سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
شنبه 14 دی 1398 / 20:18|کد خبر : 4345|گروه : فرهنگی

چرا فرماندار از سرباز فداکار مریوانی عیادت نکرد؟

محمد باختر که در پادگان عجب شیر، پس از نجات سگ گرفتار در سیم خاردار بر اثر انفجار مین پای خود را از دست داده بود و به عنوان سرباز فداکار مورد تقدیر و استقبال مردم و مسئولین قرار گرفت.

محمد باختر که در پادگان عجب شیر، پس از نجات سگ گرفتار در سیم خاردار بر اثر انفجار مین پای خود را از دست داده بود و به عنوان سرباز فداکار مورد تقدیر و استقبال مردم و مسئولین قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، انسان موجودی اجتماعی است و بسیاری از فعالیت‌ها و مناسبات انسانی به صورت جمعی و گروهی صورت می‌پذیرند. در دین اسلام نیز به وحدت در بین مسلمین توصیه‌های زیادی شده است. از نماز جماعت گرفته تا شرکت در حج و سایر امور پسندیده. یکی دیگر از توصیه‌های دین اسلام که مورد تأکید اکثر پزشکان و جامعه‌شناسان و روان‌شناسان نیز است، عیادت از بیمار و تنها نگذاشتن فرد به هنگام بیماری است که نشان از جمعی بودن روحیات افراد در موقعیت‌ها و شرایط گوناگون دارد.
 

اواخر آذر ماه سالجاری "محمد باختر"، سرباز اهل مریوان که در پادگان عجب شیر مشغول انجام خدمت وظیفه سربازی است، که در حین تلاش برای نجات سگ گرفتار شده در سیم خاردار اطراف پادگان، به علت انفجار مین پایش را از دست داد.
 

موج خبری این اتفاق و فداکاری سرباز مریوانی در اغلب رسانه های کشور به عنوان اقدام فداکارانه و قابل تقدیر جوان مریوانی منعکس شد. شامگاه دوشنبه 6 دی سال جاری اقشار مختلف مردم مریوان با شنیدن خبر بازگشت این سرباز چندین ساعت در صف های طولانی منتظر بازگشت وی بودند و با خود دسته های گل، بنرها و پارچه نوشته هایی به همراه داشتند.

چرا فرماندار از سرباز فداکار مریوانی عیادت نکرد؟

روی دست نوشته ها و پارچه نوشته های مردم مریوان در این آیین استقبال با زبان های کُردی و فارسی نوشته شده بود: "سفیر مهربانی خوش آمدی"، "قهرمان تو مهربانی را تفسیری دیگر کردی" و " پای قطع شده تو، میله پرچم دوستداران محیط زیست برای همیشه خواهد بود" از این سرباز فداکار استقبال کردند.

در همان روزهای اولیه این حادثه کمال راست خانه جوان مریوانی با شعار پشتیبانی از محیط زیست و همدردی با همشهری سرباز خود از مریوان با دوچرخه عازم تبریز شد.
 

 در روز های اخیر تعداد زیادی از مردم، فرمانده هان نظامی ارتش مریوان، مسئولین دستگاههای اجرایی، اساتید دانشگاه و اقشار مختلف مردم از این جوان فداکار مریوانی عیادت کردند و از اقدام فداکارانه وی تقدیر و تشکر کردند اما با گذشت بیش از 8 روز از بازگشت محمد باختر از بیمارستان " محمد فلاحی" فرماندار مریوان از سرباز فداکار مریوانی عیادت نکرده است.

 

چرا فرماندار از سرباز فداکار مریوانی عیادت نکرد؟

 

پدر محمد باختر در گفتگو با خبرنگار زریوار خبر مبنی بر اینکه آیا فرماندار شهرستان مریوان به عیادت محمد آمده است، گفت: فرماندار مریوان تاکنون به عیادت محمد نیامده است. از محمد فلاحی فرماندار مریوان انتظار می رفت در تکمیل اقدام معصومه ابتکار در قول استخدام محمد باختر در محیط زیست این شهرستان به عیادت این سرباز فداکار می رفت و از اقدام پسندیده این سرباز فداکار تقدیر می کرد.

هر چند ممکن است محمد باختر و خانواده وی از فرماندار مریوان انتظار عیادت را این این سرباز فداکار و افتخاری ملی نداشته باشند اما فرماندار شهرستان می بایست به این نکته توجه می کرد و با دلجویی و تقدیر از این سرباز پیش قدم می شد . 


 انسان موجودی اجتماعی است و بسیاری از فعالیت‌ها و مناسبات انسانی به صورت جمعی و گروهی صورت می‌پذیرند. عیادت از سرباز فداکار بعد از قطع شدن پای وی و دلداری دادند آن از سوی مسئولین و مقام عالی دولت در شهرستان کار پسندیده و قابل احترامی است که انتظار می رفت فرماندار مریوان پیش قدم می شد، اما...؟!!
 

در اشعار و متون کهن فارسی هم بارها از لذت عیادت یاد شده و این بیت مشهور سعدی که «گر طبیبانه بیایی به سر بالینم به دو عالم ندهم لذت بیماری را». هنوز برای خریدن یک دسته گل زیبا، یک جعبه شیرینی و چند کمپوت برای عیادت از افتخار مریوان، سرباز فداکار مریوانی دیر نیست.
 

چرا فرماندار از سرباز فداکار مریوانی عیادت نکرد؟

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

خادم الشهداه جانباز اعصاب وروان وشیمیایی ذوالفقارباباییسه شنبه 14 دی 1395 | 20:24

10
6

چون مردانگی بچه های خود جوش که از جنس فهم وشعور رادارن دوست نداره ببیند

پاسـخ

زانکوسه شنبه 14 دی 1395 | 20:28

11
11

آقای فلاحی فرماندار هستند و نماینده تام الاختیار دولت در مریوان و باختر ی فقط یک سرباز که در خدمت نظام بوده، این در شان فرماندار نیست از او عیادت کند و تازه سرباز باختری که همسو. وهمفکر روحانی نیست پس دلیلی وجود نداشته به عیادت او برود

پاسـخ

تتسه شنبه 14 دی 1395 | 20:30

8
9

بنویس فقط تخریب فرماندار

12
6
بیننده سه شنبه 14 دی 1395 | 20:42

خدایش دیگه زیبار خبر درست گفت . خدایش حق گفته. باید فرماندار روز اول می رفت. واقعا که....

نباید هر نقدی بر فرماندار را تخریب بدونیم. خدایش درسته و باید آقای فرماندار همین امشب بره پیش محمد . والله چیزی ازش کم نمیشه

2
1
کوردستان چهارشنبه 15 دی 1395 | 02:46

(((((((تت ))))))))خخ7خخخخ

از اسمت معلومه که چه ذهنیتی داری و کی هستی
برو جمش کن با اون فرماندار بی تدبیر نا امیدت ادم اگه معرف داشته باشه از با معرفتا تشکر میکنه خارج از همه چی باختر یک شهرونده و فلاحی ناکارآمد هم یک شهروند نمره 3 به هر حال اون همشهریش بود و باید عیادتش میرفت
حالا اگه از استانداری یکی از اون دولتیها می اومد این فلاحی میدونی چطوری با کله میرفت ورودی شهر برای استقبال پس دیگه خاموش شو ********

پاسـخ

لطیفسه شنبه 14 دی 1395 | 20:38

12
5

آقای فرماندار محترم این کار که نیاز به بودجه نداره. لطفا غرورتان را زیر پا بگذارید و به این سرباز پرافتخار مملکت دیدار کنید و عیادت کنید

پاسـخ

مریوانیسه شنبه 14 دی 1395 | 20:44

9
6

فرماندار یعنی پر کردن چاه کشاورزی وتخریب خان باغ دیگه از فرماندار انتظاری دیگه داشتین بیجاست

13
1
مریوانی سه شنبه 14 دی 1395 | 21:12

با ساختن بی رویه خانه باغ ها و احداث چاهای متعدد زریبار به خشکی کشیده شده
اگر محیط زیست رو دوست داری و اگر حق خواه و حق گو هستی این حرف رو نزن

پاسـخ

دانشجوسه شنبه 14 دی 1395 | 20:52

3
7

درود بر دکتر باقدم و دکتر رشیدی و همه مسولینی که رفتن به این دیدار برای ما قابل احترامید خدااشماراضی باشد

پاسـخ

محمد 2سه شنبه 14 دی 1395 | 21:01

6
3

جناب فرماندار محترم اگر یکی از سرمایه داران مریوان مریض می شدند چی؟ آیا به ملاقات او نمی رفتید و کلی سفارش در بیمارستان و نزد پزشکان هم نمی کردید؟

پاسـخ

مریوانیسه شنبه 14 دی 1395 | 21:08

8
0

اگر بخواهیم با دید باز به قضیه نگاه کنیم افراد بسیار مستحق تری هم وجود دارند که فرماندار از او دیدار کند، از طرفی دیگه موضوع را خیلی دارید اب و تاب میدید و بزرگش میبکنید
اقای باختر سربازی بوده که دلش برای سگ!!! سوخته و رفته کمکش کنه در راه بازگشت برایش حادثه پیش امده ، خیلی ها هستند که برای کمک به انسان جانشان را از دست دادند اما هیچ نشان و تقدیری از آنها نشد و خیلی زود فراموش شدند، مانند آن چند نفری که در نگل رفتند در آتش سوختند و یتیمانی از آنها به جای ماند ....

10
2
باران سه شنبه 14 دی 1395 | 21:16

مگر همین فرماندار بعد از اینکه آغای نساج و بقیه در اتش سوختند یک معذرت خواهی کرد به خانواده قربانیان تسلیت گفت. شما مسئولین همیشه پشت هم رو می گیرید و یکدفعه حق را به مردم نمی دید..............

پاسـخ

عارفسه شنبه 14 دی 1395 | 21:18

7
4

جناب فرماندار چرا ثروتمندان لحظه ای در دفتر شما معطل نمی شوند و فورا بدون نوبت آنها را می پذیرید و حتی تا داخل سالن و پله ها بدرقه می فرمایید ولی حتی به عیادت یک سرباز فداکار و مطرح از خانواده مستضعف نمی روند خود گویای..

پاسـخ

از سنندجسه شنبه 14 دی 1395 | 21:28

7
3

چرا دکتر زارعی فرماندار سندج به دیدار پدر مقتول جناب محی الدین ابوالقاسمی که قاتل فرزندش را پای چوبه دار بخشید رفت!!!!!!!!!

پاسـخ

مسافر کچولوسه شنبه 14 دی 1395 | 21:32

5
2

انسانم ارزوست

پاسـخ

حمیدسه شنبه 14 دی 1395 | 21:56

1
3

از یک طرف می خوان استخدامش کنن اما از طرف دیگه حاضر نیستن به عیادتش برن از یک طرف خانم ابتکار برای تبلیغات خودشان در پی استخدام این جوان هستند اما فلاحی بازی را بلد نیست و نتونست پازل را کامل کند

پاسـخ

شهروندسه شنبه 14 دی 1395 | 22:06

1
3

درارم از تعجب شاخ در می آرم از دست این مردم عزیز!******. نه خیر عزیزان جناب خان بگ چنین آداب برخورد را یاد نگرفته اند

پاسـخ

انورسه شنبه 14 دی 1395 | 22:15

5
2

ديگه تشريف نبرآقاى فرمانداراتفاقاخيلى ديره!

پاسـخ

شهروندی مریوانیسه شنبه 14 دی 1395 | 22:48

7
2

ضمن احترام برای همه دوستان چنین احساسی رفتار کردن کار شایسته ای نیست، اولاً آن سرباز محترم با اختیار و اراده خودش چنین کاری کرده و نباید از جامعه و مردم طلبکار باشد انسان عاقل جان و بدن خودشو بخاطر یک سگ به خطر نمی اندازد حالا که مورد محبت جمع کثیری از مردم بخاطر محبت به حیوانات و تعصب هم شهری بودن قرار گرفته قرار نیست امروز فرماندار فردا استاندار و........ به عیادت ایشان نرفتند تخریب شوند در کجایی منطق این بحث جایگاه دارد.

پاسـخ

بالیدهسه شنبه 14 دی 1395 | 22:50

1
6

**********
چه داند قیمیت نقل ونبات این فرماندار ما
احتمالا سرش به چت کردن تو تلگرام باشه وقت نکرده دیگه بنده خدا....

پاسـخ

م قسه شنبه 14 دی 1395 | 22:52

7
6

آقای محمد باختر، خیلی وقت است که این شهر، بدون فرماندار است، و بودن یا نبودن فلاحی هیچ تاثیری ندارد، ایشون شایستگی این مقام و پست را ندارد

پاسـخ

محمدیچهارشنبه 15 دی 1395 | 07:45

1
3

لطفا اگه کسی ادرس خونه ی این سرباز فداکار رو میدونه ابنجا بنویسه . ممنون

0
0
امید چهارشنبه 15 دی 1395 | 14:17

مریوان میدان استادیوم

پاسـخ

کریمیچهارشنبه 15 دی 1395 | 09:09

3
3

ای کاش فلاحی فرماندار سروآباد بود

پاسـخ

شهروندچهارشنبه 15 دی 1395 | 09:57

6
2

به نظر من باختر اگه میدونست پاش رو مین میره هیچوقت اون سگ رو نجات نمیداد☺الانم ضرر نکرده واسه یه عمر زندگیش تامین شد،دیگه با فرماندار و امثال اون چکار دارین؟؟؟؟؟

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی