سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
مدیرکل ثبت احوال کردستان
شنبه 16 دی 1396 / 16:10|کد خبر : 5521|گروه : اجتماعی

۵۸ درصد جمعیت واجد شرایط کردستان دارای کارت ملی هوشمند هستند/ 15 ساله ها تا پایان امسال برای تعویض کارت ملی فرصت دارند

مدیرکل ثبت احوال کردستان گفت: کردستان چهارمین استان کشور در بحث صدور کارت هوشمند ملی است و در حال حاضر ۵۸ درصد از جمعیت واجد شرایط دارای کارت ملی هوشمند هستند.

مدیرکل ثبت احوال کردستان گفت: کردستان چهارمین استان کشور در بحث صدور کارت هوشمند ملی است و در حال حاضر ۵۸ درصد از جمعیت واجد شرایط دارای کارت ملی هوشمند هستند.

به گزارش زریوار خبر، محسن آقایی در گفت وگو با خبرنگار فارس در سنندج، با بیان اینکه ۲۰ هزار و ۴۵۴ واقعه ولادت در هشت ماهه امسال در استان به ثبت رسیده است، اظهار کرد: بانه بیشترین میزان ولادت های ثبت شده در استان را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه کمترین میزان ولادت ثبت شده استان مربوط به شهرستان سروآباد است، افزود: ۴ هزار و ۸۷۵ واقعه وفات در این مدت در استان به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۵.۱ درصد افزایش داشته است.

آقایی خاطرنشان کرد: آقایان با ۲ هزار و ۷۶۹ واقعه فوت نسیت به ۲ هزار و ۱۰۶ واقعه فوتی بانوان بیشترین آمار را به خود اختصاص داده‌اند.

وی همچنین از صدور ۷۱۹ هزار کارت هوشمند ملی در استان خبر داد و گفت: ۱۰۴ هزار کارت صادر شده از آمار فوق الذکر مربوط به هشت ماهه امسال بوده است.

به گفته وی، کردستان چهارمین استان کشور در بحث صدور کارت هوشمند ملی است و در حال حاضر ۵۸ درصد از جمعیت واجد شرایط دارای کارت ملی هوشمند هستند.

*15 ساله ها تا پایان امسال برای تعویض کارت ملی فرصت دارند
 
مدیرکل ثبت احوال کردستان اذعان داشت: افراد ۱۵ سال به بالا تا پایان امسال برای تعویض کارت ملی و صدور کارت هوشمند فرصت دارند.

آقایی به آمار ازدواج‌های به ثبت رسیده نیز گریزی زد و خاطرنشان کرد: تا پایان آبان ماه امسال ۹هزار و ۸۶۹ واقعه ازدواج در این استان به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه ۸.۳ درصد کاهش داشته است.

وی همچنین از افزایش ۱.۵ درصدی واقعه طلاق در مدت زمان یاد شده خبر داد و افزود: دراین مدت ۲ هزار و ۶۹۱ واقعه طلاق در استان به ثبت رسیده که شهرستان مریوان و سروآباد به ترتیب بیشترین و کمترین آمار را در این حوزه به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی