سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
یکشنبه 16 مهر 1396 / 20:45|کد خبر : 5270|گروه : اجتماعی

تشکیل اتاق فکر برای حل مشکلات کمیته امداد/ 5 درصد کل جمعیت مریوان تحت پوشش کمیته امداد هستند

جلسه اتاق فکر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مریوان با هدف بررسی مشکلات این نهاد با حضور مسئولین، انجمن ها و معتمدین بازار مریوان برگزار شد.

جلسه اتاق فکر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مریوان با هدف بررسی مشکلات این نهاد با حضور مسئولین، انجمن ها و معتمدین بازار مریوان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، بعدازظهر روز یکشنبه جلسه اتاق فکر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان مریوان با هدف بررسی مشکلات کمیته امداد سرمایه گذاران، اعضای شورای شهر، انجمن ها، اساتید و معتمدین دانشگاه و بازار برگزار شد.

در این جلسه در خصوص بهبود عملکرد کمیته امداد در انجام فعالیت هاو تقویت علمی، اختصاص بودجه بیشتر برای حل مشکلات بخش سرشیو به عنوان محروم ترین بخش شهرستان، ایجاد اشتغال به مددجویان کمیته امداد و... بحث و تبادل نظر شد.

اتاق فکر کمیته امداد برای اولین بار با هدف بررسی معضلات این نهاد و رفع مشکلات و محرومیت زدایی با همت رئیس کمیته امداد ایجاد شد.

مسعود شهبازی در این جلسه با اشاره به اینکه بیش از ۵ هزار نفر مستقیم معیشت بگیر این نهاد هستند، گفت: مستمری بگیران تحت پوشش کمیته امداد از یک نفر تا پنج نفر بغیر از یارانه مستمری می گیرند که مستمری بگیر یک نفره ۱۴۰ هزار تومان و مستمری بگیر پنج نفره ۵۵۰ هزار تومان از کمیته امداد دریافت می کنند.

مدیر کمیته امداد مریوان با ارائه آمار اجمالی از آخرین وضعیت کمیته امداد، افزود: ۵ درصد جمعیت کمیته امداد تحت پوشش کمیته امداد مریوان هستند و این موضوع می تواند حضور همه مسئولین وخیرین را در کمیته امداد مریوان جهت خدمت به مردم ضرورتی کند.

در این جلسه موضوعات مختلف از جمله فرهنگ سازی و کاهش فقر فرهنگی در جامعه، ارتباط مستمر با نخبگان، صاحبان اندیشه و علماها و ماموستایان آیینی، ارتباط با خیرین و بازاریان و ایجاد ارتباط حسنه با آنها، شفاف سازی هزینه کرد کمیته امداد برای مردم و ... مطرح شد.

مسعود شهبازی با تأیید نظرات با بیان اینکه کمیته امداد متاسفانه در گذشته آنچنان نتوانسته است با مردم، خیرین و ماموستایان ارتباط حسنه داشته باشد منجر به برخی سوئ تفاهم ها نسبت به این نهاد مردمی شده است. وی تدکید کرد: هیچ پول جمع آوری شده مردم از جمله پول زکات حتی یک ریال آن در جای بغیر از مریوان هزینه نمی شود. وی تصریح کرد: کمیته امداد برای شفاف سازی بیشتری برای مردم زکات جمع آوری شده از طریق معتمدین شهر و روستا در بین نیازمندان توزیع شود. 

وی از همه صاحب نظران خواست ایده و نظرات خود را برای حل مشکلات کمیته امداد و ایجاد اعتماد سازی مطرح کنند. 

در پایان این جلسه مقرر گردید در جلسه بعدی اتاق فکر کمیته امداد که هر ماه در این نهاد برگزار می شود به موضوع فقر فرهنگی جامعه و راه های برون رفت از این معضل اجتماعی بحث و تبادل نظر شود.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

همشهری 121یکشنبه 16 مهر 1396 | 22:12

5
4

سلام ، متاسفانه افرادی ثروتمند تحت پوشش کمیته امداد هستند و افراد واقعی خیلی کم ...

7
0
مسعود شهبازی دوشنبه 17 مهر 1396 | 16:46

سرور عزیز وارجمندم ازابراز مسولیت جنابعالی سپاسگزارم ولی جنابعالی مدیون هستی که اگرافراد واجد شرایط ونیازمندی رامیشناسید که ازمزایای کمیته امد ویا سایر ارگانهای دولتی استفاده نمی نماید ومعرفی نمی کنید.وهمچنین مدیون هستی که اگر افراد غیرمستحقی رامی سناسید که از مزایا استفاد می کند ومعرفی نمی کنید.پس ازآن اگر اقدام نشد اطلاع رسانی فرمایید. باتشکر شهبازی

پاسـخ

امام جماعتیکشنبه 16 مهر 1396 | 23:08

7
1

اي بژي جناب شهبازي بخوا تا من نهاتمه خدمتت نمزاني چنيك انسان شريفي وليم اگر جنابو نبوايت ايسه مزگوت ايمه دروس نه ابو خواي گوره اجرت بداتو

پاسـخ

جامعه شناسیکشنبه 16 مهر 1396 | 23:49

5
1

دستهای که خدمت میکنند مقدس تر از زبانهایست که عبادت میکنند. درود بر وجودت جناب شهبازی امیدوارم این چند سال آخر خدمتت را بعنوان مدیر کل کمیته امداد ببینیمت.

پاسـخ

رضائیسه شنبه 18 مهر 1396 | 11:24

3
0

جناب آقای شهبازی از مدیران دلسوز وبالیاقت مریوان هستند.

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی