سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
در چهاردهمین جلسه کارگروه اشتغال مطرح شد:
جمعه 8 دی 1396 / 12:18|کد خبر : 5497|گروه : اقتصادی

اختصاص 111 میلیارد تومان در قالب 144 طرح اشتغال زایی در مریوان/بانک کشاورزی بیشترین و صادرات کمترین توجه به اشتغال جوانان دارند

فرماندار شهرستان مریوان گفت : میزان اعتبارات اختصاص یافته از طرح اشتغال زایی فراگیر به کل استان کردستان 640 میلیارد تومان است که شهرستان ها می توانند به میزان ظرفیتی که دارند از ان بهره مند شوند.

فرماندار شهرستان مریوان گفت : میزان اعتبارات اختصاص یافته از طرح اشتغال زایی فراگیر به کل استان کردستان 640 میلیارد تومان است که شهرستان ها می توانند به میزان ظرفیتی که دارند از ان بهره مند شوند.

به گزارش زریوار خبر، محمد شفیعی در جمع خبرنگاران شهرستان مریوان اظهار کرد : از محل اعتبارات طرح اشتغال زایی فراگیر به کل استان کردستان مبلغ 640 میلیارد تومان تعلق گرفته است که در این بین سهم کلیه شهرستانهای از این میزان آزادبوده و شهرستانهای می تواننددر قالب ایجاد طرح های اشتغال زایی از این منابع دولتی بهره مند گردند.

شفیعی افزود : از سه ماه پیش که این میزان اعتبارات از سوی دولت به استان کردستان تخصیص یافت تا اکنون 14 جلسه کارگروه اشتغال شهرستان مریوان در محل فرمانداری این شهرستان به صورت منطم برگزار نموده و طی آن 94 طرح مصوب شده و برای پرداخت مبالغ به بانک های عامل ارجاع داده شده اند.

وی تصریح کرد : این اعتبارات در قالب طرح های اشتغال زایی به دو مورد تقسیم بندی شده اند که شامل طرح های زیر 250 میلیون تومان اعتبار و همچنین طرح های بالای 250 میلیون تومان اعتبار است و طرح هایی که نیازمند اعتباراتی کمتر از 250 میلیون تومان باشند در شهرستان به بانک های عامل برای گرفتن تسهیلات معرفی و مابقی نیز به مدیران کل استان و بانک های استانی سپرده می شوند.

فرماندار شهرستان مریوان افزود : تا اکنون یکصد و 44 طرح اشتغال زایی در شهرستان مریوان به تصویب کارگروه اشتغال فراگیر رسیده است که در این بین 79 طرح آن مربوط به طرح اشتغال زایی فراگیر زیر 250 میلیون تومانی و47 طرح مابقی آن نیز مربوط به طرح های بالای 250 میلیون تومان اعتبار است.

محمد شفیعی تصریح کرد : میزان اعتبارات برای طرح های زیر 250 میلیون تومانی که تااکنون در این شهرستان تصویب شده است برای 432 ایجاد اشتغال به صورت مستقیم خواهد نمود.

شفیعی تصریح کرد : در راستای اعطای تسهیلات اشتغال زایی برای طرح های بالای 250 میلیون تومانی در قالب 47 طرح با میزان اعتبارات لازمه یکصد و یک میلیارد تومان برای پرداخت اعتبارات به مسئولان و بانک های عامل استانی معرفی شده است که در صورت تخصیص برای 762 نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال خواهد شد.

فرماندار مریوان اظهار داشت : در مجموع کل طرح های تصویب شده با اعتباری بالغ بر 111 میلیارد تومان در صورت تخصیص این اعتبارات برای یک هزار و 194 نفر در این شهرستان ایجاد اشتغال مستقیم خواهد شد.

برخی از بانک های مریوان سدی در راه ایجاد اشتغال اند
 
محمد شفیعی با انتقاد از عملکرد برخی از بانک های عامل این شهرستان عنوان کرد : در جلسات کارگروه اشتغال فراگیر شهرستان مریوان 79 طرح زیر 250 میلیون تومان به تصویب رسیده و برخی از بانک های عامل شهرستان مریوان برای اعطای این مبلغ اعلام امادگی نموده اند اما متاسفانه برخی دیگر از بانک های موجو همکاری های لازمه را ندارند.

شفیعی خاطرنشان کرد : تمامی مصوبات کارگروه اشتغال فراگیر مریوان در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان این شهرستان بوده و در این میان بانک کشاورزی بیشترین همکاری لازمه را داشته و همچنین بانک های توسعه تعاوت، ملت ، رفاه و بانک سپه نیز در ارائه خدمات و تسهیلات طرح اشتغال پس از بانک کشاورزی بیشترین همکاری را داشته اند.

وی با انتقاد از نحوه عملکرد بانک صادرات مریوان اظهار کرد :کمترین پذیرش طرح اشتغال زایی شهرستان مریوان مربوط به بانک ملی بوده است که کمترین همکاری راداشته است و همچنین بانک صادرات هیچ گونه همکاری با این امر را نداشته است.

فرماندار مریوان افزود : همکاری نکردن بانک صادرات در طرح های ایجاد اشتغال جوانان را باید به این معنی عنوان کرد که عواملین این بانک هیچ گونه دلسوزی و تعصبی نسبت به ایجاد اشتغال جوانان و مردم شهرستان مریوان از خود نشان نمی دهد.

وی در پایان سخنان خود از کلیه مخترعین، تولیدکنندگان و کشاورزان درخواست کرد از میزان تسهیلات که در اختیار شهرستان است برای ارائه طرح های اشتغال به کارگروه فرمانداری اقدام نموده و ما نیز از انها حمایت می کنیم وی عنوان کرد که سود تسهیلات 18 درصدی بوده که ده درصد آن را دولت و مابقی را شخص و طرح هائی که دانش بنیان هستند به صورت 7 درصد تعلق خواهد گرفت.

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

امجد پهلوانیجمعه 8 دی 1396 | 16:44

2
4

با سلام واحترام
درخصوص توضیحات فرماندار مریوان به استحضار می رساندکه بانک صادرات درتمام ادوار گذشته بیشترین آمار پرداختی درکلیه طرحهای اشتغالزایی ومشاغل خانگی شهرستان را دارد وهم اکنون بعلت مطالبات ایجادی از همان تسهیلات اشتغالزایی گذشته است که منابع بانک را بلوکه کرده وسبب شده بانک صادرات بیشترین مطالبات تسهیلات تکلیفی را داشته وهم اکنون نییزبیش از 80%تسهیلات ازدواج شهرستان مریوان نیز توسط بانک صادرات پرداخت میشود که خود نیز نوعی تسهیلات اشتغالزایی است در نتیجه نمیتوان بانک صادرات را سد راه اشتغال توصیف کرد

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی