سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
فاجعه ای تلخ و تکان دهنده؛
چهارشنبه 26 مهر 1396 / 21:18|کد خبر : 5295|گروه : اجتماعی

رها شدن یک نوزاد یک روزه در قروه میان زباله ها/آخرین وضعیت نوزاد یک روزه رها شده در قروه

خبر رها شدن نوزادی یک روزه در سطل زباله ای در شهر قروه نشان می دهد که فجایع تلخ در جامعه نه تنها کاهش پیدا نکرده که در حال افزایش هم می باشد.

خبر رها شدن نوزادی یک روزه در سطل زباله ای در شهر قروه نشان می دهد که فجایع تلخ در جامعه نه تنها کاهش پیدا نکرده که در حال افزایش هم می باشد.

به گزارش زریوار خبر به نقل از کردپرس، خبر تلخ و تکان دهنده بود. امروز چهارشنبه در فضای مجازی تصویری از نوزادی دیده شد که پی نوشت آن حاکی از رها شدنش در سطل زباله ای در شهر قروه داشت.

نوزادی یک روزه که گویا دختر هم بوده است با بند ناف و پیچیده در حوله ای در یکی سطل های زباله حوالی خیابان شهید مطهری قروه توسط عده ای پیدا شده و سریعاً در تماس با ارگان های مرتبط تحت نظارت به بیمارستان شهید بهشتی منتقل می شود.

آن طور که منابع مطلع می گوید این نوزاد دچار عفونت شدید شده و فوراً تحت درمان به صورت ویژه قرار می گیرد.

بنابر اطلاعات به دست آمده دادستانی قروه در حال پیگیری های لازم برای یافتن والدین نوزاد و علت رها شدن او و جریانات دیگر می باشد.   

شنیده ها حاکی از آن است که عوامل شهرداری قروه این نوزاد را پیدا کرده اند و این در حالی است که مسئولان مرتبط در شهرداری از این موضوع اظهار بی اطلاعی کرده و چنین چیزی را انکار می کنند.

از طرف دیگر عوامل شبکه بهداشت و بیمارستان قروه هم بنا به دستور دادستانی از دادن اطلاعات در این زمینه خودداری کرده اند.

با این وجود اگر از دیدگاه روانشناسی و علمی به این فاجعه تلخ و دردناک که امروز تمامی شهروندان قروه ای را ناراحت کرده، بپردازیم متوجه خواهیم شد که هرچه روی یک معضلی را بپوشانیم تکرار آن در آینده بیشتر و بدتر خواهد بود.

تمامی این محافظه کاریها در حالی است که تمامی کشورهای پیشرفته به محض رخ دادن چنین اتفاقات ناگواری طی بیانیه ای به رسانه های معتبر ضمن اعلام تمامی جزییات ماجرا خواستار توجه بیشتر مردم برای جلوگیری از تکرار چنین فجایع تلخی در جامعه می شوند.

حال باید منتظر ماند و دید عوامل قضایی و درمانی شهرستان قروه برای این نوزاد یک روزه رها شده که در عرض همین چند ساعت هزاران هزار شایعه از جمله اینکه «چون دختر بوده رها شده، شاید نامشروع بوده، شاید هزینه نگهداری اش را نداشته اند و از این قبیل شایعات و احتمالات ذهنی» را به دنبال خود داشته، چه خواهند کرد؟!
 

به گزارش زریوار خبر، بعد از گذشت چند روز بنا به اخبار منتشر شده نوزاد یک روزه پیدا شده در قروه که بر اثر عفونت شدید تحت درمان قرار گرفته بود پس از بهبودی با حکم مراجع قضایی به شیرخوارگاه بهزیستی کردستان انتقال داده شد.

شامگاه سه شنبه نوزاد یک روزه ای با جنسیت دختر در میان سطل زباله ای در شهر قروه پیدا شد. پس از پیدا کردن این نوزاد و انتقال او به بیمارستان مشخص شد که او دچار عفونت شدید شده و تحت درمان قرار گرفت.هرچند به محض منتشر شدن خبر پیدا شدن این نوزاد در فضای مجازی به سرعت سیستم شایعه پراکنی قدرت گرفت اما بررسی های لازم دادستانی در حال اجراست و احتمال اینکه این نوزاد حتی اهل قروه هم نباشد داده می شود.

نکته جالب توجه این اتفاق ناگوار در این است که تصویر منتشر شده از نوزاد نه در سطل زباله بلکه در بیمارستان می باشد که گرفته شده است و می توان با نگاه به تصویر، حال نزار این نوزاد یک روزه را به خوبی فهمید، همچنان مسئولان متولی تأثیر فضای مجازی و شبکه های اجتماعی را نادیده گرفته و به محافظه کاری خود ادامه می دهند.

در هر صورت با پیگریهای خبرنگار کردپرس بنابر اطلاعات به دست آمده طی حکم دادستانی مراتب انتقال نوزاد به مراکز شبانه روزی بهزیستی کردستان داده شد که پس از بررسی های لازم مراحل فرزند خواندگی توسط خانواده های متقاضی انجام خواهد شد.


انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

سحرچهارشنبه 26 مهر 1396 | 22:43

10
0

ایی چه سخته چه سرنوشته کی بیت ام مناله

پاسـخ

س ص ح پ قپنجشنبه 27 مهر 1396 | 01:02

6
0

((( حال باید منتظر ماند و دید عوامل قضایی و درمانی شهرستان قروه برای این نوزاد یک روزه رها شده که در عرض همین چند ساعت هزاران هزار شایعه از جمله اینکه «چون دختر بوده رها شده، شاید نامشروع بوده، شاید هزینه نگهداری اش را نداشته اند و از این قبیل شایعات و احتمالات ذهنی» را به دنبال خود داشته، چه خواهند کرد؟! ))) شما خیلی روی قضیه شانتاژ داده اید . دریک شهر بزرگ این اتفاق ناپسند ممکن است . در کشورهای پیشرفته هزار بار این اتفاق می افتد . خیلی هم روی آن حساب باز نمی کنند . برایشان عادی است . امّا این عمل زشت بقول شما هر شایعه یا قضاوتی درمورد آن بشود . برای ما مسلمانها بیش از حد گناه وزشت است هیچگاه کسی آن را نمی پسندد . ونباید روی دهد .

پاسـخ

اکر تنها ترین تنها شوم بازم خدا هستپنجشنبه 27 مهر 1396 | 20:17

6
2

سلام من خیلی واقعان ناراحت شدم اشک توچشمام جمع شد ای کاش الان نزدیک بودم تا به فرزندی قبولش کنم بااین که یک ماهه عروسی کردم ولی بازم این کار رو میکردم

پاسـخ

مرادیکشنبه 30 مهر 1396 | 09:24

1
0

خدایا هیچ کس بەحکمت کارهایت پی نخواهدبرد چ حکمتی است الان بیش از سە میلیون زوج ایرانی جهت بچەدار شدن هزینەهای کلانی متحمل میشن و بهشون بچەنمیدی اما چە ادمهایم پیدا میشن کە بە بخشش الهی ناسپاسند ، این بچە حتی اگە نامشروعم باشە حق زندگیو دارە من یکی از اونهایم کە پانزده سالە ازدواج کردم و خدا بچە بهم ندادە و حالامن و امثال من فقط به خاطر فردای والدین این بچه و سرنوشت بچه های حلبچه تن به سرپرستی این بچه نمیدیم، پس خدایا اگه حکمتت اینه که ماهم والدین بی توجهی باشیم همین وضعیت بهتر از سرنوشت اینهاست و طبق آیات ۵۰ و ۴۹ سوره مبارکه شوری ، الهی نظرت برنگردد

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی