سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
دوشنبه 20 دی 1395 / 13:42|کد خبر : 4367|گروه : اجتماعی

انتخاب مدیر اجرایی طرح مدیریت جامع آبخیزداری کردستان/ آغاز طرح آمایش سرزمینی در کردستان

رئیس منابع طبیعی سابق سروآباد به عنوان مدیر اجرایی طرح مدیریت جامع آبخیزداری استان کردستان انتخاب شد.

رئیس منابع طبیعی سابق سروآباد به عنوان مدیر اجرایی طرح مدیریت جامع آبخیزداری استان کردستان انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، برای اولین بار در کشور بعد از انتخاب مدیر اجرایی طرح مدیریت جامع آبخیزداری تعدادی از استان های کشور، جلسه معارفه شاهرخ محمودی 15 دی ماه در سالن جلسات شهدای گمنام استانداری و با حضور استاندار و مدیر کل منابع طبیعی و چند تن مدیران کل استان و اساتید دانشگاه کردستان برگزار شد.
 

محمودی در گفتگو با خبرنگار زریوار خبر با بیان اینکه مدیریت جامع آبخیزداری یک طرح جدید و نوپا است، گفت: هدف آن تجمیع کلیه طرح های منابع طبیعی - حفاظت - جنگل ـ مرتع ـ  آبخیزداری است. محیط زیست و سایر ادارات و ارگانهای مربوطه در یک منطقه به عنوان پایلوت آغاز شده است که فعلا" در استان کردستان این طرح ابتدا به ساکن در منطقه دزلی ( از دوله ناو دزلی تا میدان گلنگان به مساحت 12000 هکتار ) شروع شده است.

وی افزود: این طرح یکی از مهمترین طرح های کشور و در راستای طرح آمایش سرزمین بوده که بر اساس پتانسیل و استعدادهای هر منطقه، توسط اهالی آن منطقه طرح تهیه و به مرحله اجرا در خواهد آمد . سایر طرح های گردشگری - میراث فرهنگی و عمرانی صنعتی نیز در این طرح گنجانده شده است و از اولویتهای اجرایی سازمان نیز می باشد.

گفتنی است شاهرخ محمودی پیش از این به عنوان کارمند منابع طبیعی مریوان و رئیس منابع طبیعی سابق شهرستان سروآباد خدمت می کرد.

 

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

فرشیددوشنبه 20 دی 1395 | 15:19

52
2

ایشالا همیشه تو زندگی موفق باشی اقای محمودی این روزا هیچکس به فکر منابع طبیعی نیست مگر جوونهایی مثل شما یه فکری به حال منابع طبیعی بکنن . به امید فردایی بهتر

پاسـخ

ساماندوشنبه 20 دی 1395 | 16:14

39
2

جناب آقای مهندس محمودی انتخاب شایسته شما بعنوان مدیر اجرایی آبخیزداری کردستان که بیانگرلیاقت ،کارآمدی و شایستگی های جناب عالی است تبریک عرض می نمایم،تداوم تعالی وتوفیق رابرایتان آرزومندم.

پاسـخ

صالحدوشنبه 20 دی 1395 | 16:58

27
2

ضمن تبریک به جناب مهندس محمودی عزیز امید است همچنانکه درعرصه های مختلف خدمتی ایفای نقش نموده وموجب توسعه وآبادانی درسطح منابع طبیعی وآبخیزداری بوده اینبار نیز باایده های نو وابتکارات خلاق گونه خویش وسایر مجموعه موفق ومؤید باشند

پاسـخ

دلیر جلیلیدوشنبه 20 دی 1395 | 21:46

37
2

بهترین انتخاب بوده امیدوارم که مایه خیر و برکت برای این منطقه محروم بشه به امید موفقیت

پاسـخ

لیلا علی خانیدوشنبه 20 دی 1395 | 23:05

33
2

انتصاب بجا و شایسته جنابعالی را تبریک گفته و آرزوی توفیق و خدمت هر چه بهتر به مردم عزیز کردستان را خواستارم.

پاسـخ

کورش امينيسه شنبه 21 دی 1395 | 08:33

27
2

آب و خاک هر کشور از مهم‌ترین منابع و زیربنای توسعه پایدار کشورها می‌باشد. موفقیت در حفظ این منابع ارزشمند مستلزم انتخاب رویکردی جامع و سیستمی در مدیریت واحدهای عکس‌العمل هیدرولوژی و در نظر داشتن روابط متقابل اجزای مختلف سیستم آبخیز می‌باشد. با توجه به اهمیت اتخاذ این رویکرد در توسعه پایدار منابع آبخیزهای کشور، طرح ملی مدیریت جامع حوزه‌های آبخیز، بايستي از مدتها پيش در اولويت اجرا قرار مي¬گرفت. همانطور که از صحبت ها آقاي محمودي هم مي توان برداشت کرد؛ به نظر مي رسد که از اهداف اين طرح بتوان به موارد زير اشاره کرد:
هماهنگی در سازمان جنگل‌ها برای طرح‌های آبخیزداری
همسویی برنامه‌های‌کشاورزی وزارت جهادبا طرح‌های آبخیزداری
الگوی کشت مناسب موثر در طرح‌های آبخیزداری
درگيري و مشارکت هر چه بيشتر مردم در حفاظت از منابع طبيعي
با اين حساب اجراي اين طرح گام مهمي در حفظ جنگل ها، حوزه آبخيز، مراتع و در کل محيط زيست منطقه هورامان و مريوان و با اجرا در ديگر نقاط استان، حفاظت از منابع طبيعي استان و در صورت اجرا در ديگر مناطق و استانهاي همجوار گام مهمي در بازسازي و ترميم منابع طبيعي منطقه زاگرس و در کل کشور خواهد شد. اميدواريم که آقاي محمودي با درک و درايت خويش اولين قدم ها را در اين راه محکم برداشته و با نهادينه کردن امر پشتوانه محکمي جهت اجرا در سالهاي آتي گردد. با تبريک و شادباش

پاسـخ

صلاح محمودیسه شنبه 21 دی 1395 | 19:53

50
2

انتخاب شایسته و بجای دکتر محمودی را تبریک گفته و آرزوی موفقیت روز افزون را برایشان دارم.امروزه یکی از شاخص ها و معیار های توسعه یافتگی میزان انطباق برنامه های اجرائی هر کشور با مبانی و مطالعات جامع آمایش سرزمین می باشدآمايش سرزمين در برگيرنده تنظيم روابط بين سه عنصر اساسي انسان، فضا جغرافيايي و فعاليت هاي انسان در محیط به منظور استفاده مطلوب از همه امكانات مي باشد. امیدواریم با شناخت و تجربه ای که دکتر محمودی در این زمینه دارند قدمهای مفید و موثر و بجایی در این زمینه بردارند.

پاسـخ

عامری فرچهارشنبه 22 دی 1395 | 11:05

2
6

هدف اصلی از اجرای این طرح چیست ؟ریز اقدامات مشخص شود .اگر هدف حفظ آبخیزهاست یا جلوگیری از شستشوی خاک وجلوگیری از حمل رسوبات است .اولویت انتخاب حوضه آبخیز فرق می کند .هدف جنگل کاری است ؟باز انتخاب فرق می کند .اگر هدف جلویگیری از رسوبات به داخل دریاچه ها وسدهاست باز مکان فرق می کند.

در حال حاضر هیچ اقدامی بهتر از حفاظت جدی از حوضه های آبخیز اولویت ندارد.پیش گیری بهتر وکم هزینه تر از درمان است.
قابل ذکر است هربرنامه ای برای انجام عملیات آبخیزداری در داخل مناطق حفاظت شده باید مورد بررسی وموافقت محیط زیست قرار گیرد

پاسـخ

محمد کریمی. رئیس شوراب اسلامی نودسهچهارشنبه 22 دی 1395 | 13:30

29
0

انتخاب بجا و شایسته مهندس شاهرخ محمودی را به مدیریت آبخیزداری استان کردستان تبریک عرض نموده و توفیقات روز افزون را از ذات احدیت برایتان از صمیم قلب خواستاریم.

پاسـخ

شنوویسیچهارشنبه 22 دی 1395 | 19:02

25
0

جناب آقای شاهرخ محمودی بدینوسیله اینجانب انتصاب شایسته جنابعالی رابه سمت مدیراجرایی طرح مدیریت جامع آبخیزداری کردستان تبریک عرض نموده وآرزومندم در سایه تجارب ارزنده جنابعالی دراین رشته شاهد موفقیت وپیشرفت آن مجموعه باشیم

پاسـخ

محمد کریمی.پنجشنبه 23 دی 1395 | 18:17

20
0

سلام ازمدیریت محترم خواستار اصلاح عنوان تبریک به صورت ذیل می نمایم
محمد کریمی رئیس شورای اسلامی نودشه

پاسـخ

شاهرخ محمودییکشنبه 26 دی 1395 | 08:19

47
1

ضمن عرض ادب و احترام خدمت همه دوستان و بزرگوارانی که نسبت به اینجانب نظر لطف داشته و با بنده در این مهم همراه بودند ، بنا به وظیفه گزارش و توضیحاتی هرچند مختصر در خصوص طرح کلان ملی مدیریت جامع آبخیز خدمت عزیزان نوشته ، امیدوارم که مورد استفاده واقع شود .

تعریف:
مديريت جامع حوزه آبخيز(Integrated Watershed Management) (IWM، مديريتي هماهنگ و موزون بر سيستم هاي فيزيكي، بيولوژيكي و اجتماعي و اقتصادي بوده و شرايطي فراهم مي سازد كه ضمن تامين منافع جامعه، تاثير منفي بر منابع به حداقل برسد.
لازم به ذکر است که مديريت جامع حوزه آبخيز(Integrated Watershed Management) (IWM جزیی قدرتمند از طرح آمایش سرزمین است .
امروزه تمامی کارشناسان و متخصصین حوزه منابع طبیعی بر این باورند که تنها راه برون رفت از بحران حاکم بر عرصه های طبیعی کشور، توجه جدی به مدیریت جامع در حوضه های آبخیز کشور است. در مديريت جامع بر يك حوضه آبخیز، با انجام مطالعه و شناخت کامل از تمامی چالش ها و فرصت های موجود، امید آن می رود که بتوان با بكارگيري ابزارهای برنامه ريزي و با تأکید جدی بر مدیریت مشارکتی بر مشكلات آن زیست بوم فائق آمد.
بطور قطع با اين رهيافت دوران جدیدی از مدیریت جامع بر حوزه های آبخیز كشور آغاز خواهد شد. تاکنون غالباً مدیریت حوضه هاي آبخيز با اهداف منفرد و موضعی مانند تأمین آب، توليد علوفه و يا كنترل رسوب دنبال می شد و به مباحث اقتصادی، اجتماعی، فرهنگي و موضوع مشارکت مردمی و مسائل زیست محیطی حوضه کمتر پرداخته می شده است.
مدیریت جامع بر حوضه آبخیز مستلزم داشتن شناختی جامع از وضعیت اقتصادی و معیشتی اهالی حوضه بوده چرا که وابستگی معیشتی اجباری مازاد بر توان تولیدی این زیست بوم ها همواره به عنوان یکی ازمهمترین عامل تخریب سرزمین مطرح بوده است. همین ماجرای تلخ و خسارت زای معیشت سنتی وابسته به عرصه های مرتعی و جنگلی و همچنین پایین بودن سطح درآمد اهالی آبخیز بستری تهدیدآمیز است که معضلاتی چون زراعت زیراشکوب جنگل، چرای مفرط و مازاد بر ظرفیت، قطع جنگل و استفاده از سوخت های هیزمی از آن نشأت می گیرند و نابودی پوشش گیاهی و آب و خاک حوضه های آبخیز رابه دنبال خواهند داشت.
مراحل اجرایی برنامه
این برنامه در چهار مرحله و در حوزه‌های آبخیز 30 گانه رده دو کشور به مورد اجرا گذاشته خواهد شد. با توجه به وسعت هر یک از این حوضه‌ها که به طور متوسط حدود 5.5 میلیون هکتار است، یکی از این حوضه‌ها به عنوان پایلوت انتخاب و مراحل چهارگانه برنامه‌ریزی و اجرای برنامه در آن به مورد اجرا گذاشته می‌شوند. بدین منظور، حوزه آبخیز مرکزی با کد 41 و وسعت حدود 9.2 میلیون هکتار به عنوان پایلوت انتخاب می‌شود. با توجه به اینکه استان تهران در این حوضه قرار گرفته و امکان دسترسی ستاد مراکز اجرایی، تحقیقاتی و دانشگاهی برای آن آسان‌تر است، این حوضه به عنوان پایلوت انتخاب شد. این حوضه حاوی 19 زیرحوضه رتبه چهار است و اشتهارد، کردان، مسیله، قره‌چای-اراک، قم‌رود، کاشان، جاجرود، کرج و حوض سلطان از مهمترین این زیرحوضه‌ها می‌باشند.
الف- مرحله صفر: این مرحله به کمک کلیه مطالعاتی که تا کنون توسط دستگاه‌های اجرایی، تحقیقاتی و آموزشی صورت گرفته و در دسترس می‌باشند، به مورد اجرا گذاشته می‌شود. در مناطقی که اطلاعات تکمیلی لازم باشد، اقدام به تکمیل اطلاعات موجود خواهد شد. هدف از این مرحله، سعی در کشف عوامل تخریب منابع اراضی، آب و خاک و انتخاب جایگزین مناسب است. در واقع، فلسفه وجودی این مرحله، حذف عوامل تخریب عمده منابع و آماده‌سازی عرصه برای برنامه‌ریزی علمی است. این عوامل در مقیاس ملی و در حجم تخریبی وسیعی کلیه منابع را مورد تهدید قرار داده و از بین می‌برند. از جمله عوامل عمده تخریب که در این مرحله مورد توجه قرار می‌گیرند، می‌توان به ‌موارد زیر اشاره نمود.
الف 1- دام مازاد مراتع و دامداری در عرصه‌های جنگلی
الف 2- دامداری در اراضی حساس (عرصه‌های حفاظتی)
الف 3- زراعت در اراضی با شیب بالا
الف 4- زراعت در اراضی حساس
الف 5- عدم تناسب سطح اراضی آبی و منابع آب منطقه
الف 6- عملیات خاک ورزی غلط
ب‌- مرحله اول: پس از حذف عوامل تخریب عمده منابع اراضی، آب و خاک در مرحله قبلی (مرحله صفر) در هر منطقه‌ای، نوبت برنامه‌ریزی علمی فرا می‌رسد. در این مرحله، اقدامات شناسایی درون‌بخشی (دستگاه‌های درون‌بخشی در بند 14 معرفی شده‌اند) صورت می‌گیرد. در واقع در این مرحله کلیه منابع در بخش‌های کشاورزی و منابع طبیعی مورد مطالعه قرار گرفته و نتایج آن جهت اقدامات اجرایی درون‌بخشی در مرحله بعدی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
ب 1- تعریف و تبیین مدیریت یکپارچه منابع
ب 2- روش‌های ارزیابی و تلفیق در مدیریت یکپارچه منابع
ب 3- ارزیابی مدیریت اجرایی فعلی منابع
ب 4- ارزیابی نظام آموزشی، تحقیقاتی و ترویجی
ب 5- نقش نهادهای دولتی و بهره‌برداران در مدیریت منابع
ب 6- ساختار سازمانی در مدیریت یکپارچه منابع
ب 7- نظام بودجه‌ریزی در مدیریت یکپارچه منابع
ب 8- اسناد بالادستی و قوانین ومقررات موجود
ب 9- مسائل اقتصادی-اجتماعی و فرهنگی

ج‌- مرحله دوم: پس از اقدامات شناسایی در مرحله قبلی، نتایج در این مرحله مورد استفاده قرار می‌گیرند.
ج 1- اقدامات اجرایی درون‌بخشی
ج 2- تهیه و تکمیل پایگاه داده‌ (Spatial Data Infrastructure)
ج 3- امکان استفاده از ظرفیت‌های دینی، فرهنگی، آموزشی و تحقیقاتی
ج 4- راهکارهای استفاده از مشارکت مردمی در مدیریت منابع
ج 5- بررسی منابع آب‌های سطحی و زیرزمینی و حق‌آبه‌ها
ج 6- راهکارهای توسعه منابع آبی متعارف و غیر متعارف
ج 7- روش‌های کاهش و کنترل تخریب اراضی
ج 8- روش‌های کاهش و کنترل فرسایش خاک و رسوبدهی
ج 9- تهیه دستورالعمل‌ها
ج 10- توسعه نرم‌افزارهای استفاده از بانک داده‌ها و مدیریت منابع
ج 11- سامانه پایش و پشتیبان تصمیم در مدیریت اکولوژیکی، فنی و اقتصادی–اجتماعی منابع
ج 12- قابلیت اراضی
ج 13- بهینه‌سازی نوع کاربری اراضی بر پایه آمایش سرزمین
ج 14- بهینه‌سازی مدیریت بهره‌برداری از اراضی جنگل، مرتع و زراعت
ج 15- بهینه‌سازی مدیریت اراضی حفاظتی
ج 16- بهینه‌سازی مدیریت الگو‌های زراعی
ج 17- بهینه‌سازی مدیریت الگوهای دامداری
د‌- مرحله سوم: فلسفه وجودی این مرحله، این است که پس از هماهنگی بین کلیه سازمان‌ها و معاونت‌های وزارت جهاد کشاورزی در اجرای پروژه‌ها و در قالب مدیریت یکپارچه در مراحل قبلی، حال نوبت توسعه این نوع مدیریت در بین دستگاه‌های برون‌بخشی است.
د 1- قوانین ومقررات مدیریت یکپارچه منابع
د 2- تهیه دستورالعمل‌های خاص هر دستگاه
د 3- نظارت و ارزیابی بر فعالیت‌های هر دستگاه

اما حوضه دزلی که پایلوت اجرای طرح مدیریت جامع حوضه های آبخیز استان کردستان انتخاب شده و در این فرآیند جنبه های مختلف مرتبط با منابع طبیعی در یک سیستم مدیریتی منسجم به منظور دستیابی به اهداف توسعه پایدار حوضه آبخیر اجرا می شود.
دلایل انتخاب حوضه دزلی به عنوان پایلوت 1- استقرار جامعه هدف و تعلق خاطر مردم منطقه به نظام، فرهنگ سنتی و قدمگاه مقام معظم رهبری و همچنین مناسب بودن وسعت پلاک از لحاظ شمولیت تعریف حوضه آبخیز از جمله دلایل انتخاب این منطقه است.
2- قرار گرفتن حوضه دزلی در سرشاخه رودخانه مرزی سیروان، لزوم بهره برداری از منابع آبی در محل در راستای اجرای برنامه های مهار آب های مرزی، تنوع کاربری های اراضی نظیر وجود جنگل های غنی، مرتع بکر و باغات، مشارکت پذیری مردم، نبود مهاجرت و تا حدودی مهاجرت معکوس .
لازم به ذکر است نرخ مشارکت مردم را در منطقه اورامان و دزلی، 61 درصد ذکر کرد این در حالی است که این رقم در کشور 37 درصد است که نشان از آگاهی و روحیه همکاری مردم این منطقه دارد.
انتخاب حوضه پایلوت، تدوین طرح اولیه، تهیه نقشه کاربری اراضی حوضه، تشکیل ساختار مناسب برنامه ریزی در استان و حوضه آبخیز و تشکیل تعاونی از جمله اموری است که در راستای اجرای طرح مدیریت جامع آبخیزداری انجام شده است.
یکی از اهداف اجرای این طرح پایداری ارتقا اکوسیستم های طبیعی در حوضه های آبخیز استان وهم افزایی و همگرایی درون سازمانی و مجموعه سازمان های موثر در برنامه ریزی حوضه آبخیز، جلب مشارکت مردم در تحقق اهداف و توسعه پایدار نظام مند منابع مالی، انسانی، اجتماعی و سرمایه های طبیعی از دیگر اهداف اجرای این طرح است.
استان کردستان دارای پنج حوضه آبخیز است و استان کردستان تنها استانی است که جدا از اینکه آب ورودی ندارد، آب آشامیدنی و کشاورزی 10 میلیون نفر از استان های همجوار را نیز تامین می کند.
همچنین بزرگترین حوضه آبخیز استان را حوضه سفیدرود بوده که این حوضه در شرق استان است و 45 درصد آب های استان را تشکیل می دهد.
زیرحوضه های پنج حوضه اصلی کردستان، 450 مورد است که در صورت اجرایی کردن این طرح در تمام استان، شاهد مرتفع شدن بسیاری از مشکلات حوضه آب خواهیم شد.
اگر آبخیزداری به درستی در استان انجام گیرد، جدا از حفظ مراتع و جنگل های کردستان، طول عمر سدهایی مثل سفیدرود را نیز افزایش خواهد داد .
** آبخیزداری در کردستان مظلوم واقع شده است .
** اجرای طرح مدیریت آبخیز، تنها راه جلوگیری از خروج آب های مرزی است .
لازم به ذکر است که طرح مذکور از یک بحث تخصصی صرف، باید به یک بحث بین رشته ای تبدیل شود تا بتوانیم این مدیریت را اعمال کنیم. همچنین باید با احتیاط برخورد کرد و برای اینکه اشتباهی در اجرای این طرح روی ندهد، نیاز است کارگاه های آموزشی برگزار شود.
30 هزار هکتار از اراضی کردستان که اغلب باغ بودند به زیر دریاچه سدها رفته اند، این در حالی است که سدهای ساخته شده فقط هفت هزار از اراضی و مراتع را تحت پوشش قرار می دهند و این خسارت بزرگی برای منابع طبیعی استان است.
** مدیریت جامع حوضه های آبخیز باید در دل طرح آمایش سرزمینی دیده شود.
مدیریت جامع حوضه های آبخیز باید در دل طرح آمایش سرزمینی دیده شود و مانند طرح آمایش، اقتصاد و بافت زیست محیطی را مدنظر داشته باشیم و مدیریت های متعدد باعث لطمه زدن به اجرای چنین طرح هایی می شود. یکی از اقدامات اساسی در جهت موفقیت این طرح این است که باید مدیریت اصلی طرح معلوم و هر کسی به زعم خودش نظر ندهد و دخالت نکند.
** اجرای طرح مدیریت جامع آبخیزداری کار بسیار باارزشی است
لازم به یادآوری است که باید جایگاهی برای استفاده از دستاوردهای تحقیقاتی و پژوهشی در این طرح مشخص شود. اگر اغراق نشود آبخیزداری هنر مملکت داری بوده و یکی از اهداف آن است که با ملاحظات اراضی پایین دستی، آب را ذخیره کنیم. اگر از این آزمایش، سربلند بیرون بیاییم می توانیم باقی حوضه ها را نیز سر و سامان دهیم و به هدف واقعی خود که همانا آبخیزداری کلان است دست یابیم .
طرح آبخیزداری از سال 1970 میلادی در جهان آغاز شده است و در ایران نیز سازمان جنگل ها و مراتع از سال 1389 به صورت جدی در دستور کار خود قرار داد.
حوضه آبخیز عرصه‌ای است که روان آب ناشی از بارش بر روی آن توسط آبراهه‌ها جمع‌آوری و به یک خروجی نظیر رودخانه، آب انباشت، تالاب، دریاچه و دریا هدایت می ‌شود.
استان کردستان دارای حدود یک میلیون و 788 هزار هکتار منابع طبیعی است که 373 هزار هکتار جنگل در منطقه غرب کردستان و یک میلیون و 414 هزار هکتار مرتع از نوع مراتع دشتی و کوهستانی در مناطق شرق استان وجود دارد که معادل 61 درصد سطح استان است.
کردستان همچنین با مساحت 29 هزار کیلومتر مربع دارای حجم بارشی معادل 13.2 میلیارد متر مکعب در سال (3.1 درصد کل بارندگی کشور) و 17 رودخانه دائمی و 24 رودخانه فصلی با حجم منابع آب سطحی 4.3 میلیارد مترمکعب (6.6 درصد روان آب های کشور) بوده و دارای سه حوضه آبریز درجه یک کشور است. لازم به ذکر است با توجه به مطالعات قبلی انجام شده محل انتخاب شده از دروازه هورامان یا اورامان ( دوله ناو دزلی ) تا محل میدان گلنگان و با مساحتی بالغ بر 12500 هکتار می باشد ، که قبل از هر اقدامی می بایست وضعیت مالکیت این اراضی مشخص و تعیین گردد .
با سپاس و تشکر
شاهرخ محمودی

پاسـخ

دوست و همکارچهارشنبه 29 دی 1395 | 10:42

29
1

خداوند را شاهد میگیرم که مهندس شاهرخ محمودی لیاقت بسیار بسیار بالاتر از این سمت را دارد ، جوانی شجاع و بی باک ، دارای اطلاعات علمی به روز و دارای تجارب ارزنده ، مدیری قدرتمند و توانا ، با ایمان ، قدرت کلام بسیار نافذ و در عین حال بسیار رئوف و دل رحم و یک جوانمرد به تمام معنی که از این دسته جوانها امروزه در سطح مسئولین بسیار نادر می باشند .
انشاالله که همیشه موفق و سربلند باشی و خداوند توفیق بهتر و بیشتری به شما بدهد
مهندس جان

16
0
علی سه شنبه 10 اسفند 1395 | 08:22

خدا شاهده پهلوانیه برای خودش

1
0
اسفندیار خزایی دوشنبه 23 اسفند 1395 | 09:45

به به کاک شاهرخ ، مهندس عزیز چشممون به جمالت روشن .

پاسـخ

مجید دادگرچهارشنبه 29 دی 1395 | 10:54

23
0

آقای مهندس محمودی عزیز انتخاب شایسته شما را تبریگ میگویم انشاالله بتواید بانی خدمات خیر برای مردم باشید.

پاسـخ

رشیدیجمعه 1 بهمن 1395 | 00:05

19
0

انتصاب به جا و شایسته جناب دکتر شاهرخ محمودی را به سمت مدیر اجرایی طرح مدیریت جامع آبخیزداری استان کردستان که بیانگر تعهد ،کارآمدی ،لیاقت و شایستگی ایشان است را تبریک عرض نموده و آرزوی موفقیت و سربلندی را برای ایشان خواستارم.

پاسـخ

نودشهپنجشنبه 7 بهمن 1395 | 07:52

23
0

سلام و احترام
انتصاب جناب آقای مهندس شاهرخ محمودی را به جامعه مدیران کشور عزیزمان ایران تبریک گفته و امیدوارم که در پناه حضرت حق موفق و سربلند باشند/ مایه مباهات مردم نودشه و هورامانات

پاسـخ

دکتر عزیزیپنجشنبه 7 بهمن 1395 | 08:01

26
0

با دروود بی کران خدمت مهندس محمودی عزیز امید که سربلند باشید انصافاً دیروز متوجه شدم دوست خوبم باز هم تبریک بی پایان بنده را پذیرا باشید.

همکلاسی

پاسـخ

فیضییکشنبه 20 فروردین 1396 | 18:13

2
0

باسلام ودرود ضمن ارروی موفقیت برای شما و ایده های نو برای طبیعتمان

پاسـخ

ماهرخدوشنبه 21 فروردین 1396 | 10:55

1
0

سلام
لطفا نظر من رو هم ثبت کنید

پاسـخ

ماهرخچهارشنبه 23 فروردین 1396 | 11:40

2
0

ضمن عرض تبریکات فراوان خدمت دکتر محمودی عزیز، گرچه من در حیطه رشته ی شما سررشته ندارم اما ذکر خیر جنابِ عالیتان را بسیار شنیده ام و ازین رو انتظار میرود باتوجه به شرایط محیطی مریوان و حیطه ی قابل فعالیت در آن، اهداف شما همانند وصف کمالات و زیبایی جمالتان، زیبا و بانی آبادانی و هرچه بیشتر جذاب شدن و توسعه ی منابع جغرافیایی منطقه قابل فعالیتتان باشند.
سپاس که بزرگیتان را وقف کوچکی شهری میکنید که شاید هرگز سپاسگزار نباشند...

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی