سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
جمعه 5 خرداد 1396 / 19:31|کد خبر : 4900|گروه : اجتماعی

بی تدبیری مسئولان شهری و جولان سگهای ولگرد در مرکز شهر مریوان

جولان سگهای ولگرد در شبانه روز در خیابانها و کوچه های و حتی مرکزی ترین نقاط شهر، مریوان را بی نظم و گلایه مردم را در پی داشته است.

جولان سگهای ولگرد در شبانه روز در خیابانها و کوچه های و حتی مرکزی ترین نقاط شهر، مریوان را بی نظم و گلایه مردم را در پی داشته است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر،  بی توجهی مسئولین در جمع آوری سگ های ولگرد این روزها بدلیل گرمی هوا آنقدر شدت پیدا کرده است که کوچه های شهر به جولانگاه حیوانات بدل شده این اتفاق می تواند تبعات بهداشتی و اجتماعی ناخوشایندی به همراه داشته باشد.


جولان سگ های ولگرد در برخی خیابان ها و کوچه های مریوان گلایه های فراوانی را در بین شهروندان به وجود آورده است که طی تماس برخی شهروندان با سایت زریوار خبر و ارسال تصاویری خواهان برطرف شدن این مشکل شدند. جولان سگهای ولگرد به خصوص در ساعات پایانی شب و ابتدای صبح باعث نارضایتی مردم شهر مریوان شده است.

این معضل شهر از سالهای گذشته گریبان گیر شهرداری شده است و هرزچندگاهی به صورت مقطعی سگهای ولگرد جمع آوری می شوند اما بعد مدتی شاهد بازگشت و افزایش آنها هستیم.

بی توجهی مسئولین در این روزها جولان سگهای ولگرد در نقاط مختلف و حتی مرکز شهر را برای همه کاملا عادی کرده است اگر چه یکی از معیارها و ملاک های شهر پاک و تمییز نبود سگهای ولگرد در سطح شهر است.


سگهای ولگردی که تنها ارمغانشان گسترش آلودگی و بیماری, رعب و ترس در بچه مدرسه ای ها , کودکان و نگرانی خانواده ها است در سایه عدم توجه مسئولین ذیربط مریوان را جولانگاه خود قرار داده اند.

بر اساس بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری، جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی و حیوانی و… و جمع آوری حیوانات بلاصاحب و دفع حیوانات مریض، مزاحم و ولگرد از وظایف شهرداری هاست. شهرداری نباید این سگ های ولگرد را بکشد بلکه باید مکانی را برای آنها در نظر بگیرد.

جولان سگهای ولگرد در شبانه روز در خیابانها و کوچه

بی تدبیری مسئولان شهری و جولان سگهای ولگرد در مرکز شهر مریوان

بی تدبیری مسئولان شهری و جولان سگهای ولگرد در مرکز شهر مریوان

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

سیروان دادگرشنبه 6 خرداد 1396 | 00:43

5
0

سلام وخسته نباشید خدمت مدیریت ودست اندرکاران سایت خبری زیبای زریوار خبر! کاش ما انسانها وفا و مهربانی سگ را داشتیم،از مسولان خواستاریم که به نحو احسن تدبیر وچاره اندیشی برای سگهای ولگرد انجام بدهند و از کشتن سگها بدون شک ناراضی هستیم چرا که سگها هم ازمخلوقات زیبای خداوند هستند و ما حق گرفتن جان آنها را نداریم.عقیم سازی و مکانی مناسب برای این جانداران بی سرپناه در نظر بگیرید.به امید فرهنگسازی

2
0
کردستان شنبه 6 خرداد 1396 | 19:01

من نیز موافقم اما آیا روشی دیگر هست؟

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی