سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
پنجشنبه 25 خرداد 1396 / 10:48|کد خبر : 4962|گروه : اجتماعی

تلاش 9 ساله بانوی مریوانی در حمایت از یتیم های کردستانی

همیشه افرادی بودند که با کار های خیر خود نامی نیکو از خود بر جای گذاشته اند و همیشه مردم از آنها یاد می کنند.

همیشه افرادی بودند که با کار های خیر خود نامی نیکو از خود بر جای گذاشته اند و همیشه مردم از آنها یاد می کنند.

بانوی خیر ایتام کُردستانی، مروج 9 ساله ی نیکوکاریبه گزارش زریوار خبر به نقل از آفتاب دل، همیشه افرادی بودند که با کار های خیر خود نامی نیکو از خود بر جای گذاشته اند و همیشه مردم از آنها یاد می کنند. اگرچه افراد نیک اندیش و خیری بسیاری نیز بوده اند که نامی از آنها فاش نشده است، اما هستند افرادی که واقعا در طول سال ایتام نوازی کرده و حامیشان بوده اند.


نگین پرتوی خیر برجسته ایتام گفت: دست گیری از کودکی که بزرگترین حامی زندگیش را از دست داده است بهترین غنیمت برای اجر و پاداش اخروی است.

نگین پرتوی با اشاره به حضور نه ساله اش به عنوان حامی کودکان یتیم گفت: من مفتخرم که قریب به 9 سال است که حامی هستم و حامی یاب.

وی عنوان کرد:به درستی که محقق ساختن آرزوی کودک یتیمی باعث می شود که حس مثمر ثمر بودن را بکنی و شب هنگام با وجدانی آسوده سر بر بالین بگذاری.

وی اضافه کرد: تیم نوازی برکات و ثمرات بسیاری را به دنبال دارد و همین امر سبب شده تا طرح اکرام ایتام کمیته امداد به عنوان یکی از برجسته ترین طرح های مشارکتی این نهاد قلمداد شود.

مجری طرح اکرام ایتام دانشگاه علوم پزشکی با بیان خاطراتی زیبا از ثمرات کاری که انجام داده است اظهار کرد:نظام عادلانه ای هست که روزی دستگیری نیازمندان را به نفع ما جابجا خواهد کرد پس باید با کوشش فراوان در جهت رفع نیازهای کودکان معصوم گام برداریم تا علاوه بر اجر معنوی سهم خود را نسبت به عشق به هم نوع ادا  کنیم.

پرتوی در پایان ابراز امیدواری کردو گفت: امیدوارم که همه مردم استان کردستان با تحت پوشش قرار دادن کودکان یتیم بتوانند  طرح اکرام ایتام را همه گیر کنند  چون که این طرح قشنگترین اپیدمی است که علاوه بر اجر معنوی وظیفه انسان دوستی خود را در آن به نحو احسن انجام می دهیم.

یک هزار و ۳۵۰ کودک یتیم استان نیازمند حمایت خیران هستند

محمد رسول شیخی زاده، مدیر کل کمیته امداد استان کردستان با بیان اینکه جمعیت نیازمند در همه جوامع بشری وجود دارد، عنوان کرد: در استان کردستان هم با توجه به شرایط اقتصادی، افراد نیازمند بیشتری به خصوص در روستاها و مناطق حاشیه نشین شهر ها وجود دارد.

وی افزود: هم اکنون ۹ درصد جمعیت و در قالب ۱۴ درصد جمعیت خانوار استان تحت حمایت کمیته امداد استان هستندکه ۵۰ درصد از این خانواده ها دارای  سرپرست زن هستند.

شیخی زاده اظهار کرد: یکی از اهداف کمیته امداد در کنار حمایت ها و ارائه خدمات به این خانواده ها تلاش جهت توانمندی آنان با استفاده از ایجاد مشاغل خرد و کوچک است.

وی با بیان اینکه بخشی از مشاغل ایجاد شده برای افراد تحت حمایت این نهاد به مجموعه اصناف مرتبط است، گفت: هم اکنون هشت هزار طرح صنفی و مغاره داری مددجویان در استان داریم که از طریق امور صنفی پروانه کسب دریافت کرده اند و همچنین توسط حوزه اشتغال این نهاد نظارات می شوند.

مدیر کل کمیته امداد استان کردستان با اشاره به اینکه ترویج سنت های حسنه الهی در سطح جامعه یکی از اصلی ترین رسالت های کمیته امداد است، بیان کرد: با توجه به معنویت حاکم در ماه مبارک رمضان زمینه انجام کار خیر بیشتر فراهم است و کمیته امداد هم برنامه های ویژه ای در جهت کمک به نیازمندان در ین ماه اجرا می کند.

وی افزود: طرح اطعام نیازمندان، کمک به آزادسازی زندانیان غیر عمد، مفتاح الجنه و دیدار با خانواده های تحت حمایت و طرح اکرام ایتام از جمله طرح های ویژه کمیته امداد در این ماه مبارک است.

شیخی زاده گفت:  هم اکنون یک هزار و ۳۵۰ نفر از ایتام تحت حمایت این نهاد فاقد حامی هستند و  امید است تا پایان ماه مبارک رمضان با همکاری و مشارکت خیران برای این تعداد کودک یتیم و نیازمند حامی یابی شود.

 

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

هەورامان ڕوستەمیپنجشنبه 25 خرداد 1396 | 11:54

5
1

جگە لەوەی سری کڕنۆش دانەوێنین بۆ ئەم شێرە ژنە هیچێکم بۆ وتن نیە.زوان لاڵ و قەڵەم متم....

پاسـخ

محمد سپنجشنبه 25 خرداد 1396 | 12:54

5
1

درود بر بانوی پر تلاش مریوان
امیدوارم در این راە سخت و طاقت فرسا، همیشه پر انرژی و سرشار از خیر و برکت باشی.

پاسـخ

آرتین مریوانیپنجشنبه 25 خرداد 1396 | 14:07

2
1

خانم پرتوی واقعا کارتون شایسته س
انشاالله خدا پشتو پناهتون باشه

پاسـخ

برزانپنجشنبه 25 خرداد 1396 | 15:36

1
1

موفق و سرباند باشی

پاسـخ

بهنامپنجشنبه 25 خرداد 1396 | 17:00

2
1

من هم از این بانوی مهربان و دلسوز ارزوی موفقیت می کنم که توانسته است دل این کودکان را شاد کند

پاسـخ

بهنامپنجشنبه 25 خرداد 1396 | 17:01

1
0

من هم از این بانوی مهربان و دلسوز ارزوی موفقیت می کنم که توانسته است دل این کودکان را شاد کند

پاسـخ

عيسيجمعه 26 خرداد 1396 | 05:03

0
0

لطفاشماره تماس باخانم پرتوي براي خيرات دادن رابنويسيديا هماهنگي كنيد ممنون

پاسـخ

محمدشنبه 27 خرداد 1396 | 00:19

3
1

من دانشجو پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان هستم.از نزدیک سرکار خانم پرتوی رو میشناسم این بزرگوار علاوه بر کار خیر چهره محبوب و ماندگار در بین دانشجویان میباشد و خدمات فرهنگی زیادی به دانشجویان ارایه داده اند. ما به وجودشان افتخار میکنیم.

پاسـخ

هیرادشنبه 27 خرداد 1396 | 09:21

5
1

درود برانسانهای بزرگ که دیدنشان به آدم حال خوب می دهد با سپاس از بانو پرتوی خیلی مایلم که در طرح محسنین شرکت کنم لطفا مارو راهنمایی کنید

پاسـخ

اقبال بهمنیشنبه 27 خرداد 1396 | 11:28

2
0

اینجانب ضمن تشکر از اطلاع رسانی مدیر محترم زریبار خبر ، به نمایندگی از کمیته امداد امام خمینی (ره) وخانواده های بی سرپرست از خانم پرتوی تشکر می کنم . امیدوارم شاهد افزایش چنین افراد خیری ونیکوکاری باشیم . مردم مریوان در طول تاریخ خیرخواه یونیک اندیشی خود را ثابت نموده اند. خانم پرتوی از دیگر افتخارات شهرستان مریوان سربلند هستند.

پاسـخ

لیلا محمدیشنبه 27 خرداد 1396 | 16:49

1
0

بعنوان یک زن به این شیر زن کردستان که نمونه بارز اخلاق نجابت و خوش رویی و مهربانی است تبریک عرض کرده و امیدوارم همچنان در کارهای انسانی مستدام باشد قطعنا منم در طرح اکرام ایتام شرکت خواهم کرد به زودی و تشکر از زریوار خبر برای درج چنین خبر های زیبا و مثبتی

پاسـخ

لیلا محمدییکشنبه 28 خرداد 1396 | 09:56

1
0

بعنوان یک زن به این شیر زن کردستان که نمونه بارز اخلاق نجابت و خوش رویی و مهربانی است تبریک عرض کرده و امیدوارم همچنان در کارهای انسانی مستدام باشد قطعنا منم در طرح اکرام ایتام شرکت خواهم کرد به زودی و تشکر از زریوار خبر برای درج چنین خبر های زیبا و مثبتی

پاسـخ

شنو رستمییکشنبه 28 خرداد 1396 | 10:08

1
0

فقط این را می توانم بگویم که تو با این کار وجدانیت همه ما زنان کردستان را سربلند کردی منم دوست دارم مثل تو باشم و قطعنا این کار را شروع خواهم کرد کمک به انسانیت نمونه ات زیاد باشد و از مدیریت کانا ل هم سپاسگزارم

پاسـخ

مهر بانویکشنبه 28 خرداد 1396 | 16:31

2
0

سلام و درو به این بانوی بسیار مهربان و ارزشمند خدا نمونه چنین خانمها عزیز و فدا کار را زیادتر کتد

پاسـخ

شیدادوشنبه 29 خرداد 1396 | 22:32

2
0

درود به شرف چنین زنان سر فرازی زنده باد امیدوارم الگویی زیبا برای همه ما زنان شود

پاسـخ

پویا سلامیپنجشنبه 8 تیر 1396 | 01:49

2
0

سلام به این شیر زن کردستان و تشکر از شما بخاطر اطلاع رسانیتان

پاسـخ

کامیلجمعه 20 مرداد 1396 | 12:08

0
0

شیر زن کردستان باعث افتخار مریوان و جامعه پزشکی هستی درود بر شرفت سلام بر تربیتت درود بر کانال زریوار خبر با این خبر های خوبش

پاسـخ

علیزادهیکشنبه 19 شهریور 1396 | 09:41

1
0

داشتم اخبار زریوار خبر رو مرور می کردم چشمم به این پست افتاد با خود فکر کردم ایا هنوز چنین آدمهای پیدا می شوند که شادیهایشان را با ضعیف ترین موجودات تقسیم کنند هزار ان افرین به این شیر زن هزاران لایک به این بنده خوب خدا هزاران رحمت به پدر و مادر چنین ادمهایی این پست مرا به خود اورد و همین امروز در جهت کمک به ایتام و محرومیان اقدام خواهم کرد افرین به کانال زریوار خبر در ضمن حیف است که مصاحبه ای با این خانم نداشته باشید و ما را در جریان این مصاحبه قرار دهید این پیشنهاد من و همکارانم به زریوار خبر است لطف در صورت امکان این کار را انجام دهید تا بلکه انگیزه بهتر برای من و امثال من در جهت کمک به محرومین شود

پاسـخ

محمدی دانشجوچهارشنبه 13 دی 1396 | 09:51

0
0

خانم پرتوی بزرگوار همیشه در همه حال مایه افتخار و مباهات هستی خوشحالم در دانشگاهی کسب علم میکنم که ادم های بزرگی چون تو را در خود دارد خبرت بطور اتفاقی دیدم می دانستم که خوش رفتار و خوش اخلاقترین و دلسوزترین شخصیت دانشگاههی ولی این خیر خواه بودن تو را نشنیده بودم بازهم بهعت افتخار می کنیم

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی