سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
چهارشنبه 8 دی 1395 / 21:38|کد خبر : 4323|گروه : اقتصادی

عفونت زخمی که فرماندار به پروژه کنارگذر مریوان زد

فرماندار مریوان خردادماه سال 94 از افتتاح فاز اول کنارگذر مریوان تا دوماه دیگر خبر داد و گفت: احداث جاده کمربندی و یا کنارگذر برای تردد ماشین‌های سنگین حامل بار که از مسیر مریوان به مرز باشماق روزانه در حال تردد هستند نه تنها سبب جلوگیری از روان‌سازی ترافیک در چند نقطه سطح شهر می‌شود بلکه بر امنیت جاده‌های سطح شهر نیز می‌افزاید.

فرماندار مریوان خردادماه سال 94 از افتتاح فاز اول کنارگذر مریوان تا دوماه دیگر خبر داد و گفت: احداث جاده کمربندی و یا کنارگذر برای تردد ماشین‌های سنگین حامل بار که از مسیر مریوان به مرز باشماق روزانه در حال تردد هستند نه تنها سبب جلوگیری از روان‌سازی ترافیک در چند نقطه سطح شهر می‌شود بلکه بر امنیت جاده‌های سطح شهر نیز می‌افزاید.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، روند اجرایی پروژه کنارگذر مریوان در اواخر دولت گذشته آغاز و با سرکار آمدن دولت تدبیر و امید، محمد فلاحی فرماندار مریوان از تسریع این پروژه و اتمام فاز اول آن در نیمه اول سال 94 خبر داد که متاسفانه همچون کلاف سردرگمی این پروژه علاوه بر اینکه درست نشده است به ‌نوعی برخی از خانواده‌های شهر مریوان را داغدار و ناراحت کرده است.
 

فرماندار شهرستان مریوان در خصوص این پروژه با بیان اینکه هدف اصلی احداث این جاده ساماندهی تردد ماشین‌های سنگین حامل بار در محدوده‌ی داخل شهر است، خاطرنشان کرد: شهرستان مریوان یک شهر توریستی گردشگری است و فلسفه‌ی ایجاد جاده‌ی کمربندی مریوان بهبود وضعیت زیرساخت‌ها بمنظور رونق و توسعه‌ی این صنعت است پس باید همه‌ی احتمال‌های موجود را در نظر داشت و به شیوه‌ای کارشناسانه بررسی کرد.
 

فلاحی با عنوان این نکته که احداث این کنارگذر کاستن بار ترافیک، حفظ انبیه و خیابان‌های داخل شهر است هم‌چنین آسایش شهروندان و مسافران باتوجه به موقعیت خاص این شهرستان است ادامه داد: هدف اصلی و نهائی از ایجاد پروژه‌های عمرانی خدمت به مردم در کنار حفظ محیط زیست است.
 

محمد فلاحی فرماندار شهرستان مریوان در همایش روحانی تنها نیست در خرداد ماه سال 94 در هتل زریوار مریوان برگزار شد، گفت: در 13 ماه و سه روز پیش که مسئولین فرمانداری شهرستان مریوان  را تحویل گرفتم، کسی به فرمانداری اعتماد نمی کردند حتی چند کیلو شیرینی برای برگزاری یک مراسم قرض نمی دادند اما در کوتاه مدت توانستیم با فضای که دولت در کشور ایجاد کرد اعتماد را به جامعه برگردانیم.
 

وی در این مراسم با اشاره به پروژه کنارگذر مریوان با بیان اینکه با ورود به شهرستان تلاش کردیم پروژه های مهم را آغاز کنیم در شرایطی که گازوئیل لازم برای روشن کردن بولدیزر اداره راه و شهرسازی نبود اما گفتیم تا پروژه کنار گذر را زخمی نکنیم اعتبار برای این پروژه جذب نمی شود و با این شرایط پروژه را زخمی کردیم که برخلاف دیدگاه ما مردم از آن حمایت کردند و از ما تشکر کردند.
 

وی افزود: ساخت پروژه ای که سه سال گذشته اقدام موثری انجام نشده بود با آغاز دولت تدبیر و امید و اعتماد مردم به دولت و مسئولین آغاز و ان اشالله کنارگذر تا دو ماه دیگر فاز اول آن(نیمه اول سال 94) آسفالت و افتتاح می شود.
 

در حالی فرماندار مریوان خرداد سال 94 در مراسم روحانی تنها نیست از اقدامات دولت و تبدیل شدن مریوان به کارگاه عمرانی سخن می گفت که با گذشت بیش از 18 ماه هنوز وعده دو ماهه فرماندار مریوان محقق نشده است و مردم مریوان در آرزوی اتمام پروژه ای کنارگذر این شهر همچنان منتظر هستند تا اینکه پروژه ای که با نیمی از اعتبار قله ایمام  ساخته می شد هر چه زودتر انجام و به اتمام برسد.
 

بسیاری از کارشناسان و مدیران باسابقه آغاز عملیات پروژه بدون تامین منابع اعتباری کاری معقولی نمی دانند و معتقدند این گونه اقدامات انتظار شکننده ای را در بین مردم ایجاد می کند اما فرماندار مریوان در سال 94 با بیان اینکه پروژه کنار گذر را زخمی کردیم تا اعتبار لازم را جذب کنیم هنوز بعد از گذشت بیش از یک سال نتواستند عفونت های زخمی که ایجاد کرده اند التیام ببخشند.
 

آغاز عملیات این پروژه بدون تدبیر مدیران شهرستانی و استانی زخمی شد تا زخمی بر دل‌های مردم در سایه بی توجهی آنها عمیق تر شود.   
 

گفتنی است این جاده به طول 3.2 کیلومتر است که از سمت ورودی جاده‌ی مریوان سنندج به شهر آغاز شده و تا انتهای میدان «ملا بیسارانی» ادامه دارد و دو مسیر میدان «ملا بیسارانی» و سه راهی نی را به هم متصل می‌کند.
 

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

رعیتچهارشنبه 8 دی 1395 | 23:08

15
11

جناب فرماندار آقای فلاحی اگر از تکبر و غرور ی که عمری در وجودشان ریشه دوانده خود را آزاد می کردند و کمی هم به نظرات و نارضایتی های مردم از ایشان توجه می کردند و واقعیت را قبول میکرد شاید می توانست سبب خیر و برکت هم برای مردم مریوان می شد انشا الله چنین شود و در مقام و پستهای دیگر محبوب و موفق باشد، توهین نباشد آقای فلاحی خود را خیلی از مردم بالاتر می داند و این ریشه ی.. دارد سعادت ایشان آرزوی ما است

3
8
پاسخ به رعیت پنجشنبه 9 دی 1395 | 07:26

دوست عزیز تا مظلوم نباشد ظالم هم نیست ...
وقتی امثال حضرتعالی خود را رعیت می پندارند قطعاً فودالی نیز هست ...
در ضمن این جزء خصوصیات فردیست و ربطی به گروه یا باند خاصی ندارد ، ما داریم از اینگونه کسانی که با مردم بوده اند و با مردم هستنند و با مردم می مانند.

پاسـخ

شهروندپنجشنبه 9 دی 1395 | 02:31

9
11

زخمی که بر این پیکره زده شد تا بودجه ای کسب شود و کمربندی احداث شود، بدون رعایت موازین زیست محیطی ضربه جبران ناپذیری بر زیست بوم زریبار خواهد زد که در تاریخ باید ثبت نمود. یکی از بهترین زیستگاه های پرندگان و حیات وحش پناهگاه حيات وحش زریبار تکه تکه می شود و این فاجعه دیگری ست در حق زریبار تنها

2
1
بی نام پنجشنبه 9 دی 1395 | 23:45

میشه بفرمایید چه ضربه جبران نابذیری به محیط زیست زده میشه . عده ای مریض به نام دفاع از محیط زیست ریشه این مردمو در اوردن

پاسـخ

رضاییپنجشنبه 9 دی 1395 | 07:58

7
7

با سلام خدمت مدیریت محترم و پرتلاش و زحمتکش خبرگزاری دوست داشتنی زریوار خبر
خسته نباشید جانانه به شما مدیریت محترم و دلسوز در مریوان و البته سروآباد
لطفا شما هم به این گاف خبر فرمانداری سروآباد توجهی بفرمایید و لطفا انعکاس دهید که در روابط عمومی فرمانداری چه کسانی خدمت می کنند
حرفی است از هزاران کاندر عبارت آمد
فعلاً شعار سال را برای فرمانداری سروآباد مرور کنید!
متن خبر: http://www.tabnakkordestan.ir/fa/news/350128/%D9%81%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%8B-%D8%B4%D8%B9%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF

پاسـخ

شهروندپنجشنبه 9 دی 1395 | 08:35

9
8

ضمن عرض سلام وادب خدمت دست اندرکاران سایت زریوار خبر ومخاطبین محترم
یک توصیه دارم برای فرماندار محترم براساس این ضرب المثل کردی (تا ریویه که چه رمه که ی نه بردوه فریا که وه که ریویه که چه رمه که ی برد هه یرو هه یروی ناویت ) الان هم دیر نشده آقای فرماندار محترم تا اتفاق وحادثه ناگواری در داخل شهر نیفتاده و باعث جان ومال همشهریان عزیزمان نشده می تونی در رابطه باتکمیل پروژه اقدام کنی در غیر این صورت به هیچ عنوان جبران شدنی نخواهد بود پس اگر به خاطر خدا وذره ی وجدانی هم که در وجدتان هست شده خواهشاً در تکمیل پروژه تعجیل فرمایید.

پاسـخ

شهروندپنجشنبه 9 دی 1395 | 09:28

10
9

به راسی فرمانداریکی هیچ نزان هیه....به داخه وا بو شارکم مه ریوااااااان

پاسـخ

خالوماموپنجشنبه 9 دی 1395 | 11:59

8
3

هه رکه س به ته ما یخالو و مامو بی به یانی بی نان شه ویچ بی دو بی

دولت تدبیر وامییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییده دیگه کاریش نمیشه کرد

پاسـخ

marivanپنجشنبه 9 دی 1395 | 17:52

3
2

حرف زدن و زیر سوال بردن و ایراد گرفتن خیلی راحته، معمولا از خصوصیات اکثر ماست، اما وقت عمل همه.........به دور از اخلاق این همه حمله وهجمه، همه ما شبیه هم هستیم با کمترین اختلاف.به امید وفاق و همدلی

پاسـخ

امیدپنجشنبه 9 دی 1395 | 17:53

5
3

فرماندا ر خیلی سهل انگاره ،یااستعفابده یا برکنارش کنید چون واجب شده رفتنش

پاسـخ

بی نامپنجشنبه 9 دی 1395 | 23:48

2
3

خطاب به شهروند میشه بگی چرا تکه تکه میشه چرا دروغ میگی این کنار گذر هیچ ربطی به زریبار نداره

پاسـخ

کامیارشنبه 11 دی 1395 | 08:44

3
2

آقای فلاحی تا کنون از تمامی فرمانداران شهر مریوان از ده سال قبل فعال تر بوده است . خواهشمند است با حرف های بیجا و ناروا به فرماندار عزیزمان و شایسته امان حمله نکنیم .

0
2
باران شنبه 11 دی 1395 | 09:48

عزیزم. واقعا بعضی ها به فرماندار میگن عزیزم خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

پاسـخ

راهشنبه 11 دی 1395 | 12:04

4
1

متاسفانه حتی تیتر خبرتون اشتباهه.چون مشخصات پروژه ای که شما می فرمایید پروژه کمربندی هست و پروزه کمربندی و کنارگذر کاملا با هم متفاوتند.خواهشا سانسور نکنید

1
4
راه چیه بگو عزیزم هستم شنبه 11 دی 1395 | 18:28

راه چیه بگو عزیزم هستم. شما بنظرم همون کی هستی که گفتی فرماندار عزیزم. خخخخخ

اگر سرچ تو گوگل بکنب می بینی کاملا درسته .

پاسـخ

12شنبه 11 دی 1395 | 13:29

4
1

خواهشا قبل ازانتشار اخبار با یه کارشناس مروبوطه هماهنگ کنید. بولدیزر≠بولدوزر

پاسـخ

سیرواندوشنبه 13 دی 1395 | 12:32

5
0

مشکل زریوار چاهای عمیق بیلو و اطراف ،مینی پالایشگاه،ورود فاضلاب و...هست نه جاده با این حساب باید ازسه راه به رده رشه تا شهر ویا جاده گردشگری به ر به گزا رامسدود کرد چون اطراف دریاچه هستند و این با رعایت چند اصول مهم راه سازی قابل حل است همانند خیلی از کشورها برای مثال آنتالیا

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی