سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
دوشنبه 9 بهمن 1396 / 10:33|کد خبر : 5588|گروه : اجتماعی

شهرداری مریوان 38 میلیارد تومان بدهی دارد/کسری 11 میلیاردی بودجه سال گذشته شهرداری مریوان/ باید شفاف سازی سرلوحه مدیران شهری باشد

شهردار جدید مریوان، گفت: متاسفانه بدلیل مدیریت غیر اصولی مجموعه شهرداری سابق و همچنین شوراهای دور چهارم مریوان شهرداری این شهر با بدهی سرسام آوری روبرو شده است.

شهردار جدید مریوان، گفت: متاسفانه بدلیل مدیریت غیر اصولی مجموعه شهرداری سابق و همچنین شوراهای دور چهارم مریوان شهرداری این شهر با بدهی سرسام آوری روبرو شده است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، جمال شریفی در جمع خبرنگاران شهرستان مریوان با اشاره به بدهی های سرسام آور شهرداری این شهر اظهارداشت: بدلیل عدم مدیریت صحیح گذشته و همچنین فعالیت های غیر اصولی شهرداری این شهر با بدهی سرسام آوری روبه رو است و این بدهی در بسیاری از مواقع دست شهرداری برای فعالیت های ذاتی خود را می گیرد.

شریفی افزود : پس از بررسی مسائل مالی و امورات گذشته شهرداری مریوان تا اکنون مبلغی بالغ بر 38 میلیارد تومان بدهی دارد که این مبلغ با بررسی دیگر پرونده ها به مرز 40 میلیارد تومان خواهد رسید .
 
شهردار جدید مریوان بیان کرد : متاسفانه عدم پرداخت به موقع حقوق کارکنان و کارگران شهرداری که دارای اهمیت زیادی است اما با تعویق پرداخت ها و اولویت قرار دادن دیگر برنامه ها منجر به دلسردی مجموعه شهرداری شده است. شریفی افزود : یکی از مهمترین ارکان پیشرفت کارهای عمرانی و ... در هر ارگان و نهادی پرداخت حقوق کارگران و پرسنل است چراکه اگر این افراد به موقع بتوانند حقوق خود را دریافت کنند بیش از هر زمانی برای انجام فعالیت های کاری خود رغبت پیدا کرده و بهتر می توانند به فعالیتی که دارند رسیدگی کنند.

شریفی خاطرنشان کرد : برخی از کارگران و پرسنل این شهرداری بیش از شش تا نه ماه از حقوقات خود را دریافت نکرده اند و این در حالی است که از ابتدای سرکار آمدن اعضای شوراهای دور پنجم اولین و مهمترین فعالیت موجود در راستای پرداخت حقوقات معوقه بوده و تا کنون بعد از گذشت چهار ماه از مدیریت شورا و شهردا جدید حقوق ها پرداخت شده است و تلاش می کنیم حقوق مدیریت گذشته را با مدیریت منابع مالی تامین و پرداخت کنیم.

3 میلیارد تومان چک های بلامحل شهرداری در دست مردم است 
 
شهردار جدید مریوان با اشاره به وضعیت اسف بار مالی شهرداری مریوان بیان کرد : متاسفانه بیش از 3 میلیارد تومان چک های بلامحل شهرداری مریوان در دستان مردم است و این امر باعث شده است که بلافاصله پس از واریز اندک مبلغی به حساب شهرداری این مبلغ از سوی اشخاصی که این چک ها را در دست دارند برداشته شود.

جمال شریفی تصریح کرد : از میزان سه میلیاردتومان چک بلامحلی که هم اکنون در دست مردم است میزان یک میلیارد تومان آن پرداخت شده اما این در حالی است که شهرداری این شهر بدلیل ناتوانی مالی و عدم درآمدپایدار ناتوان از پرداخت این میزان از چک های موجود است.

شریفی بیان کرد : از سوی مدیرت قبلی شهرداری مریوان برای پرداخت های موجود و همچنین اداره مالی صحیح این ارگان مردم نهاد که درامدش از میزان مبالغی که مردم به حساب های شهرداری واریز می کنند است برنامه ای خاص وجود نداشته و این امر باعث ایجاد لطمات جدی به بدنه شهرداری شده است.

شهرداری مریوان سال گذشته کسری بدوجه 11 میلیارد تومانی داشته است
 
شریفی بیان کرد : برابر قانون و مقررات موجود شهرداری باید هر شش ماه یکبار میزان دارایی ها و میزان بدهی های شهرداری اعلام نماید و این در حالی است که شهردار سابق مریوان این امر را انجام نداده اند.

وی بیان کرد : امروزه با بررسی های انجام شده از میزان دارائی ها و بدهی های موجود شهرداری مشخص شده است که بنابر گفته یکی از اعضای سابق شوراهای اسلامی مریوان شهرداری این شهر در سال گذشته کسری بودجه 11 میلیارد تومانی داشته است.

شهردار جدید مریوان خاطرنشان کرد : بدهی و کسری بودجه های میلیاردی شهرداری مریوان در حالی است که در طول سال گذشته بیش از 38 درصد از میزان 40 میلیارد و 900 میلیون تومان بودجه این نهاد مردمی تحقق یافته است.

شفاف سازی امورات شهرداری از اهم فعالیت های شهرداری مریوان خواهد بود

شهردار جدید مریوان با اشاره به اهمیت شفاف سازی امورات و فعالیت های شهرداری تصریح کرد : متاسفانه برخی از فعالیت های صورت گرفته در شهرداری مریوان به صورت شفاف نبوده و ابهاماتی در آن موجود است که این امر نیز باعث ایجاد مشکلاتی در زمینه های مختلف برای این ارگان مردم نهاد گشته است.

جمال شریفی افزود : با توجه به بررسی اموال و دارائی های شهرداری و همچنین میزان بدهی هائیکه این ارگان مردم نهاد دارد به نتیجه ای قاطع مبنی بر میزان این امورات نرسیده ایم و این امر نیز نشان دهنده میزان عدم شفافیت های کاری در دوره گذشته را دارد.

وی تصریح کرد : روند شفاف سازی امورات مربوط به شهرداری هر چند ماه یکبار انجام خواهد شد و این امر نیز در اختیار رسانه های موجود برای اطلاع رساندن به مردم فهیم شهرستان مریوان قرار خواهد گرفت.

شهردار جدید مریوان در اولین نشست خود با خبرنگاران و مدیرن کانالهای تلگرامی مریوان، از همه خبرنگاران خواست برای کمک به شهر و فرهنگ سازی با شهرداری در ارتباط باشند و مدیران کانال ها و خبرنگاران مستقیم با شهردار در ارتباط باشند و مشکلات شهر را با وی به طور مستقیم درمیان بگذارند.

شهرداری مریوان 38 میلیارد تومان بدهی دارد/کسری 11 میلیاردی بودجه سال گذشته شهرداری مریوان/ باید شفاف سازی سرلوحه  مدیران شهری باشد

شهرداری مریوان 38 میلیارد تومان بدهی دارد/کسری 11 میلیاردی بودجه سال گذشته شهرداری مریوان/ باید شفاف سازی سرلوحه  مدیران شهری باشد

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

شهرونددوشنبه 9 بهمن 1396 | 13:30

32
3

امید وارم سال آینده در همین پست ببینمتون شهردار جدید. . سلام آقای باغانی.

4
25
شه پول دوشنبه 9 بهمن 1396 | 15:08

چیه دلخوری از شهردار تلاشگر و صادق و شفاف ساز
نکنه ازون مفت خوارا بودی؟

پاسـخ

احولدوشنبه 9 بهمن 1396 | 15:06

22
0

خطاب به عالی جنابان شورا و شهردار دوره چهارم
مکن کاری که بر پا سنگت آیو
جهان با این فراخی تنگت آیو
چو فردا نامه خوانان نامه خوانند
تورا از نامه خواندن ننگت آیو
خسته نباشید روسفیدان تحصیل کرده و نخبگان شهر

پاسـخ

چه تۆڵدوشنبه 9 بهمن 1396 | 15:10

22
22

باغانی ازتون خوشم میاد میدنی چرا چون جربزه داری و به کسی باج نمیدی و قاطع و صادقی
انشالله موفق باشید

پاسـخ

رستم زالدوشنبه 9 بهمن 1396 | 15:13

5
0

چیه مدیر محترم کانال نظرات مارو منعکس نمیکنی .؟ نکنه همدست دوره چارمیها بودی

پاسـخ

رستم زالدوشنبه 9 بهمن 1396 | 15:51

13
10

من بعنوان یک شهروند از خلیل میرزایی رییس وقت شورای شهر********* و شهردار محترم وقت بفرمایکد این 38 میلیارد بدهی کجا هزینه شده و بابت چی ؟
به اذعان همه ناکارمدترین و بی کفایت ترین دوره شورا و شهرداری ; دوره چهارم بود. کدام طرح زیربنایی کدام پروژه ی اجراشده ************** هزینه های بسیار هنگفتی بر شهداری بیچاره تحمیل میکرد و پروژه ی تته و کباب و مسافرت رفتنای **********. و ماهی خوردنای زریبار .
تازه این بخشی از ماجراست . ********************
ما خواهان پاسخگویی ********هستیم

پاسـخ

ش وهابیدوشنبه 9 بهمن 1396 | 20:31

17
25

نان بو نانوا گوشت بو قصاب جناب باغانی نخبه شهرداریست مدیریت توذاتشه شهرداری رو سروسامان میده مدیران قبلی شهرداری وشوراهای حرفه ای خاک کردند توسر شهرداری لطفا ******* کنید ******* تفکیک زمینهاتون مبارک شوراهای دوره چهارم روتون میشه بگردید

2
0
ریبوار سه شنبه 17 بهمن 1396 | 11:45

خخخخخخخ هههههههه
نخبه ی ........

پاسـخ

شهروندسه شنبه 10 بهمن 1396 | 11:58

15
4

شهردار محترم و آقايان شوراي شما ها كه الان قريب به ٥ماه دوره پنجم سر كاراومده چكاري كردي چه برنامه ريزي داشتي فقط تيتر خبرهاتون شده تسويه حسابهاي شخصي خودتون با شوراي دوره چهارم و شهردار دوره چهارم چرا از كاركرد و فعاليتهاي خودتون حرف نميزني ،،.....خوب هيچي نداري فقط تو شهرداري تيتر ميزني پول نيست مديريت قبلي اينجوري دقيقا شدي دولت روحاني توان كار كردن نداري مشخصه الان شهرداري شده دوره دوم شوراي

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی