سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
رئیس بهزیستی مریوان :
دوشنبه 18 دی 1396 / 21:51|کد خبر : 5530|گروه : اجتماعی

واحد پیشگیری مشکلات ناشنوایی مریوان افتتاح و به بهره برداری رسید

​رئیس بهزیستی مریوان، گفت: در راستای کاهش آسیب های ناشی از مشکلات شنوایی واحد پیشگیری از مشکلات شنوایی در مریوان افتتاح شد.

​رئیس بهزیستی مریوان، گفت: در راستای کاهش آسیب های ناشی از مشکلات شنوایی واحد پیشگیری از مشکلات شنوایی در مریوان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، شیرکوه بهمنی با اشاره به اهمیت این طرح اظهار داشت: در راستای کاهش آسیب های ناشی از مشکلات شنوایی که به نوبه خود باعث بروز مشکلات دیگر می شود توسط مؤسسه ژیانی نوی با مجوز اداره بهزیستی واحد پیشگیری افتتاح شد.

بهمنی تصریح کرد : این واحد توسط افراد مجرب و با استفاده از دستگاه پیشرفته و در مکان مجتمع پزشکی دکتر رشیدی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفته است و انتظار می رود که والدین مریوانی کودکان 3 الی 6 ساله خود را برای تست شنوایی به این کلینیک ببرند.

شیرکوه بهمنی افزود : جامعه هدف کودکان 3-6 سال می باشد که در صورت هرگونه مشکل شنوایی به مراکز درمانی ارجاع داده می شوند و برای هر فردی که سمعک نیاز داشته باشد به رایگان در اختیار وی قرار گرفته می شود و برای افرادی که نیازمند کاشت حلزون باشد نید کمک های مالی می شود.

وی خاطرنشان کرد : کودکانی که پس از تست نیازمند به سمعک شناخته شدند از سوی بهزیستی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت و همچنین نیازمندان به کاشت حلزون چون مبلغ 30 میلیون تومان هزینه برای این امر نیازمند است از سوی بهزیستی مبلغی بالغ بر 26 میلیون تومان در اختیار والدینشان برای این عمل قرار می گیرد که در صورت نیاز مبرم خانواده به مابقی مبلغ مورد نظر نیز مساعدت های مالی صورت خواهد گرفت.

بهمنی افزود: امروزه نوزادان قبل از ترخیص از بیمارستان تست غربالگری می شوند و این امر نیز باعث کاهش چشمگیر آسیب های ناشی از مشکلات شنوایی در این شهرستان شده است.

وی در پایان سخنان خود اظهار کر : اجرای طرح فعلا در مهد کودکهای سطح شهر و روستا است لذا خانواده های که فرزندانشان در مهد کودک حضور ندارند لازم است به مرکز ثابت غربال به آدرس مرکز ثابت در روبروی بیمارستان فجر ساختمان پژشکان دکتر رشیدی مراجعه نمایند.

برای اولین بار آسیب های ناشی از مشکلات شنوایی که به نوبه خود باعث بروز مشکلات دیگر می شود توسط مؤسسه ژیانی نوی با مجوز اداره بهزیستی توسط افراد مجرب و با استفاده از دستگاه پیشرفته شناسایی می گردد. در این راستای با حضور جناب شیرکوه بهمنی ریاست اداره بهزیستی و کارشناسان واحد پیشگیری در مهد کودک باغچه ی گولان افتتاح گردید، جامعه هدف کودکان 3-6 سال می باشد که در صورت هرگونه مشکل شنوایی به مراکز درمانی ارجاع داده می شود .

اجرای طرح فعلا در مهد کودکهای سطح شهر و روستا است. لذا خانواده های که فرزند دلبندشان در مهد کودک حضور ندارند لازم است به مرکز ثابت غربال به آدرس مرکز ثابت \"روبروی بیمارستان فجر ساختمان پژشکان دکتر رشیدی\" مراجعه نمایند.


انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی