سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
دوشنبه 27 شهریور 1396 / 18:30|کد خبر : 5193|گروه : فرهنگی

اعتراض دختر مریوانی به اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری/ ناکامی رتبه سه رقمی در رسیدن به دانشگاه فرهنگیان

دختر مریوانی که پس از قبول نشدن دردانشگاهیان فرهنگیان اعتصاب غذا کرده بود در بیمارستان بستری شد

دختر مریوانی که پس از قبول نشدن دردانشگاهیان فرهنگیان اعتصاب غذا کرده بود در بیمارستان بستری شد

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، گلاویژ ارژنگی فرزند فاتح دانش آموز مریوانی در کنکور سراسری سالجاری رتبە ۳۴۵ کنکور و نفر اول رشتە انسانی دختران شهرستان مریوان بدون احتساب امتیاز خاصی کسب کرد.

فاتح ارژنگی پدر گلاویژ در گفتگو با خبرنگار زریوار خبر، با بیان اینکه دختر وی از دانش آموزان ممتاز مدرسه نمونه دولتی شایستگان مریوان بود و در کنکور امسال رتبه سه رقمی کسب کرد، گفت: دخترم خیلی دوست داشت در دانشگاه فرهنگیان ادامه تحصیل دهد. وی ادامه داد: در مرحلە اول انتخاب رشتە در دانشگاه فرهنگیان بنت الهدی سنندج پذیرفتە شد و مراحل گزینش را نیز با نمرە کامل قبول شد. اما در زمان اعلام نتایج که اواخر هفته گذشته اعلام شد به جای اولویت اول که دانشگاه فرهنگیان بود اولویت 29 -رشته حسابداری- پذیرفته شده بود.

پدر این دانش آموز افزود: اعتراض و ناراحتی دختر بنده به این دلیل است که چرا باید فردی که رتبه خیلی بیشتر از وی را کسب کرده است در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شود اما وی با رتبه سه رقمی در این دانشگاه پذیرفته نشود.

اتاق گلاویژ ارژنگی
اعتراض دختر مریوانی به اعلام نتایج کنکور سراسری/ ناکامی رتبه سه رقمی در رسیدن به دانشگاه فرهنگیان


وی با بیان اینکه نسبت به این موضوع به سازمان سنجش اعتراض کرده است، گفت: روز سه شنبه 28 شهریورماه زمان اعلام نتیجه نهایی به ماست.

گلاویژ ارژنگی بدلیل ناراحتی از این موضوع گوشه گیر و اعتصاب غذا روز دوشنبه بدلیل بدحالی به بیمارستان فجر مریوان منتقل شد که بعد از گذشت چند ساعت از بیمارستان مرخص شد.

فاتح ارژنگی به خبرنگا ما، گفت: حال گلاویژ خوب است و هم اکنون در منزل استراحت می کندو منتظر پاسخ سازمان سنجش است.

گفتنی است کانال تلگرامی فرهنگیان روز گذشته در پستی خبر این دختر مریوانی را با این تیتر #فریاد_دختری_روستایی منتشر کرد که با جوابیه آموزش و پرورش استان کردستان همراه بود متن جوابیه به این کانال بدین شرح است:
 

 جوابیه اداره روابط عمومی آموزش و پرورش استان کردستان در خصوص دختر مطلبی با عنوان #فریاد_دختری_روستایی

مدیریت محترم کانال #اخبار_فرهنگیان

با سلام

در پاسخ به مطلب مندرج در آن کانال در روز یکشنبه مورخ ۲۶ شهریور ۹۶ با عنوان #فریاد_دختری_روستایی از شهرستان مریوان و اعتراض ایشان در خصوص نتایج کنکور متن جوابیه ذیل جهت تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی ارسال می گردد : 
 آزمون کنکور سراسری دارای فرآیند مشخصی می باشد که هر ساله از طریق سازمان سنجش برگزار و نتایج آن نیز بعد از طی مراحلی اعلام می شود . 
روال جذب و پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان نیز به این صورت می باشد که بعد از اعلام اسامی دو برابر ظرفیت ، داوطلبان واجد شرایط و معرفی شده، در مصاحبه تخصصی شرکت نموده و در نهایت با محاسبه مجموع امتیازات شامل نمره علمی ، نتایج مصاحبه تخصصی و بر اساس تعیین رشته و اولویت های انتخابی افراد واجد شرایط پذیرفته و توسط سازمان سنجش آموزش کشور معرفی می شوند. 
ضمنا افرادی که به نتایج آزمون کنکور سراسری اعتراض دارند بر اساس اعلام سازمان سنجش می توانند از طریق قانونی و در مهلت مقرر با مراجعه به سایت سازمان و تکمیل فرم، مراتب اعتراض خود را اعلام نمایند . لذا درج چنین مطالب و نشر آن وجاهت قانونی نداشته و موجب تشویش اذهان خواهد شد و بهترین راه پیگیری طی مراحل قانونی است .
گفتنی است بعد از اعلام نتایج کنکور به فاصله چند روز ، کارنامه افراد از طریق سازمان سنجش آموزش کشور صادر و در آن جزییات ، ریز نمرات و علل عدم قبولی داوطلبان با کدهای خاص ، مشخص و به صورت شفاف به داوطلبان اعلام و سپس داوطلبان می توانند بر اساس کد های اعلام شده نسبت به درخواست تجدید نظر از مراجع قانونی اقدام نمایند .

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کردستان

رونوشت : مرکز محترم اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت متبوع جهت استحضار

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

آسودوشنبه 27 شهریور 1396 | 18:51

13
15

عزیزم به جای ناراحتی به خدا توکل کن شاید واقعا همین حسابداری موفق باشی خودت نمیدونی

17
5
سوران سه شنبه 28 شهریور 1396 | 13:27

چه ربطی داره؟؟!!! مردم خودشون باید حقشونو بگیرن و دنبال حق برن،با توکل و دعا و... که هیچی درست نمیشه!نص صریح قرآنه:خدا سرنوشت هیچ قومی را تغیر نمیدهد مگر آنکه خود بخواهند تغیر دهند

پاسـخ

دیلاندوشنبه 27 شهریور 1396 | 19:04

7
4

واقعا جای تاسف دارد
در دفترچه کنکور کاردانی سال 96 رشته های فنی حرفه ای اشاره براین شده کسانیکه مغایرت معدل دارند در خصوص پذیریش بدون آزمون و سوابق تحصیلی،در صورت مغایرت معدل حذف خواهند شد درحالیکه تعداد زیادی از دانش آموزان معدل بالاتر از معدل حقیقی درج کردند و برام سواله آیا بندیکه در دفترچه سازمان سنجش اشاره شدرو واقعا رعایت می کنند؟

پاسـخ

یادگاردوشنبه 27 شهریور 1396 | 19:48

18
8

تو این دیار باید یا سهمیه داشته باشی یا....
واقعا متاسفم برای این سیستم اموزشی. مطمئنم که الان یه نفر سهمیه دار با وضع کنکوری افتضاح جای این خانوم رو گرفته
خانوم ارژنگی کامل شما رو درک میکنم
واقعا متاسفم و امیدوارم موفق باشین

8
23
۲۳ تیر ۵۸ سه شنبه 28 شهریور 1396 | 14:19

جناب وقتی در مورد چیزی آگاهی نداری فضا را مسموم نکن!! در اینکه خانم ارژنگی باید پیگیر قضیه باشند هیچ شکی نیست!! و انشاءالله در همان رشته دلخواه پذیرفته خواهند شد، ولی سهم سهمیه ها جداست و هیچ فردی جای فرد دیگری رو نمیگیره!!! با یک کم صرف وقت و جستجو قانع خواهید شد.( افراد دارای سهمیه میان خود رقابت دارند و باید تراز کسب شده از آخرین نفری که بدن سهمیه پذیرفته شد بیشتر باشد. در ثانی میشه بگید زمانی که تن و جان شیرین پدر و... بستگان افراد به قول خودت سهمیه دار آماج گلوله ها بود تا بقیه با خیال راحت در کنار خانواده هایشان باشند پدر و برادر تو و امثال تو کجا تشریف داشتند!! بدون تعصب میگم؛ این کمترین پاداشی ست که برای ایثار گرانبها ترین چیزها یعنی ( جان) باید به فرزندان و بازماندگانشان داد. باید سر تعظیم فرود آورد برای کسانی که با رفتن خود، ماندن ما را رقم زدند.

6
2
باران شنبه 1 مهر 1396 | 12:43

دوست عزیز در پاسخ شما باید گفت ضمن احترام فراوان برای تمامی شهدا خوبه بدونید شاید کسی با کمک مالی به خانواده های شاهد مشکلی نداره اما مسئله اینجاس همین قضیه سهمیه هاهزاران جوان رو ناامیدو سرخورده کرده فرصت شغلی از بیشتر جونا گرفته شده وهمین قضیه باعث مشکلات بزرگی تو جامعه شده دوست عزیز چرا میگین جای کسی رو اشغال نکردن وقتی ما بارها و بارها تلاش خودمونو بی ثمر میبینیم بنده کارشناس ارشد شیمی و رتبه 1800کنکور امسال.. اما پزشکی قبول نشدم اما همین دوستان با بیستو پنج درصد،درصدای من بهترین دانشگاهها پذیرفته شدن آیا همین شهدای بزرگوار چنین نا عدالتی رو میپذیرن؟آیا ارزش جان افراد مملکت مهمتر از چنین امتیازاتی نیست؟چرا افراد کم لیاقتتر باید در لباس طبابت باشن بخاطر سهمیه گناه من که این همه زحمت کشیدم چیه؟مطمئنم اگر هیچ کدام از شهدای واقعی چنین ظلمی رو نمیپذیرند

3
4
باران شنبه 1 مهر 1396 | 12:56

دوست عزیز شهدا نماد غیرت این مملکت واحترام به روح بزرگشان وظیفه همه ی ماست اما بی شک هیچ کدام از این مردان پرافتخار حاضر نیستن بجای شایسته سالاری علمی سهمیه سالاری باشد چرا که این چنین کشورمان از پیشرفت باز میماند و جوانان به سستی وبی دینی میگرایند و هرگز چنین آینده ای برای هیچ یک از افراد سرزمین ما خوش آیند نیست ...

پاسـخ

زارعیدوشنبه 27 شهریور 1396 | 20:55

3
5

من بم به جیاتی باوکی هه چی زوتر تا تاران ناویسم ، وه لا ناخوشه

پاسـخ

عبید مرادیدوشنبه 27 شهریور 1396 | 21:01

8
3

من هم سال ۹۴ استخدامی آموزش و پرورش رشته الهیات شرکت کردم رتبه اول مریوان را آوردم ولی به دلیل داشتن عینک مانع از مصاحبه استخدامی شدند.
الان من نمیدونم چیکار کنم فقط تنها پناهم خداست و بر او توکل میکنم

8
2
اپتومترسیت سه شنبه 28 شهریور 1396 | 14:22

برو عمل لیزیک کن، تا نمره چشم مبارک از ۷ به زیر یک برسد. خب باید دید نسبتا کاملی داشته باشی؟؟؟ !!!! مگه تدریس کردن کمتر از رانندگی کردن و کسب گواهینامه است؟؟!!!

3
0
عبید مرادی پنجشنبه 30 شهریور 1396 | 11:33

آقای اپتومتریست شما راست میگین. ولی من همین حرف شما رو به اونا گفتم. حتی نامه پزشکی از تهران هم آوردم که چشمهام قابل عمل لیزیکه و عملش سرپایی بود و آخرش هم مجبور شدم عمل کردم واسه استخدامیهای بعدی. ولی مسئولین هیچگونه توجهی به حرف من نکردند.
امسال هم استخدامی اومده گفته اگه چشم با عینک دید کامل داشته باشه هیچگونه مانعی نیست. من سال ۹۴ با عینک دیدم کامل بود.
مثال رانندگی رو هم آوردین خب همه راننده ها با عینک دیدشونو درست میکنن و هیچ مانعی برای رانندگی کردن نیست

پاسـخ

کنکوری مردوددوشنبه 27 شهریور 1396 | 21:48

34
8

با سهمیه قبول شدن آخر و عاقبت نداره
کاش به جای سهمیه سالاری ، شایسته سالاری داشتیم و معیار ورود به دانشگاه سواد علمی بود نه ...!
گلاویژ جان همدردتیم
به یزدان اگر ما خرد داشتیم کجا این سرانجام بد داشتیم؟!

10
21
سمیه سه شنبه 28 شهریور 1396 | 14:23

خوبه خودتم قبول داری مردودی!! کنکوری مردود

پاسـخ

در جوابیه آموزش وپرورشسه شنبه 28 شهریور 1396 | 10:19

7
3

اگر ازطریق قانونی میشد اقدام کرد با گاز اشک اور در سازمان سنجش از معترضین پذیرایی نمیکردند

پاسـخ

سورانسه شنبه 28 شهریور 1396 | 13:29

17
7

وقتی طرف با رتبه 36000پزشکی دانشگاه گیلان قبول میشه چون سهمیه داره دیگه چه انتظاری میشه داشت!!!

پاسـخ

هادیسه شنبه 28 شهریور 1396 | 13:38

5
4

برای من که تجربه اش رو دارم ؛ مشخص و واضحه که داستان چی بوده

خیلی داستان این دختر خانم شبیه منه ...
جالب اینه که نامه ای هم که به من زدن عین نامه این دختر خانم زدن


در آزمون استخدامی دیوان محاسبات 5 سال پیش قبول با رتبه 9 قول شدم اونم از بین 1800 نفر ؛ در حالی که 20 نفر میخواستن

به همین دلایلی که این دختر خانم رو رد کردن من رو هم رد کردن

حدود دوسال دوندگی کردم

پیش نماینده
امام جمعه
رفتم دیوان عدالت شکایت کردم
و ...کلی دوندگی کردم و ول کن قضیه نبودم تا حقم رو بگیرم .

ولی هیچ کاری نتونستم بکنم

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی