سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
یکشنبه 12 دی 1395 / 10:32|کد خبر : 4334|گروه : اجتماعی

دولتی بودن آرد خبازیها و نبود رقابت در تولید علت اصلی بی کیفیتی نان در مریوان

عضو انجمن صنفی کارگران خباز شهرستانهای مریوان و سروآباد، گفت: دولتی بودن آرد خبازیها و نبود رقابت در تولید آرد شهرستان مریوان دو عامل دخیل در پایین بودن کیفیت آرد مریوان و در نتیجه نان بی کیفیت سر سفره های مردم می باشد.

عضو انجمن صنفی کارگران خباز شهرستانهای مریوان و سروآباد، گفت: دولتی بودن آرد خبازیها و نبود رقابت در تولید آرد شهرستان مریوان دو عامل دخیل در پایین بودن کیفیت آرد مریوان و در نتیجه نان بی کیفیت سر سفره های مردم می باشد.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، عبدالله بلواسی عضو انجمن صنفی کارگران خباز شهرستانهای مریوان و سروآباد،گفت: با توجه به اینکه کارخانه آرد مریوان دارای سیلوهای بزرگ برای نگهداری گندم و آرد می باشد و باید آرد تولید شده حداقل یک هفته در انبارهای کارخانه آرد بماند تا کاملا سرد شده و آماده پخت شود اما در شهرستان مریوان و سروآباد آرد تولیدشده را در همان روز جهت پخت به نانواییها حمل می کنند.

وی یکی دیگر از عواملی در بی کیفیتی نان را واگذاری سهمیه نانواییها به افراد غیر نانوا می باشد. در حالی که باید سهمیه نانوایی فقط به کارگران خباز داده شود.


اما گاها دیده می شود که مسئولین دولتی و خیلی از ارگانهای دیگر در جلسات واگذاری سهمیه نانوایی نفوذ دارند و هر کدام به نوعی افرادی را که هیچ تجربه ای در کار نانوایی ندارند معرفی می کنند که متاسفانه در بیشتر مواقع هم حق صنفی و قانونی کارگران را ضایع می کنند و صاحب امتیاز نانوایی می شوند. همچنین حمایت افرادی از کارخانه  آرد سروآباد به بهانه ی حمایت از تولید و اشتغال می تواند دلیل دیگری بر بی کیفیتی آرد ونان در شهرستان مریوان می باشد.


انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

آراس بلواسییکشنبه 12 دی 1395 | 13:12

4
0

فکر کنم این مساله که هر خانوار در هر جای دنیا حق این را دارد که نان باکیفیت بر روی سفره هایشان باشد یک امر کاملا بدیهی است و مساله ی قابل بحثی نیست چه برسد به خانوار هایی که در یک بلاد ی زندگی می کنند که دولتمردان آن ادعای خودکفایی می کنند،متاسفانه در استان ما معضل های فراوانی وجود دارد امیدوارم مردم با توکل بر خدا و پشت به پشت هم بر این مشکلات غلبه کنند.

پاسـخ

حسونیکشنبه 12 دی 1395 | 19:11

1
0

قبلن ها فرمانداری و بازرگانی گاهی به شکایات شهروندان از کم فروشی و بی کیفیتی نان در نا نوایی ها رسیدگی می کردند اما حالا هیچ اداره ای وجود نداره که مردم شکایت خود را در آنجا مطرح کنند و بدترین نوع نان که قابل خوردن نیست و بدترین و لی کیفیت ترین نان کشور در مریوان پخت میشود و برای روز بعد قابل استفاده نیست هیچ نوع نانی و هیچ کسی در فکر وضع آرد. و نان مریوان نیست نه فرماندار و نه شورای شهر و نه نماینده مردم در مجلس خجالت آور است این وضع

پاسـخ

سجادیدوشنبه 13 دی 1395 | 07:53

1
0

با دیدگاه اقای بلواسی کاملا موافق وباند بازی وبیدرایتی مسولین است که جامعه رنج میبرد

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی