سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
آژیر خطر اعتیاد مریوان به صدا درآمد
پنجشنبه 28 دی 1396 / 20:09|کد خبر : 5553|گروه : اجتماعی

سن شروع اعتیاد در مریوان به کمتر از 15 سال رسید/حداقل 3 هزار نفر در مریوان معتاد هستند

رئیس بهزیستی شهرستان مریوان، گفت:: سن اعتیاد در شهرستان مریوان بسیار پایین آمده و این آژیر و زنگ خطری برای مسئولان و مردمان این شهرستان است.

رئیس بهزیستی شهرستان مریوان، گفت:: سن اعتیاد در شهرستان مریوان بسیار پایین آمده و این آژیر و زنگ خطری برای مسئولان و مردمان این شهرستان است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، شیرکوه بهمنی در مراسم دعای معتادان کمپ ترک اعتیاد ژیوان اظهار کرد : متاسفانه سن استفاده از مواد مخدر در شهرستان میوان در طول سال های اخیر بسیار کاهش یافته و امروزه در بین جوانان و نوجوانان کمتر از 15 ساله نیز به وفور مشاهده می شود.

بهمنی افزود : در شهرستان مریوان هم اکنون تنها یک کمپ ترک اعتیاد وجود دارد که 25 نفر در آن در حال ترک اعتیاد خود هستند و با نگاهی به سن آنان به راحتی می توان فهمید که جوانان و نوجوانان شهرستان به چه میزانی در معرض خطر جدی هستند.

وی تصریح کرد : هرچند آمار دقیقی از تعداد افراد مبتلا به اعتیاد در این شهرستان وجود ندارد اما با توجه به افراد شناسایی شده توسط اداره بهزیستی می توان گفت که حدود سه هزار نفر معتاد و مصرف کننده مواد مخدر در این شهرستان وجود دارد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان مریوان با اشاره به کاهش چشمگیر سن اعتیاد در این شهرستان خاطرنشان کرد : کاهش سن اعتیاد خطری جدی برای یک جامعه به شمار می آید و اگر مقابله با ان در دستور کار مسئولان و همچنین والدین خانواده ها نگردد می تواند جامعه را با خطری بسیار جدی مواجه نماید.

شیرکوه بهمنی اعتیاد را باعث بسیاری از معضلات اجتماعی عنوان نموده و اظهار کرد : فرد معتاد برای بدست آوردن مواد مخدر و روان گردان هایی که مصرف می کنند دست به هر کاری حتی اقدام هائی همچون دزدی از خانواده خویش خواهد زد.

بهمنی افزود : امروزه بدلیل گرانی مواد مخدر سنتی بسیاری از معتادان به مصرف مواد مخدر صنعتی روی اورده اند که این امر نیز باعث شده است که این افراد بیش از پیش در معرض خطری جدی قرار گیرند چرا که راحتی دسترسی به موادمخدر صنعتی بدلیل سهولت در ساخت آن جوانان بیشتری در معرض خطر هستند.

وی تصریح کرد : مواد مخدر صنعتی از موادی کاملا شیمیائی تشکیل شده و توسط افرادی ساخته می شود که برای دست یافتن به مبالغی بیشتر و درآمدی هنگفت از مواد ارزان قیمت و بدون کیفیت در ساخت آن استفاده کرده و در نتیجه میزان تخریب جسمانی فرد مصرف کننده بیش از پیش با خطر ابتلا به بیماری های گوناگون روبرو می شود.

مریوان شهر بدون کارتون خواب استان کردستان است
رئیس اداره بهزیستی شهرستان مریوان عنوان کرد : با اجرایی شدن جمع آوری متکدیان این شهرستان تمام کارتون خواب های این شهر جمع آوری شدند و اکنون مریوان بدون کارتون خواب است.

شیرکوه بهمنی تصریح کرد : شهرستان مریوان امروزه با اجرایی شدن طرح جمع آوری متکدیان شهرستان به یکی از شهرهای پاک استان کردستان از نظر دارا بودن تکدی گری و همچنین کارتون خوابی تبدیل شده است.

بهمنی افزود : خوشبختانه مردم مریوان مردمی متدین و متعهد به اخلاق هستند و این امر نیز باعث شده است تا افرادی که دچار معضل اعتیاد و یا هر گونه مشکلات دیگری هستند را در خانه و کنار خانواده نگه داشته و برای مداوای آنها اقدام نمایند.

کسی بدلیل نبود هزینه نباید از کمپ ترک اعتیاد محروم گردد
رئیس بهزیستی شهرستان مریوان افزود : امروزه کمپ های ترک اعتیاد به عنوان مکان های مهمی در راستای پاک نمودن جوانانی مورد استفاده قرار می گیرد که به بیماری اعتیاد مبتلا هستند.

شیرکوه بهمنی با اشاره به اهمیت و جایگاه کمپ های ترک اعتیاد در بین مردم اظهار کرد : کسی را نمی توان با زور به کمپ های ترک اعتیاد برای ترک ارسال نمود و همین امر نیز باعث شده است که در این شهرستان کمپ های ترک اعتیاد اجباری وجود نداشته باشد.

بهمنی تصریح کرد : هر فرد معتادی که به دلیل عدم توانائی مالی نتواند برای ترک اعتیاد خود به کمپ مراجعه نموده و در انجا مشغول به ترک اعتیاد خود گردد می تواند به بهزیستی شهرستان مریوان مراجعه نموده و در انجا برای کمک های مالی در این راستا مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

وی در پایان سخنان خود با عنوان این نکته که ترک اعتیاد و همچنین پیشگیری از این امر در بین جوانان و نوجوانان می توان آینده امنیت اجتماعی را تضمین نماید عنوان کرد : ترک اعتیاد و پیشگیری از این امر در بین جوانان و نوجوانان در راستای ساخت آینده ای درخشان باید تلاش نمود لذا اداره بهزیستی تلاش خواهد نمود تا تمام افرادی را که توان مالی ورود به کمپ برای ترک اعتیاد را ندارند را یاری نماید.

سن شروع اعتیاد در مریوان به کمتر از 15 سال رسید

سن شروع اعتیاد در مریوان به کمتر از 15 سال رسید

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

کاربر مریوانیپنجشنبه 28 دی 1396 | 23:10

1
0

واقعا آمار سه هزار نفر واسه مریوان شرم آوره

پاسـخ

سعیدپنجشنبه 28 دی 1396 | 23:32

2
1

چرا میگید مریوان تنها شر بدون کارتن خواب در کردستان . ی کارتن خواب توی شهر های سروآباد , قروه , بیجار ,بانه . دیواندره نشون بدید من بهتون جایزه میدم . ادعاهای الکی به اصطلاح کارشناسان رو باور نکنیم

پاسـخ

شهروندجمعه 29 دی 1396 | 00:19

1
0

تو خوا ئه وه بو ده ستان هلپیکا وه وا بزانم هیچی نماوه بو ایوه

پاسـخ

ن.س.ج.مجمعه 29 دی 1396 | 00:20

1
0

والله جالبه افراد توی عکسسسسس.

پاسـخ

کوردی1جمعه 29 دی 1396 | 23:01

1
0

ناراحت کننده خبری که در در 96 شنیدم خبر بالا بود
حیف و افسوس برای شهر 12 سواره و شهر بزرگان که سن اعتیاد......
امیدوارم ریشه بلای خانمانسوز و جوان سوز اعتیاد خشکانده شود البته با راه کار علمی

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی