سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
شنبه 29 مهر 1396 / 12:40|کد خبر : 5302|گروه : اجتماعی

واکسيناسيون رایگان 5 هزار راس دام سنگین عليه تب برفکی در مریوان/ آغاز طرح واکسیناسیون طیور علیه نیوکاسل

رئیس دامپزشکی مریوان با اشاره به اتمام فاز ٢ واكسيناسيون عليه بيمارى تب برفكى در شهرستان مريوان،گفت: واكسيناسيون٥٠٠٠رأس  دام سنگين  به صورت رايگان انجام شد.

رئیس دامپزشکی مریوان با اشاره به اتمام فاز ٢ واكسيناسيون عليه بيمارى تب برفكى در شهرستان مريوان،گفت: واكسيناسيون٥٠٠٠رأس دام سنگين به صورت رايگان انجام شد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، دکتر سیوان نعیمی سرپرست دامپزشکی مریوان، گفت: فاز ٢ واكسيناسيون عليه بيمارى تب برفكى در شهرستان مريوان به اتمام رسید. وی افزود: بيمارى تب برفكى از بيماريهاى استراتيژيك دامى بوده و در صورت شيوع خسارات مالى زيادى به بخش دامپرورى وارد مى سازد. اين بيمارى بومى كشور است و ساليانه عليه سويه هاى مختلف ويروس عامل اين بيمارى در كشور واكسيناسيون انجام مى شود. امسال با استفاده از واكسن وارداتى با استفاده از توان بخش دولتى واكسيناسيون به صورت رايگان به حجم ٥٠٠٠رأس  دام سنگين انجام شد.

دکتر نعیمی ادامه داد: در راستاى اهتمام به اقدام اقتصاد مقاومتى مرحله دوم عمليات واكسيناسيون عليه بيمارى نيوكاسل در جمعيت طيور روستايي با واكسن مقاوم به حرارت اين بيمارى در شهرستان همزمان با ساير شهرستانهاى استان آغاز شده است. بيمارى نيوكاسل يكى از تهديدات جدى براى صنعت مرغدارى و عامل اصلى تلفات در طيور روستايي بوده كه هدف از اين عمليات نيز كمك به اقتصاد خانوار و كنترل اين بيمارى مى باشد.

لازم به ذكر است كه اين عمليات نيز با تكيه بر توان بخش دولتى و رايگان انجام مى شود.

بیماری نیوکاسل یک بیماری واگیردار در بین دام ها است که سبب ایجاد تلفات در بین مرغ  بومی و غیر بومی صنعتی می شود اما این بیماری در روزهای اول با مراقبت های دامپزشکی و  تزریق واکسن مهار و کنترل شد.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

سرشیویشنبه 29 مهر 1396 | 14:59

0
0

ما از دکتر نعیمی و همکارانشان بخاطر همکاری و همراهی خوب نهایت تقدیر و تشکر داریم.

پاسـخ

اسلامدشتشنبه 29 مهر 1396 | 22:02

0
0

زحمات کارکنان اداره دامپزشکی مریوان را ارج می نهیم

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی