سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
رئیس شورای شهر:
سه شنبه 24 مرداد 1396 / 22:56|کد خبر : 5095|گروه : اجتماعی

فعالیت فرهنگی شورای دوره چهارم درخشان بود/ در صورت داشتن تخلف های مالی اعضای شورا و شهرداری با مدارک اعلام کنید

رئیس شورای شهر مریوان در کمتر از 6 روز مانده به پایان دوره ی چهارم با ارائه گزارش چهار ساله شورا و شهرداری از عملکرد خود دفاع کرد.

رئیس شورای شهر مریوان در کمتر از 6 روز مانده به پایان دوره ی چهارم با ارائه گزارش چهار ساله شورا و شهرداری از عملکرد خود دفاع کرد.

 به گزارش زریوار خبر به نقل از سایت وابسته به شورای شهر مریوان، خلیل میرزایی وروئی رئیس شورای شهر مریوان تنها شش روز مانده به پایان دوره چهار ساله شورای دوره چهارم شهر مریوان از عملکرد شورای شهر و شهرداری دفاع کرد.

متن کامل اظهارات خلیل میرزایی وروئی رئیس شورای شهر مریوان:

 
هر نوع حرکت ، فعالیت و پویشی همراه با کاستی و نقاط ضعف خواهد بود و این امر از نکات ناگزیر حرکت و پویش است. از همین رو مطمئنا شورا و شهرداری این دوره نیز نقاط ضعفی داشته است و حتی در بسیاری از موارد به دلایل مختلف از جمله کمبود اعتبارات ، رکود بازار و… به پاره ای از اهداف خود نرسیدیم و با انتظارات خود فاصله داشتیم.

اما مسلم است که شهر مریوان به اعتراف بسیاری از شهروندان و منتقدان آگاه در این دوره دچار تحولات بسیاری شد. به خود می بالیم با وجود تمامی کاستی ها ، موانع و مشکلات پیدا و پنهان ، در راستای ساختن شهری مدرن و امروزی گام های بلندی برداشتیم که قطعا سالیان سال ماندگار خواهد بود. به دیگر تعبیر می توان گفت مریوان در این سال ها گام های بلندی جهت تبدیل شدن به شهری مدرن با تعاریف امروزی شهر به عنوان سازه ای فیزیکی ، معنوی و محل آسایش و فراغت برداشته است.

در بتدا باید اشاره کنم انجام برخی از امور زیربنایی این دوره برای عموم مردم ملموس نبوده ،اما انجام آنها بسیار ضروری بوده است و مایلم تا اشاره کوتاهی به آنها داشته باشم.

راه اندازی واحد تجمیع و پالایش یکی از مهمترین کارهای این دوره بود که وضعیت کلیه املاک و دارایی شهرداری را مشخص ساخته ، برای کلیه شهروندان صاحب ملک پرونده الکترونیکی و جامع شکل گرفته است و گامی بزرگ جهت تحقق شهرداری الکترونیک به شمار می آید. البته الکترونیکی کردن واحد شهرسازی و تهیه نقشه جامع شهری و همچنین تدوین سند ۵ ساله شهرداری از دیگر گام های اساسی در این راستا و هدف دار کردن مدیریت شهری است.

 

یکی از دغدغه های اصلی شهر توریستی مریوان عدم نامگذاری معابر و شوارع و همچنین نصب تابلوهای راهنما بود که در این دوره تقریبا اکثر معابر ، خیابان ، بلوار و کوچه های سطح شهر نامگذاری شدند ، تابلوهای راهنما و معرف نصب شده و کلیه ملک های تجاری و مسکونی شهر پلاک گذاری شدند و در این زمینه مشکلی نداریم.

شهرداری مریوان در زمینه عمرانی بسیار درخشان عمل کرد و یقینا عملکرد عمرانی این دوره قابل قیاس با هیچ دوره ای نیست. البته شهروندان در این حوزه خود شاهد و ناظر بر فعالیت های ما بوده اند و تحولات را مشاهده کردند و این برای ما مایه دلگرمی است.

از مشکلات اصلی این شهر عدم وجود فضای سبز و اماکن تفریحی بود که با ساخت چند بوستان بزرگ از جمله شانو ، شهروند ، بانوان ، مسافر ، گولان ، آشتی ، شنه و چندین پارک درون محله ای مشکلی چندانی در زمینه فضای سبزنداریم .احداث چندین شهر بازی رایگان و نصب ست ورزش های عمومی در پارک ها و فضای سبز محلات از دیگر اقدامات شایسته این دوره بود.

پارک جنگلی قلعه تاریخی ایمام یکی از بزرگترین پروژه های استان کردستان و از قطب های گردشگری غرب کشور در این دوره احداث شد. احداث چندین بلوار از جمله بلوار نوبهار ، کمربندی شرقی و شهید عبادت کمک شایانی به روان شدن گره ترافیکی شهر کرد. البته احداث زیرگذر میدان امام شافعی که در بودجه سالجاری هزینه آن پیش بینی شده است، از خواست های ما بود و پیگیری های لازم را به عمل آوردیم که متاسفانه با مخالف هایی روبرو شد و اجرایی نشد.

در این دوره بیش از ۷۰ در صد معابر اصلی سطح شهر روکش آسفالت شد ، قریب به نیمی از کوچه های سطح شهر روکش و لکه گیری شد . بتن ریزی ، جدول گذاری ، پله گذاری و نوسازی بافت های فرسوده خدمات شایانی بود که به محلات حاشیه ای ارائه شد. خوشبختم که در این دوره با توجه ویژه به محلات حاشیه ای و فراموش شده توانستیم خدمات شایانی به این اماکن ارائه دهیم و با بتن ریزی و پله گزاری این محلات در راستای نوسازی بافت فرسوده این محله ها گام های خوبی برداریم.

با شما کاملا موافقم ساخت و ساز غیر مجاز و پدیده ای شوم به اسم زمین خواری سال های طولانی دامنگیر این شهر بود و با قاطعیت می توان گفت محلاتی که طی دهه هشتاد به صورت غیر مجاز ساخته شد اکنون نیز برای شهرداری و سایر دستگاه های خدمات رسان مشکل آفرین است. متاسفانه در این دهه بسیاری از نقاط طلایی این شهر که می توانست به شهرک های مدرن تبدیل شود به دست عده ای سود جو به محلات غیر مجاز و حاشیه ای تبدیل شد که اکنون نیز مشکل ساز هستند و خدمات رسانی به آنها با موانع بسیاری مواجه است.

هرچند که میزان ساخت و ساز غیر مجاز در این دوره کاهش چشمگیری داشته است و با افتخار اعلام می کنیم با احترام به قانون و مقابله با باندهای زمین خوار شهر را برای همه همشهریان خواستیم و مجددانه خواستیم از ادامه روند ساخت و ساز های غیر مجاز و رشد قارچ گونه محلات فاقد هرگونه استاندارد و خدمات جلوگیری کنیم، اما باز هم شاهد ساخت و ساز غیر مجاز بودیم و پدیده شوم زمین خواری بر پیکر این شهر جراحاتی وارد می کند که نشان از عمق فاجعه دارد و ریشه کن کردن این پدیده شوم امری فرادستگاهی است . البته با استناد به بند قانونی کمیسیون ماده ۱۰۰ نیز توانستیم پاره ای از مشکلات محلات غیر مجاز را رفع کنیم.

البته یکی دیگر از مشکلات اساسی شهرداری ها در کل کشور عدم درآمد پایدار است. شهرداری نهادی نیمه دولتی و به دیگر تعبیر غیرانتفاعی است. یعنی در قبال خدماتی که به شهروندان ارائه می دهد مبالغی را به صورت سالانه از شهروندان دریافت می کند. البته مبالغی ناچیز که در کل می تواند شهرداری را بسیار یاری نماید. یکی از سرفصل های در آمد پایدار شهرداری ها همان میزان مشارکت های مردمی و پرداخت عوارض های سالانه می باشد که در این دوره طی دو سال متوالی فیش های آن صادر شد و امیدوارین طی چند سال آینده و با فرهنگ سازی های مستمر در این رابطه به یکی از منابع درآمد پایدار شهرداری تبدیل شود.

البته در این دوره با فعال کردن واحد سرمایه گذاری و آماده سازی بسته های سرمایه گذاری با توجیه اقتصادی تا حدودی این کاستی را جبران کردیم و قاطعانه اعلام می کنم بسیاری از پروژه ها و بسته های آماده شده از جمله فاز ۲ قلعه تاریخی ایمام به منبع درآمد پایدار شهرداری بدل خواهد شد.

احداث کارخانه جدید تولید آسفالت با ظرفیت تولید ۱۲۰ تن آسفالت در ساعت از دیگر اقدامات مهم این دوره بود . این کارخانه ضمن تامین صد درصدی آسفالت شهرداری می تواند آسفالت اداره راه و شهرسازی و سایر شهرداری های شهرستان را تامین کرده و منبع درآمدی برای این شهرداری به حساب آید.

همچنین علاوه بر بازار میوه و تره بار بهاران که در دست افتتاح است ، شروع احداث بازارچه سرپوشیده در مکان فعلی موتوری شهرداری ، می تواند یکی از اقدامات مهم شورا و شهرداری جهت تحقق بخشی از درآمد پایدار شهرداری مریوان باشد.

واحد موتوری مریوان به جاده رشه دی به مساحت ۱۹ هزار متر مربع انتقال خواهد یافت و در اسرع وقت مکان فعلی موتوری در خیابان کشتارگاه به بازارچه سرپوشیده مدرن تبدیل می شود که علاوه بر درآمد پایدار ، تحقق بازار تکه ای و چند مرکزی کردن بازار خرید شهر را در پی خواهد داشت.

قطعا یکی از حوزه های درخشان فعالیت های این دوره را باید زمینه فعالیت های فرهنگی قلمداد کرد . شورا و شهرداری این دوره با درک این مهم که شهر موجودی زنده و دارای روح است اهمیت بسیاری برای مسائل فرهنگی قائل شدند و به حق شهرداری با احداث فرهنگسرای شهرداری مریوان خود به متولی امور فرهنگی بدل شد.

در این دوره از حامیان جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی به عنوان رویدادی مهم در حوزه فرهنگ و هنر بوده ایم. با تمامی انجمن های مردم نهاد ارتباطی تنگاتنگ داشته ایم. از ارکان اصلی احداث مدارس سبز در مریوان بودیم که برای اولین بار در غرب کشور احداث شد. کتابخانه روباز پارک شانو در این دوره احداث شد که جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی اقدامی بسیار خلاقانه و کم نظیر بود. برگزاری دوره های آموزش با حقوق و وظایف شهروندی برای دانش آموزان از دیگر فعالیت های فرهنگ ساز این دوره به شمار می آید. تعیین شهردار مدارس طی پروسه انتخابات از اقدامات زیربنایی ما در این دوره بود که قطعا طی چند سال آتی و در تربیت نسلی مسئولیت پذیر بسیار موثر خواهد بود. حمایت از مولفان و نویسندگان و خالقان آثار هنری _ البته در حد توان و اختیاراتمان _ برای شورای دور چهارم در اولویت قرار داشت.

متاسفانه جایگاه شورا بنا به دلایل متعدد و مختلف به جایگاهی بسیار جای نقد تبدیل شده است. انتقاداتی که در بسیاری از موارد به دور از انصاف می باشد و گاها بدون داشتن کوچکترین آگاهی و اطلاعات در این خصوص صرفا به دامن زدن به شایعات می پردازیم. قبلا نیز اعلام کرده ام هیچکدام از اعضای شورای دور چهارم از طرف هیچ نهاد ، اداره و شخصی و تحت هیچ عنوانی حتی یک سانتی متر زمین دریافت نکرده اند . و البته در خصوص تخلف های مالی اعضای شورا و شهرداری نیز بارها اعلام کرده ام شهروندان در صورت ارائه مستندات مبنی بر وقوع تخلف در کوتاهترین زمان بررسی و پیگیری خواهد شد و با فرد و یا افراد خاطی مطابق قانون برخورد خواهد شد. چنانچه در همین دوره بروز تخلفاتی اثبات شده و با فرد خاطی برابر قانون برخورد صورت گرفت.

در خصوص شایعاتی که گاها در خصوص به فروش رفتن مغازه های شهرداری در پاساژ در دست احداث آشتی به گوش می رسد که تاکید می کنم هیچ مغازه ای از طرف شهرداری به فروش نرفته است و هر گونه ادعایی در این رابطه کذب محض است.

البته لازم می بینم این نکته را نیز یادآور شوم هیچکدام از اعضای شورای دور چهارم شهر مریوان هیچ وجهی را در قبال تسهیلات و یا هر عنوان دیگری جهت هزینه تبلیغات دوران انتخابات دریافت نکرده اند.

اعضای شورای شهر مریوان در قالب کمیسیون های مختلف سعی در شناسایی مشکلات مختلف و اولویت دار شهر داشته و در ارتباط مستقیم این کمیسیون ها با شهروندان سعی در ارائه راهکار های مناسب جهت رفع این مشکلات داشته اند.

ا
عضای شورای شهر مریوان در طول این چهار سال با تشکیل دو جلسه در هفته و به صورت علنی در ۲۹۸ صورتجلسه ۵۸۲ مصوبه داشته اند و تمامی تلاش بر رفع ریشه ای مشکلات و نارسایی های شهر و شهروندان بوده است.

شاید به دلیل مشکلات مالی دولت در این چند سال اخیر و کمبود شدید اعتبارات و محقق نشدن اعتبارات ماده ۱۸۰ طی دو سال گذشته با مشکلات مالی زیادی دست و پنجه نرم کردیم اما با توکل بر خدا و همکاری و همیاری شهروندان توانستیم شهر را از همه لحاظ دچار تغییر و تحولات مثبت و ماندگاری بکنیم.

همیشه شهروندان را صاحب اصلی شهر دانسته ایم و با تاکید بر همین رویکرد در دوسال اخیر که بنده ریاست شورای شهر را بر عهده داشته ام تمامی جلسات شورا در کمال شفافیت و به صورت علنی برگزار شده است و مصوبات نیز بعد از طی مراحل قانونی منتشر شده اند . هم از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شدیم و هم از نظر صاحبنظران در حوزه مدیریت شهری و اتخاذ تصمیمات بهره مند شده ایم.

با وجود همه کاستی ها مریوان در این دوره گام های بزرگی به سوی شهری مدرن و امروزی برداشته است و در این راه همیشه همکاری و همیاری شهروندان دلسوز را با خود داشته ایم و بر خود لازم می بینم تا این همکاری و همراهی را ارج نهم و حمایت های تک تک دلسوزان این دیار را بستایم. مردمی که به ما اعتماد کردند و مسئولیتی بزرگ را بر دوش ما نهادند و ما نیز تمامی سعی خود را کردیم تا بتوانیم پاسخگوی این اعتماد باشیم.

در پایان لازم می بینم ضمن تبریک به اعضای شورای دور پنجم شهر مریوان به خاطر کسب رای اعتماد مردم ، کسب موفقیت روز افزون را برایشان از درگاه خداوند منان مسئلت بطلبم. شورای دور چهارم در حد توان مالی و اختیارات قانونی خدماتی به شهر ارائه داد و امیدوارم عزیزان شورای دور پنجم نیز با تمام توان در راستای ساختن شهری زیبا اهتمام ورزند و بنده این دلسوزی و توانایی را در اعضای شورای دور پنجم نیز سراغ دارم و به آینده این شهر خوشبین هستم.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

محمد عزیزیسه شنبه 24 مرداد 1396 | 23:18

4
49

درود بر کمیسیون فرهنگی شورا دور چهارم
ذکر چند نکته را لازم می دارم
هرچند مصوبات و عملکرد شورای شهر حرکتی جمعی می باشد اما واقعا نمی توانم صداقت و پاکی سوران حسینی را نادیده بگیریم.ایشان یک جوان پر انرژی و سالم بود که متاسفانه قربانی برخی تصفیه ها شد هرچند اکثر اعضای شورا خصوصا دکتر میرزایی نیز واقعا شرافت مندانه کار کردند اما سوران حسینی جز حامیان اساسی فرهنگ این شهر بود که واقعا جای تقدیر دارد
اقای نیک پی هم از زحمات شما در مقابل برخی سایت های ای مخرب شهر کمال تشکر را داریم
واقعا در طول این چهار سال خوب ظاهر شدید

21
3
کارگر شهرداری چهارشنبه 25 مرداد 1396 | 08:28

تو هم یکی از اونایی هستی که صدات از جای گرمی در میاد معلومع اخورتو پر کردن

21
2
ههههههههه چهارشنبه 25 مرداد 1396 | 08:36

اولا اگه مردم از*****رضایت داشتن مجددا انتخابش مینمودن ثانیا وظیفه شهرداری ارایه خدمات شهریه نه تئاترو عروسک وملوسکوبادبادک و گربه بازی سوما چه ****** که این آقا باپول دراین عرصه که نکرد؟چهارما این***** پشت کارهای فرهنگی مشغول ********* با م .ش وم.س بود وتوکه فلافل فروش بودی و****پایان خدمت میکردی اینهمه ثروت وخونه سنندج روازکجا آوردی!!!(((

پاسـخ

مریوانی17سه شنبه 24 مرداد 1396 | 23:39

12
50

سلام و عرض ادب،دکتر میرزایی خدا قوت و دست مریزاد،به خدا اگر تمامی اعضای شورا همانند دکتر میرزایی شجاع و توانا بودند شهرمون مدینه فاضله می شد.امیدوارم در پناه ایزد منان سربلند و سلامت باشی.

پاسـخ

مسعود طلا فروشچهارشنبه 25 مرداد 1396 | 00:35

61
5

دکتر فلسفه اینجوری که تشریح کرده ای خداشاهده یک لحظه فکر کردم این چهارسال اعضای شورای لندن اینجا تشریف داشتن کاشکی یک کم با همشهریات روراست بودی اما من تلخی ها و ***** این چهارسال روکه درزیرسایه سکوت حضرتعالی انجام شد رومن یادت میندازم تقسیم ناعادلانه پاساژ پشت بانک ملی،تهاترهای ***** دراملاک ،به باراوردن بدیهی های نجومی وغیرواقعی،******* درتته وژه مه ن،باند بازی در شهرداری وشورا ،حمایت از دونفر از****** مشهور شهر و ******آنان درشهرداری،بکارگیری نیروهای وابسته به شوراها درحد 110نفر بصورت غیرقانونی،******* برای اعضای شورا،***برخی ازنیروهای شهرداری خارج ازباند خود،حراج مغازه های شهرداری به ****** مشهور،صدور جواز ساخت برای ورودی شهرک نوروز *******،تقلیل ورودی شهرک کوثر بصورت ******،ازیک طرف قطع امتیاز گاز فقرا درزمستان وا**********....درضمن مگر شورایی که تخلف انجام میدهدو...........مگر مدرکش دست ملت میدهد ؟اما نگران نباش فیلسوف معاصر بعد ازرفتنتون خیلی چیزها رومیشود مگه وضع مالی اعضا شورا درسال 1392درچه حد بود الآن درچه حده؟قسم بخورید که یکیتون منزلی از خودش دزاوایل دوره داشت؟اما الحمدلله الا ن همتون سرپناه مناسب دارید وماشینهای شیک وباغهای آنچنانی دکتر فلسفه وجدانن ملت روچه فرض کردید؟ملت مگه خرداد امسال بهتون جواب عالی و درخور شخصیت عملکردتتون ندادنه؟راستی از 26پلاک بابات چه خبر جنب تپه موسک ؟ا********

3
31
کارمند شهرداری چهارشنبه 25 مرداد 1396 | 09:55

واقعا جای تاسفه فردی مثل شما اگه این مدارک را داری چرا تا حالا رو نکردی و به دادگاه این تخلفات شورا و شهرداری را ندادی. البته معلومه یا شهروند خوبی نیستی یا همون کارمند اخراجی شهرداری و یا از اوایل جای عالیت را عوض کردند! و یا از زمین خوران معروفی که همه میشناسن.
آخه ایشان خودشون گفتند اگه مدرکی داری بفرما دیگه این بچه بازی ها چیه؟؟ البته امریست عادی که کسانی در اجرای قانون ضرر میکنند و شما هم جز اونایی.
ضمنا کل مصوبه های شورا مگه رو سایت نیست دیگه چه پنهان کاری؟ اتفاقا اینا عین شفافیت بود که گفتند.
مدرک داری و شرافت داری چرا نمیری ارائه بدید، دیگه این عوام فریبی ها را تمام کنید.
ضمنا میدونم زریوار خبر حتی این جواب کوچک شما را پخش نمیکنه

28
1
مسعود میرزایی چهارشنبه 25 مرداد 1396 | 14:12

جناب کارمند یا ازهمون ***** هستی که علیرغم نگرفتن حقوق 4ماهه ماشین 50میلیونی می خری وادعا هم میکنی که شلوارت کوتاهه یا وداغداری که اخراته وباید بری یاخود *****عزیزم بنده نه زمین خوارم واون کارمنداخراجی هم که گفتید و نمیدونم منظورت کدوم کارمنده نیستم بنده دلسوز شهرم ومخالف ***** شما مگه کوری ندیدی همین شورا غیرقانونی برای خودشان تشویقی مصوب میکردند ومغازه 200میلیونی رومیدادند 15میلیون تومان ؟راستی این کارمند اخراجی کیه؟باحکم کدوم دادگاه ونهاد اخراج شده ؟لطفا حکمش روبذارید اگه شماهم فقط تو فاز تهمت و افترا نیستید

پاسـخ

دوست مسعود طلا فروشچهارشنبه 25 مرداد 1396 | 08:25

22
1

انصافا عملکرد شورای شهر در مدت این چهار سال خیلی خوب به مردم فهماند که دروغگو کیست !!!!وخوب فهمیدن که بعضی از تحصیلکرده های این دیار فقط سوادشان در حد کتابهای درسی بوده که در دوران دانشجویی مطالعه کردن!!!!!وخوب فهمیدن که ******* به بهانه های جوراجور امورات فرهنگی .(تاتر خیابان.جشن بادبادکها.جشن ادم برفی.نقاشی کودکان .حمایت از اطرافیان و دوستان تحت عنوانهای نشر کتاب و مطالعات راهبردی و .....) شهرداری را به زانو دراورده.من از اقای میرزایی این سوال را دارم تویی که این همه ادعای خدمتگذاری و فعالیت فرهنگی دارید با وجود اینکه ادعا میکنی وضع مالی خوبی داری تا حالا چند ریال از جیب مبارکتان در این حوزه های فعالیتی هزینه کردید؟.**********مگه میشه هزینه های صد میلیونی گردهمایی شوراهای حل اختلاف کشور در مریوان را که هیچگونه ربطی به شهرداری نداشت از یاد برد؟.مگه میشه طراحی نمای ساختمان فرسوده شهرداری توسط برادر خودتان که دانشجو بود ****** از یاد برد.؟چشم انداز و مطالعات راهبردی اقای باخویشی چه؟؟؟؟ خرید پایان نامه های دانشجویی چه ربطی به شهرداری داشت.؟؟؟چه تاثیری در عملکرد شهرداری ایجاد کرد؟؟؟مگر جز این بود که تمام فعالیتهای انجام شده در این حوزه برای خود نشان دادن و خود نمایی خودتان بوده.همین دلیل هم باعث شد که مردم باشعور وفهیم به هیچکدام از 11 نفر اری نگویند و از میدان رقابت شورای شهر بدجوری به بیرون پرتاب بشین.

پاسـخ

گارسون رستوران (میشناسین دیگه)چهارشنبه 25 مرداد 1396 | 09:44

25
0

لطفا عملکرد هر روز3 وعده غذا خوردنهای خودتان و خانواده هایتان و دوستان نتان ودعوتی هایتان از شهرستانها و هتل رزرو کردن برایشان و مسافرت رفتنهایتان با عایله به شمال و کیش وهدیه گرفتنهایتان (سکه )به مناسبتهای مختلف (روز زن.روز مرد.سالروز تاسیس شورا و......)ومتعاقب ان به بار اوردن بدهیهای کلان را بعنوان شاهکارهای فرهنگی در این 4 ساله هم اضافه نمایید

1
20
کارمند شهرداری چهارشنبه 25 مرداد 1396 | 14:16

ناراحت شدی گفتم کارمند اخراجی شهرداری هستی یا جای خوبتو ازت گرفتن یا ******. با اسم دیگه شرح میدی!! آخه انسان تو که این همه دلسوزی چرا مدارک که داری تحویل شورا یا داد‌گاه نمیدید! میدونی مردم دیگه آگاه شدن اینجوری کسی به حرفتون گوش نمیده اگه دلسوز شهری ببرید تحویل دادگاه بدید تا ما هم ازتون حمایت کنیم. اما دروع میگید و دوس دارید خودتون و دوستانتان از آب گل آلود ماهی بگیرد و شهر دوباره به گند بکشید

پاسـخ

شهروندچهارشنبه 25 مرداد 1396 | 10:09

3
29

درود بر دکتر میرزایی و اعضای فعال شورای اسلامی شهر مریوان در دوره ی چهارم،قطعا بعضی از اعضای شورا هم بودن که چوب لای چرخ فعالیت ها می کردند ولی در کل عملکرد شورای دوره ی چهارم خوب بود.اینک شنیده میشود آقای عرفان حسینی شهردار فعلی سروآباد بعنوان یکی از نامزدهای کسب تصدی پست شهردار مریوان است،واقعا لز همین الان تسلیت میگم به اعضای شورا و شهروندان مریوانی.اگه به سروآباد برید و با جمعیت پنج هزار نفری این شهر مصاحبه داشته باشین،قطعا نود ونه درصد شهروندان از عملکرد ایشون در شهرداری شهر کوچ سروآباد ناراضی خواهند بود حالا با چه استدلالی اعضای جدید شورا میخان این آقا رو به عنوان شهردار انتخاب کنن،الله اعلم

پاسـخ

نیانچهارشنبه 25 مرداد 1396 | 10:35

39
1

با سلام
جناب میرزایی چنان سخن رانده اید که انگار در کلاس درس ابتدایی حضور دارید و خود را مدرس و شهروندان را دانش آموزانی فرض کرده اید که هرچه را شما گفتین بدون تحلیل قبول نمایند اما متاسفم . متاسفم برای شمایی که همانگونه که انتظار می رفت اینبار هم مثل 4 سال گذشته با تلاش جهت موجه نشان دادن خود ، پوششی شدید برای کارهای نادرست سایر همکارانت و با اینکه ظاهرا دارای مدرک دکترا هستین اما هیچوقت نتوانستین و یا نخواستین در ارائه گزارشات و تحلیل های خود تمام واقعیات را بیان نمایید . پس همانگونه که شما تنها به برخی از امورات اشاره نمودید که بعنوان نقطه قوت خود بحساب آوردید بنده نیز مواردی را اعلام میکنم تا بدانید که شهروندان فهمیده تر از آنچه که شما می پندارید هستند.
جناب دکتر فرمودین که احداث چندین بلوار از جمله نوبهار و کمربندی شرقی و شهید عبادت از جمله کارهای شما بوده ، تا آنجایی که مشخصه بلوار نوبهار از سالها قبل از تصدی شما همینی بوده که هست و شمار احداثی صورت نداده اید . در ثانی ما در سمت شرقی مریوان کمربندی نمی بینیم که احداث شده باشد لطفا آدرس دقیق بدین تا شاهد ساخت شاهکار شما باشیم ؟!! شهید عبادت هم که حدود 300 متر احداثی داشتین بدون داشتن حتی یک معارض . خسته نباشد.
جناب دکترای فلسفه تعلیم و تربیت لطفا با ریاضیات شوخی نکنید . اعداد بسیار بی رحم هستند . گفتین قریب 70 درصد معابر اصلی و نیمی از کوچه های سطح شهر آسفالت شد نمی دانم آیا بعنوان رئیس شورا متراژ معابر اصلی و کوچه ها را دارین یا نه ، که اگر داشتین با اعداد شوخی نمی کردین چون بازهم تکرار میکنم ریاضیات و اعداد بی رحم تر از آنی هستن که فکر میکنید .
از کاهش ساخت و ساز غیر مجاز در این دوره سخن رانده اید اما نگفتین با کدام برنامه و ایده ساخت و ساز غیر مجاز را کنترل و کاهش داده اید . اما من به شما میگویم کاهش ساخت و ساز و رکود بازار مسکن یک موضوع در سطح کل کشور و تابعی از وضعیت اقتصادی بوجود آمده بوده نه ناشی ار برنامه شما و اگر غیر از این بود بایتسی تعداد ساخت و سازهای قانونی شما افزایش پیدا میکرد که خودتان بهتر می دانید چنین چیزی نبوده و آمار صدور پروانه شهرداری سال به سال کاهش یافته است . همچنین چهار سال است که با سوء استفاده از جایگاهی که مردم به امانت به شما سپرده اند شروع به تخریب منتقدان و متهم نمودن آنها به باند های زمین خوار و غیره نمودین اما هیچوقت نگفتین این باندهایی که مد نظر شما هستند کجا محاکمه و محکوم شدند . اما من به شما میگویم در دوره شما باندهای املاک **** شهرداری رشد نمودن و خود شاهدین در این چهار ساله این موضوع زبانزد خاص و عام بوده است . nگفته اید که بزودی در زمینهای موجود واحد موتوری بازارچه سرپوشیده مدرن احداث می شود منظورتان از به زودی احتمالا یکهفته باقیمانده عمر شورای چهارم است یا شاید املاک مذکور نیز در دوره شما همانند پاساژ آشتی قبل از تکمیل تقسیم شده است تا مبادا موضوع از دست شما خارج شود وگرنه شما با این اطمینان برای موضوعی که قطعا در دوره صدارت شما انجام نخواهد گرفت تعیین تکلیف نمی نمودین .
از فعالیتهای فرهنگی درخشان شورا گفتین و احداث فرهنگسرا و کمک به تاتر خیابانی و ارتباط با انجمن های مردم نهاد و ... آیا منظورتان از احداث فرهنگسرای شهرداری اجاره فرهنگسرای موجود در خیابان معلم توسط شهرداری است ؟! مگر در دوره های قبل از شما تاتر خیابانی توسط شهرداری حمایت نمیشد ؟! و آیا منظورتان از انجمن های مردم نهاد کمیته مطالعات شهری کانون رونان است که هیچکدام کوچکترین تخصصی از امورات شهری نداشتن و صرفا از این کانال هزینه های خود را بر شهرداری تحمیل نمودند ؟! کاش دستاورد ارتباط با آنها را نیز برای شهروندان توضیح میدادین .یا می گفتین چه بلایی بر سر باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری آوردین ؟!
بازهم از اعضای شورا دفاع نمودین و آنها را مبرا دانستین لطفا چشمانتان را باز کنین خرید خانه هاو باغهای چند صد میلیونی توسط اعضای شورا که قبل از رسیدن به شورا اجاره نشین بودن طی یک دوره دو و سه ساله***** چه پیامی را دربر دارد.؟؟؟
از کمبود شدید اعتبارات سخن رانده اید اما نگفتین که در این سالهای رکود اقتصادی بودجه شهرداری حداقل 3 برابر شده است ؟!
اگرچه موارد و مستندات اقدامات غیر قانونی شما و همکارانتان در این دوره بسیار مشهود است و در این مکتوبه نمی گنجد که به تمامی آنها اشاره نمود اما قضاوت را به آینده و همشهریان می سپارم

پاسـخ

ریبوارچهارشنبه 25 مرداد 1396 | 22:01

11
0

خیــــــــــــلی خوب از کارهایشان دفاع می کنید !تابلو گذاشتید ,به به عجب شاهکاری؛جدول گذاری کجا را کردید, این ماه آخری همه جا را به هم زدید میدان بسیارانی با جدول خیابانها تا میدان استادیم , میدان سپاه, جدول های روبروی پادگان،همه ی پارک ملت و..؛پارک درست کردید به جاش ترافیک را زیاد کردید ، نزدیک غروب تا ساعت یک شب ترافیک سه راهی نی تا ورودی شهر را ببین به اندازه تمام روز آدم را خسته می‌کنه. در ارایه خدمات به مردم مبلغ «ناچیز» دریافت میکنید!مگر چقدر میخواهید که رازی بشید. عوارض سالانه میخواهید برای چی؟!مگر بودجه سال ۹۵کم بود ۳۷میلیارد و ۴۰۰میلیونی که تصویب کردید به اضافه بدیهی ها ی میلیاردی ، سال قبلش نزدیک به ۳۵میلیارد و دو سال قبلش بهمین شکل.با پول بیت‌المال ماهی بخورید که حمایت از تأتر خیابانی نیست.برنامه کاریتان قابل دفاع نیست.

پاسـخ

فرزادچهارشنبه 25 مرداد 1396 | 22:54

12
0

جناب میرزایی مه گه ر خوت تاریف له خوتان ده نووووووو

پاسـخ

شهروندي از خوراسگانپنجشنبه 26 مرداد 1396 | 02:04

13
0

طوري ميگن دكتر ميرزايي اينم جدي جدي باورش شده كه دكتره!!!!
تو رو خدا يكي به من بگه خوراسگان كجاي نقشه س!
****************

7
0
ههههههههه پنجشنبه 26 مرداد 1396 | 22:17

این افغانستانه دکترا گرفته؟نه فرانسه الان برو سوپرمارکت ده تا دکترا وفوق لیسانس می خری ****ر که به مدرک نیست شخصیت که به مدرک نیست تازه اونم فلسفه

پاسـخ

مظفریشنبه 11 شهریور 1396 | 01:01

0
0

شما که اینقدر اعتماد به نفستان بالاست چرا داروغه نشدی؟! پس بی زحمت جریان تهاترها را هم بیان بفرمایید که به اموال شهرداری چوب حراج زده و تمام زمینها، مغازه ها و منابع شهرداری را مفت به ******ن واگذار کردید????. فکر کرده اید از دست مردم نجات پیدا خواهید کرد و مردم نمی فهمند؟! در هیچ دوره ای اینقدر به شهر و شهرداری ظلم نشد که شما کردید. باید پاسخگو باشید.????????

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی