنون بهترین کار است اگه ساماندهی شود این همه مشکلات وترافیک ماشینای میوه فروشان

پاسـخ

بکریانشنبه 28 بهمن 1396 | 19:36

0
1

سلام . خواستم یه مطلبی بگم آیا مسئولین ویا دست اندر کاران به فکر جلو بانک کشاورزی پایین تر ازچهارراه شبرنگ شده اندویا من نشنیده ویا نخونده وندیده ام
و براستی بر اثر ازدحام مردمی بیکار که آنجا هستنند وبه خاطر یه لقمه نون ایستاده ند دو زن که خواهرو مادر من وتوست رد میشه در میا آن جمعیت چه بابد کرد!!

پاسـخ

ارشیاشنبه 28 بهمن 1396 | 20:27

5
1

شهردار اعلام کند این امار را که 60درصد میوه فروشها غیره مریوانی هستند از کجا اورده چون ما که از انها خرید میکنیم اکثرا مریوانی واز همکلاسیهای خودمان هستند!!!!

2
0
رامان یکشنبه 29 بهمن 1396 | 07:55

داداش من شهردار راست گفته اکثرا مال شهر سروآباد وروستاهای اطراف سروآبادن،مگر سروآباد شهر نیست،بخدا قسم بعضی از روستاهای سروآباد فقط به خاطر میوه فروشی به مریوان مهاجرت کردن،

2
0
آرش دوشنبه 30 بهمن 1396 | 18:12

آفرین رامـــان عزیرگل گفتی.اکثرا ازسروآبادومنطقه اورامان و یاروستاهای این منطقه وروستای هزارخانی هستند. ولی شاید۶۰درصدنباشدمیشدگفت یک مقدارکمتر.امااگرغیربومی منظورسروآبادباشدمطمئن باشید اینا هنوزدر مریوان مانده ومیمانند چون مدرک دارم.چرادرفصل بهاروتابستان بامیوه فروشان سنندجیبرخوردنمیشه؟؟؟؟چون مسولان در خواب غفلت وخوشگذرانی ومنافع خودتشریف دارن

پاسـخ

گلاجارشنبه 28 بهمن 1396 | 21:05

1
1

حرکتی مفید بعد از چندییین سال, ولی ساماندهی فراموش نشود

پاسـخ

هیرادشنبه 28 بهمن 1396 | 21:43

1
1

ساماندهی میوه فروشان وسدمعبر رو به فال نیک میگیرم واقعا لازمه/از چهارراه موسک به طرف ترمینال سقز قدیم پیاده رو ها شده محل پایین آوردن گیربکس جوشکاری وزن و بچه مردم باید از خیابان عبور کنن به کی مربوطه تو رو بخدا اقدام بکنه

پاسـخ

مریوانیشنبه 28 بهمن 1396 | 23:24

2
1

از شورا و شهردار محترم خواهشمندیم فروشگاه ها وتعمیرگاه های صنعتی داخل شهر(خ اداره برق،چهارراه موسک دیگر نقاط شهر را جمع کند.

پاسـخ

عادل فتاحییکشنبه 29 بهمن 1396 | 01:25

0
1

باتشکرازشورا وشهرداری بحق بهترین کاربود ولله دراول بلوارعبا دت دیگه نمیتونسید عبورکنیداکثروقتها ترافیک بود

پاسـخ

علی خانزادییکشنبه 29 بهمن 1396 | 04:13

1
6

سلام
جای خود است از دیر به خود آمدن مسئولان شهرداری و شورای های محترم در ضمینه جمع آوری مشاغل کاذب و به نوعی مضر تشکر کنیم اما همان طور که به شکر خدا متوجه شدند هنوز مشکلاتی از قبیل ورود تراکتور و تجمع نمایشگاههای اتومبیل به صورت ناگوار در چند نقطه و مغازه صنعت کار مکانیک و جوشکار و .... در اکثر خیابان های شهر و بسیاری دیگر از مشکلات را در دستور کار قرار بدهند خیلی ممنون میشیم

5
0
نالان ازبی عدالتی دوشنبه 30 بهمن 1396 | 01:02

جناب افسوس برای دنیاکه بعضیاروسیر وبعضیاروفقیروگرسنه درخودجای داده.
ازمسولین برای جمع آوری شغل کاذب تشکرمیکنی؟؟؟همین افرادی که شغل کاذب دارن دوست داشتن مثل شما پول وسرمایه وکاردرست حسابی داشتن تاموردتمسخرشماقرارنگیرن.شماخودتوجای اونابزار.اگرکارداشتن دستفروش و میوه فروش میشدن؟اگراین کارارانکنند پس چکارکنند‌؟؟؟حتمادزدی یاخودکشی یا قمه کشی یا معتاد بشن یا.......
مضرکسیه که همنوع خودش رادرک نمیکنه.واقعاکه تشکر از مسولان بی لیاقت که کارشان فقط حرف است

پاسـخ

جوجه سازییکشنبه 29 بهمن 1396 | 11:53

0
4

سلام به زریبار خبر
با تشکر از شورا و شهر دار محترم

پاسـخ

آرامیکشنبه 29 بهمن 1396 | 14:41

1
0

دوستان مریوانی.. این مریوان درست بشو نیست وسلام.

پاسـخ

شهروندیکشنبه 29 بهمن 1396 | 22:53

1
3

جناب شهردار با سلام
بحث غیر بومی مطرح کردن میوه فروشان غیر بومی یک تفکر فاشیستی است. مگر چند هزار نفر از مردم فقییر بیچاره این شهر در استانها و شهرهای دیگر دارند کارگری و سرایداری و .... میکنند؟ اگر مسولین شهرهای دیگر هم مثل شما فکر کنند پس وای به حال این مملکت.
شما هم بی زحمت مثل تمام مسولان غیر بومی این شهر ****از این شهر کم کنید. چون خیلی از جوانان با لیاقت و عرضه و باسواد وجود دارند که شما غیر بومی ها عرصه را بر آنها تنگ کرده اید.

1
0
غمخوار دوشنبه 30 بهمن 1396 | 18:19

جناب شهروند بحث میوه فروشی جداست،آیاجوانهای مارفتن شهرهای دیگر میوه فروشی کنند؟؟نه خیر..
جوانهای ما رفتن کارگری نه میوه فروشی.کارگری بی مایه است ومیوه فروشی بایدمنتظرباشی تایکی بیاد وازت خریدکند.درضمن اگرشهرستانیهانباشندهمین جوانهایی که رفتن در شهرهای دیگرودرغربت کارگری میکنند میتوانند بیان ودرشهرخودونزدیک خانواده بجای آنهامیوه فروشی کنند.دربحث لیاقت ومسولان باشماموافق هستم که مریوان فقط بامسولان وجوانهای بومی خودمیتواندپیشرفت کندوازاین آشفتگی دربیاد.

1
0
جوان دوشنبه 30 بهمن 1396 | 23:46

جناب شهروندنظرشمامحترم اماکاملافرق داره،،،آیا مردم وجوانای ما رفتن شهرهای دیگرمیوه فروشی کنند؟؟اونا رفتن کارگری ویاسرایداری کنندپس بحث کاملامتفاوته درهرشهر شغلهای کاذب متعلق به مردمان آن شهراست چون از سرناچاری وفقیری روی به این شغلها آورده انداما دربحث شغلهای پایدارودرامدزاکسی مشکلی نداره آیاتاحالاکسی گفته که دکترهای فارس زبان وازشهرهای دیگربه مریوان نیان؟؟این شغلهای کاذب هم نشان ازلیاقت ومدیریت عالی مسولان شهری،استانی وکشوری مادارد.

پاسـخ

هاوکاردوشنبه 30 بهمن 1396 | 01:06

3
0

شهرداری بجای این کارها بهتر است بفکر ابگرفتگی معابر که هزاران بار بیشتر از میوه فروشها برای مردم ایجاد زحمت کرده است باشد واین مشکل چندین وچند ساله مریوان را حل نماید که با کوچکترین بارندگی معابر غیره قابل عبور میشود؟؟؟؟؟؟

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی