سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
جلیلیان در گفتگو با زریوار خبر:
یکشنبه 22 اسفند 1395 / 20:30|کد خبر : 4634|گروه : اجتماعی

تردد روزانه بیش از 60 هزار خودرو در مریوان / خودروی مهمانان و گردشگران در نوروزی امسال جریمه نخواهند شد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مریوان در صورت همکاری بازاریان و کسبه خودروهای مسافران و گردشگران نوروزی در شهرستان مریوان جریمه نخواهند شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مریوان در صورت همکاری بازاریان و کسبه خودروهای مسافران و گردشگران نوروزی در شهرستان مریوان جریمه نخواهند شد.

بهزاد جلیلیان رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مریوان در گفتگو با خبرنگار زریوار خبر، گفت: طرح نوروزی پلیس راهنمایی و رانندگی مریوان از 25 اسفند الی 15 فروردین سال آینده با هدف روان سازی ترافیک شهر با حضور همه نیروها و 5 گشت  راهنمایی و رانندگی و 2 خودروی نامحسوس در سطح شهر مریوان خدمات راهنمایی و رانندگی به شهروندان ارائه می شود.

سرهنگ دوم جلیلیان با اشاره به وجود بیش از 60 هزار خودرو در داخل شهر مریوان، اظهار داشت: شهر مریوان بدلیل نداشتن خیابان های مناسب، نبود روگذر و زیر گذر و تجمع بازار در یک مسیر و نقطه مشخص، باعث ترافیک شهری شده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر میزان تصادفات داخل شهر مریوان نسبت به سال گذشته، گفت: تصادف جرحی و فوتی در سطح شهر مریوان در شرایط بحرانی است و افزایش 100 درصدی به نسبت سال گذشته داشته است. وی دلیل افزایش تصادف شهری را سرعت زیاد، عدم رعایت حق تقدم، بی احتیاطی و ... بوده است.

جلیلیان با بیان اینکه طی توافق اتاق اصناف و پلیس راهنمایی و رانندگی در صورت همکاری بازاریان و مغازه داران سطح شهر در ایان نوروز و پارک نکردن خودروهای شخصی مغازه ه داران و همشهریان بخصوص در مسیر پرترافیک شهر از جمله میدان بایوه تا شبرنگ و از شبرنگ تا میدان سرباز خودروهای مسافران نوروزی در این مسیر و بازار اصلی شهر جریمه نخواهند شد.

وی تأکید کرد: در صورت همکاری بازاریان و کسبه از هر گونه برخورد قانونی و جریمه با خودروهای مسافران نوروزی با هدف جذب بیشتر گردشگر و مهمانان  نوروزی خودداری می شود.

رئیس راهنمایی و رانندگی مریوان از اتاق کنترل و نظارت ثبت تخلفات رانندگی در دو مسیر چهار راه موسک و بیمارستان بوعلی خبر داد و گفت: یکی از کارآمدترین ابزارهای حوزه ترافیکی نظارت و ثبت تخلفات از طریق دوربین است به طوری که در مدت کوتاهی اثرات مثبتی داشته و باعث کاهش سوانح رانندگی و تخلفات در دو مسیر حاشیه ای شهر مریوان شده است. وی همچنین از  مجهز شدن راهنمایی و رانندگی مریوان به دو خودروی دوربین متحرک در سطح شهر مریوان خبر داد و گفت: از این پس دو خودروی با پلاک شخصی دوربین ثبت تخلف رانندگان متخلف را ثبت و ضبط می کند و جریمه آنها را بصورت پیک موتوری تحویل می دهند یا در تخلفات گواهینامه راننده ها ثبت می شود.

علائم راهنمایی و رانندگی به نوعی نمادهای قانونی شهر به شمار می روند و ابزارهایی برای اطلاع رسانی و کنترل سرعت محسوب می شوند. آیا ما به عنوان یک شهروند تا کنون به علایم و راهنمایی و رانندگی توجه کرده ایم؟ هدف از نصب علائم راهنمایی و رانندگی در شهر برای تسهیل در عبور و مرور شهروندان است و شهروندان باید مطمئن باشند که هیچ تابلویی بی حکمت در شهر نصب نشده و قطعاً فلسفه ای برای تابلوهای عبور یکطرفه، توقف ممنوع، توقف مطلقاًممنوع، پارک، تابلوهای محدودیت سرعت، بوق زدن منوع و … وجود دارد.

مهمترین گام برای رعایت قوانین و احترام به تابلوهای راهنمایی و رانندگی را گسترش مباحث فرهنگی است و همه دستگاهها و رسانه هایی که به نوعی در فرهنگ شهروندان تأثیرگذار هستند باید در این باره عزم جدی داشته باشند.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

هادی روخندهیکشنبه 22 اسفند 1395 | 22:31

2
4

با عرض سلام .مراتب تقدیر و تشکر خود را به خدمت پلیس راهنمایی و رانندگی میرسانم و از بانیان این تصمیم ممنونم و امیدوارم مردم نیز کمال همکاری را با مسافرین داشته باشند تا رونق کسب و کار دوباره به شهرمون برگرده انشاالله.

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی