سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
ماموستا شیرزادی در خطبه نماز جمعه:
جمعه 24 آذر 1396 / 15:14|کد خبر : 5461|گروه : اجتماعی

مسلمانان باید قضا و قدر را به عنوان جزئی از فرامین الهی قبول کنند

امام جمعه مریوان در خطبه های نماز جمعه این هفته خود اظهار داشت: هیچ امری بدون اجازه پروردگار به وقوع نخواهد پیوست مگر این که خداوند متعال برای اجرای آن امر نموده باشد.

امام جمعه مریوان در خطبه های نماز جمعه این هفته خود اظهار داشت: هیچ امری بدون اجازه پروردگار به وقوع نخواهد پیوست مگر این که خداوند متعال برای اجرای آن امر نموده باشد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، حاج ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه های نماز جمعه این هفته خود با اشاره به زلزله های اخیر که در بسیاری از مناطق ایران اسلامی رخ داد اظهار کرد : تمامی وقایع و رخدادهای جهان به خواست خداوند انجام می گیرد و بسیاری از این امر نیز قضا و قدر هستند.

ماموستا شیرزادی افزود : انسان ها برای انتخاب بین راه خوب و بد مختار هستند اما باید بدانند که هیچ امری بدون اجازه پروردگار انجام نخواهد شد و باید عنوان کرد که تمامی بلایای موجود زیر نظر خداوند متعال است و وی از همه چیز آگاه و عالمتر است.

ماموستا شیرزادی افزود : حوادث جهان به خواست خداوند متعال است و به اختیار خداوند متعال رخ می دهند لذا افراد مسلمان باید در هنگام زلزله به خداوند پناه برده و از وی آمرزش طلبدیه و دعای رفع بلا را بخواند.

شیرزادی تصریح کزد : خداوند متعال در قران کریم اشاره کرده است که سرنوشت مردم و قضای الهی با اعمال بد و خوب مردم ارتباط دارد و هرچه مردم روبه نیکی حرکت نموده و اخلاق بهتری نیز داشته باشند خداوند متعال نیز به انها نیکی می کند.

وی ادامه داد : خداوند متعال تمامی جانداران موجود را آفریده و خود نیز از آنها حفاظت خواهد کرد و همواره از سوی ملائکی که همراه انسان ها هستند برای نوشتن اعمال نیک و بد آنان محافظت می شوند.

امام جمعه مریوان بیان کرد : هنگامی که خداوند برای انجام دادن امری اراده کند سپس ان مر اجرا خواهد شد اما اگر اراده نکند تمام انسان های روی زمین برای اجرایش بکوشند پس هرگز اجرا نخواهد شد.

حاج ماموستامصطفی شیرزادی تصریح کرد : انسان مؤمن باید به قیامت و روز جزا و قران کریم و پیامبران خداوند متعال ایمان داشته باشد لذا باید راه انبیاء الهی را الگوی رفتاری و راه روش خود در زندگی قرار دهند.

انتهای پیام/
ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

مریوانمشنبه 25 آذر 1396 | 08:58

3
0

الان نماینده مریوان جز قضا هست یا مقدر برای شهرمون ؟

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی