سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
جمعه 27 بهمن 1396 / 18:16|کد خبر : 5651|گروه : فرهنگی

مشروبات الکلی جامعه را به تباهی می کشاند / مسئولان به فکر ایجاد اشتغال برای جوانان باشند

امام جمعه مریوان مصرف مشروبات الکلی را باعث ایجاد ناهنجاری در جامعه عنوان کرده و اظهار کرد : فرد مؤمن هیچگاه دنبال گناه نمی رود.

امام جمعه مریوان مصرف مشروبات الکلی را باعث ایجاد ناهنجاری در جامعه عنوان کرده و اظهار کرد : فرد مؤمن هیچگاه دنبال گناه نمی رود.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، حاج ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه های نماز جمعه این هفته خود در جمع نمازگزاران مریوانی بیان کرد : مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر بدلیل تاثیرات بسیار بدی که بر افکار و رفتار انسان می گذارند باعث ایجاد ناهنجاری در جامعه می شوند.

ماموستاشیرزادی افزود : هوشیاری فرد پس از مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی از بین رفته و تمایل فرد به انجام کارهائی که در زمان عادی فرد از آن پرهیز می کند زیاد می شود و همین امر نیز باعث می شود فرد در زمان مستی اقدام به انجام کاری کند که امنیت خود و جامعه را با خطر مواجه می کند.

شیرزادی خاطرنشان کرد : افرادی که بی امری خداوند متعال را پیشه کرده و اقدام به مصرف مشروبات الکلی می کنند باید هرچه سریعتر توبه نموده و به راه راست بازگردند و گر نه دچار ضرر خواهند شد و هیچگاه رستگار نخواهند شد.

امام جمعه مریوان افزود : برطبق فرموده پیامبر مکرم اسلام (ص) هر فردی که مشروبات الکلی مصرف کندد تا 40 روز پس از مصرف آن تمام نماز و عبادات وی در نزد خداوند متعال پذیرفته نخواهد شد و اگر در آن حالت بدون توبه کردن فوت کند وارد جهنم خواهد شد.

حاج ماموستامصطفی شیرزادی اظهار کرد : فرد پس از مصرف مشروبات الکلی حالت عادی خود را از دست داده و توان کنترل خود را از دست می دهد و در نتیجه به راحتی حقوقات دیگران را ضایع می کند و با اهانت و توهین به مردم زمینه ترویج ناهنجاری های جامعه را فراهم می کند و باعث ایجاد ناهنجاری های اجتماعی درون جامعه شده و امنیت را به خطر می اندازند.

ماموستا شیرزادی تصریح کرد : مصرف مشروبات الکلی در دین مبین اسلام مطلقا حرام است و افراد مؤمن باید از نوشیدن آن به شدت پرهیز نمایند چرا که از مشروبات الکلی به عنوان مادر تمام بدی ها و زشتی ها یاد می شود.

ماموستا شیرزادی مصرف مشروبات الکلی را نشانه ضعف در ایمان افراد عنوان کرده و تصریح کرد : مصرف مشروبات الکلی هنگامی از سوی فرد مورد توجه قرار می گیرد که دارای ایمان ضعیفی بوده و خداوند متعال را ناظر بر اعمال و رفتار خود نداند چرا که اگر فردی خداوند را حاضر در هر مکان و زمانی بداند هرگز اقدام به گناه نخواهد کرد.

امام جمعه مریوان در بخش دیگری از سخنان خود خواستار ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار شده و اظهار کرد : جوانان نسبت به افراد کهن سال و یا میان سال از صبر و تحمل کمتری برخوردار هستند و نمی توانند بیکاری را تحمل کنند.

حاج ماموستا مصطفی شیرزادی تصریح کرد : مسئولان در جایگاهی که هستند باید برای رفع معضلات جامعه اقدام نموده و تمام تلاش خود را برای ایجاد اشتغال برای جوانان به کار گیرند چرا که اگر جوانان بیکار باشند بیشتر در معرض خطر قرار خواهند گرفت و این امر نیز باعث به خطر افتادن امنیت کنونی می شود.

ماموستا شیرزادی خاطرنشان کرد : اگر جوانان بیکار باشند احتمال ورود آنان به مصرف مشروبات الکلی و حتی استفاده از نابهنجاری های دیگر بسیار زیاد است لذا مسئولان باید برای رفع معضل بیکاری بیش از پیش تلاش کنند.

ماموستا شیرزادی در پایان سخنان خود خواستار تجدید نظر جوانان در بسیاری از رفتارهای خود شده و عنوان کرد : مهمترین عاملی که می تواند فردی را به بدی تشویق کند داشتن دوستی ناباب است که جوانان و نوجوانان باید در این امر بسیار مواظب باشند تا خدای ناکرده دوستی نا اهل انان را به بیراهه نکشاند.

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

محمدقادریجمعه 27 بهمن 1396 | 19:41

1
2

خیلی ممنون بابت نظر امام جمعه واقعا ما رو آگاه کرد

پاسـخ

عبدیجمعه 27 بهمن 1396 | 19:49

5
1

واقعا مشروبات الکلی حرام بودند و ملت خبر نداشند؟
ممنون جناب ماموستا تا این اندازه بفکر ملت بودید و حرام بودن مشروب الکلی را اعلام نمودید،
ممنون حاجی ماموستا شیرزادی

پاسـخ

شهروندشنبه 28 بهمن 1396 | 06:17

4
0

تشکر از ماموستا شیرزادی بابت یادآوری حرام بودن مشروبات الکلی، اما چیزی که این روزها زیاد دیده می شود و حرام است اختلاسها و دزدیهای مسوولان و مقامات دولتی است که ریشه کن نمی شود و ادامه دارد، حرام آن شهروند ایرانی است که گرسنه می خوابد و در مقابل کسانی هستند که دستشان به فساد آلوده است و کسی یارای مقابله با آن نیست
حرام آن پولی است که حق ایرانی است ولی به بیگانگان داده می شود

پاسـخ

شایانیشنبه 28 بهمن 1396 | 11:48

3
0

حاج ماموستا شیرزادی مردم مریوان سالهاست منتظر شنیدن حرف‌های جنابعالی در رابطه با علت بیکاری جوانان و موضعتان در باره خلف وعده های دولت با مردم هستند ، آیا خلف وعده در اسلام حرام است یا خیر؟ دولت برای اشتغال چکار هایی انجام داده و چرا هر روز دستور به گرانی های بیشتر می دهد؟

پاسـخ

غفوریشنبه 28 بهمن 1396 | 12:26

3
0

عامل نا امنی جامعه بیکاری و فقر است که گناهان دیگر را بدنبال دارد
امام جمعه محترم از دولت در این رابطه توضیح بخواهد و در نماز جمعه نتایج را اعلام کند

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی