سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
دوشنبه 6 دی 1395 / 19:00|کد خبر : 4318|گروه : فرهنگی

استقبال از سرباز فداکار مریوانی در هوای سرد زمستانی+عکس

محمد باختری سربازی که در پادگان عجب شیر، پس از نجات سگ گرفتار در سیم خاردار بر اثر انفجار مین پای خود را از دست داده بود، شامگاه دوشنبه با استقبال گرم مردم به زادگاهش مریوان بازگشت.

محمد باختری سربازی که در پادگان عجب شیر، پس از نجات سگ گرفتار در سیم خاردار بر اثر انفجار مین پای خود را از دست داده بود، شامگاه دوشنبه با استقبال گرم مردم به زادگاهش مریوان بازگشت.

به گزارش زریوار خبر، ین سربازی مریوانی 29 آذر ماه با مشاهده سگی گرفتار در سیم خاردار به کمک حیوان شتافت، اما بعد از نجات سگ، بر اثر انفجار مین پای راست خود را از دست داد. 
 

این سرباز فداکار به علت شدت جراحات وارده، در بخش سی سی یو بیمارستان شهدای تبریز بستری و مورد مداوا قرار گرفته بود، شامگاه دوشنبه به زادگاهش مریوان بازگشت.

اقشار مختلف مردم مریوان با شنیدن خبر بازگشت این سرباز چندین ساعت در صف های طولانی منتظر بازگشت وی بودند و با خود دسته های گل، بنرها و پارچه نوشته هایی به همراه داشتند.

روی دست نوشته ها و پارچه نوشته های مردم مریوان در این آیین استقبال با زبان های کُردی و فارسی نوشته شده بود: 'سفیر مهربانی خوش آمدی'، 'قهرمان تو مهربانی را تفسیری دیگر کردی' و ' پای قطع شده تو، میله پرچم دوستداران محیط زیست برای همیشه خواهد بود'.

رئیس سازمان محیط زیست کشور نیز روز شنبه در تماس تلفنی، جویای حال این سرباز شده بود و از فداکاری او تشکر کرد. 

معصومه ابتکار در این تماس گفته بود: شما فداکاری بزرگی انجام دادید و نام شما همه جا سر زبان ها بوده و همه از کار بزرگ شما یاد می کنند.

فداکاری این سرباز برای نجات جان سگ گرفتار شده در سیم خاردار پادگان عجب شیر در بسیاری از سایت ها و رسانه های مجازی داخل و خارج کشور بازتاب گسترده ای داشته و تعداد زیادی از شهروندان تبریزی، مهابادی و مریوانی نیز برای عیات وی رفته بودند.

استقبال از سرباز فداکار مریوانی در هوای سرد زمستانی

 

استقبال از سرباز فداکار مریوانی در هوای سرد زمستانی

انتهای پیام/

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

عبدالله مینوییسه شنبه 7 دی 1395 | 16:19

10
0

محمد جان، سرباز جوانمرد

درود و هزاران سلام بر وجود پر مهر تو...

تو را نمونه ی واقعی انسانیت و کوردی خالص دانسته و میدانیم...

با از دست دادن پایت با نشانه گیری روح جوانمردی مرا غمگین کردی ولی مایه افتخار 40 میلیون کورد و چه بسا ایرانیان و جامعه ی انسانی جهان شدی... درود بر تو عزیزم و شفای عاجل تورا از حضرت حق تمناست...
هزاران درود بر شما محمدجان که نماد انسانیت و جوانمردی و مخلوق دوستی هستی و اما هزاران لعنت بر اون چند نفر که در کمال بی غیرتی و بیشرفی یه روباه بخت برگشته را گوش و دم بریده صفت شیطانی و داعشی خود را به نمایش گذاشتند

پاسـخ

زریبارچهارشنبه 8 دی 1395 | 00:14

3
0

کاکه توبه راستی سه لماندت هیشتا اینسانیت شه پول ادا احسنت براکه م

پاسـخ

بدخشانیچهارشنبه 8 دی 1395 | 14:55

4
0

محمد جان ، همیشه داشتن و بدست آوردن افتخار نیست ! گاهی نداشتن و از دست دادن بهتر از داشته های ماست.ما به تو و پایی که تداعی کننده واژه عشق و ایثار است افتخار می کنیم این روزها انسانیت و جوانمردی دو بخش دارد : سر+باز خوش آمدی قهرمان

پاسـخ

امیرچهارشنبه 8 دی 1395 | 23:04

2
0

کاش این کار رو نمیکردی خدا عاملانش را نبخشه

پاسـخ

سربازپنجشنبه 9 دی 1395 | 01:13

0
1

عده ای در جریان فداکاری سرباز کشور که با عمل فداکارانه خود در نجات جان یک سگ بیگناه پایش را از دست داد که جای قدر دانی بیشتر از این را هم داشت با اهداف گوناگون ظاهر شدند اما به اصل قضیه احساس مسولیت جوانان برای سربازی و پاسداری از میهن اسلامیشان از طرف هیچ گروه و شخصی اشاره نشد متاسفانه \' سربازانی که در 8 سال دفاع مقدس و در پایگاههای همین شهر و روستاها توسط کور دلان مزدور به نام کرد ستان سلاخی شدند و هزاران خانواده این سربازان هم وطن داغدار شدند \' سربازانی که با ذهنیت مهمان نوازی کردها برای خدمت به کردستان آمدند و جسد سلاخی شده شان به نزد خانواده ها و دیارشان بر گردانده شد \' سربازان جوانی که هزار آمال و آروز داشتند وطعم مرگ شهادت را تجربه کردند \' آری بحثی از رشادت و دلاوری و شهادت سربازان در این جریان از طرف هیچ طرفدار محیط زیست و گروهی از این حرفا زده نشد که حداقل ظلمی بزرگ به سربازان وطن شد و مدعیان محترم حفظ محیط زیست و حامیان حیوانات خیلی بی انصافانه در تجلیل از مقام سربازان عزیزمان عمل کردند شایدم باز مطرح شدن و ابراز وجود خودشان و نمایش گروهی مشخص را دنبال و انجام دادند

1
3
زانکو پنجشنبه 9 دی 1395 | 14:09

محمد باختری یکی از سربازان فداکار ایران است وجای افتخار برای مریوان،، بله متاسفانه افرادی هم در این حادثه به خود نمایی و کسب شهرت پرداختند که در اصل با سرباز و سربازی برای وطن مخالف هستند!!!

پاسـخ

علیدوشنبه 13 دی 1395 | 23:47

0
0

درود برتو ای سربازاسلام

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی