سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
شنبه 21 بهمن 1396 / 20:25|کد خبر : 5631|گروه : اجتماعی

ایجاد زیرساخت های اشتغال مهمترین راه برای رفع معضل بیکاری است/ دولت برنامه ای برای استخدام نیروهای تازه ندارد

نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی،گفت: ایجاد زیرساخت های لازمه برای اشتغال بهترین راه رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال در بین جوانان جویای کار است.

نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی،گفت: ایجاد زیرساخت های لازمه برای اشتغال بهترین راه رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال در بین جوانان جویای کار است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، منصور مرادی در همایش اشتغال و خودکفایی اداره کمیته امداد مریوان که در محل سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر برگزار شد اظهار کرد : تا زمانیکه زیرساخت ایجاد اشتغال به درستی صورت نگیرد نمی توان شاهد اشتغال همه جانبه باشیم.

منصور مرادی افزود : زمانیکه بخواهیم ایجاد اشتغال کنیم و معضل بیکاری در جامعه را از بین ببریم باید زیرساخت های آن را مهیا نموده لذا این امر تنها با همکاری مردم و مسئولان انجام می گیرد.

مرادی افزود : به یاری نمایندگان مجلس در بودجه سال 97 در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار و همچنین خودکفا نمودن خانواده های موجود زمینه افزایش اعتبارات نهادهای حمایتی فراهم شده است.

وی عنوان کرد : اعطای تسهیلات در زمینه ایجاد اشتغال همراه با آموزش های کافی جوانان می تواند زمینه رفع معضل بیکاری را فراهم نموده و این امر نیز در روند توسعه همه جانبه این استان بسیار موثر است.

نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی افزود : متاسفانه تعداد زیادی از خانواده ها تسهیلات را در زمینه فراهم نمودن رفاه شخصی به کار می برند نه ایجاد اشتغال و این امر زمینه ایجاد مشکلاتی همچون ناتوانی از پرداخت اقساط را برای وام گیرنده فراهم می کند.

منصور مرادی خاطرنشان کرد : امید است که از سوی نهادهای حمایتی و ارگان هائیکه تسهیلات در اختیار مردم قرار می گیرد زمینه ای فراهم گردد تا مردم بتوانند تسهیلات را در راستای ایجاد اشتغل خود به کار گیرند نه این که برای رفاه خود از تسهیلات استفاده نمایند.

مرادی نیروی کار و سرمایه را دو عامل در زمینه توسعه همه جانبه استان عنوان کرده و اظهارداشت: نیروی انسانی همراه با داشتن سرمایه لازمه ایجاد اشتغال است که مهمترین انها نیروی کار است که باید مورد توجه قرار گرفته و این نیورهای متخصص نیز باید شناسایی شده و از سوی مسئولان مورد توجه قرار گیرند.

وی تصریح کرد : بسیاری از تسهیلات در زمینه ای که اعطا می گردد مصرف نمی شود و فرد برای رفاه بیشتر خود انها را صرف می کند و همین امر نیز باعث ایجاد لطمهخ های زیادی در آینده بر فرد وام گیرنده می شود.

مرادی افزود : متاسفانه امروزه اعطای تسهیلات خود به یکی از عامل ایجاد تورم موجب شده است چرا که فرد پس از گرفتن تسهیلات بلافاصله مبلغ دریافتی را در بحث مسکن یا زمین صرف می کند و می خواهد به این شیوه سرمایه گذاری کند.

وی عنوان کرد : متاسفانه بسیاری از افرادیکه قبلا تسهیلات گرفته اند بدلیل این که در زمینه هایی سرمایه گذاری کرده اند که نه علم و آگاهی کافی درباره آن را داشته اند و نه ایجاد اشتغال بوده است امروزه در زندان هستند.

نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد اظهار کرد : متاسفانه بسیاری از افراد پس از گرفتن تسهیلات مبلغ دریافتی را در بحث مسکن و یا زمین صرف کرده اند و این امر پس از رکود بازار باعث شده است که فرد دچار ضرر زیادی شده و از پرداخت تسهیلات عاجز باشد.

وی عنوان کرد : امید است که نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد فرهنگ استفاده از تسهلات را در بین آحاد مردم در جامعه ترویج داده و با آموزش کافی افراد زمینه ایجاد اشتغال را بیش از پیش فراهم نموده و این امر نیز باعث رفع معضل بیکاری موجود باشد.

منصور مرادی افزود : استخدام نیروهای تازه در برنامه دولت وجود ندارد و امروزه جوانان باید ضمن پذیرش این امر برای ایجاد اشتغال از طریق تسهیلات موجود با استفاده از آموزش های موجود که در نهادهای حمایتی صورت می گیرد بهره برداری کنند.

ایجاد زیرساخت های اشتغال مهمترین راه برای رفع معضل بیکاری است/ دولت برنامه ای برای استخدام نیروهای تازه ندارد
انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

افرین بە زریوار خبرشنبه 21 بهمن 1396 | 23:29

13
3

نمایندە ی محترم مریوان
اقای ماکسیمیلیانوس مرادی
بدان خاطر که آنقدر از موضوعات اجتماع دور هستید که ماکسیمیلیانوس ماکت شماست

هرچند کە این متن با تمام ناشیانە گیش ، از آن خودتان نمیباشد و کار کار افراد دهە ی هفتادی دفتر مجهز بە دوربین مدار بستەیتان است ولی بهتر است خودتان یکبار دیگر متن را خواندە تا رودە بر شوید

برایت نوشتە اند کە برای ایجاد اشتغال باید زیر ساخت اشتغال فراهم شود و این کار تنها با همکاری مردم و مسئولان انجام خواهد شد

جالب است کە بدانی میبایست بە انواع زیرساختهای توسعە اشارە میکردی چون کلی تر و جامعتر بود و اشتغال راهم شامل میشد مثلا ایجاد و احداث خط هوایی ، ریلی و بهسازی راههای مواصلاتی موثر

جناب دانشمند هر کاری در راستای اشتغال توسعه در اجتماع نیازمند یاری مردم ومسئولان است مگر غیر از این دو ، جن ها و یا نیروهای ماورا الطبیعه هم سابقه ی همکاری یا خرابکاری داشته اند ؟؟؟

در پاراگراف سوم برایت نوشتە اند کە بە یاری نمایندگان در بودجە ی ۹۷ برای اشتغال جوانان تسهیلات خوبی در نظر گرفته شده ؟؟

به یاری کدام نمایندگان ؟
همانهایی که در سال ۹۵ در مقابل محروم ماندن کردستان به عنوان تنها استان از سهم بودجه ی ملی ، لام تا کام دم برنیاوردند ؟؟
مبحث بودجه ی ۹۷ به نقل محافل داخلی و خارجی بدل گشته و همه ضمن نقد هراس انگیز از آن ، از آینده ی اقتصادی ایران بیمناکند آنوقت شما میفرمایین تسهیلاتی خوبی برای اشتغال جوانان در این بودجه در نظر گرفته شده !!!!
حتما برنامه ریزی فرموده اید که خلافی تندر ۹۰ .... را پرداخت نمایید که اینقدر به بودجه ی ۹۷ خوشبین هستین
یا در نظر دارید چندین پایگاه امدادی هلال احمر دیگر را احداث نمایید

در پاراگرف بعد

نوشته اند کە اعطای تسهیلات میتواند باعث اشتغال جوانان شود
جناب صندوقدار
عضو کمیسیون بودجە در شب های مجلس

کدام تسهیلات ؟
کدام اشتغال ؟

نهایت نهایت ٭ تسحیلات ٭ اشتغالزایی بیست میلیون تومان میباشد کە با تمام سختی تامین ضمانتش و انجام مراحل بانکیش ، برای کسب جواز و کارت تندرستی و سوپیشینە و پرداخت قسط اول و کارمزد سال اول باید چیزی در حدود دو و نیم میلیون از این پول را خرج کنی
شما با هفده میلیون کدام شغل را را می اندازی که خرج اجاره ی خانه و خانواده ات را تامین کند

در پاراگراف بعد فرمودە اید کە \" متاسفانە ٭ تعداد زیادی از خانوادە ها تسهیلات دریافتی را در زمینە ی رفاە شخصی بکار می گیرند

خاک برسرمون واسه نظریه ی جامعه شناسانه ی نماینده مون
کدام رفاە شخصی ؟؟؟
اگر خانواده ای برای رسیدگی به هزاران مشکلش ، با یک تسهیلات ماشینی مدل پایین بخرد اینرا اسمش را رفاه شخصی می نامید؟؟

و با ناپختگی کامل از ارگانها میخواهید که جلوی این کار را بگیرند و وام را فقط و فقط برای اشتغال پرداخت کنند ؟؟؟

کوتاه میکنم
نه به این خاطر که نقد بر سخنان گهربارت وارد نیست
به این خاطر که حوصله ی خوانندگان را بیشتر از این سر نبریم

نقد ادامه ی متنت با خودت
بە خودت هم گر بیایی
دیر جنبیدی

8
3
مریوانی دوشنبه 23 بهمن 1396 | 15:46

آفرین خوب تحلیلی بود ازیک صندوقدار تااین حد بایستی انتظار داشت تفلکی اوایل شروع بکارشون در خواست مشکلات دامداران رابرای رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان می فرستاد دامپزشکیو با بهداشت اشتباهی گرفته بود کسی که مشاورانش ....... باشد واوی لا..........

پاسـخ

ودیگر هیچیکشنبه 22 بهمن 1396 | 09:43

5
3

اگه ایشان در استخدامی ها دخالت نکنه و بزار از طریق تز مون برگزار بشه استخدامی هست ولی اگه بعضیا بزارن

پاسـخ

کەسەگەمیکشنبه 22 بهمن 1396 | 20:00

2
2

دولت برنامه ای برای استخدامی ندارد ؟؟؟؟؟
کوره که م
کۆرە شۆخی باز
کمتر از یک ماە نیست کە لشکرکشی کردی بە تامین اجتماعی آنهم قبل از قبل از برگزاری آزمون استخدامی
حالا میگی دولت برای استخدام جدید برنامه ای ندارد
کەسەگەم فراموش نکن کە آزمون های استخدامی زیادی در شرف برگزاری و منتظر اعلام نتیجه است
حالا یا این وسط تو میخواهی که جلوی کار دولت را بگیری یا دولت از حرص تو این استخدامی ها را برگزار میکتد

پاسـخ

شرکت تجاری در مالزی و ترمینال.....دوشنبه 23 بهمن 1396 | 22:36

4
3

توکه باوعده ایجاد اشتغال نماینده شدی حالا میگی کارنیست

پاسـخ

marivanسه شنبه 24 بهمن 1396 | 08:30

4
9

بژی کاک منصور مرادی . همچنان پرتلاش دارن به فعالیتهاشون ادامه میدن . اینا یه سری آدم عقده ای هستن که دستشون به جایی نمیرسه و دارن عقده خالی میکنن که دارن نظر منفی میدن .

3
2
مریوانی سه شنبه 24 بهمن 1396 | 14:48

هر وقت توخیری از این آدم دیدی مردم مریوان هم خواهند دید عزیز برادر ماهم به ایشون رای دادیم از کرده خودپشیمانیم شماهم روزی پشیمانی خواهی شد

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی