سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
در واکنش به تحریف سخنان یک فرهنگی توسط سایت شورای شهر،
سه شنبه 21 دی 1395 / 18:59|کد خبر : 4371|گروه : فرهنگی

انتقاد شدید عارفی از انتشار مطالب کذب سایت بدون مجوز شورای شهر/ اخلاق مداری شاخصه مهم رسانه و خبرنگار است

دبیر حزب اعتدال و توسعه و مدیر دبیرستان نمونه دولتی فرزانگان مریوان، گفت: حرف های بنده در خصوص مسائل فرهنگی و انجمن ها در جلسه شورای آموزش و پرورش کاملا تحریف و برعکس منعکس شده که بنده ضمن تاکید برحق قانونی خود از طریق مجاری قانونی اعلام می دارم به عنوان یکی از فعالان مدنی و فرهنگی این شهر هیچ وقت چنین اکاذیبی به ذهنم خطور نکرده است.

دبیر حزب اعتدال و توسعه و مدیر دبیرستان نمونه دولتی فرزانگان مریوان، گفت: حرف های بنده در خصوص مسائل فرهنگی و انجمن ها در جلسه شورای آموزش و پرورش کاملا تحریف و برعکس منعکس شده که بنده ضمن تاکید برحق قانونی خود از طریق مجاری قانونی اعلام می دارم به عنوان یکی از فعالان مدنی و فرهنگی این شهر هیچ وقت چنین اکاذیبی به ذهنم خطور نکرده است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، فیروز عارفی مدیر دبیرستان نمونه دولتی فرزانگان مریوان در پی تحریف سخنان خود در جلسه شورای آموزش و پرورش توسط سایت بدون مجوز وابسته به شورای شهر مریوان  با ارسال متنی به زریوار خبر، خطاب به اهالی فرهنگ و جامعه مدنی و فعالان زیست محیطی، اظهار داشت: در پی تحریف سخنان اینجانب در شورایی آموزش و پرورش مورخه ی 20 دیماه در محل فرمانداری مریوان توسط سایت شاری مه ریوان لازم می بینم جهت تنویر افکار عمومی نکاتی را به عرض برسانم قبل از هرچیز رعایت اخلاق خبرنگاری و پرهیز از هرگونه وابستگی گروهی و رعایت حقوق عمومی، انصاف، صداقت، راستگویی و تبعیت از شرافت حرفه ای و رعایت اصل بی طرفی را  در تهیه اخبار  از  اصول  اساسی اخلاق خبرنگاری می دانم و بر این باورم کسانی که بنام خبرنگار با تحریف و زیر پا گذاشتن این اصول  در راستای تخریب افراد گام بر می دارند ضمن برهم زدن سلامت و آرامش روانی جامعه، خود را نشانه گرفته و باید بدانند امانت داری حرفه ای سنگ بنای اعتماد به یک خبرنگار است.
 

دوستان گرامی امروز جلسه شورای آموزش وپرورش در محل دفتر فرماندار با حضور فرماندار محترم ماموستا شیرزادی امام جمعه محترم مریوان مدیر محترم آموزش و پروش و شهردار و رئیس محترم  شورای شهر وهمچنین اعضای منتخب انجمن اولیای شهرستان برگزار شد.
 

در انتهای جلسه شهردار مریوان برنقش آموزش شهروندی در ارتقا وضعیت فرهنگی شهر تاکید نمود و از آموزش وپرورش درخواست نمود که مشترکا با شهرداری در یکی از مقاطع تحصیلی کلاس های آموزش حقوق و وظایف شهروندی برگزار کند. بنده نیز در ادامه ضمن تایید سخنان، از وی و اعضای شورا علل الخصوص از فرماندار خواستم از پتانسیل انجمن های مریوان در برگزاری چنین دوره هایی استفاده کنند. و بر نقش پر رنگ تشکل های مردم نهاد در ساماندهی فضای شهری مریوان تاکید نمودم و حتی به عنوان عضو هیئت مدیره یکی از انجمن ها درخواست نمودم فضای مناسب جهت برگزاری مراسمات و برنامه های انجمن ها مهیا گردد. و در بخشی از سخنانم به عنوان یک شهروند از عملکرد کمسیون فرهنگی شورای شهر انتقاد نمودم در کمال ناباوری در خبری از سایت شاری مریوان حرف های بنده کاملا تحریف و برعکس منعکس شده که بنده ضمن تاکید برحق قانونی خود از طریق مجاری قانونی اعلام می دارم بنده فیروز عارفی به عنوان یکی از فعالان مدنی و فرهنگی این شهر هیچ وقت چنین اکاذیبی به ذهنم خطور نکرده و همواره مواضعم در دفاع از تشکل های مردم نهاد این شهرستان بوده و خواهد بود و شاهد سخنان امروز بنده تمام اعضای شورای آموزش وپرورش شهرستان مریوان می باشند.
 

آنچه در سایت وابسته به شورای شهر آمده این است:"فیروز عارفی یکی از کاندیداهای دور دهم مجلس شورای اسلامی که درجلسه حضور داشت در اظهاراتی عجیب گفت : انجمن ادبی حق ندارد در اینگونه فعالیت ها  مانند سمینار خشونت و آسیب های آن شرکت کند و در حوزه اختیاراتش نمی باشد  و بنده خودم یک فرهنگی هستم و متاسفانه انجمن های مریوان به دلایل مختلفی همچون بسته بودن فضا چنان که باید نتوانسته اند کارایی لازم را داشته باشند."
 

در حالی سایت وابسته به شورای شهر بدون مجوز نهادهای جمهوری اسلامی- البته مورد حمایت غیر قانونی مسئولین این شهرستان- فعالیت می کند و اینگونه اظهارات را نسبت به فیروز عارفی در پیش گرفته که همین سایت در دور اول انتخابات مجلس در 7 اسفند 94 از وی به شدت حمایت می کرد.
 

آنچه در اظهارات فیروز عارفی بر آن تأکید شده است استفاده از حق قانونی خود جهت پیگیری این موضوع در مجاری قانونی است که باید منتظر ماند که آیا این اتفاق خواهد افتاد یا تنها جهت راضی نگه داشتن اهالی فرهنگ و جامعه مدنی و فعالان زیست محیطی بیان شده است.
 

 انتقاد شدید عارفی از انتشار مطالب کذب سایت بدون مجوز شورای شهر/ اخلاق مداری شاخصه مهم رسانه و خبرنگار است

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

تاریخسه شنبه 21 دی 1395 | 19:41

6
4

آقای عارفی... بیخیال انتخابات... برو بچسب به تاریخ و اموات....

پاسـخ

کاوهسه شنبه 21 دی 1395 | 20:51

8
1

جناب فیروزی یادتان نرود اینجا مریوان است و هر کی هر حرفی دلش خواست نسبت به دیگری در فضای رسانه ای هم می بندد خبری از قانون اینا نیست مگه که خیلی خودتو به زحمت بیندازی که تصور نمی شود جنابعالی پیگیر اجرای قانون باشید مانند سایر همشهریان محترم

پاسـخ

الفسه شنبه 21 دی 1395 | 20:57

20
3

با سلام
اقای عارفی شما نشان داده اید که خیلی زود تغییر موضع می دهید، مصداقش ، درپایان دور اول انتخابات به استناد بیانیه منتشره در همین سایت یکی از کاندیداها رو به خریدن آرای مردم متهم کردید،اما با گذشت چند روز چون بحث پست احتمالی به میان آمد به یکباره تغییر موضع دادید و در کنار همین کاندیدایی که شما او را متهم کرده بودید قرار گرفتید و عکسهایتان را با ایشان درکمال مباهات منتشر کردید
لازم به ذکر است که اشتباه محاسباتی (عدم آگاهی از شرایط سیاسی روز و همچنین تسویه حساب شخصی) بعضی ازاعضای منفعت طلب شورای ناهماهنگی موجب شد تا حضرتعالی جایگزین کاندیدای واقعی اصلاح طلبان شویدو با این اقدام بار دیگر این افراد در دنیای سیاست شکست سختی متقبل شوند،آرای ماخوذه شما هم مدیون فرهنگیان بزرگوار می باشید وگرنه صرف نظر از این موضوع در خوشبینانه ترین حالت کمتر از500 رای داشتید.پس لطفن تغییر موضعتان را توجیه نکنید.یک توصیه دیگر به شما همچنانکه بیانیه و یادداشت منتشر می کنید از شما انتظار می رود پاسخگوی نظرات خوانندگان هم باشید.

پاسـخ

کاندیدای شورای شهرسه شنبه 21 دی 1395 | 22:26

5
3

وقتی که در شهری چون مریوان افرادغیره بومی و مهاجر فارغ از محتوا وچگونگی این بحث متولی و نظریه پرداز مسایل فرهنگی شهروندی می شوند ، دیگر طبیعی ایست همین سایتک شورا نیز درچنین روندی قرار بگیرد. هرظرفی باظرفیت خود سنجیده می شود. واما درمورد سایت شورا ، هملت به پایگاه تبلیغ برای تعدادی از شورای شهر تبدیل شده ، آنهم با پول شهرداری که با چه مکافاتی حاصل می شود.

پاسـخ

منتقدسه شنبه 21 دی 1395 | 22:59

2
1

خب آقای عارفی، میتونید تماس بگیرید مطلب رو بردارن و یا متنش رو تغییر بدن، مسئله دوم ؛ این واقعی داره انجمن ادبی باید مسایل تخصصی خودش بپردازه، نه اینکه بیاد راجع به طلاق جلسه برگزار کنه، فرهنگسرایی که زیر نظر شهرداریه، چرا خودش مستقل یا با حمایت کارشناس ها و انجمن های دیگه این نشست های آسیب شناسانه رو برگزار نمیکنه؟؟؟...چرا اصلا در نهان و به صورت پنهانی اداره ی فرهنگ و ارشاد مریوان، ید و مدیریت فرهنگسرا را به شهرداری داد؟؟؟؟ شهرداری آیا شایستگی رو داره ؟؟؟ بعد چرا این رو اعلان عمومی نکردن؟؟ چرا شهرداری سیاستهای فرهنگی خودش رو حداقل در این پنج ماهه اعلام نکرده ؟؟ و فقط به برگزاری این جلسه های معمولی خشونت و طلاق که برگزار کننده ش انجمن ادبی بوده، قبلا هم در فضای مجتمع فرهنگی برگزار می شد اکتفا کرده؟؟ ( هر چند انجمن ادبی به کار حرفه ای خودش بی توجه بوده و ندانسته به این سمت رفته و در واقع باید انجمن هایی با گرایش اجتماعی یا بهزیستی این امر رو بر عهده می گرفت).... در واقع جز کار غیرحرفه ای و تولید ضد فرهنگ، اتفاق خاصی نیفتاده، و این قضیه مدیریت ضغیف فرهنگ و ارشاد مرتبطه واقعا، که چرا اماکن و سالن دولتی رو در ازای چند میلیون تومن اجاره داده؟؟؟؟؟

پاسـخ

بارانچهارشنبه 22 دی 1395 | 10:20

5
1

بنظر من اقای عارفی به راحتی می تونه از این سایت بدون مجوز شکایت کنه . چرا که سایت های بدون مجوز در هر حال محکوم هستند و نباید بدون اجازه طرف مقابل خود خبری را منتشر کنند اگر چه معتقدم آقای عارفی جرات شکایت ندارد و خواسته ماست مالی کنه و جوابی داده باشه

2
1
شهروند پنجشنبه 23 دی 1395 | 09:15

شما .... کردید

پاسـخ

مسعودچهارشنبه 22 دی 1395 | 12:07

4
1

سلام دوستان گرامی
اینجانب کاری به بومی یا غیر بومی بودن کسی ندارم واین اظهارات ماقبل تاریخی را هیچ انسان متمدن وآگاهی بر نمی تابد.بسیارند مریوانیهای عزیزی که در سایر شهرستانها فعالند ومایه خیر وبرکت .وهیچوقت غیر بومی خطاب نمیشوند. حتی استعمار پیر هم امروز روی پیش کشیدن چنین اراجیفی را ندارد.متاسفانه ماییم که هنوز اندر خم یک کوچه ایم.در رابطه با اظهارات جناب عارفی در نشست شورای آموزش وپرورش بنده اطمینان دارم که سخنان ایشان کاملا تحریف شده و این اقدام خبرنگار شاری مه ریوان با کمال تاسف عدم رعایت امانت وبدور از شاخصه های حرفه خبرنگاری است. برعکس جلوه دادن قضایا دردرجه اول اهانت به شعور مخاطبان است وهمچنین نشانه ضعف و ترس از آینده ای مبهم که گردانندگان سایت مذکور از شرکت در انتخابات دارند. افسوس که نمیدانند ویا نمیخواهند بدانند که هیچ انسانی با کوچک کردن دیکران ،بزرگ نمی شود.
خداوند عاقبت همه را به خیر گرداند.

پاسـخ

امیدچهارشنبه 22 دی 1395 | 23:38

3
3

بیخیال عارفی کاره ای نیست خودتون رومشغول نکنیدزریوارخبرهم بیکاره مه این رومنتشرکرده

پاسـخ

ژيارپنجشنبه 23 دی 1395 | 20:17

3
3

سلام به زریبار خبر
جنابعالی به عنوان یک غیر بومی مریوان در مورد استان کرمانشاه نظر بدهید خیلی محترم تر است

پاسـخ

حواب مسعود از طرف کاندیدای شورای شهرپنجشنبه 23 دی 1395 | 20:53

1
3

اتفاقا خود استعمار پیر ازطرف بومی های مستعمرات بیرون رانده شد. یکی از شاخص های استعمار غیره بومی بودن آن بود. تاریخ رامهندسی معکوس نکن. البته درمقابل تاریخ صرفا بومیان بودند وواژه غیره بومی مفهوم نداشت.جهت صرفا اطلاع شما.سوما مادر این شهر فاجعه حضور غیربومی ازاستانهای مجاور و شهرهای دیگر استان خیلی - برتابیدیم - اگر این دوستان توانمندن به نظر شما هم شهری هایشان واجب تر نیست. مریوان به ترمینال کاندیداهای مسافری برای انتخابات نمایندگی شورای شهر تبدیل شده. اگر بحث نیاز است چه مشکلی بالاتر از حوزه سلامت و بهداشت می باشد .شهر ما به غیره بومی های متخصص و توانمند دراین زمینه نیازمند می باشد. وگرنه ما اهالی بومی بهتر از هرکسی می توانیم بعنوان نماینده کاندیدای شورای شهر از منافع شهر و شهروندان دفاع کنیم. و بهتر از هرکسی میدانیم که شاخصه یک شهروند ادب اوست! اوفتاد.

پاسـخ

م.عجمعه 24 دی 1395 | 10:43

4
1

بحث بومی و غیر بومی یک بحث عشایری و کاملا دور از فرهنگ و تمدن است
کسانی که براین باورند هیچ چهار چوب فکری ندارند و هنوزم عشیره ای زندگی میکنن و در عصر جدید با بیل و چماق به دنبال اهدافشان هستن ما هم ارزومندیم به اهدافشان برسن

پاسـخ

م.عجمعه 24 دی 1395 | 10:46

7
2

بحث بومی و غیر بومی یک بحث عشایری و کاملا دور از فرهنگ و تمدن است
کسانی که براین باورند هیچ چهار چوب فکری ندارند و هنوزم عشیره ای زندگی میکنن و در عصر جدید با بیل و چماق به دنبال اهدافشان هستن ما هم ارزومندیم به اهدافشان برسن.

0
2
ع ق یکشنبه 26 دی 1395 | 21:37

شما که جایی اینجا ندارید وآمدید میخواید اینجا را تسخیر کنید ، با این حرفهای مسخره و الکی میخواید عوام فریبی کنید. کدام غیره بومی اومده در مریوان برا روستاهای اطراف کار کرده، اگر عارفی نماینده میشد ما باید کلا زیر شناسنامه هایمان مهر پاوه و اطرافش میخورد.............و اگر در مریوان باشی میفهمی چی میگم............

پاسـخ

باراندوشنبه 27 دی 1395 | 08:08

1
5

درود بر آقای فیروز عارفی؛ که بدور از هر گونه وابستگی قومی فکری و ... فقط و فقط به دنبال اعتلای بیش از پیش فرهنگ خودیست

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی