سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
جمعی از تجار استان کردستان اعلام کردند
دوشنبه 13 آذر 1396 / 12:04|کد خبر : 5435|گروه : اقتصادی

انتقاد تجار و صادرکنندگان از اخذ عوارض سلیقه‎ای مانیفست در مرز باشماق مریوان

جمعی از تجار و صادرکنندگان استان کردستان از برخی  اقدامات سلیقه‎ای و غیرمستند در مرزهای رسمی غرب کشور از جمله مرز باشماق انتقاد کرده و خواستار حذف این اقدامات دست و پاگیر و غیرضروری شدند.

جمعی از تجار و صادرکنندگان استان کردستان از برخی اقدامات سلیقه‎ای و غیرمستند در مرزهای رسمی غرب کشور از جمله مرز باشماق انتقاد کرده و خواستار حذف این اقدامات دست و پاگیر و غیرضروری شدند.

به گزارش زریوار خبر به نقل از کردپرس، بنا به گفته جمعی از تجار و بازرگانان، اخیرا شرکتی با عقد قرارداد خصوصی با طرف عراقی و ارائه خدمات به طرف‎های عراقی تحت عنوان صدور مانیفست، در مرزهای 5 استان غربی از جمله مرز باشماق مستقر شده و به ازای هر محموله کالای صادراتی قصد اخذ عوارض به سود طرف عراقی را دارد.

غیرمستند بودن این عوارض دریافتی در قوانین داخلی، نداشتن الزالم قانونی برای پرداخت عوارض توسط بازرگانان به اشخاص خصوصی، افزایش هزینه صادرات و کالاهای ایرانی در مقایسه با طرف‎های ترک، نادیده گرفتن جایگاه کارگروه توسعه صادرات و شورای ساماندهی مبادلات مرزی در استان‎ها، موازی کاری با اتاق بازرگانی استان‎ها به عنوان نماینده بخش خصوصی، مغایرت با سیاست‎های اقتصاد مقاومتی و...از جمله انتقادات به این اقدام است و بازرگانان و کارشناسان اقتصادی معتقدند باید ضمن حذف رویه‎های موازی و غیرضروری در امر صادرات، سیاست‎های توسعه‎ای و تسهیل گرانه در پیش گرفته شود.

بازرگانان و کارشناسان از استانداری و وزارت کشور به عنوان متولی امر در بازارچه‎های مرزی، انتظار دارند نسبت به حل این مشکلات اقدامات لازم را اعمال کنند.

به گزارش کردپرس، همزمان نامه ایی نیز با همین مضمون برای معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور ارسال شده است.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

مریواندوشنبه 13 آذر 1396 | 13:22

6
1

واقعآ جای سوال است در تمام دنیا خود دولت حتی مردمش تجار و بازگانان را تشویق به صادرات کرده و انها را یاری نموده و چالشها را از سر راهشان بر می دارند چون کشور موفق یعنی صادرات
این صادرات است که به تمام کشور و مردمش نفع می رساند در مورد مرز باشماق من در تعجب ماندم که چرا هر روز یک هزینه به صادرات را اضافه کرده و با بازگانانش در مرز به بی احترامی رفتار کرده و مورد بی حرمتی مدیر گمرک قرار می گیرند فرماندار چرا باید از قشر ضعیف کارگر حمایت نکند و حتی به نفع چند نفر سود جو که اخیرآ در مرز مستقر شدن با تمام بی عدالتیهایشان باید حمایت کند اخه چرا باید هر روز به هزینه صادرات کشور در مرز باشماق به نفع چند نفر شخصی اضافه شود

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی