سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
سه شنبه 12 اردیبهشت 1396 / 09:11|کد خبر : 4824|گروه : اجتماعی

ماجرای خودسوزی دستفروش مریوانی در اعتراض به شهرداری

روز گذشته یک مرد مریوانی بدلیل توقیف چرخ خود توسط شهرداری با ریختن بنزین قصد خودسوزی  داشت که با هوشیاری نیروهای شهرداری مانع از انجام این کار شدند.

روز گذشته یک مرد مریوانی بدلیل توقیف چرخ خود توسط شهرداری با ریختن بنزین قصد خودسوزی داشت که با هوشیاری نیروهای شهرداری مانع از انجام این کار شدند.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، در روزهای گذشته شهرداری مریوان در اجرای طرح توقیف چرخ های دست فروش در سطح شهر، چرخ یک مرد دست فروش را که تنها منبع درآمدی وی و خانواده ش بود، توقیف کرد که وی بعد از بی نتیجه ماندن پیگیرها جهت بازپس گیری چرخ خود پیش از ظهر روز دوشنبه 11 اردیبهشت ماه در حالی وارد ساختمان شهرداری شد که مقداری بنزین بر سروصورت خود ریخته بود و از شدت ناراحتی قصد خودسوزی داشت اما با اقدام به موقع نیروها و کارکنان شهرداری از خودسوزی این مرد مریوانی جلوگیری شد.

بنا با اخبار موثق بعد از این ماجرا مسئول حراست شهرداری با آرام کردن این مرد و پرداخت 100 هزار تومان پول و قول کمک و مساعدت به وی به جای چرخ توقیفی، وی را از خودسوزی بازداشتند.

دستفروشی در سالهای اخیر با رشد بی سابقه در مریوان مواجه بوده است. ریشه این معضل اگر چه به عوامل متعددی بر می گردد اما عملکرد مدیران شهری در سالهای گذشته را نباید نادیده گرفت. اگر امروز شاهد رشد قارچ گونه پدیده دستفروشی هستیم، مهم‌ترین دلیل آن عدم جلوگیری از این پدیده نامیمون اجتماعی در سال‌های اخیر مدیریت شهری است.
 

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

مریوانیسه شنبه 12 اردیبهشت 1396 | 09:25

9
2

********* چرا این چنین ظلمی در حق یک دست فروش میکند تا بر اثر اذیت و ازار شهرداری فردی حاضر به خود سوزی شود ؟؟؟

پاسـخ

هوارگهسه شنبه 12 اردیبهشت 1396 | 11:01

10
3

بی کاری و بی پولی یک طرف که جامعه ی ما را نابود کرده و گریبان تک تک مردم را گرفته
نا کارامدی شهردار مریوان هم یک طرف که شهامت ساماندهی دست فروشان را ندارد و با اکتفا به زور نان این قشر فقیر و زحمت کش را از سفرهایشان بیرون میکند
باید به *******گفت که انها نمیتوانند دزدی کنند و از اختلاس کردن از بیت المال نان حرام را به خانه ببرند انها کسانی هستند که شرف دارند وجدان دارند و معنای حلال و حرام را میدانند مانند کسانی نیستند که هیچ کدام را ندارند و از حق مردم میدزدند تا جیب خود را پر کنند مانند انانی نیستند که فاکتورهای بیست هزاری را دو میلیون کنند انها انسان های بزرگی هستند و همیشه بزرگان هستند چرا که فقر را قبول میکنند اما دزدی نمیکنند
********

پاسـخ

شهروندسه شنبه 12 اردیبهشت 1396 | 11:49

9
0

مردم همه بیکارند و از فقر دستفروشی میکنن از سر اجبار هیچ کار دیگه ی نیست که انجام بدن تو کدوم کارخونه و کارگاه کار کنن کی میاد تو مریوان سرمایه گذاری کنه ؟دکتر و مهندس وتحصیلکرده هام بیکارن چه برسه به یه جوون بی سواد فقیر.

پاسـخ

حکمتسه شنبه 12 اردیبهشت 1396 | 12:13

7
1

*******،عدم جلوگیری ازاین پدیده نامیمون؟شمافکرمیکنیددلیل دستفروشی چیست؟حتما به نظرشما سدمعبروایجادمزاحمت آره؟شماهاوزورگویان شهرداری سختی زندگی رانچشیده ایدوگرنه طوری دیگربااین مسئله رفتار میکردید.ازشمادیگرانتظارنداشتم،بجای حمایت ازبیکاران ودستفروشان باشهرداری همسو شده اید.این اسمش مدیریت شهری نیست جناب شهرمریوان مشکلاتی بزرگترازاین داردچرادرباره آن مطلب نمی نویسیدچراشهرداروجنابان شورا را سرزنش نمیکنید،****************؟چراخودراجای قشربیکارقرار نمیدهیدتابدانیدمردم ازگرسنگی ونداری چقدرزیرفشارندودوساله شهرداری چه ضررهایی به دستفروشان زده،چقدر شخصیت آنهاراجلومردم خوردکرده اند.جمع کن بابا،شمابایدهمسوبامردم باشیدازآنهاحمایت کنید،سالانه چندنفر براثر انفجارمین درکوهستانهای اطراف آسیب می بینند؟؟؟تاوان اینهافقط کسب نان حلال وفقیری است نه ****..
اگردزدی میکردندچی؟اگررشوه خواربودندچی؟شماازدولت انتقادکن که ازطرفی مردم رابه داشتن فرزندان زیاد تشویق میکندوازطرفی درفراهم کردن شغل آنهاعاجزاست.اخبارتان رامنحرف نکنیدمردم کارمیکننداما نان بازومیخورند،دزدی نمیکنند،اهل فسادنیستند،،،،،،بایک قاشق ماست نمیشه دریارادوغ کرد

1
0
هیوا چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 | 11:32

آدم بی سواد مشکل بی کاری مردم چه ربطی به شهرداری داره از بی کفایتی دولته که نمیتونه برای مردمش شغل ایجاد کنه در ثانی به نظر من باید دست فروشان را اعدام کرد خیابان و پیاده رو شده محل کسب و کار مردم تازه ادعای مالکیتش رو هم دارند . منم خودم هم از اقشار کم درامد جامعه ام خیال نکنید که مایه دارم ولی قوانین باید رعایت بشه

پاسـخ

کارگرسه شنبه 12 اردیبهشت 1396 | 12:31

6
0

اقاشهردار کمک کردن به فقیر فراموش نکنید روز کارگر هست فراموش کردی :تو هم یک روز کارگر بودی مثل ما الان پشت میز صندلی هستی بزار ما دعا خیر برکت کنیم برات

پاسـخ

هانیسه شنبه 12 اردیبهشت 1396 | 12:52

5
1

یعنی مریوان هیچ مشکلی نداره جز این دست فروشا!!!چرا نمیذارن یه لقمه نوت دربیارن

پاسـخ

نداسه شنبه 12 اردیبهشت 1396 | 14:52

4
0

امیدواریم هیچ وقت شاهد این اتفاقات در شهرمون نباشیم به همکاری و همدلی مرده و ارگان ها

پاسـخ

شهروندسه شنبه 12 اردیبهشت 1396 | 16:31

4
8

به نظر من هدف این مرد برانگیختن احساسات مردم برای حمایت از ایشان میباشد وجدانا تاکی این شهر به این زیبایی به خاطر دست فروشها دچار این بی نظمی و هرج مرج و ترافیک غلط است حقیقا نباید تنها شهرداری را مقصر دانست همه ما مردم با همکاری مسولین مسئولیت داریم در قبال شهر این وضعیتی را که دارد رها شود و از مسولین و متولیان نیز انتظار هست دست فروشان که تنها درآمدشان به چرخ دستی میباشد مکان و جایگاه مناسبی را تهیه و اسکان داده شوند که انشاا... شهری پاک و زیبا که برازنده مردم نجیب مریوان است داشته باشیم

پاسـخ

هیدیشنبه 16 اردیبهشت 1396 | 01:03

1
0

مسولین محترم کلمه شغل که کلا داره به افسانه برای سایرین اقشارتبدیل میشه حالا که مشکل بی شغلی رو حل نمیکنید حداقل شماها با این حقوق های هنگفتی که هر ماه در انتظارتونه زکات شرعی وانسانی رو بپردازین هیچکس مجبور به دستفروشی نبود.
مردم نون شب ندارن بخورن اونوقت امثال شماها ماشین زیر پاش قیمت خون چندین نفره. اگر شما دارین وظیفه قانونی رو انجام میدین بدونید وظیفه انسانی وشرعی از جانب خداوند خیلی مهمتره.

پاسـخ

کاروشنبه 27 خرداد 1396 | 11:27

0
0

راستی چرخ حمالی هارو هم جمع میکنند.پناه بر خداااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی