سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
چهارشنبه 25 بهمن 1396 / 20:31|کد خبر : 5648|گروه : اجتماعی

یک ریال از کمک های مردمی کمیته امداد از مریوان خارج نمی شود/ افزایش ازدواج های سفید و ضربدری در مریوان/ رویکرد شفاف و مثبت کمیته امداد نسبت به سالهای گذشته

دومین جلسه اتاق فکر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مریوان با حضور مدیر کمیته امداد و مدرس و امام جمعه روستای برقلعه برگزار شد

دومین جلسه اتاق فکر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مریوان با حضور مدیر کمیته امداد و مدرس و امام جمعه روستای برقلعه برگزار شد

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، مسعود شهبازی مدیر کیمته امداد شهرستان مریوان بعدازظهر روز چهارشنبه در دومین جلسه اتاق فکر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مریوان که با هدف بررسی مشکلات، ارائه راهکارهای سرمایه گذاری و فرهنگ سازی در جامعه برگزار شد، از آمادگی این نهاد جهت همکاری با موسسات خیریه سطح شهر خبر داد و گفت: انتظار می رود موسسات خیریه با کمیته امداد همکاری کنند تا بهتر از گذشته به نیازمندان کمک شود.

وی با بیان این موضوع که بعضا دیده شده برخی از مددجویان از چندین موسسه کمک دریافت می کنند اما خانواده های هم وجود دارند که اصلا کمکی به آنها نمی شود، خواست با همکاری همدیگر زمینه گسترش کمک ها تعداد بیشتری از نیازمندان را در بر بگیرد.

شهبازی افزود: ۸۵۶ نفر یتیم و بد سرپرست در شهرستان وجود دارد که با همکاری و تعامل موسسات می توان همه این افراد را تحت حمایت خود در بیاروند وی تصریح کرد: کمیته امداد آمادگی دارد اسامی افراد نیاز تحت حمایت خود را در اختیار موسسات قرار دهد تا تداخلی پیش نیاید. وی در خصوص این تعداد یتیم و بدسرپرست، گفت: این تعداد از طریق بیش از هزار نفر خیر مریوانی و غیر مریوانی... حمایت می شوند.

وی بیان کرد: کمیته امداد با برخی موسسات خیریه ارتباط نزدیکی دارد و در طول سال کمک های به آنان می شود تا کمک های این نهاد در بین نیازمندان  تحت پوشش توسط موسسات توزیع شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان مریوان با اشاره به موضوع زکات، اظهار کرد: کمیته امداد در سال آینده با سازوکار متفاوت و با هدف شفاف سازی اقداماتی را انجام خواهد داد تا زکات توسط خود مردم و معتمدین و ماموستایان توزیع شود. وی ادامه داد: بیشتر از  ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون زکات در سالجاری جمع آوری شده است که بخش از آن پروژه ای بوده و غالب آن به ماموستایان داده شده تا در جاهای مناسب هزینه شود.

وی خاطر نشان کرد: در سال آینده زکات شهرستان تحت نظر و نظارت رییس شورای زکات حاجی ماموستا شیرزادی توزیع و مدیریت می شود.

وی همچنین در خصوص بحث صندوق صدقات در سطح شهر ، گفت: در سالجاری  ۷۲ میلیون پول در صندوق صدقات جمع آوری شده که با نظارت معتمدین و مردم برای تهیه اقلام مورد نیاز، نیازمندان، هدیه جهیزیه برای نوعروسان و... هزینه و پرداخت می شود.

مدیر کمیته امداد مریوان در خصوص بی اعتمادی موجود در میان برخی از شهروندان، گفت: یک ریال از کمک ها ی مردمی از مریوان خارج نمی شود تنها پول های جمع آوری شده آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برای مردم مظلوم فلسطین جمع آوری و به یک حسابی در مرکز استان واریز می شود و دیگر هیچ پولی و کمک مردمی از شهرستان خارج نمی شود.

شهبازی در بخشی دیگر از سخنان خود، گفت: با توجه به پایان سال کمیته امداد تعداد 12 هزار خزانه در مدارس مریوان توزیع شده تا در پایان سال پول های جمع آوری شده توسط آموزش و پرورش در بین دانش آموزان نیازمند توزیع شود.

افزایش ازدواج های سفید و ضربدری در مریوان

در ادامه این جلسه ماموستا امجد محمودی دانشجوی دکتری و مدرس دانشگاه و امام جمعه روستای برقلعه با اشاره به هجمه های نادرست به کمیته امداد، گفت: بعضا جوسازی های در خصوص عملکرد کمیته امداد بیان می شود که با واقعیت دور است و در سالهای اخیر و یک سال گذشته شاهد شفاف سازی های خوبی از سوی کمیته امداد هستیم و امیدواریم علاوه بر فعالیت های روزمره به حوزه های همچون فرهنگ سازی در موضوعات اجتماعی و فراهم کردن تعامل بیشتر با ماموستایان و مردم روز به روز شاهد نزدیکی بیشتر مردم با این نهاد باشیم.

ماموستا محمودی با اشاره به موضوعات اجتماعی از رواج ازدواج های سفید و ضربدری در مریوان ابراز نگرانی کرد و گفت: متاسفانه امروز شاهد طلاق های در سنین خیلی پایین 16 سال هستیم که بدلیل بی توجهی به مسائل اجتماعی و عدم غربالگری شاهد نفوذ فرهنگ غربی در جامعه هستیم.

این مدرس دانشگاه افزود: توجه به نقش ماموستایان در شناسایی فقرا و نیازمندان می تواند کمیته امداد را به عنوان بازوی توانمند جهت رسیدن به اهداف خود یاری نماید.

ماموستا محمودی با اشاره به وجود صندوق صداقات متعدد موسسات خیریه در سطح شهرستان از بی نظمی در این حوزه اشاره کرد و خواستار ساماندهی و شفاف سازی برخی از موسسات مریوان شد. وی همچنین از رسانه ها خواست اقدامات کمیته امداد را بیش از گذشته پیگیری و مطرح کنند.

یک ریال از کمک های مردمی کمیته امداد از مریوان خارج نمی شود/ افزایش ازدواج های سفید و ضربدری در مریوان/ رویکرد شفاف و مثبت کمیته امداد نسبت به سالهای گذشته
انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

کاکمپنجشنبه 26 بهمن 1396 | 10:19

1
2

سلام لطفآدرخصوص (ازدواج سفید وضربدری )درنماز جمعه برای آگاهی وتوجیه بیشترمردم بحث نماید

پاسـخ

شهروندپنجشنبه 26 بهمن 1396 | 12:19

4
0

با سلام و احترام
ماموستا و حاضرین در جلسه براساس چه مدارک، شواهد و داده هایی از رواج ازدواج سفید و ارتباطات ضربدری در مریوان صحبت کرده اند واقعا جای تعجب است چرا که این پدیده ها در مریوان یا اصلا وجود ندارند و یا خیلی کمرنگ هستند و اگر هم باشند بی شک فعلا هیچ گونه آماری از این موارد در دست نخواهد بود.

0
0
مریوان دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 | 09:07

همشهری مسولینی که صحبت کردن خودشون خبر دارن خوب قبول کن.....

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی