سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
قانونی یا غیر قانونی بودن یک مصوبه
پنجشنبه 5 مرداد 1396 / 22:50|کد خبر : 5060|گروه : اقتصادی

فرماندار سابق، رئیس کمیته انطباق، شهردار و شورای شهر مریوان باید پاسخگو باشند/ فرماندار جدید مریوان شفاف سازی کند

بدنبال تصویب 70 میلون تومان از اعتبارات شهرداری برای یک ارگان برای ساخت یک ساختما، مردم خواستار پاسخگویی مسئولین به این موضوع  هستند.

بدنبال تصویب 70 میلون تومان از اعتبارات شهرداری برای یک ارگان برای ساخت یک ساختما، مردم خواستار پاسخگویی مسئولین به این موضوع هستند.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، شهرداری مریوان سال گذشته در مهر ماه در پیشنهادی به شورای شهر خواستار تصویب 70 میلیون تومان از اعتبارات شهرداری به یک ارگان و نهاد خاص جهت ساختن یک باب ساختمان-اداری و سازمانی- شد و شورای شهر نیز در مورحه 28/7/95 با این مصوبه موافقت کرده است.

مصوبه های شوراهای شهر طبق قانون باید به تصویب کمیته انطباق شهرستان برسد. کمیته انطباق وظیفه بررسی و تطبیق مصوبات شورای شهر را با قوانین و مقررات بر عهده دارد . این کمیته متشکل از فرماندار یا نماینده او ، یکی از کارشناسان مرتبط با امورات شهرداریها است.

این کمیته وظیفه دارد مصوبات را قانون و مقررات و بخشنامه ها و دستورالعملها تطبیق داده و چنانچه آن را مخالف مقررات تشخیص داد مورد را به شورا جهت اصلاح یا ابطال مصوبه اعلام نماید و همچنین موضوع را جهت عدم اجرای مصوبه تا تعیین تکلیف آن اعلام کند . چنانچه شورا علیرغم اعتراض کمیته تطبیق مجددا بر مصوبه قبلی اصرار نماید موضوع باستی توسط فرماندار جهت تصمیم گیری نهایی به هیات حل اختلاف استان ارجاع شود، تصمیم هیات مذکور لازم الاجرا است.

طبق قانون شهرداری های کشور براساس بند 2 از بخش سیاست های اجرایی بخشنامه بودجه سال 1395 و 1396 شهرداریهای کشور « پرداخت هرگونه اعتبار از اعتبارات شهرداری به دستگاههای اجرایی خارج از قانون و مقررات ممنوع کرده است » اما شهرداری تاکنون سرفصل قانونی جهت پرداخت این مبلغ اعلام نکرده است.

در صورتی که این مصوبه در فرمانداری و کمیته انطباق بررسی شده باشد می بایست این کمیته قانونی یا غیر قانونی بودن این مصوبه را اعلام می کرد . آنچه مردم از کمیته انطباق فرمانداری انتظار دارند اعلام قانونی یا غیر قانونی بودن و اینکه آیا با این مصوبه موافقت شده است یا نه؟

با توجه به اینکه این مصوبه در دوران تصدی محمد فلاحی فرماندار سابق و منصورمرادویسی معاون عمران فرمانداری و رئیس کمیته انطباق فرمانداری مریوان اتفاق افتاده است مردم از محمد شفیعی فرماندار جدید شهرستان مریوان و استانداری کردستان به عنوان ناظر بر عملکرد شهرداری و شورای شهر خارج از هر گونه گرایش فکری و جناحی انتظار دارند در این خصوص شفاف سازی کنند و در صورت تخلف هر فردی برابر قانون با وی برخورد شود.

پرداخت 70میلیون اگر چه مبلغ ناچیزی برای شهرداری است اما مردم انتظار دارند در خصوص این موضوع شفاف سازی صورت گیرد که آیا این مصوبه و پرداخت پول قانونی بوده یا غیر قانونی؟؟؟

مقام معظم رهبری سال گذشته بعد از رسانه ای شدن حقوق های نجومی و استفاده از اموال بیت المال با تمجید از مواضع رئیس جمهور و رؤسای قوای مقننه و قضاییه مبنی بر برخورد و پیگیری قاطعانه با این پدیده زشت، خاطرنشان کردند: در این موضوع افرادی که مرتکب بی قانونی شده اند، مجازات و افرادی هم که از قانون سوءاستفاده کرده اند، برکنار شوند، زیرا آنان لیاقت حضور در مراکز و مسئولیتها را ندارند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید مجدد بر لزوم برخورد جدی با این موضوع خاطرنشان کردند: مسئله عزل و برکناری و بازگرداندن اموال به بیت‌المال باید در دستور کار مسئولان باشد، زیرا افکار عمومی نسبت به این موضوع حساس است و اگر پیگیری لازم نشود، از اعتماد مردم به نظام اسلامی کاسته خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، کاهش اعتماد مردم به نظام را فاجعه خواندند و تأکید کردند: مسئولان باید با پیگیری و اقدامات قاطعانه، اعتماد مردم را حفظ کنند.

تأکید می شود زریوار خبر هیچ ارگان و نهادی و دستگاههای اجرایی و هیچ فردی را متهم به تخلف -اقدام غیر قانونی - نکرده است اما در عین حال از مسئولین انتظار دارد برابر قانون و مقررات و جهت تنویر افکار عمومی این موضوع را پیگیری کنند و نتیجه آن را به اطلاع مردم برسانند.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

سامانپنجشنبه 5 مرداد 1396 | 22:58

47
8

به به آقای مرادویسی اینطوری میخواد شهردار بشه؟؟
چشممان روشن آقای مرادویسی.

پاسـخ

بهمنپنجشنبه 5 مرداد 1396 | 23:00

35
6

زریوار خبر عزیز به عنوان قدم اول بد نیست .ولی به همین بسنده نکن چه بسا از این ولخرجیها و بی مسولیتی ها متاسفانه در اکثر ارگانها و نهادها به وفور دیده میشود .ممنون که پیگیری می کنین

پاسـخ

امیرپنجشنبه 5 مرداد 1396 | 23:21

43
5

چشمم روشن آقای مرادویسی کاندیدای شهرداری

پاسـخ

مریوانپنجشنبه 5 مرداد 1396 | 23:34

34
3

خوشا ان روزی که دست ****بیت مال رو میشود و در همین دنیا به دار مکافات برای عمل ضد مردمی خود دچار شوند.

فواد کریمی که از حمایت فلاحی فرماندار سابق مریوان و نماینده منصور مرادی که کارش انتصاب گزینه های خودش در مراکز قدرت است و ریس شورای مریوان همون خلیل میرزایی که در پست رئیس شورایی******* برخوردار است لزا از تمامی دستگاها از جمله قوه قضایی و دستگاهای نظارتی انتظار داریم که*****که به اسانی بیت المال******و به دلیل حمایت عده ای از مسئولین منفعت طلب و همسو با این گونه****توانسته اند **************تا مردم رنج دیده ی کردستان دیگر کمتر شاهد ****** سو استفاده میکنند و به مردم **** میکنند مگر خدا بداند که چندها 70 میلیونی های دیگر ********** اقای شفیعی که تا به حال در مقابله با باندهای فساد به خوبی عمل کرده اید این موضوع را که حق مردم در ان نهفته است را با جدیت پیگیری نمایید که انتظار مردم از شما بیشتر است تا از اون نماینده ی**** و خیلیهای دیگر مردم منتظر روزی هستند که )*********
مااااااااا ملت مریوان منتظریم

پاسـخ

بارانجمعه 6 مرداد 1396 | 00:00

29
4

الان میشه به صداقت مسئولین پی برد اگر پیگیری کردن مطمئن خواهیم بود همه سروته یه کرباس نیستن. اغای شفیعی این کار در دوره شما نبوده ولی مردم از شما می خوان پیگیری کنین.
زیبار خبر شما هم حتما پیگیری کن تا حق به حق دار برسه. ما صدایی نداریم تو صدای مردم باش
لطفا نترس من خودم طرفدارتم

پاسـخ

محمدجمعه 6 مرداد 1396 | 00:36

20
3

با سلام خدمت زریوار خبر و همشهریان
این پول اگر پرداخت شده بایستی به شهرداری برگردد ، تمام دستگاهها در بودجه سالیانه دولت سهم دارند و بودجه شهرداری هم حق مردم و کارگران و کارمندان شهرداری است که ماههاست حقوقی نگرفته اند و تمام زندگیشان مختل شده ، نمی دانم بر چه مبنایی شورا و شهرداری مریوان به خود این حق را می دهند که اعتبارات مردم محروم و کارگران زحمتکش را به ارگان دولتی پرداخت کنند این در حالی است که شهرداری برای پرداخت هزینه های خود محتاج کمک دولت است . اگر این رویه ادامه پیدا کند باید در آینده شاهد توقع بقیه دستگاهها برای استفاده از بودجه و اعتبارات شهرداری باشیم . شورا و شهرداری نیز بهتر است بجای فرار از موضوع رسما از مردم عذر خواهی کنند . از فرماندار محترم هم توقع پیگیری موضوع را داریم .

پاسـخ

باغ امید سرخجمعه 6 مرداد 1396 | 01:14

19
3

هردم ازاین باغ بری میرسد دقیقا این آقایان همان باند چهارساله ویران کننده شهرمریوان هستن تازه خیلی *****بزرگی هست که بعد ازرفتن رومیشه مانند ********** و........خلیل فلسفه توکه ادعای پاکی داشتی این******** بیت المال در پناه تو وباامضا تو انجام شده جواب بده **************

پاسـخ

جان جانانجمعه 6 مرداد 1396 | 01:42

15
2

خسته نباشید زریوار خبر عزیز ...یک سلام هم بدیم به مسولین خدمت گذار .سلام جماعت **********

پاسـخ

روشنجمعه 6 مرداد 1396 | 02:16

8
33

مرادویسی گناهی ندارد بس لطفا تخریب نکنید
تابه حال مسول هم نبوده به اندازه مرادویسی فعال باشد ایشان تنها گناهش اینه که منصور مرادی باعث کارشه ومیخواد برکنارش کند

15
4
افراد نالایق کاندیدای شهردار جمعه 6 مرداد 1396 | 12:26

نه بابا پس عمه م گناه کاره
جبهه حمایت گرفتی که چی بشه
وقتی این مصوبه شورا توسط ایشان تایید شده که هیچ تناقصی با قانون نداره و پول بیت مال و مردم و کارکنان(کارگر 6 ماه حقوق نگرفته و کارمند 3 ماه حقوق نگرفته) همینجوری میده دست ادارات دیگه ، وای به روزی که خودش شهردار بشه***********

16
2
سامان جمعه 6 مرداد 1396 | 14:42

لطفا عوام فریبی نکنید.
ایشون بشدت دنبال پست شهرداری هستن.
نشون به این نشون جلسات چند ساعته ای با آقای ی.ش شورای منتخب داشته و دارن

پاسـخ

محمدجمعه 6 مرداد 1396 | 09:09

14
1

دستان خوش بیت به ریزان ما در دامان خودمان این **** را پرورش دادیم.....استاد اخلاق و فلسفه مریوان.....

پاسـخ

پارساجمعه 6 مرداد 1396 | 12:52

9
4

اگر اقای مراد ویسی واقعا فعال هستن چرا میخوان معاونت رو ویل کنن شهردار بشن همون جا هم میتونه خدمت کنه!!!!!!

پاسـخ

sssجمعه 6 مرداد 1396 | 12:54

13
3

اقای مراد ویسی واقعا فعال هستن چون به چندین نفر قول همکاری برای انتخابات نمایندگی دادن؛ از جمله ؛ ع د؛ ع ب؛ ا ک

پاسـخ

$$جمعه 6 مرداد 1396 | 13:08

13
2

ابر و باد و مه و خورشید و فلک درکارند تا تو نانی به کف آری و به غفلت نخوری; همه از بحر تو سرگشته و فرمانبردار شرط انصاف نباشد که تو فرمان نبری;
تمام قدرتها دست به دست دادن که این باند ازهم نپاشه، یه وقتی میان شهردار و معاون فرماندار رو جابجایی کنن میبینن نمیشه،پول هزینه میکنن بازم نمیشه، میان رایزنی کنن بازم نمیشه خب نمیشه برادر چرا زور میزنی! این صندلی قدرت چقدر به مزاقتون شیرین میاد که دل ازش نمیکنید،ان. شاءالله به همت فرماندار و شواری جدید ریشه این باند کنده خواهد شد!

پاسـخ

ssجمعه 6 مرداد 1396 | 13:10

14
6

برا همین کاراس می خوان جاشونو عوض کنن اقای کریمی و اقای مرادویسی تا به همین روال ادامه بدن !!!!

پاسـخ

بهزادجمعه 6 مرداد 1396 | 14:18

9
2

در این که هر روز صدها تخلف بزرگ و کوچک در ادارات و موسسات مریوان اتفاق می افتد شکی نیست و در این که هیچکس هم پیگیری نخواهد کرد شکی نیست! پس تا وقتی دگر بدرورد

0
0
ساسان شنبه 7 مرداد 1396 | 19:29

دقیقا
منجمله همین وب سایت خبری زریوار در خصوص تفکیک مجددا اراضی زمین های مریوان با ارائیه مستندات بهش مراجعه شد ولی هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداد و امروز چطور شد به جون شهرداری افتاده جای سوال است؟
امیدوارم ممانعتی برای این نظر ایجاد نشود

پاسخ مدیریت :
سلام. وقت بخیر. ضمن احترام به شما مخاطب گرامی. تا کنون هیچ مستنداتی در خصوص اظهارات شما به دست ما نرسیده است البته هنوز دیر نشده است این مستندات را لطفا به دفتر ما در میدان ناری یا تلگرام به این شماره ارسال نمایید با تشکر 09184498529

پاسـخ

شهروندجمعه 6 مرداد 1396 | 16:35

6
2

خب راست میگه بنده خدا گناه داره؛ در سمت **** نمیتونه باید و شاید از بیت المال مصرف کنه باید دستش باز تر باشه تا به تعهداتش عمل کنه ************

پاسـخ

مریوانییکشنبه 8 مرداد 1396 | 20:17

4
0

بقول خیلی از دوستان عزیز هر دم از این باغ بری می رسد....ولی بدبختانه بایستی در آینده منتظر خبرهای بدتری از اقدامات ****** وفرصت طلبانه باشیم ....دوستان لطفا برای نمونه خودتون راجع به جدول گذاری وآسفالت جاده اختصاصی مهمانسرای جهانگردی دریاجه توسط شهرداری وبا دستور شورا تحقیق فرمایید ...با توجه به بدهکاری یکصدوچهل میلیون تومانی شورا وشهرداری به رستوران برای صرف غذا ونبودن اعتبار برای پرداخت این اقدام صورت گرفته ...بله بدهی غذایی اونهم با اون حجم البته صرفا مهمانهای بخصوص وخانواده های بخصوص تر از این غذاها تناول کردن...بیاید این اجرای طرح عمرانی شهرداری را در قبال مقاومت شهرداری در گذاشتن یک سطل جمع آوری زباله در محوطه دریاچه قضاوت کنید...بله آسفالت در برابر غذا ،غذا در برابر جدول طرح جدید دلسوزان شهر

پاسـخ

دانایکشنبه 8 مرداد 1396 | 20:21

4
1

خبر داشته باشید که متاسفانه چند روزه جند نفر از روشنفکرنماهای شهرمان بشدت در صدد رایزنی با شوراهای دوره پنجم جهت ابقا شهردار ودر صورت عدم امکان انتصاب آقای مرادویسی هستند سرتیمشون آقایان دکترم.م ون.ب...
**************

پاسـخ

منتقد 4ماه حقوق نگرفتهدوشنبه 9 مرداد 1396 | 08:11

0
1

چرا کسی از این مصوبه حرفی نمیزند ؟؟.مگر شرح وظایف شهردار تعریف نشده که اضافه کاری .شب کاری .جمعه کاری .دریافت کند.تمام این مبالغ از سهم ./.05صدی اعتبارات عمرانی در اخر سال به شهردار پرداخت میشود دیگر این پاداشها غیر قانونی بوده و در صورت پرداخت باید به تایید دفتر امور شهری استانداری برسد صرف تصویب شورای شهر برای پرداخت کافی نیست و خلاف قانون است اینم مصوبه ...۱ـ با عنایت به پیشنهاد اعضای محترم شورای اسلامی شهر مریوان و به استناد مواد قانونی ۲ و ۷ آئین نامه حقوق و مزایای شهرداران مصوب ۱۹/۳/۷۰ در خصوص پرداخت فوق العاده تلاش و اعطای پاداش به شهردار محترم جناب آقای کریمی مطرح، اعضای شورای اسلامی با عنایت به تلاشهای مضاعف در طی سال جاری با پرداخت مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۷۲ ریال (هر ماه ۰۰۰/۰۰۰/۶ ریال) از محل اعتبارات داخلی شهرداری برابر قوانین و مقررات مالی موافقت نمودند.

ضمناً شب کاری، جمعه کاری و تعطیل کاری جناب آقای کریمی شهردار محترم مریوان در سال ۱۳۹۵ همانند سایر کارکنان شهرداری برابر قوانین و مقررات مالی پرداخت گردد

پاسـخ

مردی از به ردی سپیدوشنبه 9 مرداد 1396 | 08:29

1
8

خیلی خوب میشد که اگر اقای منصور مراد ویسی ریز نمرات لیساسنشون یا بهتر بگم کاردانی به کارشناسیشون رو موقعی که در بخشداری موچش بعنوان کارمند ساده مشغول بکار بودن و در دانشگاه ازاد سنندج همزمان درس میخواندن برای مردم رو کنند تا بفهمند چه رزومه کاری درخشانی دارند تاجرات تصدی پست شهرداری مریوان را نداشته باشند.هنوز هیچی نشده خیلی وعده های سر خرمن به شوراعپهای محترم داده شده .بعنوان یک شهروند به اقای منصور مراد ویسی میگویم جناب معاون فرماندار شما اگر قصدتان خدمتگذاری به این شهر باشید پست مورد تصدیت از همه لحاظ میدان مانور برای خدمت کردن است وصد البته پست شهردار با همه شرایط ناهنجارش بهترین موقعیت برای به سرمایه رسیدن خودتان و همراهانتان است.حال باید بگوییم خدمت بهتر است یا ثروت

7
0
مدیر مدرسه جمعه 13 مرداد 1396 | 23:51

آخه آقای محترم آقای مرادویسی از همه لحاظ از تمام شهردارهای که تا کنون در مریوان خدمت کردن بهتره و درضمن با این حرفات مردم گول نمیخورن چون نمرات هیچ ربطی به مدیریت نداره خیلی ها بودن که نمرهاشون بیست بوده و الانم به اندازه ی یه بچه دوساله از مدیریت سرشون نمیشه !!!!

پاسـخ

احمدجمعه 13 مرداد 1396 | 23:52

6
1

خخخخخخ نمرات چ ربطی به مدیریت داره ....

پاسـخ

دکتریکشنبه 15 مرداد 1396 | 13:13

0
0

اقای مرادویسی یکی از دلسوز ترین مدیران بوده و هست ای کاش مدیران دیگه مثل اقای مرادویسی دلسوز بودند اتفاقا اگر این اقا شهردار شهرمان بشه بسیاری از مشکلات شهرمان به راحتی حل میشه چون سابقه قبلیش درخشان بوده در ضمن ایشان در دانشگاه معتبر و عالی مدرک گرفتن خواهش الکی اینجا اقای مرادویسی را تخریب نکنید ریز نمرات ربطی به مدیریت نداره(عالیه)

پاسـخ

دکتریکشنبه 15 مرداد 1396 | 13:17

5
0

اقای مرادویسی یکی از دلسوز ترین مدیران بوده و هست ای کاش مدیران دیگه مثل اقای مرادویسی دلسوز بودند اتفاقا اگر این اقا شهردار شهرمان بشه بسیاری از مشکلات شهرمان به راحتی حل میشه چون سابقه قبلیش درخشان بوده در ضمن ایشان در دانشگاه معتبر و عالی مدرک گرفتن خواهش الکی اینجا اقای مرادویسی را تخریب نکنید ریز نمرات ربطی به مدیریت نداره(عالیه)

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی