سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
یکشنبه 28 خرداد 1396 / 00:55|کد خبر : 4967|گروه : فرهنگی

آغاز طرح سنجش سلامت 3700 نوآموز بدو ورود به دبستان در مریوان

با حضور فرماندار شهرستان مریوان اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از امروز 27 خرداد در مریوان آغاز شد.

با حضور فرماندار شهرستان مریوان اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از امروز 27 خرداد در مریوان آغاز شد.

به گزارش زریوار خبر به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش مریوان، با حضور فرماندار شهرستان مریوان اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از امروز 27 خرداد در مریوان آغاز شد.

محمد شفیعی فرماندار مریوان ضمن آشنایی از فرایند طرح سنجش از بخشهای مختلف طرح شامل بخش پذیرش ، بینایی سنجی ، شنوایی سنجی ،آمادگی تحصیلی و مراقبت سلامت و همچنین بخش تخصصی بازدید کرد.

مدیر آموزش و پرورش هدف ازاجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان است،گفت: با اجرای این طرح ملی و ارزشمند تمامی شناسایی نارسایی‌ها و مشکلات احتمالی جسمانی و روانی نوآموزان ذکر کرد .

وی افزود:طبق پیش بینی های انجام شده 3700 نوآموز بدو ورود به دبستان در سالتحصیلی 97-96 جهت تحصیل رسمی دوره ابتدایی وارد پایه اول ابتدایی می شوند که 2400 نوآموز می بایست در 2 پایگاه پیش بینی شده در آموزشگاههای استنایی باغچه بان و ساعی مورد سنجش قرار خواهند گرفت و بقیه هم که 1300 نوآموز هستند سال گذشته هنگان ورود به مراکز پیش دبستانی در طرح سنجش سلامت شرکت کرده اند.

بهمن عرفانی اضافه کرد:722 نفر از نوآموزان در روستاها زندگی می کنند که از طریق پایگاههای سیار میزان آمادگی آنها برای ورود به دبستان ارزیلبی خواهد شد.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان مریوان با ارائه گزارشی از فعالیتهای انجام شده سال گذشته در رابطه با اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان خاطرنشان کرد، در سال گذشته بیش از 98 درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان که بالغ بر 3550 نفر بود تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

!!!!چهارشنبه 31 خرداد 1396 | 10:04

1
0

مرکز بهداشت کو پس ؟

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی