سایت خبری تحلیلی

آرشیو اخبار / بایگانی پیوند سایتی RSS
از استاندار مطبوعاتی بعید است!
پنجشنبه 2 دی 1395 / 15:20|کد خبر : 4297|گروه : فرهنگی

وقتی پیام تبریک استاندار کُردستان کپی از آب در‌می‌آید!+سند

روابط عمومی استانداری کُردستان در جدیدترین دستپخت خود پس از ادغام با حوزه دفتر استاندار، پیامی کپی متعلق به سال 92 را با نام "پیام تبریک استاندار کُردستان به مناسبت سالروز تاسیس ثبت احوال" منتشر کرده است.

روابط عمومی استانداری کُردستان در جدیدترین دستپخت خود پس از ادغام با حوزه دفتر استاندار، پیامی کپی متعلق به سال 92 را با نام "پیام تبریک استاندار کُردستان به مناسبت سالروز تاسیس ثبت احوال" منتشر کرده است.

به گزارش زریوار خبر، گویا تلفیق روابط عمومی استانداری کُردستان با دفتر استاندار نه تنها مشکلات، کاستی‌ها و کم‌کاری‌های روابط عمومی ارشد استان را بهبود نبخشیده بلکه گاف‌هایی از جنس کپی پیام از زبان استاندار کُردستان دستپخت جدید این بخش حساس از استانداری است.
 

در جدیدترین پیام استاندار کُردستان به مناسبت سالروز تاسیس ثبت احوال، تقریبا تمامی این پیام کپی‌های ناشیانه‌ای از دو پیام مجزا در سال 92 از سایت اداره ثبت احوال مازندران و پیام استاندار اردبیل به مناسبت روز ملی ثبت احوال در همان سال است.
 

1- می‌گویند انوری شاعر از گذرگاهی می‌گذشت کسی را دید که اشعار او را با صدای بلند می‌خواند و مردم هم او را تحسین می‌کنند. جلو رفت و از خواننده اشعار پرسید: می‌دانی که این شعر از کیست؟ مرد جواب داد: بلی، از انوری است. انوری پرسید: می‌دانی که انوری کیست؟ مرد با گستاخی جواب داد: انوری خود منم! آنگاه بود که انوری زیر لب گفت: عجب! شعر دزد دیده بودم اما شاعر دزد نه!

 

2- «کارل تئودور سو گوتنبرگ» هنگامی که وزیر دفاع آلمان بود و از او به عنوان رقیب اصلی آنگلا مرکل برای تصدی صدراعظمی آلمان یاد می‌شد و حتی در برخی نظرسنجی‌ها از مرکل پیشی گرفته بود با کپی کردن بخش‌هایی از پایان‌نامه‌اش از منابعی که نامشان ذکر نشده بود رسوایی به‌بار آورد و با پذیرش این امر که در بخش‌هایی از پایان‌نامه‌اش اشتباهاتی داشته از پارلمان کشور عذرخواهی کرد و مجبور به استعفا از وزارت دفاع شد.

 

3- چند جمله از متن سخنرانی رئیس جمهور نیجریه که در تاریخ 8 سپتامبر 2016 در آغاز کمپینی برای مقابله با فساد اقتصادی ایراد شد، مشابه سخنان اوباما در زمان پیروزی انتخاباتی‌اش در سال 2008 بود؛ یک ستون‌نویس نیجریه‌ای فاش کرد که وی از اوباما سرقت ادبی کرده است؛ «محمد بوهاری» به دلیل کپی‌برداری از متن سخنرانی باراک اوباما، همتای آمریکایی‌اش، عذرخواهی کرد و گفت که افراد مسئول را مجازات می‌کند.

 

اما مقصود اصلی این مقال بررسی موضوعی مرتبط با عملکرد حوزه اطلاع‌رسانی دولت در استانداری کردستان است که اتفاقاً در این مورد بخصوص هم نتیجه عمل انجام شده تنها به اعتبار دولت در این استان خدشه وارد می‌کند.

 

در تیم اطلاع‌رسانی استانداری کردستان کم نیستند افرادی که بدون برگزاری آزمون ـ به عنوان راه قانونی استخدام ـ بکارگیری شده‌اند، که این کار غیرقانونی قطعاً ثمرات نامطلوب هم دارد که نمونه آن، موردی است که بدان اشاره می‌شود.

 

طبق آنچه پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان منتشر کرده، «عبدالمحمد زاهدی»، استاندار کردستان طی پیامی که ظهر دیروز منتشر شد، سوم دی‌ماه سالروز تاسیس ثبت احوال کشور را به کارکنان ثبت احوال استان تبریک گفته است.

 

اما آنچه در این متن آمده، از چند پیام دیگر منتشره در فضای مجازی توسط شخصیت‌های مختلف حقوقی «کپی‌برداری» شده است؛ اگرچه در بخش‌هایی از متن تغییراتی اندک داده شده اما بخش اصلیِ به اصطلاح پیام استاندار کردستان، دقیقاً از پیام منتشر شده توسط استاندار اردبیل در سوم دی‌ماه سال 92 کپی‌برداری شده است.

 

دست زدن به چنین کاری از دو صورت نمی‌تواند خارج باشد:

 

1- جناب آقای زاهدی، خود، دست به چنین کاری(کپی‌برداری) زده باشد که با توجه به ویژگی‌های شخصیتی، سابقه مدیریتی و تجربه کاری وی، محال است استاندار کردستان به چنین کار کودکانه‌ای دست بزند.

 

2- اما آنچه در وقوع این امر محتمل به نظر می‌رسد اینکه، متن این پیام (چنانکه معمول است) توسط تیم اطلاع‌رسانی استانداری کردستان آماده شده باشد و «زاهدی»، بی‌خبر از فعل صورت گرفته، فقط متن را تأیید کرده باشد که در این صورت، شخص استاندار کردستان چندان مقصر نیست ولی برای احترام به افکار عمومی و جلوگیری از خدشه وارد شدن به اعتماد عمومی به نماینده عالی دولت در استان، کمترین کاری که لازم است انجام دهد اینکه، فرد یا افرادی را که مرتکب این عمل غیرقانونی و غیراخلاقی شده‌اند بازخواست کند.

 

بد نیست مدیر حوزه‌ای که عمل یادشده در حوزه تحت مسئولیت وی روی داده هم این نکته را در خاطر داشته باشد و حساب کند پرسنل حوزه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان که با انتشار این مطلب با آبروی کاری نماینده عالی دولت در کردستان بازی کرده‌اند چه مقدار از امکانات دولتی را در اختیار دارد و در طول یک‌ماه جمعاً چقدر از دولت مواجب دریافت می‌کند و در مقابل، اینگونه ادای وظیفه می‌کنند.

 

راستی؛ مردم کردستان و نخبگان می‌دانند و شاهد هستند که در استانداری کردستان چه می‌گذرد و چه کسانی در این سال‌ها عهده‌دار امور شده‌اند ولی در سایر نقاط کشور که چنین آگاهی وجود ندارد، اگر کسی که هیچ شناختی از استاندار کردستان ندارد، برای مثال، پیام تبریک وی به مناسبت سالروز تأسیس ثبت احوال را ببیند، در مورد «عبدالمحمد زاهدی» چه فکر می‌کند؟!

وقتی پیام تبریک استاندار کُردستان کپی از آب در‌می‌آید!+سند

 

وقتی پیام تبریک استاندار کُردستان کپی از آب در‌می‌آید!+سند

 

وقتی پیام تبریک استاندار کُردستان کپی از آب در‌می‌آید!+سند

 

البته معلوم نیست که شخص استاندار کهنه‌کار کُردستان که البته ادعای رسانه ای نیز دارد از چنین کپی پیامی خبر داشته و یا نه که اگر داشته اشتباهی فاحش و به دور از شان یک استانداری و اگرهم نداشته پیامی واضح برای همگان دارد، روابط عمومی استانداری کُردستان در دستان غیرمتخصص‌هاست!

این گونه اقدامات نیز در شهرستان مریوان توسط روابط عمومی فرمانداری و شهرداری این شهرستان نیز اتفاق افتاده بود که در سایت زریوار خبر منتشر شد.

کپی پیست کردن پیام سال نو فرماندار فریدونشهر اصفهان توسط فرماندار مریوان

گاف جدید شهرداری مریوان+سند


منبع: تابناک کردستان-نوای آبیدر

انتهای پیام/
 

ZariwarKhabar Telegram Channel

نظرات بینندگان :

اکبریپنجشنبه 2 دی 1395 | 16:57

12
6

جنابان اصلاح طلب صاحب منصب در استان ادعای صاحب سواد ومعلومات بودن دارندبدینگونه می خواهند در رسانه هایشان تولید محتوا کنند روابط عمومی استانداری که عملکردش چنین باشد روابط عمومی های زیر مجموعه باید چه حال وروزی داشته باشند باز هم صد رحمت به زریوار خبر که موظب دغلکاریها می باشد

5
5
زانا پنجشنبه 2 دی 1395 | 17:51

نظرتان بجا است و واقعیت آشکار

پاسـخ

زاناپنجشنبه 2 دی 1395 | 17:58

6
5

عالی جنابان اصلاح طلب که نظری جز نظر روحانی را بر نمی تابند و همفکران و زیر مجموعه های آنان لطفا کمی در ادعا هایتان تامل کنید ومردم را بیسواد و نا آگاه نپندارید، تشکر مخصوص از سایت وزین زریوارخبر

پاسـخ

آشناپنجشنبه 2 دی 1395 | 21:20

5
3

بهتر است به جای این همه انتقاد و دنبال این همه جو سازی راه کتر ارائه دهید رسالت شما منعکس کردن اخبار همه اقشار مردم با هرفکر وسیلقه و ایده بهتر است سما متن این پیام را آماده نمابد و به مدیران ارائه دهید تا مجبور به کپی برداری نشوند. انتقاد سازنده و بجا حق است نه ایجاد جو منفی و سرخوردگی در جامعه برای مردم که در هر لحظه و هروقت لازم شده در میدان حاضر بودند . لطفا بیطرف و صادق باشید و اجازه دهید مردم خوب و بد را تشخیص دهند نه با اجبار

0
0
محمد جمعه 3 دی 1395 | 17:05

مجموعه اصلاح طلبی آیا این مردم که همیشه در صحنه بوده اند را به رسمیت میشناسن و به حرف و درد دل و بی مهری ها کسانی که ی در سخت ترین شرایط از انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع نمودند گوش دادند یا از آنها یادی کردند یا فقط مجموعه خودشان را مردم می دانند؟

پاسـخ

کاوهپنجشنبه 2 دی 1395 | 22:34

3
5

این ادعاهای اصلاح طلبان از صدر تا ذیل در مورد مردمی بودن و حفظ شایسته سالاری. و قانونمند و با سواد و با کلاسی و حقوق مردم پیش مردم رنگ باخته. هر دم از این باغ برای میرسد و حالام استانداری کردستان... ( بسه دیگه عوام فریبی)

پاسـخ

هوادارجمعه 3 دی 1395 | 01:31

4
3

زاهدی مچکریم

پاسـخ

دانشجوجمعه 3 دی 1395 | 16:51

0
0

درود بر شجاعت مدیر. مسئول سایت زریوارخبر...

مرد حسابی نترسیدی که جناب استاندار ********رو سر شما خالی. کنه و یه هویی ببینید که مجوزتون باطل شده....!!!!!!!

پاسـخ

کدملی 372شنبه 4 دی 1395 | 07:46

2
0

لااقل بده به مشاروریییییییییییییییییییییییییییییییییییییییینش برا ش انجام بدن

پاسـخ

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت زریوارخبر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
* به دلیل تراکم نظرات ممکن است نظر شما با تاخیر تایید شود.

نام *
 

کد امنیتی