سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
اختصاصی زریوار خبر/
شنبه 25 آذر 1396 / 23:30|کد خبر : 5465|گروه : پزشکی

بیماری «لوپوس» در کمین جوان 33 ساله مریوانی/ جوان مریوانی 12 سال با بیماری لوپوس دست و پنجه نرم می کند

جوان 33ساله مریوانی با بیماری صعب العلاج لوپوس دست و پنجه نرم می کند. بیماریی که به تدریج چندین اعضای بدن را سخت درگیر می کند، و جدا از ایجاد درد، آن اعضا را سست و سپس از کار می اندازد.

جوان 33ساله مریوانی با بیماری صعب العلاج لوپوس دست و پنجه نرم می کند. بیماریی که به تدریج چندین اعضای بدن را سخت درگیر می کند، و جدا از ایجاد درد، آن اعضا را سست و سپس از کار می اندازد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، همه انسانها عاشق هستند، عاشق زندگیشان و آنچه به آن وابسته اند. این عشق ممکن است، همدم ، والدین و یا فرزند باشد. اما هرطور حساب کنیم جوانی گرانقیمت ترین عشق در طول زندگی هر آدم است. سخت است جوانیت، مثل دوران پیری یک آدم سالخورده ناتوان سپری شود، اما اگر چشممان را خوب باز کنیم این واقعه تلخ در زندگی افرادی دیده می شود.

آلان افشار نیا، جوان 33ساله مریوانی، با بیماری صعب العلاج لوپوس دست و پنجه نرم می کند. بیماریی که به تدریج چندین اعضای بدن را سخت درگیر می کند، و جدا از ایجاد درد، آن اعضا را سست و سپس از کار می اندازد.

افشار نیا از وضعیت خود این چنین گفت: از سال 90  کم کم متوجه فعالیت های غیر عادی بدنم شدم. وقتی پیگیر تشخیص  و درمان شدم، متوجه شدم که به بیماری لوپوس(S.L.E) مبتلا شده، و باید کاملا تحت درمان قرار گیرم. کلیه هایم کم کم درگیر شده و سال92عمل جراحی کلیه انجام داده و درسال 94نیز عمل کاشت استخوان انجام دادم. اما بیماریم با این چند عمل و دوره های درمانی ختم نشد بلکه نیازمند درمان مکرر بود. سپس بیماریم کم کم اوج گرفت.

پوکی استخوان ـ رماتیسم مفصلی ـ درگیری کلیه ـ آمبولی ریه ـ زخم معده و مری ، و دردهای مدام نقاط گوناگون بدن، بخشی از آثار لوپوس در بدنم وجود دارد که زندگی معمولی را تباه کرده است. تحمل دردها و ناتوانی جسمی از یک طرف مشکل مادی هم از طرفی آرامش درونی من و خانواده را مختل کرده است.

در حالیکه به توصیه پزشک مهمترین عامل در کنترل و بهبود وضعیت جسمی این گونه بیماران روحیه مناسب ـ تغذیه لازم و مصرف دارو است، شرایط آلا را بحرانی تر کرده است وی اکنون نه روحیه و نه توان رفع کمبود تغذیه خود است و حتی برای تهیه دارو نیز دچار مشکل است بطوریکه هر ماه حدود یک میلیون تومان هزینه درمانی دارد و تاکنون نیز قریب 60 میلیون تومان بدهکار است و برای کنترل وضعیت جسمانی همچنان باید هزینه های بیشتری بپردازد.

بیماری «لوپوس» در کمین جوان 33 ساله مریوانی/ جوان مریوانی 12 سال با بیماری لوپوس دست و پنجه نرم  می کند

دکتر فرشادی(فوق تخصص رماتولوژی) پزشک معالج آلان در گفتگو با خبرنگار زریوار خبر، گفت: با تایید حرف های آلان در مورد وضعیت جسمی و همچنین هزینه های زیاد درمانی، گفت: متاسفانه بیماری آلان به نوعی درگیری همزمان ارگانهای بدن است که باعنوان لوپوس شناخته می شود. هر چند با پیشرفت علم پزشکی، بخصوص رماتولوژی در ایران اما متاسفانه در هیچ جای جهان هنوز درمان قطعی لوپوس فراهم نگشته و تنها کنترل می گردد. دکتر فرشادی عنوان کرد: این بیماری که گاهی خاموش و سپس حمله ور شده و به اعضا بدن آسیب می رساند اکنون آلان جدا از آسیب های کلیوی و ریوی نیازمند تعویض مفصل نیز می باشد.

آلان در ادامه گفتگو خود با خبرنگار ما، گفت: از مشکلات اصلی من بحث نبود اشتغال است، چون بخاطر مشکل جسمانی مقابل نور آفتاب و همچنین هوای سرد بیماری تشدید می شود به همین دلیل نیازمند شغلی متناسب با شرایط جسمانی خود هستم که امیدوارم تحت حمایت  شغلی قرار بگیرم. چون جدا از ناتوانی در پرداخت هزینه های درمانی برای مایحتاج زندگی خود و خانواده ام نیز عاجز هستم.

آلان افشار نیا جوانی است همچون تمام جوانانی که حق داشتن سلامتی دارد اما اکنون شرایطش او را متمایز ساخته است و دستان ما می تواند حداقل درد مادی او را تسکین دهد.

اینجا مریوان است، به افق مهربانی.  مردمانی که وقتی ناله زلزله زدگان و همنوعشان را شنیدند حماسه ای  سخاوتمندانه در تاریخ این دیار ثبت کردند که درنوع خود بی نظیر بود. همان مردمانی که به عشق رهبر عالم بشریت، حضرت محمد مصطفی(ص) سامان خود را به عشق او نثار کرده و ضیافت می بخشند.

آلان جوانی است هنوز هم شرافتمندانه سایه بالاسر یک خانواده است که با این حال نیز همچنان با بیماریش دست وپنجه نرم می کند. اکنون ماه تجدید میثاق با پیامبر عطوفت و مهربانی است، و یقینا یاری نیازمندان، از صفت های بارز پیامبر(ص) بوده است.

شماره تماس آلان افشار نیا 09399778878

شماره کارت بانک ملی 6037997333573450

شماره حساب 340244017000

بیماری «لوپوس» در کمین جوان 33 ساله مریوانی/ جوان مریوانی 12 سال با بیماری لوپوس دست و پنجه نرم  می کند

گزارش مسلم کیائیان خبرنگار زریوار خبر

انتهای پیام/
 
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

تحسینشنبه 25 آذر 1396 | 23:49

11
0

خوا شیفای بات ، به راستی زه حمه ته

پاسـخ

نسیمیکشنبه 26 آذر 1396 | 00:20

13
1

با سلام درد دل را شنیدم و خوندم خدا شاهده ازته دل ناراحت و غمگینم ولی خدایا خودت گواه ی که توانایی مالی ندارم با دلی پر از حسرت و ماتم از خداوند متعال خواستارم که شفای عاجل رو نصیبت کنه

پاسـخ

عبداللهیکشنبه 26 آذر 1396 | 00:30

8
0

خوا بوخاترئه م مانگه مباره که شفای بوبنیریت

پاسـخ

مهدی زادهیکشنبه 26 آذر 1396 | 02:17

10
0

سلام بنده درجریان بیماری این جوان هستم چندبارازنزدیک ایشان رادیدم متاسفانه هرروزقسمتی ازبدنش درگیرمیشودازیه طرف دردورنج بیماری ازطرفی فشارمالی کم کم اورا ناامیدکرده ودچارافسردگی شده ایشان عزت نفس بالای دارند همیشه به جای درخواست کمک درخواست کاردارند دوست دارند شغلی داشته باشند که بتواند جوابگوی درمان وخرج خانواده باشد انشاالله باکمک همشهریان بزرگوارهم شغلی برایش پیداشودهم کمک کنندبدهی این جوان پرداخت شود

پاسـخ

خاورییکشنبه 26 آذر 1396 | 08:47

2
0

خوای گەوره رەحمی پێ کات شەفا پەیاکات

پاسـخ

سعديیکشنبه 26 آذر 1396 | 11:00

2
0

خوا بو خاطري ام مانگ مولوده شفا عاجل و بو بنيرت وايشالله خلكي خير خوازي مريوان همت بكن مشكل ام برا جوانمان درست بيت امين رب العالمين

پاسـخ

محمدیکشنبه 26 آذر 1396 | 13:21

3
0

دای بخوا ایتر امه حجه مردم چندین میلیون خرج اکن اچن بو مال خوا بو مکه تا خیرک یان گیر بیت له حاله که خیر ها له شاره کی خوتا داخه کم کولبرم به زحمت خرج ژنو منال خوم در تیرم انا اگر حتا ژنو منالیشم نبوایه کمک او برامه له بان تخت بیمارسانه واجبم اکرده سر خوم ( حیف پول نیه )

پاسـخ

محمد دیکشنبه 26 آذر 1396 | 20:04

5
0

سلام
همشهریان عزیز و بزرگوار مریوانی شما در همه ی صحنه های انسان دو ستانه و خدا پسندانه همت والای خویش را به کرات نشان داده آید که نمونه ی آن همدلی و مدد زلزله زدگان کرمانشاه بود حال یکی از جوانان همشهریمان که آنقدر عزت نفس دارد در اوج درد و رنج و از کار افتادگی تقاضای اشتغال دارد تا هزینه ی درمانش را بپردازد و همچنان مثل سایر پدرها در خانواده اش بالا سر خانواده ش باشد ،انتظار میرود یکبار دیگر در این ماه مبارک با دلی پر از مهر رسول خدا و انساندوست برگ زرین دیگری به نام مریوان و سروآباد و کرد ثبت نمایید
باشد که فرماندار محترم و مسولین شهر و استان با توجه به محدودیت جسمی ایشان شغلی هر چند موقت برای ایشان در نظر بگیرند
از زریبار خبر نیز کمال تشکر را دارم

پاسـخ

دانا دهقانیچهارشنبه 29 آذر 1396 | 22:43

1
0

سلام من نیز از نزدیک ایشان را میشناسم وبا مریضی ایشان اشنا هستم لذا از شما مردم غیور مریوان انتظار داریم در. حد توان خود ایشان را یاری نمایید چون به راستی عزت نفس دارد و به فکر شغلی متناسب با مریضی ایشان باشید

پاسـخ

م قلاچهارشنبه 29 آذر 1396 | 22:43

1
0

سلام انتظار میرود مردم شریف مریوان دست گرم و پر محبت خود را به دست این جوان گره بزنند تا گرمی حضور پدر در کانون خانواده همچنان مستدام باشد

پاسـخ

علیشنبه 2 دی 1396 | 01:20

2
0

سلام
این بیماری جز بیماریهای نادر و بیشتردر زنان شایع است و کمتر در مردان دیده میشود. مهمترین مسئله در مورد این بیماری پزشک ماهر و با تجربه می باشد که با کنترل فاکتورهای مورد نظر داروها را مناسب و دوره ای تجویز کند. این بیماری با توجه به نادر بودن قابل کنترل میباشد و بیمار میتواند زندگی و کار عادی داشته باشد. آقای دکتر مردانی از پزشکان بیمارستان امام خمینی ارومیه در این زمینه بسیار با تجربه بوده و در کنترل این بیماری بسیار موفق عمل کرده است. به امید سلامتی کاک ئالان

پاسـخ

كچه روزجنگسه شنبه 12 دی 1396 | 22:24

0
0

انشاالله خوا رحمي په بكات

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی