سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
کشف حجاب توطئه دشمنان اسلام برای تزریق فرهنگ غرب است
جمعه 17 دی 1395 / 14:33|کد خبر : 4354|گروه : اجتماعی

دختری خود را بپوشاند و با حجاب بیرون بیاید می گویند عقب افتاده است

امام جمعه مریوان، گفت: ما مسلمان چقدر فرق کردیم چقدر نسبت به دین اسلام و فرمایشات پیامبر(ص) بی ملابات شدیم. امروز اگر دختری خود را بپوشاند و با حجاب بیرون بیاید می گویند عقب افتاده است.

امام جمعه مریوان، گفت: ما مسلمان چقدر فرق کردیم چقدر نسبت به دین اسلام و فرمایشات پیامبر(ص) بی ملابات شدیم. امروز اگر دختری خود را بپوشاند و با حجاب بیرون بیاید می گویند عقب افتاده است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان در خطبه نماز جمعه این هفته مسجد جامع در جمع نمازگزاران مریوانی با اشاره به اقدام رژیم پهلوی در بی حجابی در کشور، گفت: رضاخان چند ماه پس از بازگشت از ترکیه در 17 دی ماه 1314 در دانش سرای مامایی همراه همسر و دختران بی حجاب خود - برای اولین بار - شرکت و رسما فرمان ممنوعیّت حجاب را برای زنان اعلام کرد.
 

به دنبال فرمان رضاخان مستبد در «منع حجاب» مأموران شهربانی و پاسبان ها در کوچه و خیابان شهرها به اذیّت و آزار زنان و دختران محجّبه پرداختند. مأموران چادر و روسری و هر نوع پارچه شبیه آن را با خشونت از سر زنان می کشیدند و پاره می کردند.
 

بسیاری از زنان و دختران خانه نشین شدند و از ترس مأموران، در نیمه های شب از کوچه های فرعی، دور از چشم مأموران برای کارهای بسیار ضروری از خانه بیرون می رفتند اما امروز علاوه براینکه زوری در کار نیست و حتی برای حجاب توصیه می شود اما بعضی از مردم نسبت به دین اسلام و حجاب سست شدند .
 

ماموستا شیرزادی افزود: ما مسلمان چقدر فرق کردیم چقدر نسبت به دین اسلام و فرمایشات پیامبر(ص) بی ملابات شدیم. امروز اگر دختری خود را بپوشاند و با حجاب بیرون بیاید می گویند عقب افتاده است.


ماموستا شیرزادی ادامه داد: برای همه زنان آیات نازل شد که حجاب برای همه شماست و فرقی بین هیچ کدام از شماها نیست.
 

امام جمعه مریوان همچنین افزود: نباید از تکنولوژی و ماهواره و ... بیش از حد تأثیر بپذیریم و غیرت و ناموس خود را به حرف ها و بی بندوباری های دشمانان اسلام و پیامبر(ص) بفروشیم.


ماموستا شیرزادی به همه جوانان دختر و پسر توصیه کرد در حفظ دین و سنت پیامبر بزرگوار اسلام(ص) کوشا باشند چرا که دشمنان اسلام هیچ وقت منافع مسلمانان را در نظر نمی گیرند و دلسوز دین و آیین ما نیستند.
 

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

پیوندجمعه 17 دی 1395 | 16:00

4
32

الحق ماموستا شیرزادی راست میگن هرکس حجاب رو رعایت کنه مثل یک انسان اولیه وعقب افتاده بهش نگاه میکنن.خداکنه این فرهنگ غلط از بینمون کم رنگ بشه وکلا ازبین بره.

12
1
پیوندت مبارک جمعه 17 دی 1395 | 21:19

اصلا اینجوری نیست و کسی به عنوان عقب افتاده به زنان و دختران محجبه نگاه نمی کند بلکه حجاب زینت زن است

اتفاقا عقب افتاده کسایی هستند که از اسلام سو استفاده می‌کنند و اسلام را مال خود می‌دانند در حالی که در پی نابودی اسلام هستند وحرفهایشان رنگی ندارد و همه میدانند که چه منافقانی هستند

21
1
پیوندت مبارک جمعه 17 دی 1395 | 21:21

اصلا اینجوری نیست و کسی به عنوان عقب افتاده به زنان و دختران محجبه نگاه نمی کند بلکه حجاب زینت زن است

اتفاقا عقب افتاده کسایی هستند که از اسلام سو استفاده می‌کنند و اسلام را مال خود می‌دانند در حالی که در پی نابودی اسلام هستند وحرفهایشان رنگی ندارد و همه میدانند که چه منافقانی هستند

پاسـخ

مریوانجمعه 17 دی 1395 | 16:05

1
25

زنده باد ماموستا شیرزادی امام جمعه محترم مریوان. بله مردم انقلاب کردند تا از زیر یوغ استکبار بیرون بیایند و حکومت جمهوری اسلامی را با رای 98/5 انتخاب کردند تا قوانین شریعت اجرا شود و زنان و دختران پاک و محجبه به زندگی اسلامی افتخار کنند

14
0
مردم جمعه 17 دی 1395 | 22:05

نهههههههههههههههههههههههههه بابا

پاسـخ

مریوانجمعه 17 دی 1395 | 19:37

25
1

هیچ کس حجاب را عقب افتادگی نمیداند ولی تندروی و برچسپ کفرزدن به عالم آدم اوج عقب افتادگی و جهل است تفکر تکفیری و تند روی در اسلام وجود ندارد و فقط دشمنان اسلام این گونه رفتار می‌کنند و باعث عقب افتادگی و ترویج دوری از اسلام و نزدیک شدن به نادانی و تاریکی شدند و اسلام را به خیال خام خود میخواهند نابود کنند که لعنت خدا بر آنان باشد و خداوند متعال تمام ریا کاران اسلامی را که با نام اسلام در علیه اسلام میتازند به درک واصل کند امین یا الله

23
1
شاهو جمعه 17 دی 1395 | 21:02

درود بر تو که حقیقت را بیان کردی

لعنت بر ریا کاران اسلامی که برای اهداف شوم خود هر دغل بازی میکنند

واقعا که مشکل جامعه ی امروز ما مشکل منافقان در لباس اسلام است که علیه اسلامند

14
0
مرادی جمعه 17 دی 1395 | 22:01

لاییییییییییییییییک

1
1
زانکو جمعه 17 دی 1395 | 23:45

چه ربطی داره، بحث حجابه و این دستور از آغاز اسلام تغییری پیدا نمی کند مانند سایر دستورات دین، شرع یکی و پیامبر یکی است

پاسـخ

آراسجمعه 17 دی 1395 | 20:31

4
16

سلام دوستان وقتی به یه دختر میگی این و نپوش میگه یکم بافرهنگ باش بی حجابی و لختی شده فرهنگ متاسفانه

پاسـخ

محمد..جمعه 17 دی 1395 | 21:13

2
17

فرمایشات حاج ماموستا کاملا بحق وشایسته بوده اما نهادینه کردن حجاب عفاف باید بیشتر فرهنگ سازی شود... مسئولین دستگاههای فرهنگی باید سهل انگارنباشند

11
2
خخخخخخخخخخخخ جمعه 17 دی 1395 | 21:55

خخخخخخحخخخخخخخخخخخخخخخخحخخخخخخ

پاسـخ

نیشتمانجمعه 17 دی 1395 | 22:19

1
5

اگه یه آبنبات بدون پوشش و یه آبنبات با پوشش به شما بدهند کدام را ترجیح می دهید قطعا آبنبات پوشش دار را ترجیح می‌دهید بنا به هزاران دلیل. مسئله ی امروز حجاب و عفت هم دقیقا شبیه همین مثال است.

5
0
the night king یکشنبه 19 دی 1395 | 06:26

هههههههههههههههههههه
عجب نظر شاهکاری
چطور روت شد همچین نظری رو بزاری مردم ببینن

8
0
کوردستان27 یکشنبه 19 دی 1395 | 11:36

الان زن مثل آبنبات میمونه ؟!
چی بگم والا ؟!!
خوا لامان بااات ...

پاسـخ

بهزاد.زشنبه 18 دی 1395 | 07:55

14
7

ماموستا
سلام
فقط سرتیتر این خبر کافی بود که وقت خودم رو از دست ندم و نخونمش..
ماموستا جان، در دنیای امروز دیگر حرف از لباس و فرهنگ و اینا فقط در بلادهای محافظه کار مطرح هستش، لباس یک حق طبیعی است که هرکسی بسته به دلخواه خودش انتخاب می کند، اینکه شما و دیگر ماموستاها هر از گاهی وامصیبتای حجاب سر می دهید تنها برای دوباره مطرح شدنتان در سرتیتر اخبار رسانه های خصوصا مذهبی هستش، و الا حجاب یک موضوع شخصی است و در هیچ کجای قرآن هم راجع به آن صحبت نشده فقط براساس فرهنگ پوشش در 1400 سال پیش در اکثر جاهای خاورمیانه بجز زاگرس زیبا، این موضوع در اسلام وارد شد، حرف از بیهوده بودن آن نیست اما اسرار بر آن سبب دوری همه و حتی قشر مذهبی از آن می شود چون با هر بار اسرار یک نفر از آن دور شد، گواهی ان نیز این سالیان دراز که تقریبا برابر با عمر بنده هستش می باشد. پیشنهادی دارم:
بهتر نیست به جای طبل وامصیبتاهایتان بر ضرورت آرامش روانی جامعه تکیه کنید؟ آرامش روانی که از داشتن یک آینده خلق می شود نه از رعایت حجاب و به صراحت میگم خواندن نماز.... برای شما و همسالان شما زندگی روی خوشش را نشان داد، حتی آن کارگر سرچهار راه شبرنگ که همسن شما است خانه ای دارد اما اکثر مهندسان جامعه ما در زندگی ساده ای با درآمد 1 میلیون تومان درمانده اند و آن وقت شما دم از قناعت با استفاده از منش بزرگان می زنید؟
ماموستا، به نظرت وقتش نیست بیداری ماموستاها پیش بیاید؟؟؟؟
ماموستا، با این وضعیت، پزشکان جامعه ما نیز کم کم دارند به طبقه متوسط وارد می شوند و از طبقه مرفه خارج می شوند.
ماموستا، اکثر تاجران خورده پا هم همینطور، مغازه داران هم.
راستی چند تا مغازه در این شهر هستش؟ 20 هزارتا یا بیشتر.
خانه خودتان چند طبقه هستش و پدر بزرگ مرحوم بنده نیز که از ماموستاهای بنام بود خانه اش یک طبقه بود و برای پیش نمازی هیچ گاه پولی از خلق نگرفت اما شما، شخص شما که...بگذریم.
ماموستا لطفا بیدار شوید و واقعیات را ببینید و سخنگوی کل مردم شهر شوید نه فقط 10% محافظه کار جامعه.
ممنون

1
8
گاران شنبه 18 دی 1395 | 20:11

اینکه هدف شما از این پیام چیه رو کاری ندارم ولی این جوری نیست که حجاب فقط یک موضوع شخصی بلکه وقتی وارد جامعه شدی موضوع اجتماعی و یکی از مولفه های آرامش روانی اجتماع همین رعایت کردن حجاب در جامعه و اینکه هر هرکی هر چی دلش بخواد بپوشه بیاد تو خیابون هرج و مرج پیش میاد در همین زاگرس زیبا قبل از اسلام هم حجاب بوده ' واقعیت هم اینه که اکثر مردم با غیرت این دیار از بد حجابی بیزار اند چون اصل ونصب زاگرس زیبا با پوشش و لباس محلی زیبا و با حجاب بوده بجای دیگران نظر دادن هم ۰۰۰۰۰

پاسـخ

بنده خدایکشنبه 19 دی 1395 | 11:55

4
0

حیف امام جمعه با وجود اینهمه معضل در جامعه چسپیده به حجاب ولباس بانوان اتفاقا در این انبوه معضلات اجتماعی مانند فقر تن فروشی اعتیاد بیکاری دزدی ریا جاسوسی غارت اموال عمومی وبیت المال رشوه وباند بازی وهر انچه که شرع حرام وممنوع کرده وجود دارد انوقت حضرات گیر دادن به تار مو لباس زن ومسایل پیش پا افتاده؟؟؟؟

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی