سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
نحوی مقدم به زریوار خبر:
دوشنبه 17 مهر 1396 / 13:55|کد خبر : 5272|گروه : فرهنگی

«خطر» در کمین دانش‌آموزان مریوانی؛ مصرف مواد مخدر گل، مشروبات الکلی و قرص ترامادول در مدارس مریوان

عضو انجمن مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر ژیانه وه مریوان، گفت:بیشترین نوع اعتیاد در میان دانش آموزان و نوجوانان مریوانی مصرف سیگار، قلیان، قرص ترامادول و گاهی مصرف مواد مخدر گل و بعضا مشروبات الکلی است.

عضو انجمن مبارزه و پیشگیری از مواد مخدر ژیانه وه مریوان، گفت:بیشترین نوع اعتیاد در میان دانش آموزان و نوجوانان مریوانی مصرف سیگار، قلیان، قرص ترامادول و گاهی مصرف مواد مخدر گل و بعضا مشروبات الکلی است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، طالب نحوی مقدم عضو هیئت مدیره انجمن ژیانه وه مریوان با اشاره به آمار دانش آموزان معتاد در مدارس شهرستان مریوان،گفت: متاسفانه نمی توانم آماری در این خصوص را رسانه ای کنم اما بیشترین نوع اعتیاد در میان دانش آموزان و نوجوانان مصرف سیگار، قلیان، قرص ترامادول و گاهی مصرف مواد مخدر گل و بعضا مشروبات الکلی است.

وی افزود: شهرستان مریوان به نسبت شهرهای دیگر استان وضعیت مطلوب تری دارد اما با توجه به ویژگی های خاص مذهبی و قومی و آموزش انجمن ها و فعالیت های مستمر که تا حدودی موثر بوده است اما وضعیت مریوان و مدارس آن رضایت بخش و دلخواه نیست.

نحوی مقدم همچنین با اشاره به گسترش و فراگیر شدن مصرف مواد مخدر و با توجه به صنعتی شدن مواد مخدر و دسترسی آسان افراد زیادی بخصوص نوجوانان را در معرض خطر جدی قرار داده است.

عضو انجمن ژیانه وه از رسانه های خواست فعالیت های انجمن ژیانه وه که به صورت مستمر در مدارس و با اولیا ها و مربیان و برگزاری کلاس های آموزشی پوشش خبری دهند تا جامعه و خانواده را از خطرات اصلی مواد مخدر که دشمن اصلی جامعه بشریت است آگاه کنیم.

آموزش و پرورش مریوان به عنوان متولی نظارت به نحوه تعلیم و تربیت و فراهم کردن فضای مناسب برای دانش آموزان زمینه رشد علمی واخلاقی آیندگان جامعه پیش قدم باشد و از دیدگاه و نظرات معلمان و در اختیار گذاشتن بودجه کافی به مدارس زمینه های انحراف دانش آموزان در مدارس را با برگزاری کلاس های ورزشی، علمی و تفریحی خنثی کند.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

شهرونددوشنبه 17 مهر 1396 | 15:13

12
6

متأسفانه بعضی از معلمان محترم جز حقوق و پاداش به مسائل تربیتی و آموزشی کاری به خطرات و تهدیداتی که دانش آموزان را تهدید می کند ندارند، آموزش پرورش مریوان در قبال اعتیاد دانش آموزان مسئولیت سنگینی دارد که امید است در اولویت کاری قرار داده شود.

پاسـخ

شهرونددوشنبه 17 مهر 1396 | 15:31

6
1

ضمن تشکر از گزارش خوبتان لطفا بیشتر در مورد شناخت خطرات قرصهای مخدر مداول در مریوان مانند ترامادول که متاسفانه به دلیل عدم شناخت این نوع مخدر خیلی از شهروندان به دام اعتیاد می افتند لازمست مردم بدانند که اعتیاد آن بیشتر از مواد مخدر سنتی چون تریاک است و افرادی که به دام این نوع قرسها می افتند بیشتر از معتادین به موادی چون تریاک بیمار و وابسته می شوند لطفا مرتب به خانواده ها هشدار دهید تا به هوش باشند

پاسـخ

فایقدوشنبه 17 مهر 1396 | 18:45

10
0

وضعیت مدارس مریوان افتضاحه. رئیس اموزش و پرورش باید نظارت کنه ولی همش دنبال کارهای سیاسی و لابیگری سیاسی است. آقای حسینی حیف بود بخدا

پاسـخ

رامیار احمدیدوشنبه 17 مهر 1396 | 19:08

5
0

با سلام بنده به عنوان یک دانش اموز میگویم هیچ وقت پیشگیری نمیکنیم وقتی هم درمان راشروع می کنیم که دقایق اخر است چون خود مان را با کارهای لغو مشغول میکنیم

پاسـخ

اصل مریوانیدوشنبه 17 مهر 1396 | 19:13

7
2

با سلام بنده سال قبل این مسئلە را با جناب اقای عرفانی مطرح کردم ولی هیچ عملی انجام نشده است خواهشا کاری کنید چون اگر دیر بجنبیم ان وقت است که دیگر کار از کار گذشته

پاسـخ

کاروپنجشنبه 20 مهر 1396 | 08:34

4
1

امروزه هیچ معلمی جرات حتی نصیحت کردن درست و نشان دادن راه و چاه به دانش اموز را ندارد چون مورد مواخذه بعضی از والدین و یا حتی شکایت قضایی قرار میگیرند از طرفی دیگر نبود انگیزه در معلمین و مربیان اموزشی و دغدغه فکری انها به وضعیت معیشتی و رفاهی خودشان و ترس از دست دادن کار و ناکافی بودن حقوق و دستمزد و عدم پشتیبانی قانون از عملکرد انها و بی توچهی مسولین رده بالای وزارتخانه ی به این موضوعات مهم .چنان معلمین را در لاک خود فروبرده که فکری جز خود اینده خود در سر ندارد .پس بهتر است قبل از دخالت معلمین این والدین باشند که در شکل گیری شخصیت بچه هایشان نقش اساسی و اولی داشته باشند.

پاسـخ

کریمپنجشنبه 20 مهر 1396 | 08:40

13
0

والدین محترمی که وضعیت مالیت خوبه و در رفاه زندگی میکنی با تو هستم تویی که ماشین 100 میلیون تومانی دست پسر بچه 14 ساله میدی و با رفقایش در کوچه های بهاران و دارسیران 2 و موسک 2 ویراژ میدن و شبها خواب مردم را با لایی کشیدنهاشون به کابوس تبدیل میکنند .یقیین داشته باش که اگر هزارتا معلم هم نصیحت این اقا زاده اشرافی را بکنند بازهم معتاد یا قاتل یا به حریم ناموسی مردم تجاوز خواهد کرد.پس اول از خودت شروع کن بعد به سراغ معلمش برو.

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی