سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
چهارشنبه 4 مرداد 1396 / 08:03|کد خبر : 5053|گروه : ورزشی

قهرمانی تیم گلبال مریوان در مسابقات گلبال دوستانه غرب کشور

هيأت ورزشی نابينايان وكم بينايان مريواندر  به مناسبت هفته ى بهزيستی در مسابقات دوستانه گلبال دوستانه باحضور ده تيم قهرمان شد.

هيأت ورزشی نابينايان وكم بينايان مريواندر به مناسبت هفته ى بهزيستی در مسابقات دوستانه گلبال دوستانه باحضور ده تيم قهرمان شد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، هيأت ورزشی نابينايان وكم بينايان مريوان در نظر دارد به مناسبت هفته ى بهزيستی ٥و٦مرداد ماه سالجاری مسابقات دوستانه گلبال باحضور ده تيم( تبريز، اردبيل، تهران، أروميه، پيرانشهر، سنندج، بانه، قروه )و دو تيم از شهرستان مريوان برگزار کرد.

این مسابقات به مدت دو روز از ساعت ٨صبح تا 21 شب درسالن ورزشی موسك٢ مریوان و در پایان تیم گلبال مریوان در مسابقات گلبال دوستانه غرب کشور قهرمان شد.

گلبال یک رشته ورزشی مخصوص نابینایان است .اساس این ورزش استفاده از قدرت شنوایی در راستای جهت‌یابی توپ در بازی و علاوه بر آن درک صحیح از فاصله است که ورزشکار تشخیص دهد چگونه هماهنگ با توپ به منظور گسترش یا پرتاب در یک لحظه خود را با موقعیت صحیح تطبیق دهد. این ورزش به صورت تیمی برگزار می‌شود و در آن دو تیم که دارای سه بازیکن اصلی و حداکثر سه بازیکن ذخیره هستند با یکدیگر مسابقه می‌دهند.

محل مسابقه ورزشگاهی سرپوشیده و مستطیل شکل است به ابعاد یک زمین والیبال که توپ در این بازی سنگین و زنگوله دار است تا با غلتیدن آن بازیکنان بتوانند جهت حرکت توپ را تشخیص دهند. هدف هر تیم این است که توپ را از خط دروازه حریف عبور دهند  و تیم مقابل سعی می‌کنند که جلوی این کار را بگیرد  قوانین گلبال نیز به تایید سازمان بین المللی ورزش های نابینایان و کم بینایان رسیده است.


انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

شهروندجمعه 13 مرداد 1396 | 19:00

0
1

عالی
خیلی زیباست آقای درخشانی

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی