سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
اکبر محمدی در گفتگوی اختصاصی با زریوار خبر مطرح کرد
جمعه 24 آذر 1396 / 21:21|کد خبر : 5462|گروه : ورزشی

بی سابقه ترین مسابقات ورزشی کردستان در سالجاری در مریوان رقم خورد/موفقیت‌های ورزشی مریوان مدیون همدلی مسئولین و ورزشکاران است

رئیس ورزش و جوانان شهرستان مریوان با اشاره به موفقیت های ورزشکاران و برگزاری مسابقات کشوری و بین المللی  در مریوان، گفت: مریوان در سال های اخیر بیشترین مسابقات ورزشی استانی، کشوری و بین المللی را برگزار کرده است.

رئیس ورزش و جوانان شهرستان مریوان با اشاره به موفقیت های ورزشکاران و برگزاری مسابقات کشوری و بین المللی در مریوان، گفت: مریوان در سال های اخیر بیشترین مسابقات ورزشی استانی، کشوری و بین المللی را برگزار کرده است.

اکبر محمدی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان مریوان در گفتگو با خبرنگار زریوار خبر، اظهار داشت: در سالهای اخیر با وجود کمبود بودجه و امکانات و همچنین بدلیل وضعیت اقتصادی کشور، ورزشکاران و حوزه ورزش مریوان در اغلب رشته با موفقیت های چشم گیری داشته است. در سالهای اخیر خوشبختانه ورزشکاران مریوانی اعم از دختر و پسر در بسیاری از رشته های ورزشی مقام و عناوین کشوری و جهانی را کسب کردند و برای خود و کردستان افتخار کسب کردند.

محمدی با اشاره به مسابقات و رویدادهای ورزشی در سال 96، گفت:  مسابقات زیادی همچون کاراته قهرمانی کشور(انتخابی تیم ملی امید) در فروردین ماه سالجاری با حضور 26 تیم از سراسر کشور با حمایت مدیر کل ورزش و جوانان و فرماندار و مسئولین شهرستان مریوان برگزار شد. در همین ماه خانم نسیبه شهبازی به مسابقات المپیک ناشنوایان در ترکیه اعزام شد. در اردیبهشت ماه سالجاری جشنواره استانی استعدادیابی رشته های گلبال، شطرنج و دوومیدانی با حضور بیژن ذالفقار نسب به میزبانی مریوان برگزار شد . در همین ماه بمناسبت گرامیداشت سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان و نیمه شعبان همایش بزرگ پیاده روی که بالغ بر 60 هزار نفر در آن شرکت کردند با حمایت و تلاش های فرماندار و و اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد. برنامه ای که تاکنون در این شهرستان سابقه نداشت- زنده از شبکه سه سیما پخش و هنرمند معروف کشور رامبد جوان در آن شرکت کرد- موجب شناساندن مریوان در سطح کشور شد.

​رئیس ورزش و جوانان مریوان بابیان اینکه در چند سال اخیر شاهد حضور بانوان در رشته مختلف ورزشی هستیم، افزود: در بسیاری از رشته های ورزشی بانوان مریوانی پا به پای مردان خوش درخشیدند.

محمدی تصریح کرد: ورزش در چند سال اخیر در شهرستان مریوان با شناساندن ورزشکاران مطرح مریوانی به استان و کشور و در موارد معرفی ورزشکاران در سطح جهان همراه بوده که با وجود همه محدودیت ها و کمیودها با غیرت و تلاش شبانه روزی و حمایت مسئولین از ورزش و تلاش همه هیئت های ورزشی موفقیت های غیر قابل تصوری را برای مریوان رقم زدند.

وی با بیان اینکه کمبود بودجه ورزش و جوانان مریوان نتوانسته آنچنان که باید و شاید افتخارات جوانان را اطلاع رسانی کند. بیان کرد: کمیود بودجه حوزه ورزش و جوانان مبتلا به همه ادارات سطح استان و کشور بوده اما جوانان مریوانی با همت خود بسیاری از کمبودها و نواقص را جبران کردند.

موفقیت‌های ورزشی مریوان مدیون همدلی مسئولین و ورزشکاران است

محمدی در گفتگو با خبرنگار زریوار خبر، اظهار داشت: لازم است همه مردم و علاقمندان به ورزش بدانند که دختران ورزشکار مریوانی در کردستان نمونه هستند.  در ابتدای سالجاری کژال رستمی مدال طلای دوومیدانی را کسب کرد. نابینایان در رشته گلبال مقام دوم  مسابقات دسته اول کشور را کسب کردند، نسیبه شهبازی مدال طلای المپیک ناشنوایان در کشور ترکیه را کسب کرد،خانم هستی ثمری در رشته دوومیدانی ماده 2000 متر کشوری مدال طلا کسب کرد. حضور تیم های بانوان و آقایان در لیگ دسته یک هندبال کشور و همچنین حضور تیم نوجوان و جوانان بسکتبال در لیگ باشگاهای کشور و برای اولین بار حضور تیم فوتسال بانوان مریوان در لیگ دسته یک کشور. طاها غفاری به مسابقات ارتش های جهان در مجارستان اعزام شد، جوانان همچون کاوان مجیدی جودوکار مریوانی به مقام دوم تورنمنت بین المللی جودو را کسب کرد.

اکبر محمدی اضافه کرد: تیم جودوی مریوان به نمایندگی از استان کردستان در اولین المپیاد جودو شمال غرب کشور مقام اول را کسب کرد، نعمت بادزهره با کسب مقام اول کشوری در رشته دوومیدانی جانبازان و معلولین به مسابقات آسیایی جاکارتا راه یافت.

وی همچنین با اصرار بر بیان موفقیت های ورزشکاران مریوان خواست رسانه موفقیت های جوانان پر افتخار مریوان را بیش از گذشته اطلاع رسانی کنند. وی ادامه داد: مسابقات جایزه بزرگ دوچرخه سورای کشوری  گرامیداشت هفته دولت، برگزاری ششمین جشنواره بین المللی بومی محلی با حضور تیم های خارجی در مریوان و برگزاری ششمین جشنواره فولکلور کوردی در آذر ماه سالجاری از جمله برنامه های اجرا شده در این شهرستان دانست.

وی همچنین افزود: افتخار آفرینی خانم ریزان دژآهنگ در مسابقات گلبال قهرمانی آسیایی، برگزاری مسابقات قهرمانی شنای آبهای آزاد کشور، حضور تیم والیبال مریوان(راه یاب ملل) در لیگ دسته یک کشور ، کسب مقام اول تیمی مریوان در مسابقات بین المللی بومی و محلی سمنان ، کسب موفقیت تیم دارات مریوان، اعزام تیم کاراته بانوان و موفقیت های این تیم، برگزای مسابقات محلی و منطقه ای دامه با حضور تیم های از شهرهای کورد نشین، میزبانی مسابقات هندبال منطقه ای غرب کشور در مریوان، برگزاری کلاس های آموزشی و ورزشی، درخشش داوران در مسابقات ورزشی از جمله حضور عدنان خدامرادی در کلاس داوری بین المللی در کشور بلغارستان از جمله مسابقات و برنامه های اداره ورزش و جوانان شهرستان مریوان در 9 ماه اخیر بوده است که با حمایت مسئولین شهرستان، فرماندار و مدیر کل ورزش و جوانان استان کردستان محقق شده است.

وی با تأکید بر اینکه همواره تلاش کرده است فضا و محیط ورزش آرام و بدون تنش باشد از همه مسئولین مرتبط با ورزش خواست به حوزه ورزش نگاه متفاوتی داشته باشند چرا که هزینه کردن برای جوانان و ورزشکاران شهرستان مریوان بی فایده نخواهد بود و مطمئنا در آینده موجب پیشرفت و مطرح شدن استعدادهای مریوانی در میادین کشوری و جهانی خواهند شد.

اکبر محمدی در پایان، افزود: در ماههای آینده مسابقات و رویدادهای ورزشی بیشتری در رشته های مختلف در شهرستان مریوان برگزار خواهد شد و با همکاری و همراهی مسئولین ارشد شهرستان تلاش می شود مسابقات کشوری و جهانی بیشتری در این شهرستان برگزار کنیم.

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

ورزشکارجمعه 24 آذر 1396 | 21:51

54
371

اکبر محمدی یکی از بهترین و موفقترین مدیران سطح شهرستان و ورزش بوده و هست

با مدیریت محمدی و بودن مدیر کل محترم ورزش و جوانان جناب آقای جولای شکر خدا هر روز شاهد پیشرفت در ورزش مریوان هستیم

البته اگر دخالت های نماینده و مشاوران ناکارآمدش بزاران در تمام مسائل دخالت میکنن

259
39
ارشیا جمعه 24 آذر 1396 | 23:16

خوب مثلا چه پیشرفتی داشتن

262
39
شهروند مریوانی شنبه 25 آذر 1396 | 18:41

تنها مدیر کلی هستن که هیچ کاری واسه مریوان انجام ندادن و جامعه ورزش رو درک نمیکنن الکی تعریف و تمجید نکنید

پاسـخ

رییس هیاتجمعه 24 آذر 1396 | 22:28

43
245

ما از آقای جولایی مدیر کل به جهت توجه به وضعیت ورزش و ورزشکاران مریوانی تشکر میکنم و خواهشمندیم نظم کاری اداره مریوان را بر هم نزنید ما روسای هیاتها میدانیم آقای محمدی چه زحماتی برای شهرستان انجام داده اند.
لطفا تحت تاثیر نماینده یا کسانی که قصد جلوگیری از پیشرفت ورزش مریوان را دارند بگیرید. ممنون از زریبار خبر برای انعکاس خبرهای ورزشی

پاسـخ

بازاریجمعه 24 آذر 1396 | 22:35

36
244

براستی من نمیدونستم که مریوان این عملکرد ها را داشته ممنون از اطلاع رسانی شما و تشکر از اداره تربیت بدنی

پاسـخ

رئیس هیئتجمعه 24 آذر 1396 | 22:54

31
245

اگر واقعا تو سطح شهرستان کار نشده این همه قهرمان و بنر سطح شهر و رسانه ها چیه!!

میزبانی های مسابقا کشوری و استانی چی رشتهای مختلف چی در مریوان؟؟؟

نماینده هه اونی که یک ساله شعار میده مین باس و آمبولانس و چی گرفتم همه شم دروغ

نمیخوایم کمک ورزش کنه دست از سر ورزش برداره

پاسـخ

شهروندشنبه 25 آذر 1396 | 00:43

29
251

با سلام
واقعا بی سابقه ترین با این بضاعت مالی اداره ورزش و جوانان فقط مدیریت بی نقص جناب محمدی است که توانسته در همه رشته های ورزشی ورزشکارانی در همه سطوح از شهرستان تا ملی پوش تربیت و وارد عرصه مسابقات مختلف کند . واقعا دستتون درد نکنه خدا قوت انشالله در همه مراحل زندگیتون همانند مدیریت بی نقصتون موفق و سرافراز باشید

پاسـخ

غیر ورزشییکشنبه 26 آذر 1396 | 12:28

5
7

با سلام
اقای محمدی فردی لایق وکاردان می باشد همواره با حامد جولایی عزیز در حال پیشرفت دادن به ورزش مریوان هستند
همه ما انها را دوست داریم
واقعا زحمت می کشند
درود فراوان از زریبار خبر

پاسـخ

ورزشکاریکشنبه 26 آذر 1396 | 14:23

11
2

مُشک آن است که ببويد.. نه آنکه عطار بگويد

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی