سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
به علت مسدود شدن مسیر ارتباطی اورامان
یکشنبه 10 بهمن 1395 / 20:56|کد خبر : 4441|گروه : پزشکی

نوزاد 45 روزه مبتلا به بیماری عفونت ریوی واسهال به بیمارستان پاوه منتقل شد

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروآباد گفت: یک نوزاد دختر 45 روزه مبتلا به بیماری عفونت ریوی در یکی از روستاهای منطقه اورامان  بنام سلین به دلیل مسدود شدن راه ارتباطی این منطقه در گردنه ژالانه به بیمارستان پاوه در استان کرمانشاه منتقل شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروآباد گفت: یک نوزاد دختر 45 روزه مبتلا به بیماری عفونت ریوی در یکی از روستاهای منطقه اورامان بنام سلین به دلیل مسدود شدن راه ارتباطی این منطقه در گردنه ژالانه به بیمارستان پاوه در استان کرمانشاه منتقل شد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، ایوب غلامی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سروآباد ، گفت: این نوزاد دختر با علایم سرفه و دیسترس تنفسی و اسهال که از سه روز پیش به آن دچار شده بود، بامداد روز یکشنبه والدین او به دلیل بی حالی و دیسترس تنفسی شدید به مرکز جامع سلامت روستای سلین از توابع بخش اورامان مراجعه می کنند.
 
وی ادامه داد: پزشک این مرکز روستایی پس از معاینه نوزاد دختر با تشخیص پنومونی .بیمار را با اکسیژن نازال  واقدامات درمانی در این مرکز تحت درمان قرار داده و همچنین تجهیزات احیا و انتوباسیون را جهت احیا فوری در صورت لزوم برای بیمار آماده می نمایید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سروآباد اضافه کرد: با انجام اقدامات اولیه در مرکز روستایی سلین نوزاد بیمار به دلیل هاپیوترم و دیسترس تنفسی شدید همچنان بی حال  و کاهش سطح هوشیاری و اسهال  ضمن تماس پزشک با مدیر شبکه و مرکز  فوریت های پزشکی شهر اورامان تخت و اطلاع بیماری این نوزاد اعلام نمود که بیمار باید هرچه سریعتر به بیمارستان منتقل شود.

وی با اشاره به هماهنگی انجام شده با همکاران شبکه بهداشت  درمان شهرستان پاوه استان کرمانشاه برای انتقال این بیمار افزود: به دلیل مسدود شدن گردنه ژالانه که مسیر ارتباطی شهر اورامان و 10. روستای تابعه آن است، به ناچار مجبور شدیم این نوزاد بیمار را با آمبولانس و تیم فوریت های پزشکی اورامان  و همراهی پزشک مرکز سلین در ساعت 16 امروز به شهرستان پاوه کرمانشاه انتقال دهیم.وی ازحمات پرسنل مرکز سلین و تیم مرکز فوریت وهمکاران شبکه  بهداشت درمان پاوه  قدر دانی نمود.

گفتنی است شبکه بهداشت و درمان سروآباد دو روز پیش نیز جان این زن باردار ژیواری که در برف و کولاک گیر کرده بودند توسط گروهی متشکل از ماموران راهداری و آمبولانس فوریت های پزشکی 115 نجات داده شد.

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

یه شهرونددوشنبه 11 بهمن 1395 | 19:13

1
0

خوب جای قدردانی داره .ولی خوب این اصطلاحات پزشکی که به کار بردید دقیقا متوجه نشدیم چی بود؟
بعد این خبر پاوه و سروآباد بود نه مریوان؟
فکر میکنم خبرهایی که به مربوط به شهرستان های دیگه هستند باید فاکتور بگیرید و فقط مهم هارو اطلاع رسانی کنید!!!

پاسـخ

یه شهروندسه شنبه 12 بهمن 1395 | 15:05

1
0

چرا نظر منو نذاشتی؟

پاسـخ

مریوانچهارشنبه 13 بهمن 1395 | 01:22

1
0

این خبر که مربوط به شهرستان سرواباده نه مریوان و خبر زیاد مهمی نیست که در زریوار خبر پخش بشه؟

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی