سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
اختصاصی زریوار خبر/
دوشنبه 22 خرداد 1396 / 14:30|کد خبر : 4955|گروه : اجتماعی

ماجرای دردناک سرطان حنجره مادر جوان مریوانی/ کولبری هم کفاف هزینه های سرطان را نمی دهد

زندگی سخت یک کولبر زمانی دردناک می شود که همسرش سرطان حنجره می گیرد. زندگی  که شادی را از فرزندان این خانواده گرفته است.

زندگی سخت یک کولبر زمانی دردناک می شود که همسرش سرطان حنجره می گیرد. زندگی که شادی را از فرزندان این خانواده گرفته است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، سلامتی همان گوهر نهفته در جسم و روان انسان که وقتی گم می شود زندگی بی مفهوم خواهد شد لذتها  آرزوها را به هم ریخته و روحیه را دگرگون می سازد و حتی ممکن است خانواده ای را آشفته کند.

دوباره به زیر آسمان شهر برمی گردیم و در لابلای کوچه پس کوچه های این شهر پرهیاهو در سراشیبیهای محله پلکانی لیلاخی ها خانه ای را یافتیم. وارد شدیم تا موضوعی را پیگیری کنیم.

اما انگار در آن خانه مظهر عطوفت خانه"مادر" جای والایش خالی بود. حس بی مهری در چهره فرزندانش بخصوص  نوزاد5ماهه اش در غیاب مادر دیده می شد.

چنور خسروی خانم 35ساله مریوانی فروردین سال گذشته پس از متوجه شدن درد گلویش به پزشک مراجعه کرد و تحت درمان قرار گرفت. اما بیماریش همچنان ادامه داشته و پس از حالت تهوع  خونی مکرر او را وادار ساخت که به مرکز استان مراجعه کند و طی مدتی زیر نظر متخصص حلق و بینی بود.

اما پس از تشدید درد و حساسیت و آزمایشات مجدد معلوم شد که متاسفانه به "سرطان حنجره"مبتلا شده است و نیازمند مراقبت های ویژه و درمان جدی است.هزینه های زیاد درمانی و مشکلات مادی بیش از هرچیزی به این درد افزوده بود.

چنور خسروی در نهایت جهت درمان و معالجه به بیمارستان طالقانی تهران مراجعه کرد تا با تیم مجرب مراحل "شیمی درمانی" را انجام دهد.

اکنون متاسفانه با پیشرفت قابل توجه تومور و شرایط بدخیم تیم پزشکی ناچار به یک عمل جراحی حساس گردیدند. دکترهاشمی از پزشکان معالج خانم خسروی در تهران در گفتگو با خبرنگار زریوار خبر اعلام داشت: بیماری این مادر مریوانی متاسفانه روند خوبی نداشته و تیم ما نیز با یاری خدا با جدیت تمام کار خود را پیش می بریم. وی در مورد عمل جراحی روز اخیر افزود: این عمل پس از متوجه شدن حجم زیاد تومور که باعث شده بود مجاری تنفسی را دچار مشکل کرده و تنگی نفس شدید ایجاد کند مجبور گشته که درقسمت پایین تومور سوراخی ایجاد نموده تا موجب خفگی نشود که متاسفانه تارهای صوتیش پاره گشته و او را از صحبت کردن نیز بازداشته است.

وی با تایید هزینه های بالای درمانی خانم خسروی گفت: شاید برخی از هزینه های بیمارستانی وی شامل بیمه درمانی گردد اما هزینه های دوره  شیمی درمانی بخاطر غیر دولتی بودن آن مرکز بالا است.

طبق بررسی های زریوار خبر هزینه هر دوره شیمی درمانی، حدود"یک میلیون پانصد هزار تومان" است که تاکنون 6جلسه صورت گرفته و طبق تشخیص پزشک حدود6جلسه دیگر نیز لازم است.

محمد ازغ، همسر چنور خسروی در تمام مراحل  درمانی همراه و یاری همسرش بوده است اما متاسفانه بدلیل کم بضاعتی و هزینه های بالا درمان این مدت برای تامین مخارج بیمارستان تمام توان خود را بکار بسته است اما بازهم از پس هزینه ها برنیامده است و تاحدودی اطرافیان او را یاری نموده اند.

همسر این مادر جوان مریوانی بیکاری است. اما برای درمان همسرش در یک سال گذشته مجبور شده است در ارتفاعات سخت و پرمشقت اورامان کولبری کند اما اکنون حدود3ماه بخاطر همراهی همسرش در تهران قادر به انجام هیچ کاری نیست. 

چنور خسروی یک مادر است کودک 5ماهه اش را تنها گذاشته و بجای آغوش گرفتن فرزند خردسال خود صدها کیلومتر دورتر با یک بیماری سخت دست وپنجه نرم می کند.  

 وقتی واژه سرطان را می شنویم به پایان زندگی فکر می کنیم اما بسیارند افرادی که با یاری خدا و درمان جدی در چند قدمی مرگ دوباره به زندگی خود ادامه داده اند. امیدواریم که چنور خسروی نیز از آن دسته افراد باشد و بزودی فرزندش را در آغوش بگیرد. این امر موقعی محقق می شود که دستانی سخاوتمندانه در این ماه پرفضیلت مشکل سنگین مادی را از دوش این خانواده بردارد تاحداقل بی پولی مانع ادامه درمان وتامین نیازهای آنان نگردد.

از همه مردم استان کردستان و بخصوص مردم دو شهرستان مریوان و سروآباد خواهشمندیم در این ماه پر فضیلت و پر خیر و برکت رمضان به این مادر جوان و همسر کولبر وی سختی زندگی و مخارج بیمارستان را با کمک های خود- هر چقدر که می توانید- شادی را به این خانواده و فرزندان آنها بازگردانیم.

شماره کارت بانک ملی بنام: محمد ازغ  6037997230230949

شماره موبایل محمد ازغ  09187757551

گزارش؛ مسلم کیائیان

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

روژاندوشنبه 22 خرداد 1396 | 14:40

22
0

امیدوار م خدای بزرگ شفای عاجل رابه ایشان عطافرمایدوبه خانواده اش هم صبروتحمل برای همراهی ایشان

پاسـخ

هورامینادوشنبه 22 خرداد 1396 | 14:51

13
9

انشاالله خودا شیفاش بدو امین

2
1
؟ پنجشنبه 25 خرداد 1396 | 19:31

چرا این بیچاره این قد منفی خورده ؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!

پاسـخ

مریواندوشنبه 22 خرداد 1396 | 17:32

22
0

خبر واقعا تلخی است متاسفم / شهروندان شریف مریوان و سروآباد انشاالله همه به اندازه توان خود یاریگر این خانواده محتاج به کمک خواهند بود / بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش زیک گوهرند - چو عضوی بدرد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار- تو کز محنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند آدمی ؛ البته اگر آقایان محترم ثروتمندان مریوان و سروآباد همتی کوچک کنند مشکل مالی این خانواده محترم و نیازمند حل خواهد شد

پاسـخ

مرددوشنبه 22 خرداد 1396 | 17:41

25
1

مردم محترم شهرستانهای مریوان و سروآباد بیایید هر کدام با واریز مبلغ پولی که در توان داریم در کمک به این خانواده نیازمند سهمی داشته باشیم و در این کار انساندوستانه و خیر دل این خانواده را شاد کنیم و باور داشته باشیم خدا وند مهربان دهها برابر دلهایمان را شاد میکند. درود بر انسانیت تمام عزیزانی که در این امر خیر شرکت می کنند.

پاسـخ

همشهریدوشنبه 22 خرداد 1396 | 17:59

24
0

من حتما به این خواهرم کمک میکنم و از مردم مریوان هم میخواهم همراهی کنند تا بلکه مایه شادی این خانواده عزیز را فراهم کنیم

پاسـخ

عادلسه شنبه 23 خرداد 1396 | 01:43

25
0

من وجهه ناقابلی واریز کردم دوستان لطفا همت کنید منتظر ثروتمندان نباشید هر کسی به توان خودش مبلغی واریز کنه

پاسـخ

مریمسه شنبه 23 خرداد 1396 | 11:39

12
0

خیلی ها هستن میتونن کمک کنن ولی نمیکنن واقعا نباید منتظر ثروتمندا ماند

پاسـخ

the night kingسه شنبه 23 خرداد 1396 | 11:57

9
0

نموونه ت زور بیت به ریزم

پاسـخ

سورانجمعه 26 خرداد 1396 | 04:42

2
0

یا رحمان و یا رحیم
یا کریم و یا ستار
خوایا به خاطر ام مانگه موباره که
خوایا بع خاطرمناله کانی شه فای به
من دانشجوم له غریبیا
بس اتوانم بپارمو له خواب گه آره
خوایا شفای به ی
آمین یا ارحم الراحمین

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی