سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
استاندار کردستان در نشست خبری:
سه شنبه 16 آبان 1396 / 19:40|کد خبر : 5359|گروه : سیاسی

عملکرد ضعیف مدیران کُردستان قابل دفاع نیست/برای وضعیت کنونی دریاچه زریبار متاسفم

استاندار استان کردستان در اولین سفر خود به شهرستان مریوان اظهار کرد: با نگاه به دریاچه زریبار می توان فهمید که این دریاچه به حال و روز خود رها گشته است و من برای دیدن این اوضاع بسیار متاسفم.

استاندار استان کردستان در اولین سفر خود به شهرستان مریوان اظهار کرد: با نگاه به دریاچه زریبار می توان فهمید که این دریاچه به حال و روز خود رها گشته است و من برای دیدن این اوضاع بسیار متاسفم.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، بهمن مرادنیا در پایان سفر خود ب مریوان در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به وضعیت اسفبار دریاچه زریبار عنوان کرد: متاسفانه دریاچه زیبای زریبار امروزه به حالتی است که مرگ آن بیشتر به چشم می آید و امید است که مدیران و مسئولان ذیربط بتوانند بیش از پیش برای احیای آن فعالیت کنند.

مرادنیا افزود : شهرستان مریوان دارای پتانسیلی بسیار جذاب در زمینه صنعت توریست و گردشگری است اما متاسفانه باید عنوان کرد که دریاچه زریبار در وضعیت بدی قرار دارد و همچنین بسیار متاسفم که دریاچه زریبار به چنین وضعیتی دچار شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود وضعیت زریبار را اسف بار عنوان کرده و خواستار تغییر رویکرد مسئولان در قبال این دریاچه شده و اظهار کرد : ما در هر کجا که خواسته باشیم فعالیتی انجام دهیم موفق بوده ایم چرا که خواستن توانستن است.

وی تصریح کرد : امروزه شهرستان مریوان دارای شادابی و نشاط زیادی است و مردمان آن سرزنده هستند و با در نظر گرفتن میزان رشد جمعیت این شهرستان باید عنوان کرد که این شهرستان قابلیت های بسیار زیادی دارد که باید مدیران در ارائه خدمات به این شهرستان بیش از پیش فعالیت داشته باشند.

استاندار استان کردستان بیان کرد : مرز رسمی و بین المللی باشماق مریوان و وجود طبیعت بکر و زیبای مریوان می تواند به عنوان دو عنصر در جذب توریست و همچنین سرمایه گذاران مفید واقع گردد لذا مسئولان باید از توانائی های خود در این موارد و در راستای توسعه این شهرستان فعالتر از گذشته عمل نمایند.

بهمن مرادنیا افزود : متاسفانه مدیران و مسئولان استان کردستان با همدیگر هماهنگ و همراه نیستند و این امر باعث شده است که هزینه ارائه خدمات بیش از آن چیزی باشد که باید باشد لذا تغییر نگرش در مدیران از جمله الزامات کنونی در سطح مدیریتی استان هستیم.

مرادنیا در اولین سفر خود به شهرستان مریوان، افزود: شاهد وضعیت نامطلوب مرز بین المللی باشماق بودیم که باید عنوان کرد این وضعیت اصلا رضایت بخش نبوده و قابل قبول هم نیست.

وی ادامه داد: ترکیه کشور همسایه ما بیشترین سود را از مرز با اقلیم کردستان عراق داشته و بهترین  درآمدزایی برای شرکت های موجود در کشورش را از راه صادرات و واردات کالاهای خود به اقلیم بدست آورده است و این در حالی است که ما کمترین سهم را از مبادلات مرزی به اقلیم داشته ایم.

استاندار جدید کردستان با انتقاد از ناهماهنگی های موجود در بین مسئولان و مدیران استان کردستان اظهار داشت: می بایستی مسئولان استانی و شهرستانی برای افزایش میزان سهم ایران اسلامی از مبادلات مرزی اقدامات لازمه را انجام دهند.

بهمن مرادنیا ادامه داد: ضعف در مدیریت مدیران استان کردستان باعث بسیاری از ناکارامدی های موجود است و باید عنوان کرد که می توان با تغییر رویکرد و نگاه های امروزی راه رسیدن به توسعه همه جانبه استان را بیش از گذشته فراهم نمائیم.

وی با اشاره به احداث جاده مواصلاتی جدیدی مریوان به سنندج اظهار کرد : خوشبختانه احداث این جاده مواصلاتی به شیوه خوبی پیشرفت داشته است و امید است که بتوانیم در نیمه اول سال 98 آن را افتتاح و به بهره برداری برسانیم.

استاندار استان کردستان بیان کرد : ما باید همواره صادق باشیم و به مردم آنچه را بگوئیم که واقعیت داشته و بتوانیم هم مردم و هم خداوند متعال را از خود راضی کنیم.

بهمن مرادنیا بیان کرد : در بخش خصوصی نیز باید بیش از گذشته فعال باشیم چراکه آنها می توانند روند توسعه استان را بیش از پیش فراهم نمایند.

مرادنیا در پایان سخنان خود انتقادهای سازنده خبرنگاران و رسانه ها را باعث بهتر شدن روند توسعه استان عنوان کرده و اظهار کرد : در چهارچوب قانون و با در نظر گرفتن میزان توانائی های موجود به رسانه و نشریات های محلی کمک های لازمه را انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

وله ژیرسه شنبه 16 آبان 1396 | 20:03

4
0

باسلام ایول واقعا مدیرکل شرکت نفت Dletکن لطفا زوووود منتظریم .....

1
2
فکر نکنم حقیقت داشته باشه . شنبه 20 آبان 1396 | 13:48

جناب استاندار ظاهرا قراره فرماندار سروآباد رو به اداره کل ببرن و اونجا بکار گیری کنن . امیدوارم این خبر حقیقت نداشته باشه چون فک نکنم بتونه موفق باشن . شهرستان کوچکی مثل سروآبد رو نتونستن مدیریت کنن حالا میخوان در سطح کلان و بالا و استان به اصطلاح (خدمت) کنن .
خدایا کجایی دقیقا کجایی ؟ بیا ببین حال و روز مردم فلک زده و بیچاره سروآباد و کردستان رو .
خدایا کجایی ؟ دقیقا کجایی ؟

پاسـخ

لقمان باشماقسه شنبه 16 آبان 1396 | 20:12

7
0

واقعا دیگه پایانه باشماق شورش رو دراورده

پاسـخ

عامری فرسه شنبه 16 آبان 1396 | 20:13

3
0

با سلام وعرض ادب خدمت جناب اقای مرادنیا استاندار محترم کردستان .از اینکه از دریاچه زیبای زریبار دیدن فرمودی جای امیدواری هست که محیط زیست برای حضرتعالی از اولویتهای اول است. جناب اقای استاندار زریوار به همت تعصب وحساسیت کارشناسان وتشکلهای مردم نهاد منطقه نسبت به .دیگر تالاب های کشور از وضعیت بسیار بهتری برخوردار است.البته کمک مدیرانی که زحمت زیادی برای ساماندهی فاضلاب ها ی مناطق مسکونی تالاب کشیدن را نمیشه نادیده گرفت که البته هنوز کامل وبه اتمام نرسیده .جناب اقای استاندار افزایش نیزار به سمت بیرون دریاچه حاصل ورود فاضلاب ،فضولات دامی وباقی مانده سم وکود ناشی از فعالیتهای کشاورزی در حوضه بلافصل دریاچه است اگر اینها حذف شود رشد اضافی نیزار متوقف می شود. در حال حاضر نیزار موجود نه تنها مضر نیست بلکه در تصفیه این الودگی ها نقش اساسی ومفیدی دارد.درحد کنونی نیزار لازم است باید با حذف عوامل ذکر شده از افزایش ببشتر ان جلوگیری کنیم .مضافا اینکه با مبارزه بیولوژیک از طریق ماهی امور. براحتی میزان ان کنترل ومتعادل می شود .نیاز به روشهای مکانیکی نیست که به هزار دلیل به ضرر دریچه است.از دیگر تهدیدات تغیر کاربری اراضی تالاب به ویلا وخانه باغ وحتی استقرار صنعت که هیچ سنخیتی با کاربری توریسم واکوتوریسم دریاچه است ندارد.میشه مفصل در مورد دریاچه برسی کارشناسی انجام داد که اینجا جاش نیست

پاسـخ

ارژينسه شنبه 16 آبان 1396 | 20:14

7
1

به حق اين خداي نديده خدا روي تمام مسولان ومديران مرز باشماقو سياه كنه انشاالله اقايان (ب .ا)و(ر.م)پول گارگران بدبخت اتش جهنم بشه از گلوتون بره پايين

پاسـخ

عامری فرسه شنبه 16 آبان 1396 | 20:24

4
0

البته نزول بارشهای عالی در وضعیت حال وروز مناسب زریوار بی تاثیر نبوده .
البته اینکه هرکسی از ظن خود شد یار من در میان برخی ازمدیران وکارشناشان و برخی کج فکری ها اگر ادامه یابد زریوار هم به سرنوشت دیگر تالاب های کشور دچار خواهد شد

پاسـخ

جان جانانسه شنبه 16 آبان 1396 | 22:29

6
1

درود بر زریبار خبر همیشه فعال عزیز ..درود بر استاندار جدید امیدوارم فقط حرف نباشه و عمل هاشون رو هم ببینیم .این هیئتی که بهاتون بودند جناب استاندار بیش از پنجاه درصدشون ضعیف و خیلی ناکار امد بودن .علی الخصوص سازمان راهداری و پایانه تون .از جمله گمرک تون .منافع شخصی خویش را به منفعت ملی ترجیح میدن .بتازید براین کدخدا ها *********..درود برانسانهای خدمت گذار به این ملت شریف کوردستان .

0
0
پایانه ای یکشنبه 21 آبان 1396 | 11:04

مخصوصا پایانه

پاسـخ

تاباسه شنبه 16 آبان 1396 | 23:53

4
0

در اینکه عملکرد مدیران دولتی در کردستان و ادارات بسیار ضعیف و غیر قابل قبول بوده شکی وجود نداشته و مردم کردستان همیشه نارضایتی خود را اعلام نموده اند ؛ امید است استاندار جدید کردستان اقدامات قاطعی را در این خصوص انجام دهند تا عده ای بدانند فارغ از وابستگی جناحی قانون در مورد آنها هم اجرا میشود و بفهمند صاحبان اصلی کشور محرومان و پابرهنگان هستند نه عده ای که با قبضه کردن پست و قدرت خود را صاحب اختیار مردم بدانند

پاسـخ

فيلسه شنبه 16 آبان 1396 | 23:55

7
0

با سلام خدمت استاندار جديد. آقاي استاندار بايد اعتراف كنم امروز براي اولين بار مسئولي از اين شهر بازديد كردند و بارقه اي از اميد در دل و جان مردم اين شهر، شكل گرفت. در گفتار شما صداقت و همدلي احساس شد. اينجانب به سخنان شما اميدوار هستم. انشالله كه با بكارگيري مديران لايق و شايسته در مسير تان موفق باشيد و در اينده شاهد وعده هاي شما در مورد اين شهر و درياچه زريبار باشيم.

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی