سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مریوان:
پنجشنبه 25 آبان 1396 / 11:59|کد خبر : 5388|گروه : سیاسی

افزایش 40 درصدی وقف های سالجاری نسبت به سال گذشته مریوان/ در هفته ماهه سالجاری 9 مورد وقف در مریوان ثبت شده است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مریوان گفت : میزان موقوفات هفت ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیش از 40 درصد افزایش را نشان می دهد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مریوان گفت : میزان موقوفات هفت ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیش از 40 درصد افزایش را نشان می دهد.

به گزازش خبرنگار زریوار خبر، حاج سیروان محقق اظهار کرد: در هفت ماهه سالجاری 9 وقف ثبت گردیده است که از این میان موقوفات در روستا های اطراف شهرستان مریوان مربوط به اراضی بوده و همچنین موقوفات شهری نیز در عرصه های مسکونی بوده است.

محقق افزود : در کل سال گذشته 8 موقوفه در سطح شهرستان مریوان ثبت گردید که این مقدار در هفت ماهه گذشته سالجاری 9 مورد وقفه ثبت گردیده است و این آمار نسبت به مدت مشابه سال پیش افزایش چشمگیری را نشان می دهد و انتظار می رود در چند ماه مانده به تحویل سال نیز این آمار به دو برابر میزان ثبت گردیده فعلی فعلی برسد.

وی عنوان کرد: 95 درصد از موقوفات صورت گرفته وقف مساجد بوده است و درآمد حاصل از آن نیز صرف هزینه های مساجد که شامل روحانی مستقر در مسجد، هزینه های جاری مسجد و همچنین خادمی که مشغول به فعالیت در مساجد است می شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مریوان تصریح کرد: با توجه به سیاست های کلی سازمان، اداره اوقاف شهرستان مریوان امروزه با بهره گیری از برخی شرکت های خصوصی معتبر برای ایجاد درآمد از موقوفات ثبت شده در راستای کمک به بازسازی و رسیدگی به امورات مساجد سطح شهرستان مریوان اقدامات قابل قبولی از سوی این اداره صورت گرفته است.

حاج سیروان محقق تصریح کرد : در طول سال های گذشته در شهرستان مریوان 388 موقوفه ثبت شده است که در این بین برای این تعداد موقوفه نیز یک هزار و 968 رقبه ثبت شده است.

محقق افزود : یکی از اهالی روستای وله ژیر مریوان با وقف زمینی کشاورزی با 127 رقبه مهمترین و بزرگترین زمین وقفه تا اکنون شهرستان را به ثبت رسانیده است.

وی در پایان سخنان خود با عنوان این نکته منظور از رقبه تعداد افرادی است که در زمین یا ملک وقف شده به عنوان مستاجر فعالیت دارند است اظهار کرد : از املاک وقفه در طول سالجاری مریوان شامل وقف اراضی کشاورزی، اراضی مسکونی و زمین هایی برای احداث مساجد و یک باغ انگور می توان نام برد.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی