سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
با تجلیل از برترین‌ها
چهارشنبه 22 شهریور 1396 / 15:41|کد خبر : 5180|گروه : فرهنگی

دوازدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان با معرفی نفرات و آثار برتر به کار خود پایان داد

دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان با معرفی و تجلیل از برترین‌ها آن، به کار خود پایان داد.

دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان با معرفی و تجلیل از برترین‌ها آن، به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان پس از چهار روز اجرای نمایش‌ها، ظهر امروز با معرفی و تجلیل از برترین‌ها به کار خود پایان داد.

براساس آرای هیات داوران دوازدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان، رتبه سوم کارگردانی به سعید خیرالهی از ایلام برای نمایش «ویروس» رسید، سوران حسینی از مریوان کارگردان نمایش «آخرین مرزهای اشتغال» رتبه دوم را کسب کرد و جایزه رتبه اول کارگردانی به پژمان شاهوری کارگردان نمایش «لیلی و مجنون» از بروجرد اهدا شد.

فاروق حسین‌پور کارگردان نمایش «آیینه زندگی» از مریوان شایسته تقدیر شناخته شد، و آرزو علیپور کارگردان نمایش «گیلدخت» از لاهیجان به جایزه بخش اثر برگزیده جشنواره دست یافت.

در بخش تحقیق و پژوهش نیز ضمن تقدیر از نگار نادری نویسنده نمایش «گیلدخت» از لاهیجان، جایزه این بخش به فاروق حسین‌پور نویسنده نمایش «آیینه زندگی» از مریوان به عنوان اثر برگزیده این بخش اهدا شد.

در بخش نویسندگی، سوران حسینی برای نویسندگی «آخرین مرزهای اشتغال» از مریوان به مقام سوم دست یافت، مختار محمدی از مریوان برای نویسندگی نمایش «تندیس» حائز رتبه دوم شد و جایزه رتبه اول این بخش هم به پژمان شاهوری کارگردان نمایش «لیلی و مجنون» از بروجرد رسید.

در بخش بازگیری مرد، ضمن تقدیر از آرتین امجدی بازگیر نمایش «دیوار» از سنندج، سامان شکیبا، میلاد صادق‌زاده و مهدی جودکی بازیگران نمایش «لیلی و مجنون» از بروجرد و خبات فتحی بازیگر نمایش «آخرین مرزهای اشتغال» از مریوان، مختار محمدی بازیگر نمایش «تندیس» از مریوان مقام سوم این بخش را کسب کرد، جایزه رتبه دوم بازیگری مرد به مصطفی کولیوندی از ایلام برای بازی در نمایش‌های «ویروس» و «درددل روی خط حامل» اهدا شد و حسین ایزدی بازیگر نمایش «لیلی و مجنون» نیز رتبه اول این بخش را به خود اختصاص داد.

فرخنده دریایی بازیگر نمایش «پهلوان ناپهلوان» از خمینی‌شهر، مهتاب زند بازیگر نمایش «لیلی و مجنون» از بروجرد و الله پورجمشید بازیگر نمایش «موسسه کاریابی» از تهران به ترتیب حائز رتبه سوم، دوم و اول بخش بازیگری زن جشنواره دوازدهم تئاتر خیابانی مریوان شدند.

جایزه بخش موسیقی این جشنواره به نوید لاهیجی سازنده موسیقی نمایش «گیلدخت» از لاهیجان اهدا شد ضمن اینکه مجتبی خلیلی و امیر امینی طراحان فضای همین نمایش، جایزه بخش طراحی را دریافت کردند و حسین احمدی از مریوان جایزه بخش طراحی فضای برگزیده جشنواره را از آن خود کرد.

سعید سبحانی از مریوان جایزه بخش طراحی بروشور و پوستر نمایش «تندیس» گرفت و جایزه بخش طراحی لباس هم به کوروش معین‌فرد از بروجرد برای طراحی لباس نمایش «لیلی و مجنون» اهدا شد.

در بخش آیینی، نمایش‌های «آئینه زندگی» به کارگردانی فاروق حسن‌پور از مریوان و «گیلدخت» به کارگردانی آرزو علیپور از لاهیجان به سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر راه یافتند.

نمایش‌های «لیلی و مجنون» به کارگردانی پژمان شاهوردی از بروجرد، «آخرین مرزهای اشتغال» به کارگردانی سوران حسینی از مریوان، «موسسه کاریابی» به کارگردانی الهه پورجمشید از تهران، «ویروس» به کارگردانی سعید خیرالهی از ایلام، «تندیس» به کارگردانی مختار محمدی از مریوان، «بوکس» به کارگردانی محمود فلاحی از مشهد، «درددل روی خط حامل» به کارگردانی مصطفی کولیوندی از ایلام، «فرار از زندان» به کارگردانی فرامرز قلیچ‌خانی از تهران و «داد، درد، دارد» به کارگردانی عبید رستمی از سنندج منتخب هیات داوران برای معرفی به جشنواره تئاتر فجر شدند.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

جلال راوندچهارشنبه 22 شهریور 1396 | 17:38

0
0

ازدستندرکاران این جشنواره صمیمانه کمال تشکررادارم وبه خصوص ازجناب اقای محمد شفیعی فرماندارپرتلاش مریوان تشکرمیکنم چون به راستی ایشان ازته دل پشت وپناه مریوان هستندبه نظرمن مریوان بیشترازاین حقش بود

پاسـخ

شوراچهارشنبه 22 شهریور 1396 | 22:00

0
0

به کاک سوران حسینی عزیز تبریک می گویم.

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی